Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye, 4 misafir, 1 mobil kullanıcı
8370
Cevap
178376
Tıklama
8
Öne Çıkarma
Progressive ve Trance Müzik Ana Konu

S
selahattın ısık Konu Sahibi
9 yıl (9811 mesaj)
Konu ile ilgili her turlu tekkif dusunce gorusunuz bizler icin degerlidir..Degerli oldugundan paylasmaniz halinde eksikligini hissetmeyeceginiz seyi bizden esirgemeyin..


Müziğin insanı bu kadar etkilemesinin sebebi nedir?

Müzik hakkında bir çok defa araştırma yapmama rağmen Türkçe kaynak sıkıntısı ve yabancı dil nedeni ile istediğim düzeyde bilgiye ulaşamadım..Fakat nasıl ki bir çok şeyden sonra hala müzik dinlemeye devam ediyorsam, aynı şekilde bu konuda bilgi sahibi olma çabam da devam etmektedir.
Güncel ve daha sağlıklı bilgiler edindikçe sizinle paylaşmaya devam edecek ve sizden gelen eleştiri ve önerilere açık olacağımı da eklemek isterim..

quote:

Evren, madde, atom ve atom altı parçacıklar ve herşey açık bir şekilde farklı frekanslar daki titreşimden meydana gelir..Hatta canlılar ve tabi ki insanlar da..Sesin çok uzun süre ve günümüzde bilimsel olarak ta kanıtlanarak çeşitli bedensel ve ruhsal hastalıkların tedavi edilmesinde kullanıdığını hepimiz bilmekteyiz..
Bir çok dış etken ve uyarıcılar beynin belirli bir bölümünü etkilerken müzik neredeyse beynin her bölgesini etkilemektedir..Buna Limbik Sistem denmektedir..Limbik sistemi daha iyi anlamak için geniş çaplı bir araştırma yapmanızı öneririm..
Korkma, kızgınlık, öfke, haz, sevgi, şefkat, saldırganlık gibi birçok duyguların merkezi; beynin, temporal lobunun (şakak bölgesi) orta kısmında yer alan limbik sistemdir. Bu merkezin herhangi bir şekilde (çarpma, yaralanma, zehirlenme vs) hasar görmesi durumunda ise; hayat yaşanmaz bir hâl almaktadır. Beyinle uğraşan uzmanlar ve araştırmacılar; beynin birçok bölgesinin olduğu gibi, limbik sistemin mekanizmasını da henüz tam olarak çözememişlerdir. Annenin çocuğuna şefkat gösterdiği anda, dramatik bir sahne karşısında gözlerimiz yaşardığında, kendimizi korumak için gerilime geçtiğimizde, zehirli bir yılan görüp çığlık attığımızda veya yardıma muhtaç birine yardım ettiğimizde, hissettiğimiz çok çeşitli hisler ortaya çıkarken beynimizde neler olmaktadır? Üzülünce midemize kramplar girmesi, stres altında kalbimizin sıkılması, bağırsaklarımızın kasılıp, faaliyetlerini aksatması gibi görüntüleri ortaya çıkaran his dünyamızdaki mânevî fırtınalar nasıl oluyor da bedenimize tesir edecek bir hususiyet kazanıyor? Bu duyguları tıpkı bir transformatör gibi farklı bir mahiyete dönüştüren limbik sistemin çalışması ne şekildedir? Bunun gibi onlarca soruya cevap aranmaktadır. Beyinle alâkalı olarak bütün dünyada 1996 yılında 29.580, 1997'de 30.980 ve 1998'de 35.286 araştırma yapılmıştır. Bu kadar çok çalışmaya rağmen beynimizin esrarengiz yönleri hâlâ sırlarını korumaktadır.

Eğlenmek için dinlediğimiz müzik ile birlikte beyinde aynı sinir hücresi ağı çalışmakta olup, bu sinir hücreler sinir taşıyan hücreler yani dopaminlerinin eksen düzeylerine fayda sağlamaktadır..Dopamin sinir taşıyan hürelerdir ve hoşunua giden herhangi uyarıcı ile birlikte pozitif hissetmenizi sağlar..Beynin keşfedilen az, keşfedilemeyen bir çok yerinde hormonal ve kimyasal değişimlere yol açar..Tabi buda ruh halimiz dolayısı ile davranışlarımıza yansımakta..Günlük hayatımızı etkilemektedir..Müziğin deb eyni etkilemesi yine bu şekilde özetlenebilsede esasında çok daha karmaşık olup hala tam anlamıyla çözülememiştir.

TRANCE

^^^^^^^^^^^^

^^^^^^^^^

^^^^^^


İçeriğimiz zamanla sizler nasıl isterseniz ona göre şekillenecektir.. Ben elimden geldiğince konuyu ve ilk iki postu güncel tutmaya çalışacağım..

