Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
7
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Robot köpek Spot, gelecek yıl bir kola sahip olacak

Z zildjiann Konu Sahibi
geçen ay (4043 mesaj)

< Resime gitmek için tıklayın >Boston Dynamics tarafından geliştirilip piyasaya sürülen robot köpek Spot yakında çok daha kullanışlı hale gelecek. Spot, şirketin geliştirmekte olduğu kol ve şarj aparatıyla artık çok daha fazla işin üstesinden kendi başına gelebilecek.75 bin dolarlık oldukça yüksek fiyatına rağmen piyasaya çıktığı günden itibaren yaklaşık 260 adet satılan Spot’u daha önce Singapur’da parklarda insanlara sosyal mesafe kurallarını hatırlatırken veya petrol rafinerilerinde gaz ölçümü yaparken görmüştük.Ayrıca Bkz.Isındığında kararan ve elektrik üretmeye başlayan akıllı pencere geliştirildiGeliştiriciler ve üçüncü partiler tarafından üretilen aksesuarların kullanılabildiği esnek bir platform olan Spot, bu sayede inşaat sektörü ve teletıp gibi farklı alanlarda da insanlara yardımcı oluyor. Robot köpeği tasarlayan ve üreten Boston Dynamics de Spot’a ilave aksesuar geliştiren şirketlerden biri.< Resime gitmek için tıklayın >Boston Dynamics’in Spot için tasarladığı aksesuarlardan biri ise aslında robotun ilk tanıtıldığı günlerden kalma bir cihaz. Bir kol görevi gören eklenti, en basit haliyle Spot’un kendi başına kapıları açmasına veya nesneleri tutup kaldırmasına yarıyor.Boston Dynamics’e göre gelecek yıl piyasaya sürülmesi beklenen kol eklentisinin sıradan bir donanım olarak görülmemesi gerekiyor. Kendine has bir arayüzü olacak eklenti, uzaktan elle kontrol edilebileceği gibi kontrollü biçimde ancak otonom olarak da işleyecek. Standart olarak kapı açmak, nesneleri tutmak veya sürüklemek için kullanılacak kol, bir API aracılığıyla geliştiricilere açılacak. Eklentiye bu sayede farklı yetenekler de kazandırılabilecek.< Resime gitmek için tıklayın >Boston Dynamics kol eklentisine ilave olarak robot süpürgelerden aşina olduğumuz bir şarj istasyonunu da piyasaya sürecek. Özellikle petrol rafinerileri veya radyasyon seviyelerinin tehlikeli olduğu bölgelerde kullanılacağı düşünülen istasyon, ihtiyaç halinde Spot’un kendi başına şarj olmasını sağlayacak.Kaynak:https://techcrunch.com/2020/10/21/boston-dynamics-spot-is-getting-an-arm-and-self-charging-dock-next-year/?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly90LmNvLw&guce_referrer_sig=AQAAAC6fBtok9t4g1wVQGzX-foxlN5wnzUuF0XTMdCG2Zqptl_HM5wSEinOz3iHdPIE62THR2cLPE6e2d8WNmGY0ffzjMUb0FCS5yhPK7ibiF5Cj9DDc2DvZI7Jvi8X9AbQwRKxoUi74zHDccVE-ydGAGO726ULVdBgGxQb7jpC_Tdck

 Haberi Portalda Gör


B Bloodin
geçen ay (2479 mesaj)
Sonraki yıllarda da bir silah verin eline tamamdır...
M mastella16
geçen ay (62 mesaj)
Black Mirror'daki bir bölüm geldi aklıma...
D dımmışali
geçen ay (1133 mesaj)
Bence döner bıçağı daha mantıklı olur.
R RAIZEN
geçen ay (342 mesaj)
Bir yerde bir yazı okumuştum, teknoloji önce orduya sonra son kullanıcıya gelir diye. ABD'nin elinde yüksek ihtimalle buna benzer otonom ölüm makineleri vardır ve geliştiriliyordur. Tek tıkla ülkeye konuşlandırılan bu makineleri kurşun geçirmez yapsalar bir ülkenin nüfusunu yok etme potansiyeli var. Ürkütücü.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


C cocainbar
geçen ay (1814 mesaj)
Tarhana yapmasi cok uzak degil
A alabamalı
geçen ay (59 mesaj)
Ben humanoid robotu bekliyorum yemek yapsın evleri süpürsün facede inst falan like yapsın :)
D Denamint
geçen ay (1000 mesaj)
bence korsan kaptan kolu yapsınlar. yan bakanlara kancasını geçirsin.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.