M

Yüzbaşı
01 Nisan 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
34 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
M
6 yıl
Satıldı
Satıldı
M
7 yıl
DOTA 2 - Shifting Snows 6.83
Genel

Dereceli Sıralı Seçim planlama safhası 30 saniyeye düştü.

İlk rünler tamamen bounty rune olacak ve 2 katı efektif hale gelecek.
İlüzyonlar yapılara %75 damage vuracak.

Barakalar mini kule ödülü verecek.Yok eden kişiye 100-150 ve takım oyuncularına 125(Melee)-75(Ranged)

Rosh yanındaki blink'lenemeyen ward noktası düzeltildi.
Dire ancients'ı blocklayan,pro'ların summit sonrası bahsettiği ward noktası düzeltildi.

Ancient Granite Golem canı 2000 den 1700'e düşürüldü.
Ancient Granite Golem yeni skill'i %15 can aurası veriyor.(Direk max hp arttırıyor,CHEN BUFF ÜZGÜNÜM KOTL GUY )

Lobi oyunları CM süresini kullanacak.(Eskiden,örneğin all pick için 75 saniye bekleme süresi var idi.Şimdi lobi oyunu ise hepsi 90 saniye olacak.)
Maksimum attack hızı 500'den 600'e çıktı.Yani BAT'ını 6'ya bölerek en çok kaç saniyede bir vuracağını öğrenebilirsiniz.Örneğin Alchemist ulti açtığında 1.00/6=0,16 saniye.https://www.youtube.com/watch?v=VjCjXotMkAE)

Kunkka's X Marks The Spot, Magnus's Empower, Treant Protector's Living Armor, and Warlock's Shadow Word Spell Immune takım arkadaşlarına ve kendinize bastığınızda kısıtlamalara sahip değil (buff silinmeyecek)

Kalkanların açıklamaları düzeltildi.
Fog of war için ufak düzeltmeler.

Herolar için gerekli kısımlar

Alchemist
Pasif gold buff'unun devam etme süresi 25 saniyeden 30 saniyeye çıkarıldı.

Beastmaster
Level 1 CotW'a Boar eklendi.

Bloodseeker
Hasar tipinin özellikleri uyumlu değilse ilk skill'in fazladan hasarı eklenmiyor.(Q+BM açıp girdiğinizde rakip oyuncu BM'den %140 değil %100 hasar alacak.)

Chen
Test of Faith kendine basıldığında diğer creep'leri Chen'e ışınlıyor.
Holy Persuasion maksimum creep sayısı 1/2/3/4.

Dragon Knight
3. seviye ejder artık kulelere vuran poison'a sahip.

Drow Ranger
İlüzyonlar artık ultiden faydalanabilecek.

Elder Titan
ET'nin spirit'i yürürken q atması fixlendi.

Faceless Void
Ward tipi unit'ler chrono içinde çalışmayacak.

Gyrocopter
Force staff ile füzenizi ittirebileceksiniz.

Io/wisp
LoL tarzı,dönüş süresi 0 oldu.

Lifestealer
Creep'e girdiğinizde onu kontrol etmenizi sağlayan bir skill daha eklendi.Rakip takım creeplerine girip kendi unitelerinizede vurabiliyorsunuz ya da rakip kulesinin altında rahatlıkla gezebiliyorsunuz fakat dolu canla bile olsa rakip takım oyuncuları bu creep'e vurabiliyor.

Lion
Mana drain ile ilüzyonları direk öldürebiliyor.

Lone Druid
Ayı gelmeden eliyle yaptığı harekete gerek kalmadan geliyor ayınız.

Night Stalker
Ulti zamanı durdurmayacak.Ultinizi gece basmasanız iyi edersiniz.

Phoenix
Durup durduk yerde Dive duruyordu ya,artık durmayacak.

Pugna
BM ile Ward üzerinden hasar alamayacak.

QOP
Ulti BKB'lilere vuracak ve saf hasar oldu.

Sniper
İlk skill kulelere vuramıyor.40 saniye cd'si olan 3 ayrı charge'a sahip fakat 3 tane aynı yere attığınızda yine tek hasar ve yavaşlatma etkisi veriyor,stacklenmiyor.

Tusk
Walrus punch için R-tık yapılabilecek.