İlk mesaj bir kaç için de güncellenecektir... Bu süre zarfında ve daha sonra katkı yapmak isteyen herkesin fikirlerine açık olduğumuzu söylemek isterim.Forum neticede hepimizin.Konuyu açan arkadaşın "İçeriğimiz zamanla sizler nasıl isterseniz ona göre şekillenecektir.." cümlesi referans noktamız olacaktır.

Electronic müzik türleri hakkında başlangıç ileri seviye bilgi sağlanılabilecek pratik flash uygulaması.Türler listelenmiş,tanımı yapılmış ve örnek isimlerin başlıca parçaları açıklamaya eklenmek süreti daha ile pratik bir öğrenme imkanı sağlanmıştır.
http://techno.org/electronic-music-guide/

Trance müzik nedir?

Trance Müzik 1990'lı yıllarda oluşmuş bir müzik türüdür. Şarkılar 128 - 150 bpm arasında değişen sesler ve synthesizer gibi aletler kullanılarak yapılır. Trance müzik, elektronik müzik, ambient müzik ve house müzik kombinasyonlarından oluşur. Genellikle Techno müzikten daha melodik. House müzikten ise daha sert melodi hatları bulunmaktadır.Ayrıca Trance Müzik'de gittikçe gelişen teknoloji çok kullanılmaktadır,yeni cihazlar ve bunların kullanımları gün geçtikçe farklılaşıp,değişim göstermektedir.
1980 yılının başında Alman Klaus Schulze Trancefer (1981) ve En=Trance (1988) adlı iki tane albüm oluşturarak Trance müziğin temelini atmıştır.


TRANCE PRODÜKTÖR ve DJ leri

^^^^^^^^^^^^

^^^^^^^^^

^^^^^^


< Resime gitmek için tıklayın >
Paul Oakenfold
Paul Oakenfold, (d. 30 Ağustos 1963 Kent,[2] İngiltere) İngiliz prodüktör ve DJ. U2, Rolling Stones, Michael Jackson, Justin Timberlake, Madonna, Paris Hilton Jennifer Lopez, Salt N Pepa ve The Cure gibi sarkıcıların şarkılarını remixleyerek çok büyük bir başarı yakalamıştır.[3] 1987'de Oakenfold ve arkadaşları Trevor Fung[4] ve Ian St. Paul İbiza'da geçirdikleri birkaç ay süresinde dans kulübü müziğini tanıyıp sevdiler.[4] Italo disco, soul[4] ve house tarzlarının etkilerini taşıyan Happy Mondays[4] Pills 'n' Thrills and Bellyaches'den sonra U2[4], Massive Attack,[4] Arrested Development[4], The Cure [4], Snoop Dogg, Simply Red, New Order, ve The Shamen şarkılarına yapımcı Steve Osborne ile birlikte[4] Perfecto grup adı altında remixler yaptılar. Bu remixlerin pek çoğu kendi firması Perfecto Records tarafından piyasaya sürüldü.[3]

Müzik yapımcılığının yanı sıra Oakenfold mixler hazırlamaktadır. Genç yaşlarında barlarda DJ'lik yapmaya başlayan sanatçı kısa sürede ün kazandı ve 90'lı yıllara geldiğinde dünyanın en iyi DJ'leri arasında adı anılmaya başlandı. Bugün dünyada trance müziğin önemli isimlerinden biridir.

< Resime gitmek için tıklayın >
Tiësto
Tijs Verwest (ti?sto, d. 17 Ocak 1969,[2]Breda, Hollanda) dünyaca ünlü trance DJ`i. Geçmişte birçok takma isim kullanırdı, bunlardan en çok bilineni DJ Tiesto`dur.[3] Son eserlerinde "DJ" etiketini de kaldırmasıyla kısaca Tiësto olarak bilinmeye başladı.[4] En çok Delerium parçası Silence remiksi ve Samuel Barber`ın Adagio for Strings yorumuyla bilinir.Dünyanın en saygın müzik dergilerinden DJ Mag tarafından okuyucu oylamasıyla yapılan Dj Top 100 sıralamasında 2013 yılında Avicii nin ardından 4. sırada yer almıştır. Mix Mag tarafından yapılan oylama sonucu "The Greatest DJ Of All Times" (Tüm Zamanların En İyi DJ'i) ödülünü oyların büyük bir çoğunluğunu alarak kazanmıştır.

Tijs Michiel Wervest 17 Ocak 1969'da Breda Hollanda'da doğdu.1980'lerin başında okul ve ev partileriyle profesyonel DJ'liğe başladı. 1985 ve 1993 yılları arasında Hollanda'daki gece kulüplerinde residence DJ olarak çalıştı.[5][6] The Spock adlı kulüp, Tiësto için birçok şeyin şekillendiği yer oldu. Hardcore/Gabber tarzda parçalardan vazgeçerek, bu kulüpte haftasonları saat 22:00'den 04:00'e kadar kendi sound'unu biçimlendirmeye başladı ve bunun yanı sıra Türkiye'den de Tarkan'ın Pare Pare adlı şarkısına bir mix yaptı.[7] 1990'ların ortalarında trance müzik üretmeye başladı ve halen devam etmektedir.

