F

Binbaşı
04 Ağustos 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme (?)
310 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
F
5 ay
C# Youtube'dan 'istediğim kalitede' video çekme
Arkadaşlar merhaba. Benim Unity'de yapacağım bir uygulama için Youtube üzerinden video çekmem, indirmem lazım. Şu an manuel olarak olarak tek tek tüm videoları MP4 çevirici sitesine atıp uygulamaya o linki veriyorum fakat bu iş sıkıntı 1 gün sonra, 2 gün sonra bu linkler patlıyor. Daha dün çevirdiğim linklerin bugün bozulduğunu fark ettim.

Bunun için otomatik olarak uygulama çalıştığı anda indirme tuşuna basıldığında bu convert işlemini yapıp çektirebileceğim bir script yazmam gerek.

Google ve Youtube'dan 1-2 C# Youtube downloader oluşturma videosuna baktım, oralarda kullanılan kütüphanelerde video kalitesini seçemiyoruz. 1080p videoyu 360p, 720p falan çeken çözümler var. Bana videoyu en yüksek kalitesinde çekebileceğim bir çözüm gerekiyor.

Bununla alakalı bir kütüphane, script örneği var mı?
F
6 ay
Unity - Mirror Network kullanan var mı? (Forge ve Darkrift'i de merak ediyorum.)
Youtube'da birkaç kişinin tutorialleri dışında düzgün bir dökümentasyon bulamadım. Sitelerinde çok az şey var. Birkaç şey sormak istiyorum.

  • P2P bağlantılar nasıl, ping durumu vs? Zaten sanırım direkt p2p üzerine tasarlanmış bir plugin doğru mu anladım?
  • Kendi sunucumuza oyunu hostlarsak yine bağlantı durumu nasıl, sağlıklı bağlantı kurulur mu sunucudan bağımsız olarak?
  • Mirror ile proje geliştiren var mı? Detaylıca tecrübelerini merak ediyorum.
  • Bu List Server'ın mantığını anlamadım, neden sadece sunucumuzu listelemek için para verelim ki?

Yine bir süredir Photon'a alternatif bir network çözümü arıyorum hazır olarak ama bir türlü karar veremiyorum. Bunların dışında Forge ve Darkrift isimli platformları da yeni öğrendim. Bunlar hakkında da bilgisi olan varsa yazabilirler.

İsteğim şu, duruma göre kendi sunucumu alırsam veya p2p yaparsam beni kısıtlamayacak bir şey arıyorum CCU, ping, paket kaybı vb şeylerden dolayı. Ben sadece oyunumu kodlamak ve plugin vasıtası ile network kısmını halletmek istiyorum. Photon'un mesela kullanımı güzel ama CCU limitleri çok pahalı, bunun yerine serbest bir platforma geçip CCU olayı kendi sunucuma bağlı olsun istiyorum veya p2p yapabileyim rahatça. Bunun dışında zaten Photon'da sanırım bir miktar oyuncudan sonra ping olduğunu söyleyen de vardı sanırım.
F
7 ay
Intel HD 4600 anlık drop, görüntü yenilenmesi
Merhabalar. Tam olarak yaşadığım şeyi nasıl anlatacağımı bilmiyorum, uzun bir süredir bilgisayarımı dahili GPU olan Intel HD 4600 ile kullanıyorum. Sadece anakartın sitesinden indirdiğim sürücü var, harici bir şey yok GPU ile alakalı yazılım olarak.

Sorun nasıl desem, mesela örneğin bir şey izlerken birden sadece görüntü olarak ekran anlık donup hemen yenileniyor. Bu esnada videoda hata falan olmuyor sadece görüntünün renderlaması sanırım yenileniyor ve bundan dolayı sadece izlediğim şeydeki oynatılan görüntü gidip-geliyor. (Sadece videonun görüntüsü, ekranın değil) Bu bahsettiğim anlık yenileme olayı tarayıcıda ya da o an kullandığım uygulamada/oyunda falan 'komple' bir çökmeye sebep olmuyor sadece "görüntü renderlaması" anlık durup görüntü tekrar yenileniyor. Ama mesela Haxball gibi bir tarayıcı oyununda objelerin görüntüsü bozuluyor bu olayda ve komple sayfayı yenilemem gerekebiliyor.

Sadece tarayıcı oyunlarında da değil normal pc oyunlarında da oluyor ama onlarda şu ana kadar görüntü bozulması görmedim sadece anlık donma olup devam ediyordu.