Hepsini çevirmedim,burada ingilizce bilmese de damage ne demek herkes biliyordur zaten.

İyi Forumlar !
M
7 yıl
Harddiskimde ne sorun olabilir ?
Uzunca bir süredir kullandığım bilgisayarımda ciddi performans kaybı var.Son zamanlara kadar aşırı bir sorun olarak görmemiştim fakat şu an bellek kullanımı sürekli yüksek.HDTune değerlerimin ekran görüntüsünü ekledim.Kullandığım bilgisayar Lenovo G580.Error scan'de hata çıkmadı.Format ile kurtarılabilir mi,servise mi götüreyim ?
< Resime gitmek için tıklayın >
M
7 yıl
2 Aydır fatura ödenmedi,şimdi icralık olma durumu var ve fatura ödenemiyor.
2 ay önce TTNET internet hizmetimi kapattırmıştım.O ay kalan faturayıda ödemeyi unutmuşum.Şimdi ise hiç bir şekilde fatura ödenmiyor.(internet,TTNET bayii)Geçen 2 ay dahilinde hiç bir şekilde tarafımıza ulaşılmadı.Şu an ne olacak bilmiyorum,bilgilendirme yapacak bir arkadaş var ise sevinirim.İyi forumlar.
M
7 yıl
Bloodseeker Offlane Build [6.82]
Değişik bir fikirle karşınızdayım arkadaşlar.Bildiğiniz gibi BS yeni skilleri ile gayet güçlü bir offlane adayı.Item olarak pek yardımcı olamayacağım fakat kısaca genel fikri anlatmak istiyorum.

Bloodrage : Level 1 skilliniz.Amacımız rakip takımın ranged creep'ini bufflayarak lane'i pushlatmak ve kule altında safe farm alabilmek.12 saniye cd'si ile rahatlıkla spamlanabilir.Kule altına çektiğiniz creepler ile bu skill sayesinde canınızı doldurabilirsiniz.

Bloodrite : İlk max'layacağımız skill.Verdiği hasar çok harika fakat kullanımı biraz zor.İlk başlardaki amacımız kule altına dalan düşmanları bu skill sayesinde uzaklaştırmak ya da öldürmek.Bloodrage ile birleşince yeterince ölümcül oluyor.
P
Thirst : 1 level almak başlarda yeterli.Verdiği hasar last hite gayet yardımcı oluyor zaten.

Rupture : Rupture+Bloodrite combosu gayet mükemmel bir damage veriyor.6 level olduğunuzda farm alamıyorsanız ganklere giderek kaybettiğiniz gold'u toparlamaya çalışın.Yeni sistem ile yeterince gold'u kazanmanız işten bile değil.

1-4-1-1 build'i 7 level'e kadar iş görüyor.Gerisi size kalmış.7 level olduğunuzda PT+PMS+Oov size yeterli kill potansiyelini sağlayacaktır.Sonrasında Dagon ya da SnY ile gideceğiniz yolu belirleyebilirsiniz.

Düşünmeniz gereken şeylerden birisi Bloodrage'in riski.%40 ekstra damage bazen sizi ölmenize,daha da kötüsü rakibin heal olmasına sebep veriyor.Bu yüzden cs alırken kendinize değil creep'lere basın skilli.
M
7 yıl
Dota 2 - Reddit/Twitch Chat/Spam Açıklamaları
322 : ROX.KIS.Solo bir maçta karşı takıma bet oynuyor.Kazandığında alacağı para 322$.Tabii maçı kaybediyorlar.Ama sonradan kendi aleyhine bet oynadığı anlaşılıyor ve o turnuvaya hayat boyu men cezası alıyor.Bu yüzden birisi oyun kaybettirecek bir şey yaptığında 322 diyorlar.

4 : Lumi Alienware Cup sırasında(doğru hatırlıyorsam) XBOCT'a carry olarak 4/10 notunu vermişti.XBOCT'ta bunun üzerine TI3 boyunca adında (4) bulundurdu.XBOCT'un aşırı agresif ve diver oyun stili dolayısıyla birisi gereksiz bir dive yapıp öldüğünde 4 deniyor.