Tiësto bu son rumuzunu alana kadar birçok takma nick kullandı.
Tiësto'nun 04.06.2007 tarihinden günümüze kadar halen devam etmekte olan radyo ve internet radyo yayınıdır. Başlangıç olarak Club Life 001 (04-06-2007) kabul edilir. Program 2 saatten oluşmaktadır. Yayın Türkiye saati ile her cumartesi akşamı saat 01.00'da canlı olarak Radio 3FM (Hollanda) radyosu üzerinden dinlenebilir.< Resime gitmek için tıklayın >
Armin van Buuren
Armin 1976 yilinda Leiden- Hollanda’da dogdu. Butun hayati boyunce muzik ve muzik teknikleriyle ugrasti. Genc Armin’in muzige ilgisi bir yana, bilgisayarlara muazzam bir ilgisi vardi. Henuz dokuz yasindayken Basic’te ilk bilgisayar programini yazdi. Armin’in muzik ve elektroniklere olan bu ilgisi, kullandigi aletleri ozumsemesi muzigini olusturmasinda onemli rol oynadi. Bu ozumseme onda bir tutku haline geldi. “Bircok CD satin aldim, ozellikle Jean Michel Jarre ve Klaus Schulze gibi synth-pioneerlarin, ama bu arada gozumu sahneden hic ayirmadim." diyor Armin.

Armin 1995’de Leiden Universite’sinde hukuk egitimine devam ederken, kendi studyosunda yaptigi calismalarda muzigini gelistirmeye devam etti. Bu calismalari sonucunda “Blue Fear”, “Touch Me”, ve “Communication” gibi hitlere imza atti.

‘Blue Fear’ in 1998’de Ingiltere’deki basarisi, Armin Van Buuren’in uluslararasi ilk atilimiydi. Efsanevi “76” debut albumunun piyasaya cikisiyla, Armin Van Buuren etkiliyici kariyerinde muazzam bir adim daha atmis oldu. Sonraki efsanevi albumunde Armin van Buuren’in buyuk cikislari olan ‘Communication” ve ‘ Blue Fear’ yeni 2003 mixleriyle yer alirken, ‘Yet Another Day” ve “Sunburn” hit single’lari da albumde yer aldi. ‘76’ nin piyasaya cikisiyla, Armin van Buuren etkiliyici kariyerinde muazzam bir adim daha atmis oldu. 2001’de DJ Magazine’in duzenledigi ve tum dunyadan muzikseverlerin oylamasi ile olusan resmi “Top 100” da 27. sirayi aldi. 2002’de 4.siraya kadar yukseldi ve ayni yil 12,5 saat The Hague club’undeki non-stop performansiyla yeni bir rekor kirdi.Ayrıca Armin van Buuren başarılı bir DJ olmanın yanı sıra Avrupa’nın en çok satan trance müzik plak şirketi olan Armada Music’in de sahiplerindendir.

DJ MAG Sıralamasında ise 2007/2008/2009/2010 ve 2012 yıllarında birinci seçilmiştir.

Her Perşembe ise Türkiye Saati ile 21.00-23.00 arası di.fm/trance adresinden Armin’in A State Of Trance adlı radyo şovunu takip edebilirsiniz.


< Resime gitmek için tıklayın >
ATB (André Tanneberger )
Bilinen adıyla ATB, 26 Şubat 1973 tarihinde Freiberg,Almanya'da doğdu.80'lerin başlarında gittiği klüpte DJ Thomas Kukula yı dinleyerek elektronik müziğe ilgi duymaya başladı. 1992 de prodüksiyon giriş yapmaya karar verdi.İlk ekipmanları Amiga bilgisayar ve küçük bir synthesizer idi.Thomas André ye parçasını tamamlamak için stüdyosunu kullanmaya izin verdi. Stüdyoda ATB hayatında ilk kez profesyonel bir sythesizer kullandı. Andre müzik kariyerine Sequential One isimli grubun bir parçası olarak Şubat 1993 te başladı.1999'da grup dağılana dek 2 albüm yayınladılar.1998'de André ATB adıyla solo projesine başladı.İlk single ve daha sonra Movin' Melodies albümüne aldığı 9pm(Till I Come) 1999'da İngiltere müzik listelerinde birinci sıraya oturdu.Daha sonraki albümleri; Two Worlds,Dedicated,Addicted to Music,No Silence,Seven Years,Trilogy,Future Memories,Distant Earth albümleri başarısını devam ettirdi. 2014 Ocak ayında Contact isimli albümü yayınlanacak.
ATB nin mutlaka dinlenmesi gereken bir çok set ve albümü mevcut ama ATB deyince Aklıma direk DJ İn The Mix serileri gelmektedir.
http://www.atb-music.com/