Bu olay zamansız oluyor bu arada, ansızın.

Biliyorum biraz anlatması tuhaf ama başka nasıl anlatılır bilmiyorum.

Şu ana kadar pek sorun etmesem de bu sorun yüzünden şu an FM 20'yi de oynayamıyorum bazen hemen, bazen dakikalar sonra, bazen saatler sonra yani ne zaman olacağı fark etmeksizin GPU yetersizliğiyle alaklı hata alıyorum.

Sorun da hatanın farklı anlarda gelmesi.Bu yaşadığım sorun ilk günden beri var ve sadece görüntü işlenen (video, film, oyun vb...) anlarda oluyor. Sıkıntı sürücü sorunu gibi duruyor ama sürücü sorunu olsa komple ekranım kapanıp açılması falan gerekmez mi?
F
7 ay
-silinebilir.
...
F
11 ay
APK DeCompile işlemi hakkında.(C#-Unity)
Ben mi yanlış yapıyorum yoksa seçtiğim oyun/uygulamalar mı çok iyi korunuyor, aslında dandik, bir işe yaramayan rastgele 1-2 oyun seçmiştim.

Sıkıntı şu APK'yi açtığım zamanda bende Assembly-CSharp.dll ve diğer DLL dosyaları çıkmıyor. Unzip yapınca resimdeki şeyler çıkıyor, kaynak kodlar için benim bildiğim .dll dosyaları şart. Sizce nasıl ulaşabilirim bu .dll'lere?

Bu arada C#-Unity oyunları için soruyorum. Java ile yazılan oyun/uygulamalar değil.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
F
11 ay
Armut.com benzeri bir yer var mı?
Dün ilk defa denemek için Armut'a üye oldum da çok saçma bir şey var, 2 tane ilgilenen kişi var ben bunlara fiyatımı sunamıyorum benden 3,39 TL alacağını söylüyor teklif verirken.

Bu ne saçmalık? Ben oraya iş bakmak için üye oluyorum bir de üstüne işi seçerken para mı vereceğim?!


Türkiye içinde alternatif başka bir site var mı bildiğiniz iyi?
F
12 ay
Logitech Z313 alınır mı? (300-400 TL bütçe)
Merhabalar. 10 yıldır Creative SBS A300 2+1 sistemi kullanıyordum. Şimdi yeni 2+1 almam gerek, standart düz pc kullancısıyım. Oyun ağırlıklı takılsam da film ve müzik için de kullanıyorum. Yani demek istediğim çok profesyonel düzeyde anlamam ses işlerinden. Baktığıma göre Z313'ün Watt değeri SBS A300'e yakın gibi (25 Watt) tabi 10-11 senelik sistemle karşılaştırmıyorum da sizce bana yeter mi bu? Bass'ı kötü olmasın ve yüksek seslerde de cızırdama ve bozulma olmasın istiyorum.
F
12 ay
Logitech G230 benzeri 'kumaş' süngerli kulaklık arıyorum.
Elimdeki G230 kırıldı yenisi de satılmıyor 1 yerde var sadece o da 500-600 TL, güvenemedim.

Logitech yeni muadillerinde kumaşı kaldırmış süngere çevirmiş (G332) bundan dolayı onları istemiyorum. Kumaş olması şart.

Alternatif ne önerebilirsiniz?
F
geçen yıl
Alıntıl yaptığımız mesajlarda alıntı gözükmüyor.
Lütfen bu soruna hızlı bir şekilde çözüm bulunsun. PC sürümünde bu sorunu yaşıyorum, sadece ben değil başkalarında da görüyorum. Millet birbirine cevap veriyor ama kime verdiği belli değil meğerse adam alıntı yapmış ama alıntı gözükmüyor.
F
geçen yıl
"RED" değil "RET" anlayın artık n'olur yeter!
Israrla ve inatla bu forumda ve bazı yerlerde gördüğüm insanların hepsi "ret" kelimesi yerine "red" yazıyor. Şu malum "-de/-da"nın yazımından daha fazla gözüme batan beni rahatsız eden bir durumdur.

Arkadaşlar "reddetmek" kelimesinin kökü "Ret"tir. "RED" diye bir şey yok Türkçe'de, rica ediyorum artık yapmayın şu hatayı.


"Red yedim." değil "Ret yedim."dir doğrusu.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.