E

Çavuş
19 Ocak 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
99 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
geçen yıl
Superonline Fiber için kullanılan Huawei modem hakkında
Merhabalar. Ben yaklaşık olarak 5 sene önce yeni taşındığım eve ve altyapısı hazır olduğu için Superonline fibere geçmiştim. Aradan geçen zamanlarda modemde ufak bir sıkıntı olsa da sürekli ciddi sıkıntılar yaşamaya başladım. Şorun şu ki, eve gelir gelmez modemi sürekli açarım ve ayrıca evde yok ise modemi de kapatırım. Modemi açarken açma kapama düğmesinde sıkıntı olduğunu fark ettim. Modemi alıp başka yerde prize taktım ve gene aynı sorunu var. Sanıyorum adaptörde sıkıntı yok. Modemi açtıktan sonra güç düğmesine çok hafif basar gibi ve en ufak temasta elektriği kesiyor ve tekrar açmaya uğraştığımda binbir türlü değişik açma varyasyonları deneyerek açıyorum. Bazen modemi elle sallayarak falan anca açıyor.

Yeni modem almaya karar verdim. Vatan bilgisayara gittim. Yeni modem almak istiyorum dediğimde, Superonline fiber kullanıyorsanız, firma modem değişikliğine izin vermediği için size maalesef modem öneremiyorum dedi.

Bu durumda iki yol var. Ya modemi tamir ettireceğim ya da sizlerin tavsiyesi lle uygulamaya geçeceğim.

Yardımlarınız ve fikirlerniz için teşekkürler.
E
geçen yıl
iptv hakkında
Merhabalar. Dünkü maçlardan sonra iptv sıkıntısı yaşadım maalesef. Quek tv hesabımla, ortak arkadaş ile iptv satın almıştık. Dünkü maçta yani iki maç vardı. Fenerbahçe ve Galatasaray maçını izlerken çok takıldı. Maç bittikten sonra da normale döndü. Bir sezon maçları izlerken aynı sıkıntıyı yaşamamak adına başka iptv aramaya başlayacağım. Sizden ricam futbol maçını gerçek 4K yayını yapan iptv varmı ? Geçen senelerde gerçek 4K yayını iptv bulmuştuk ama maalesef site adını hatırlayamadık. Quek de 4K yayın var ama gerçek 4K bile değil. Yardım için teşekürler.
E
2 yıl
Dualsense ve PS 5 kapaklar için farklı renkte satışa sunulacağını açıklandı
Merhabalar,
Konu hakkında bilgi vermeden önce, forumda araştırma yaptım ve konu hakkında benzer bilgi bulamadım. Var ise konu silinebilir.

Yazılar İngilizce'den Türkçe'ye çevirildi.

"Yeni DualSense kablosuz denetleyici renkleri önümüzdeki ay geliyor ve ardından yeni PS5 konsol kapakları geliyor

Nova Pink, Starlight Blue ve Galactic Purple, galaksiden ilham alan renk tekliflerine katılıyor.

Bugün, PS5 renk aksesuarı ailesine katılacak en yeni renkleri ortaya çıkarmaktan mutluluk duyuyoruz: Nova Pink, Starlight Blue ve Galactic Purple. Daha önce piyasaya sürülen Kozmik Kırmızı ve Gece Yarısı Siyahı DualSense kablosuz denetleyici renklerine ek olarak, galaksiden ilham alan en yeni renkler, Ocak 2022'den itibaren katılımcı perakendecilerde küresel olarak piyasaya sürülecek.

Ayrıca Midnight Black, Cosmic Red, Nova Pink, Starlight Blue ve Galactic Purple'daki galaksiden ilham alan DualSense kablosuz denetleyici renklerinin tümüne uyacak yeni PS5 konsol kapaklarını da sunuyoruz.

Bu yeni konsol kapakları güzel ve kullanımı kolaydır; orijinal beyaz PS5 konsol kapaklarınızı çıkarmanız ve yenilerini tıklamanız yeterlidir. PS5 konsol kapakları, hem Ultra HD Blu-ray disk sürücüsüne sahip PS5 hem de PS5 Digital Edition için mevcut olacak ve PS5 konsolu ve DualSense denetleyicisinden ayrı olarak satılacak.