< Resime gitmek için tıklayın >
Above & Beyond
Above & Beyond (Jono Grant, Tony McGuiness and Paavo Siljamäki), Melodik Trance içeren başarılı prodüksiyon çalışmaları, inanılmaz canlı performansları ve kusursuz DJ setleri ile dinleyenleri derinden etkilemeyi çok iyi başarır. Bu özellikler, onları elektronik müzik dünyasının en önemli isimlerinden biri haline getirdi. Oceanlab, Tranquillity Base, Nitromethane, POS, Aalto, Dirt Devils ve Free State takma isimleriyle de çalışmaları mevcut. Son yıllarda parçaları en çok talep gören prodüktör ve remixçilerin başında geliyorlar. Geçtiğimiz yıl Faithless grubunun solisti Zoe Johnston ile birlikte yaptıkları “No One On Earth» adlı çalışma yılın Trance klasiği ilan edildi. Madonna, Dido, Britney Spears, Delerium ve Ayumi Hamasaki gibi süperstarlara yaptıkları remixler çok ses getirdi. Pete Tong, Paul van Dyk, Judge Jules, Ferry Corsten ve Tiesto gibi isimlerin favori plak şirketi olan Anjunabeats’in sahipleri. 2004 yılı, Godskitchen, Gatecrasher ve Creamfields başta olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki festivalleri ve dans pistlerini düzenli olarak salladıkları bir çıkış yılı oldu. Aynı yıl Radio 1’da yayınlanan programları, “yılın en iyi Essential Mix”i seçildi. Mixmag dergisi tarafından “yılın en iyi Trance hareketi” olarak ödüllendiler. Above & Beyond, DJ Magazine dergisinin 2008 yılı Top 100 DJ yarışmasında 4. sırada bulunuyor.
http://www.aboveandbeyond.nu/


< Resime gitmek için tıklayın >
Markus Schulz
13 yaşında başlayan dans müzik sevdasını günümüze kadar aynı heyecanla sürdüren Alman asıllı Markus Schulz, şu anda Amerika’nın en çok talep alan uluslararası DJ’i olma ünvanını elinde bulunduruyor. Trance ve progressive tarzlarının en saygın plak şirketi Cold Harbour Records’ın sahibi olmakla beraber tüm dünyada 100’den fazla radyoda yayınlanan Global DJ Broadcast Radio Show’u ile de elektronik müzik dünyasına katkıda bulunmaya devam ediyor.
Şu ana kadar Depeche Mode, Madonna, Everything But The Girl, Jewel, Oceanlab, Gabriel & Dresden, Télépopmusik, Fat Boy Slim, Miro, Book Of Love, Blue Amazon ve PQM gibi isimlerle çalışma şansı yakalamış olan Markus Schulz; Intuition ve Stand remixleriyle Billboard Club listesinde 1 numara oldu.
7 tane sanatçı, 7 tane de toplama albüm yayınlayan Markus Schulz, Trance Energy, Nature One, Dance Valley, Sunrise, Tomorrowland, Pleasure Island, Creamfields, Global Gathering gibi birçok festivalin en fazla aranan isimlerinden bir tanesi.
http://www.markusschulz.com/