PICNIC : Lounge stream sırasında PFlax ve birisi(hatırlayamadım) yere bir bardak düşürüyorlar.Chat PANIC spamlamaya başlıyor.Bunun üzerine etrafı toparlarlarken birisi odaya giriyor ve chat birden PICNIC olarak değişiyor.Ordan kalma.

Officer Merlini/Call 1-800-MERLINI : Merlinihttp://www.youtube.com/watch?v=YhzLK5K7uFA şu video'da Puppey'in Tactical Pause'larına dikkat çekmiş ve bu sebepten dolayı birisi kurallara aykırı birşey olduğunu düşündüğünde kullanılıyor genelde.

PLD/Mario Party ile alakalı şeyler : Lounge Stream sırasında PLD Mario Party oyununu 0/0/0 skoruyla bitirdiği için şanssız durumlarda kullanılabiliyor.Çok sık görmezsiniz.

Pinoy : Filipinli dota oyuncuları

Finol : TI3 sırasında IG vs. A karşılaşmasında sebepsizce fight öncesi oyunu durduran adminin nick'i. @Kacmasikortıl @ÖmerI 'ye teşekkürler.

Darude - Sandstorm : TheOddOne adlı ünlü LoL streamer'ı bu şarkıyı o kadar çok çalmışki bundan sonra çalınan herhangi bir parçaya Darude - Sandstorm demek bir twitch meme'si haline gelmiş.

!raffle : Twitch'te yapılan sub-only çekilişlere katılmak için gereken komut.Sub-only raffle yasak olduğundan Cyborgmatt raffle'ı tamamen açmıştı.Bunun üzerine Tobi Matt'i mod'luktan çıkarınca bir süre boyunca Matt'in Tobi'ye saydırmasını dinledik.Dota 2 streamlerinde genelde bu konu ile dalga geçilmek için kullanılır.(çekiliş olmadığı zamanlarda)

10 years since sing stream : Singx2'nin stream yapması için redditte ve twitch'te yaygınlaşan copy-pasta.Bunun üzerine singsing'in LoL stream'i yapması da ayrı bir komedidir.

Albert Einstein : Arteezy ile dalga geçilen bir copy pasta'nın başlangıcı.Çok sık görülür.r=tz²

Sheever Ravage :http://www.youtube.com/watch?v=yk_l200kJvY

Dongerino : ヽ༼ຈلຈ༽ノ tarzı meme'ler dongerino oluyor.

Dread go stream zaebal : Basitçe "10 years since sing strim"in dread versiyonu.

EE-Sama : EternalEnvy'nin "I do anime s*it" durumundan dolayı takılmış japonca saygı eki.

I hope senpai will notice me. : Buda EE-Sama için çok kullanılmış bir cümle.Senpai japonca'da kendinden büyük kişiler için kullanılan bir ek.

Magnusson/The Son Of Magnus : s4'ün soyadı.

Aşağıdaki bilgiler için @chatty_boy 'a teşekkürler.

quote:

-Twitch chat subscriber moduna alındığında kimse konuşamadığından, kilit açılınca bütün chat FREEDOM! diye inler.

-Maç skoru 7-1 olduğunda veya olacağını işaret ettiğinde brezilya - almanya maçına atıfta bulunulur. Veya 3-22, 4-20 tarzı skorlar olduğunda "the dream is real" denir, ucu ucuna kaçtığında "the dream is dead" denip sonuna BibleThump yazılır.

-Kappa talize: Maç anlatımı sırasında capitalize (yararlanmak-istifade etmek) kelimesi sıkça kullanılır. Ardından bütün chat "Kappa talize" spamlamaya başlar. Hatta bazı kanallarda spamlanmasın diye r9k denilen bir spam önleyici kullanıldığı için insanlar bunu yazıp sonuna değişik ekler yapar.

-FrankerZ : Köpek suratı, her pause yapıldığında Puppey pause'a atıfta bulunulur. Ardından 1-800-MERLINI yazılır.

-ResidentSleeper: Uyuyan adam suratı. Çok uyuz ve killsiz geçen sıkıcı maçlarda kullanılır. Eskiden hiç team fighta girmeyip 60 dk farm yapan çin maçlarında kullanılıyordu. Son zamanlarda turnuvalarda görmekten kusacak seviyeye geldiğimiz void, razor, tinker, skywrath gibi pickler yapıldığında ve naga seçip rat dotodan başka bir halt yapmayan Alliance maçlarında sıkça görülür.