Midnight Black ve Cosmic Red PS5 konsol kapakları Ocak 2022'den itibaren aşağıdaki konumlardaki katılımcı perakendecilerde satışa sunulacak: ABD, Kanada, İngiltere, Fransa, Almanya, İsviçre, Avusturya, İspanya, Portekiz, İtalya, Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya , Çin, Tayvan, Hong Kong, Singapur, Malezya, Tayland, Endonezya, Vietnam, Kore ve Filipinler. Nova Pink, Galactic Purple ve Starlight Blue PS5 konsol kapakları da 2022'nin ilk yarısında bu konumlarda piyasaya sürülecek. PS5 konsol kılıflarını yıl içinde ek bölgelerde piyasaya sürmeyi planlıyoruz ve bu ayrıntıları çıktıkça açıklayacağız. kullanılabilir hale gelir.

Belirli bölgelerde hem yeni DualSense kablosuz denetleyici renkleri hem de yeni PS5 konsol kapakları için kesin lansman tarihleri ​​konuma göre değişiklik gösterebilir, bu nedenle bulunabilirlik için yerel satıcınıza danışın.

direct.playstation.com Satın Alma Bilgileri

Belirli ülkelerde, bu yeni ürünlerin bir kısmı direct.playstation.com müşterileri için erken erişim yoluyla sunulacak. ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, Hollanda, Belçika ve Lüksemburg'da, Galactic Purple'daki DualSense kablosuz kontrol cihazı 14 Ocak'tan itibaren direct.playstation.com'da (sarf malzemeleri tükenene kadar) ve diğer katılımcı perakendecilerde satışa sunulacak. 11 Şubat'tan itibaren Ek olarak, ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya'da Gece Yarısı Siyahı ve Kozmik Kırmızı PS5 konsol kapakları 21 Ocak'tan itibaren direct.playstation.com adresinde (sarf malzemeleri tükenene kadar) ve şu adresten satışa sunulacak: 18 Şubat'tan itibaren diğer katılımcı perakendeciler. Daha fazla bilgi için direct.playstation.com'da bizi izlemeye devam edin."

Kaynak : https://blog.playstation.com/2021/12/13/new-dualsense-wireless-controller-colors-arrive-next-month-followed-by-new-ps5-console-covers< Resime gitmek için tıklayın >


https://www.youtube.com/watch?v=WFDhXXMVcBo
https://www.youtube.com/watch?v=bgr2OZiS8xQ&t=11s
E
2 yıl
AMD mi yoksa Intel mi?
Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle çok uzun zamandır kullanmakta olduğum PC'im var. Intel i5 3 Ghz ve 16 GB RAM sistemim var. Sanıyorum 10 seneden fazladır halen kullanmaktayım. Artık sistemi yenileme zamanı geldiğini düşünmekteyim. Pc toplamayı düşündüğüm için ilk önce Sandisk SSD 1 TB disk aldım. Soruma gelecek olursak, ben uzun zamandır bilgisayar piyasasını takip edemedim. İş yoğunluğundan dolayı son 5 senedir piyasayı ve sistem özelliklerini de takip edemedim. Karar veremedğim nokta şu, işlemci olarak Intel mi yoksa AMD mi konusu oldu. Ben Intelci olduğumdan gözü kapalı Intel alırdım ama fiyat olarak AMD biraz daha cazip olduğundan acaba bu sefer AMD mi alsam diye düşünmedim değil :) . Bilgisayar firmasında çalışırken müşteriye AMD bilgisayar toplamıştım ve zaman zaman sorunlar çıkartıyordu. O yüzden de uzak durmuştum AMD'yi (o zamanlarda intel piyasaya yeni i3 i5 ler çıktığı dönemlerdi) Zaman su gibi akıp gittiği için AMD artık ayakları sağlam bastığını görebliyorum.
Pc'yi ne için kullanacaksın derseniz, birazda oyun oynayabilirim ve bir artısı da 3D tasarım işine girebilirim. Arkadaşımdan eğitim alacağım ve hem 3D (AutoCAD) hemde video edit işlemlerine uğraşacağım. Bütçe olarak 10k 20k arasında belki daha fazlasını da gözden çıkartabilirim. Sistem toplarken en azından 10 sene kadar çalışabilmesi yeterli olur benim için, şu anki sistemde kullandığım gibi.