Haftalık veya belli periyotlar ile icra edilen müzik etkinlikleri ve podcastler.
(İçinde konu ile ilgili olmadığını düşündüğünüz podcast vs var ise mesaj ile bildirirseniz listeden çıkarabilirm.)Above & Beyond - Trance Around The World
Above & Beyond - Group Therapy Radio
Above The Clouds - Halo Sessions / Above The Clouds Recordings Radio Show
Adriatic - Uplifting Emotions
AfterHours.FM (AH.FM) - Cold Harmonies
AfterHours.FM (AH.FM) - Defcon Recordings Day
AfterHours.FM (AH.FM) - DeJa Vu
AfterHours.FM (AH.FM) - End of Year Countdown
AfterHours.FM (AH.FM) - Enhanced Day
AfterHours.FM (AH.FM) - Extrema
AfterHours.FM (AH.FM) - Future Focus Day
AfterHours.FM (AH.FM) - Future Sound of Egypt Day
AfterHours.FM (AH.FM) - In The Mix
AfterHours.FM (AH.FM) - Infrasonic Day
AfterHours.FM (AH.FM) - Progressive Day
AfterHours.FM (AH.FM) - Shah-Music Day
AfterHours.FM (AH.FM) - Trance Nation
AfterHours.FM (AH.FM) - Trance Podium Anniversary Celebration
AfterHours.FM (AH.FM) - Uplift Day
AfterHours.FM (AH.FM) - Year Anniversary Massive Celebration
Ahmed Romel - Orchestrance
Aly & Fila - Future Sound Of Egypt
Aly & Fila - Spiritual Moment RadioShow
Andrew Lu - Club Universe Radioshow
Andy Gregory - Vocal Sessions
Andy Gregory - New Horizons
Andy Moor - Moor Music
Anjunabeats Worldwide
Anna Lee - Club Styles
aQuaLuna - Destination: Paradise
Armin van Buuren - A State of Trance
Artento Divini - FOMB Special
Arty - Together We Are
Aurosonic - Etyology Sessions
B
Binary Finary - Interface
Binary Finary - Sequential
Bjorn Akesson - Threshold
Blank & Jones - Monthly Exclusive
Blank & Jones - The Mix
Bobina / Дмитрий Алмазов - Russia Goes Clubbing
Brian Rogers - Journeys & Destinations
BT - Laptop Symphony
Butterfly - Favorite Colors
Butterfly - Trance Melody Classics
C
CJ Fynjy - The Sound Of White Nights
Craig Jonathan - Craig Jonathan Presents
D
Daniel Kandi - Always Alive
Daniel Lesden - Rave Podcast
Danny Oh - Trance Frontier
Darude - Salmiakki Sessions
Defcon Audio - Defcontamination
DeJoker - Essence Of Trance
DFX - Elevator Music
DFX - Excitation
DFX - Kick Start
Digital Constructive - Point of Departures
DJ Feel / Филипп Беликов - TranceMission
DJ Фонарь - Атмосфера/Atmosphere
DJ Фонарь - Znaki/Digital Emotions
DJ Цветкoff - Танцпол
DJ Donatas - VZ
DJ Future Underground - MENTALLY IMPORTED
DJ Ivan-Ice-Berg - Trance-Planet
DJ Johnnie Play - Trance Lines
DJ Rain - Global Trance Music
djx2 - Questions Radioshow
Dustwave - Mixes & Radioshows
E
Ernesto vs. Bastian - The Next Level Exclusive
Extraordinary Show
F
Ferry Corsten - Corsten's Countdown
Free Will - Uplift Your Mind
G
Gabriel & Dresden - DJ Mixes Collection + Organized Natures RS
Giuseppe Ottaviani - GO On Air
Greidor Allmaster - Hard & Love on[Clubberry-fm]
Grube & Hovsepian Radio
H
Hassen B - Silver Waves Sessions
I
iAM Music
IgVin - Dance Club Energy
IKOS & AIR-T - 2LOUD Dance Radio Show
Ilgaz & Berk - Uplifting Seasons
Iqy - Vocal Expressions
J
John '00' Fleming - Global Trance Grooves
John O'Callaghan - Subculture
Jochen Miller - Stay Connected
Johan Nilsson (DJ Irish) - Assorted Trance / Escape Velocity / Hard Trance
Jordan Waeles - Trance Mutation Radio Show
Judge Jules - Weekend WarmUp
K
Kaneda - Eternal Light
Kenji Sekiguchi & Nhato - Otographic Arts
Kenji Sekiguchi - Soundscape Sessions
Kenneth Thomas - Obsessions
Kyau & Albert - Euphonic Sessions
L
Lazarus - Back From The Dead
Lazarus - Rise Above
Lazarus - The Rebirth Session
Leon Bolier - Streamlined
M
M.I.K.E. - Club Elite Sessions
Manuel Le Saux - Top Twenty Tunes
Manuel Tilca - In The Mix (ITM)
Mark Sherry - Outburst Radioshow (Detox Session)
Marcie - Behind The Lyric
Marco Torrance - All Trance and Chillout Mixes
Marcus Schossow - Tone Diary
Markus Schulz - Coldharbour Day
Markus Schulz - Evolution
Markus Schulz - Global DJ Broadcast
Martin In The Mix - Vocal Trance Nation
Matt Darey - Nocturnal
Matt Darey - Nocturnal Sunshine
Max Graham - Cycles Radio
Menno de Jong - Intuition Radio Show
Menno de Jong - Cloudcast
Mix Mission
Myon & Shane 54 - International Departures
N
NeverEnding Trance/Night Flight/Back in time/Positive Vibes sessions mixed by Carson
Nic Chagall - Get The Kicks
Nikolay Kempinskiy - Terminal of Trance
Nueva Radio Show
O
Outwalkers - Sound Mixture
OzzyXPM - Blue Soho Sessions
P
Paul Oakenfold - Full On Fluoro
Paul Oakenfold - Perfecto on Tour
Paul Oakenfold - Planet Perfecto
Paul van Dyk - Vonyc Sessions
Paul van Dyk - 1Live Rocker
Pedro Del Mar & Roger Shah - Mellomania Deluxe
Pedro Del Mar - Mellomania Deluxe
Pedro Del Mar - Mellomania USA
Pedro Del Mar - Mellomania Vocal Trance Anthems
Philippe El Sisi - The Hour of Power
PM - Dream Melodies, Santorini Waves, ...
Poshout - Timeline
Protoculture - Natural Selection
Protoculture - Prototype Radio
R
Radio Show Hi-Tech
Rank 1 - Radio Rush
Richard Durand - In Search Of Sunrise Radio
Robert Nickson - Spiral Sessions
Robert Vadney - reClublic
Roger Shah - Magic Island: Music for Balearic People
Ronny K. - Trance4nations
Ronski Speed - Euphonic Sessions
Ronski Speed - Promo Mix
Ronski Speed - True To Trance
S
Sander van Doorn - Identity
Sandero - Secret Voices
Sean Tyas - Tytanium Sessions
Sean Tyas Collection
Simon Patterson - Digital Showdown
Simon Patterson - Open Up
Smu[th] Music Showcase
Solarstone - Deep Blue Radioshow
Solarstone & Agnelli & Nelson - Deep Blue Radioshow
Sophie Sugar - Symphony
Space Garden - Above The Sky
Space Garden - Sora Sessions
Space Garden - Space Garden Session
T
Temple One - Terminal One
The Breaking Clouds - Trance Invaders
The Crystal Clouds - Birthday Event
The Orange - Оранжерея
The Perceptive Recordings Show - Perceptive Nature
Thrillseekers - Nightmusic
Tiesto - Club Life
Tony Sty - Uplifts / Promo & Guest Mixes
Trance Energy Project
Tranceport
Tranceport Radio Show With Rest Point
TranzLift - The Wonders Of Trance / Trance Imaginations / Beyond This World
Trekstor Mix Mission
tyDi - Global Soundsystem
U
Ultimate - Energy Euphorica
V
Veselin Tasev - Danse Avec Moi
Veselin Tasev - Digital Trance World
Vixro - Vocal Safari
Vladimir Chistyakov - Translation
Vocal Arena
Vocal Trance - End of Year
W
W&D Project - Water World Radio Show
W&D Project - The Last Emotions
Will Holland - Enhanced Sessions
Will Holland - The Enhanced Recordings Radio Show
Winter Music Conference
Wippenberg - Get Wipped Podcast