-STAY IN THE TREES: Free to play belgeselinde hyhy'ın TI1'de bir teamfightı kaybettikten sonra takım arkadaşlarına 92472942 kere "I told you to stay in the trees" diye kızmasından dolayı, ağaçlara kaçarak juke yapmaya çalışan veya ağaçların içinde gank için bekleyen biri olunca spamlanır.

-KYXY DENY: KyXy bir maçta windrunner ile takımı roshanı kestikten sonra durduk yere aegisi denylamıştır. Bu yüzden ilginç hero denylarında çeşitli varyasyonları kullanılır.

-SNIFF SNIFF: Beyondthesummit casterlarından olan Zyori, bir gün streamini açık unutup duşa girmiş ve ardından her şeyi meydanda kamera karşısına geçmiştir. Üstüne bir de malum yerini kaşıyıp koklamıştır. Bu nedenle içinde sniff geçen bir deyim kullanıldığında veya zyori'nin anlattığı maçlarda chatte spamlanır. BTS kanallarında yazmayı denediğinizde ya direk banlanır ya da banlı kelimelere takılıp mesajı yollayamazsınız.

-NICE LA: International canlı yayınlanırken çinli takımlar kazandıklarında birbirlerine sarılıp "NICE LA" diye bağırdıkları için buna benzer durumlarda genelde chatte spamlanır.


22-0 : ESL One Finalinde son maçta IG EG karşısında bu skorla galip gelmişti.Hatta EG kill alabilmek için Rosh'a girmiş fakat wipe yiyince "at least one kill" diyerek gg vermiştir.Sonrasındaki 1 ay Arteezy'nin chat'inde envai çeşit 22-0 postları spamlandı.

Classic Jimmy : DeMoN'un yaptığı ilginç hareketler için kullanılır.En klasiğihttp://www.whendidegthrowlast.com/ sitesinde açıkça görülebilir.Youtube'da Classic Jimmy yazdığınızda yine bir çok video ile karşılaşabilirsiniz.

FREEDOM : Sub only mod'dan normal mod'a geçildiğinde spamlanır.

DDOS : Maç sırasında bir oyuncu düşerse spamlanır.

Zamanla eklerim,bu saatte aklıma bu kadar geldi.
M
7 yıl
1v1 DH Forum Ligi
Katılacaklar steam id'lerini bana özel mesaj olarak atsın.Bildiklerimi listeye ekleyeceğim.Eğer listede isminiz yoksa lütfen özel mesaj atın.

DHFL 1V1


DHFL 1v1 Nedir ?

Forumda ki oyuncuların bir nevi 1v1 Ranked MM'si olacak bir sistem.Fakat farklı olarak burada lig sistemi ekleyerek biraz daha rekabetçi ve eğlenceli bir ortam oluşturmak amacım var.Ayrıca 1v1 atarak lane kontrolünüzü geliştirip oyununuzu geliştirme imkanına sahip olacaksınız.İleride genel kuralları okurken sistemi daha rahat anlayabileceksiniz.Sezon 1.'lerine de ayrıca benden ufak bir hediye olacak.

Genel Kurallar

Sezon 15.09.2014'te başlayacak.

Her oyuncu düz şekilde 3000 rank ile başlayacak.

Kazanılan zorunlu maçlar 50 mmr değerinde,özel yapılan maçlar 25 mmr değerinde olacak.

Her sezon 12 hafta sürecek.Zorunlu maçlarda eşleşen kişiler,listelenen herolar ile aynı hero 1v1 atacak.

Bir haftada maksimum 5 adet özel 1v1 maçı atılabilecek.Özel maçlarda hero bazında kurallar istenildiği gibi belirlenecek.Fakat oyun içi kurallar aşağıda belirtildiği şekilde kullanılacak.

Oyun İçi Kurallar

Rune,Soul Ring ve Poor Man's Shield item'larını kullanmak yasaktır.

Bottle ve bottle crow serbest.

İlk kule ya da 2 kill alan oyunu kazanır.SF vs SF'lerde First Blood oyunu kazandırır.