O yüzden de engin bilgilerinize ihtiyacım oldu. Yazı uzun olduğu için kusura bakmayın. Yardımcı olanlara şimdiden teşekür ediyorum. Sağlıkla kalın.
E
3 yıl
Uncharted serisi hakkında
Merhabalar. PS 4 pro sahibiyim. Daha önce hiç oynamadığım Uncharted serisini oynamaya karar verdim. Sanıyorum bütün serileri satın aldım. Bir tanesini galiba plus da verilmişti tam hatırlamıyorum. Hangi seriden başlamak lazım? Oyunların numaralı şekilde sıralanmadığı için bilmiyorum. Sıralı bir şekilde yazarsanız sevinirim. Yardımcı olanlara teşekkürler.
E
3 yıl
plus oyunları hakkında
merhabalar,
aklıma takılan bir konu var. 1 senedir ps plus abonesiyim ve 2 ay önceden yeni plus üyeliğimi uzattım. Dün plus Aralık ayı için verilen just cause 4 oyununu kütüphaneme ekledim ama yazılan bir tarihe takıldım. Ben plus oyunlarını hep mobilden ps app den kütüphaneye ekledim. Biliyorsunuz mobil telefonlara ps app güncelllendi. Dün yeni eklediğim just cause 4 oyununa ps app de şöyle bir yazı var. "Teklif sonu 5.1.2021 13.00" Diğer oyunda aynı tarih yazıyor. Benim anladığım bu tarihten sonra kütüphanede duracak ama ücretli olacağını anlıyorum ben. Daha önce aldığım plus oyunlarında böyle birşey yoktu. Artık ömür boyu kütüphane de durmayacak gibi görünüyor yada yeni uygulamaya mı geçtiler acaba??
E
4 yıl
iphone 6s pil değişimi hakkında
merhabalar,
iphone 6s telefonumundaki kendim pil değişimi yaptım. Baseus marka 2200 mAh olandan aldım ama sürekli telefonum 2 dk içinde sürekli resetliyor. Bu seferde eski orginal apple pilini taktım. Herşey normale döndü. Çözüm olarak apple teknik servisi vereceğim ama servise vermeden önce son bir çözüm var mı?

yardımlarınız için teşekkürler.
E
4 yıl
Division 2 sorunu hakkında
Merhabalar,
Çözemediğim bir sorunla karşı karşıyayım. Playstation Pro sahibiyim. Yaklaşık 2 ay önce Ps store dan indirimli olarak Gold edition paketini almıştım. Bu pakette 1 year paketi dahil olduğunu yazıyor ama bir türlü year 1 pass paketini indiremiyorum. İndir butona bastığımda herhangi bir hata vermiyor. Sürekli aynı yerde kalıyor. İndir butona bastığınızda indirebilen var mı?

Tahmin olarak toplu set olarak indirmiş olabilir belki ama harita da Classfield assignment olan 3 yer var. Gold pakette yazıyordu ama arkadaşıma sorduğumda o ayrı dedi.

Son çare olarak Playstation desteke mail yazdım ve cevapların hepsini yaptım olmadı. Lisans geri yükleme de çare olmadı. :( Sanıyorum bütün bölümleri oynadıktan sonra mı 3 ayrı yeri açılıyor acaba?
E
7 yıl
Sandisk iXpand ürünü hakkında
Merhaba,

Sandisk iXpand 64 gb ürünü almyı düşünüyorum. Iphone da scndisk uygulaması içinden canlı video kaydı başlattığımızda direkt sandisk belleğe aktarıyor mu? Iphone telefonumda hiç yer kalmadığında video dosyasını sandisk bellekte başlatması istiyorum. Bu ürünü kullanan varsa bilgi verirseniz çok sevinirim.

Bunun sormamın sebebi daha önce almış olduğum trancend ürününde maalesef yapamıyor sadece fotograf mümkün olmakta.

Bilgi içinhttps://www.sandisk.com.tr/home/mobile-device-storage/ixpand

Yardımcı olanlara teşekkürler. Saygılar.
E
7 yıl
cep telefonunda kullanılan bellek
Merhabalar,

16 gb Iphone 6s telefonum var. Piyasa da iphone belleğini yedekleyen birçok usb bellek ürünler var. Transcend ürünü almıştım ama herşey kusursuz olsa da bir tek konuda yap(a)mıyor. O da canlı video kaydı esnasında direkt usb bellekte kaydetme işlemi yapmaması. Yani demek istediğim hazırda olan videonun usb yedeklemesi değil, canlı video kaydı başlatıp usb bellekte dosyayı kaydetmesini istiyorum. Dersiniz ki fotolarını hepsini al usb belleğe aktar diyebilirsiniz ama benim istediğim uzun süreli video kaydı yapması. 16 gb iphone da 30 dakikalık bir görüntü kaydetmek imkansız gibi. 64 gb transcend ios belleğinde, transcend uygulaması üzerinden foto çekimi esnasında direkt aktarsa da maalesef aynı işlemi video için geçerli değil.

kısacası ios desteği usb bellek ile canlı video kaydı esnasında direkt ios belleğe kaydeden bir ürün var mıdır?

Sandisk ixpand flsh drive ürünü alacaktım ama youtube videolarında gördüğüm kadarıyla böyle bir seçenek yok.

yardımcı olanlara teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.