Trance Yayin Yapan Web Siteleri, Online Radyolar

^^^^^^^^^^^^

^^^^^^^^^

^^^^^^


Aşağıda linklerini verdiğim sitelerden trance müzik ile ilgili albüm,set içeriklerini bulmanız ve haftalık podcastleri takip etmeniz mümkündür.Haftalık veya aylık podcastler haftanın yada ayın belirli bir günün de periyodik olarak gerçekleştirilmekte olup her podcast süresi ve icra edilme şekli bellidir.Bu podcastler çoğunlukla 1-2 saat olmakla beraber özel etkinlikler de (year mix,XL,XXL) 3-4-5... saate kadar uzayabilmektedir.Bazı dj ler yayının tamamında kendi çalarken bazı dj ler ise yayının bir bölümünde ise misafir dj ile yayına devam edebilmektedir.Yayınları takip etmenin avantajlarından biride daha serbest bırakılmamış parça veya remixleri ilk kez dinleme şansına sahip olmak yada çok sevdiğinin ama unuttuğunuz trance klasiklerini tekrar hatırlamaktır.
Bu podcastlerin bazıları şunlardır.

Armin van Buuren - A State of Trance
Christopher Lawrence - Rush Hour
M.I.K.E. - Club Elite Sessions
Markus Schulz - Global DJ Broadcast
Manuel Le Saux - Top Twenty Tunes
Paul Oakenfold - Full On Fluoro
Paul Oakenfold - Perfecto on Tour
Paul Oakenfold - Planet Perfecto
Paul van Dyk - Vonyc Sessions
Roger Shah - Magic Island: Music for Balearic People

Kendim için bir anlam ifade etmesede bilgi kaynağı olması açısından yıllara göre DJ Mag Top 100 DJs sıralaması..
DJ Mag Top 100 DJs - 2004


1 Tiësto
2 Paul Van Dyk
3 Armin Van Buuren
4 Sasha
5 Ferry Corsten
6 Hernan Cattaneo
7 Christopher Lawrence
8 John Digweed
9 Paul Oakenfold
10 Deep Dish
11 Carl Cox
12 Sander Kleinenberg
13 ATB
14 Judge Jules
15 James Zabiela
16 Marco
17 Roger Sanchez
18 Benny Benassi
19 Tall Paul
20 Danny Howells
21 Steve Lawler
22 Erick Morillo
23 Chris Liebing
24 DJ Dan
25 Eddie Halliwell
26 Andy C
27 Mauro Picotto
28 Johan Gielen
29 Lady Dana
30 Lisa Lashes
31 Adam Freeland
32 Markus Schulz
33 Yoji Biomehanika
34 Sven Vath
35 Bad Boy Bill
36 James Holden
37 Dave Clarke
38 Blank & Jones
39 Above & Beyond
40 Danny Tenaglia
41 Gabriel & Dresden
42 Marco Carola
43 Nick Warren
44 Richie Hawtin
45 Laurent Garnier
46 Pete Tong
47 Jeff Mills
48 Satoshi Tomiie
49 Misstress Barbara
50 Adam Beyer
51 Fatboy Slim
52 John 00 Fleming
53 Plump DJs
54 David Morales
55 Umek
56 Lee Burridge
57 Dave Seaman
58 Fergie
59 Matt Hardwick
60 Slacker
61 DJ Luna
62 M.I.K.E.(Push)
63 DJ Rush
64 Max Graham
65 Michel De Hey
66 Victor Calderone
67 2 Many DJs
68 Hercio
69 Kai Tracid
70 Junior Jack
71 Flash Brothers
72 Aphrodite
73 Felix Da Housecat
74 Tidy Boys
75 BK
76 Miss Kittin
77 Benjamin Bates
78 Dave Pearce
79 Anne Savage
80 DJ Vibe
81 Cosmic Gate
82 Derrick Carter
83 Ronski Speed
84 Armand Van Helden
85 Chris Fortier
86 Remy
87 Seb Fontaine
88 Nic Fanciulli
89 James Lavelle
90 Proteus
91 Rank
92 BT
93 DJ Shadow
94 Zinc
95 Lisa Pin-Up
96 Marco Bailey
97 Darude
98 Andy Farley
99 Ronald Van Gelderen
100 Mark Farina


www.di.fm
www.etn.fm
www.etn.fm/etn3.asp
www.party107.com
www.1.fm
www.powershout.com
www.2hp.ca
www.puredj.com
www.djsourceradio.co.uk
www.1club.fm
www.trancefuryradio.com
www.assortedtrance.com
www.generationtrance.com
www.afterhours.fm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selahattın ısık -- 28 Ekim 2018; 14:58:4 >


Y
yekialem
9 yıl (4661 mesaj)
Bu mesaj alanı ihtiyaç duyulduğunda editlenip kullanılması amacıyla tarafımca ayırtılmıştır..
B
bayjkartal
9 yıl (1497 mesaj)
evet arkadaşlar sizi sıcak bir kış akşamında eoyc ye bekleriz
http://www.ah.fm/192k.wvx
http://www.ah.fm/192k.m3u

şuan arnej çalıyor minimal deep devam ediyor traclistlere baktığım kadarıyla markusun seti güzel görünüyo idler merak konusu
tracklistlere buradan ulaşabilirsiniz bazı setlerin altında da indirmek için link mevcut
http://forum.ah.fm/livesets-ah-fm/28661-01-12-2010-end-year-countdown-2010-downloads-tracklists.html#post1721171


arnej in yazdığına göre ah.fm yanlış setini yayınlıyormuş ilginç bir gelişme...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayjkartal -- 22 Aralık 2010; 0:22:52 >


S
selahattın ısık Konu Sahibi
9 yıl (9811 mesaj)
1............
BENİM DÜŞÜNCEM BÖYLE DEĞİLDİ...ama olsun bu da iyidir..şimdilik bununla yetiniriz artık...
2.........
özellikle ingilizcesi olan arkadaşların güncel haberleri takip edip paylaşması iyi olur
3.yekialem
ellerine sağlık...biraz destek ile daha iyisi yapılabilirdi...quote:

Orijinalden alıntı: bayjkartal

evet arkadaşlar sizi sıcak bir kış akşamında eoyc ye bekleriz
http://www.ah.fm/192k.wvx
http://www.ah.fm/192k.m3u

şuan arnej çalıyor minimal deep devam ediyor traclistlere baktığım kadarıyla markusun seti güzel görünüyo idler merak konusu
tracklistlere buradan ulaşabilirsiniz bazı setlerin altında da indirmek için link mevcut
http://forum.ah.fm/livesets-ah-fm/28661-01-12-2010-end-year-countdown-2010-downloads-tracklists.html#post1721171


arnej in yazdığına göre ah.fm yanlış setini yayınlıyormuş ilginç bir gelişme...


4.bayjkartal
bunların tamamını tırrıntan indir......imiz bi link versen tadından yenmez valla...
tek tek uğraşmak zor oluyor bilirsin....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selahattın ısık -- 22 Aralık 2010; 2:06:54 >


C
cnryldz
9 yıl (2275 mesaj)
Hayırlı olsun şurda toplasan bir elin parmaklarını geçmeyiz zaten
H
hero4262321
9 yıl (1482 mesaj)
İnsanlara Trance müziği sevdirecek hayır diyemiyecekleri parçaları belirlesek diyorum...

Mesela Sharon den Adel ile yaptığı çalışma gibi...


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S
selahattın ısık Konu Sahibi
9 yıl (9811 mesaj)
1.hero4262321
yada "dance for life" gibi
markus tan new world...
adagıo for strings...
B
bayjkartal
9 yıl (1497 mesaj)
[DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=CG767w-GtC0&feature=player_embedded#!]

eğer armin yada sharon del adel fanatiği değilsen bunu beğeneceğini düşünüyorum aslında vocal trance denince benim ilk aklıma gelen isimlerden birisi justine suissa above and beyond topluğuyla yaptığı çalışmalar hoş diğer isimlerle yaptığı çalışmalarda iyidir tavsiye ederim...
S
selahattın ısık Konu Sahibi
9 yıl (9811 mesaj)
1.bayjkartal
tek solukta sonuna kadar dinledim...teşekkürler...
above and beyond grubu muhtemelen bence en iyi trans müzik yapan grupların başınd ageliyor armada tayfasını grup saymazsak...
bu gruba Tiésto gibi bi adam lazım...o başka tabi...hep trans ta bi yere kadar..arada sırada muhteşem beat ve hemen ardından dört koldan gelen bass larda iyi olur...
S
selahattın ısık Konu Sahibi
9 yıl (9811 mesaj)
1.KAYA
gerçektende muhteşem..
for angel ı ilk melodiden anladım...harika olmuş..
forever P.V.D...
2............
Şu melodiyi 30 yıl aradan sonra dinlesem yine devamı t.a.k diye aklıma geliverir...tam bir dans klasiği....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selahattın ısık -- 24 Aralık 2010; 1:51:50 >


Y
yekialem
9 yıl (4661 mesaj)
O değil de euro-trance bazında en sevdiğim dj olan klubbingman den harika bir set daha(mix mission da çıkarmış):

( MP3 ) -- Mix_Mission-Klubbingman_Live_On_SSL-SAT-29-12-2010-1KING -- (1 Files) (55.2 MB) (Genre Trance) ( 2010.12.29 - 16:00:56 ) -- pred 2 hours 18 minutes 46 seconds ago
Q
Queen Hentai
9 yıl (29271 mesaj)
Şu aralar favori parçam:

Videoyu izlemek için tıklayınız
A
achfighter
9 yıl (3895 mesaj)
Çok güzelmiş @Affliction. Paylaşım için teşekkürler.
H
hero4262321
9 yıl (1482 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >

Böyle bir set var mı yaw....
A
achfighter
9 yıl (3895 mesaj)
Set benim için bir şey ifade etmiyor sadece o iki CD çantasını istiyorum. Arkadaki iki eleman da çantaları kesiyor zaten.
H
hero4262321
9 yıl (1482 mesaj)
O arşiv çoğu trance sever de vardır dostum yaa
Eskisi kadar olmasa da elimden geldiğince takip edip indiriyorum albümleri :)
Esas maharet set ve o seti kullanan da
Q
Queen Hentai
9 yıl (29271 mesaj)
Yukarıda verdiğim parçanın değişik bir mix'i. Eminim bu da hoşunuza gidecektir.

Videoyu izlemek için tıklayınız
H
hero4262321
9 yıl (1482 mesaj)
Right Back her türlü gider
B
bayjkartal
9 yıl (1497 mesaj)
size küçük bir set önereyim arkadaşlar andy blueman ın tarzını sevenler için....
link

Tracklist:

01. Soundlift - Horizonte (Andy Blueman Intro Mix) [Blue Soho]
02. Gaia - Tuvan (Andy Blueman Remix) [Armind]
03. DNS Project Feat. Johanna - Timestep (Andy Blueman Vocal Mix) [AVA Blue]
04. Airbase - Roots (Andy Blueman Mix) [Moonrising] (Unreleased Track)
05. Nery - Redawn (Andy Blueman Remix) [Blue Soho]
06. Robert Nickson - Circles (Andy Blueman Remix) [ASOT]
07. Andy Blueman - Florescence (Epic Mix) [Perceptive]
08. Andy Blueman - Everlasting (Emotional Mix) [Perceptive]
09. Afternova - Serenity (Andy Blueman Remix) [Abora]
10. Will Holland & Motionchild Feat. Tiff Lacey - Arctic Kiss (Andy Blueman Remix) [Enhanced]
11. Adam Nickey - In Motion (Andy Blueman Remix) [Anjunabeats]
12. Andy Blueman - Neverland (Energetic Mix) [Perceptive]
13. Waterspark - Lego (Andy Blueman Remix) [NU-Depth]
14. DNS Project Feat. Johanna - Timestep (Andy Blueman Dub Mix) [AVA Blue]
15. Ferry Tayle & Static Blue - L'acrobat (Andy Blueman Mix) [Enhanced]
16. Andy Blueman - Sea Tides (Energetic Mix) [Perceptive]
17. Neal Scarborough - Kanya (Andy Blueman Remix) [Subculture]
18. Andy Blueman - Time To Rest (Daniel Kandi Bangin Mix) [Perceptive]
19. Reconceal & Andy Blueman - The World To Come (Andy Blueman Remix) [Perceptive]
20. Andy Blueman - Nyctalopia (Onova Remix) [Perceptive]
R
radyasyo_N
9 yıl (2872 mesaj)
Şu an beni uçurucak birşeyler var mı elinizde?