Oyunun bitiş süresi 15 dakikadır.15 dakikayı geçmeden 10 saniye önce herhangi bir tarafın gg vermesi önerilir.15 dakikayı geçen oyunlarda kazanan taraf last hit sayısıyla belli olur.Last hit'ler eşit ise deny'lara,o da eşitse gpm-xpm şeklinde devam eder.Hepsi eşitse 2 tarafa benden birer key.

En önemli kural;oyunlarda hakem sizsiniz.Katılım çok olursa hakem belirlemek imkansız diyebiliriz.Bunu eğlence amaçlı yaptığımızı unutmayın.3 ayın sonunda 1. olan kişinin kazanacağı maksimum 2 key değerinde bir şey olacak.Umarım yamuk yapan olmaz.

1v1 Ban Challenge Kuralları

İlk sezonun ilk ay'ı bittikten sonra Ban Challenge olayları başlar.

Her oyuncu ayda maksimum 2 Ban Challenge atabilir.

Listede üstte olan oyuncu alttaki oyuncuya ban challenge attığında alttaki oyuncu meydan okumayı kabul etmek zorunda değildir.Fakat alttaki oyuncu üstteki oyuncuya BC attığında üstteki oyuncu BC'yi kabul etmek zorundadır.

Bütün BC'ler bu konuda "X Y'nin meydan okumasını reddetti." ya da "X,Y ye meydan okudu ve kazandı." şeklinde belirtilecek.

Hafta-Hero Eşleşmeleri

1.Windrunner
2.Kunkka
3.Mirana
4.Zeus
5.Storm Spirit
6.Invoker
7.Magnus
8.DK
9.TA
10.Qop
11.Pudge
12.Puck

Zorunlu maçlar bu herolarla 1v1 aynı hero şeklinde olacak.Taraflardan ikisi de eşleşmeyi reddederse Sf vs. Sf ya da Viper vs. Viper oynanabilir.İki taraftan birisi Sf diğeri Viper isterse Sf vs. Sf oynanır.Diğer eşleşmelerde 2 kill kazandırırken bu maçlarda First Blood Maçı bitirir.

Zorunlu olmayan keyfi maçlarda istenilen şekilde oynanılabilir.Anlaşma sağlanılamazsa Rasyonel Sosyalist'in pick-ban'ı yapılması zorunludur.

Listede sol'da olan kişi ilk pick'i yapar.
A1Pick
B1Pick
A2Pick
B2Pick
A3Pick
B3Pick
B1Ban
A1Ban
B2Ban
A2Ban

Eşleşme Sonrası Kurallar

Kazanan takım bana ss atarak bildirmeli.Daha kolay olması açısından maç sonu fotosunu f12 ile ss alarak steam'a yükleyip link atabilirsiniz.

Lig 15.09 Pazartesi başlıyor.En geç Pazar gününe kadar kazanan kişi bana bildirmeli.

İki tarafta kabul etse de ss olmadan mmr yükseltilmeyecek.

Bildirilmeden maç ss'i atılmazsa iki taraftanda mmr düşürülecek.

Hafta boyu katılamayacak kişiler liste açıklanmadan bana bildirecek.Listede boşta kişi varsa onunla yer değiştirebilecek.Eğer yoksa bir seferliğe mahsus mmr kaybetmeyecek.Fakat daha sonra katılmadığı haftalar için autolose alacak.Toplamda 5 hafta katılmadığınızda ligden atılırsınız.

Rakibinizi eklemek zorunda değilsiniz.DH Guild'imize katılmanız sizin için daha rahat olacaktır.Beni ekledikten sonra bana mesaj atarsanız guild daveti göndereceğim.Şimdilik bu kadar ekledim,daha zamanım olursa daha da eklerim.Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

KATILIMCILAR


Mefsuh
Nintendo
Rasyonel Sosyalist
Drummer07
Kacmasikortil
Kadir_tr2
Mesaj atın lütfen,ama daha önemlisi,steam'dan beni ekleyin.
M
7 yıl
Jungle - Jungler Support Rehberi
Ufak bir giriş ile başlayayım.Yaklaşık 1 senedir Chen,Enigma,CM,Ench gibi herolarla botlarda/lobilerde/pubda jungle oynuyorum.Tecrübelerimi siznle paylaşmaya çalışacağım.

[size=4]Giriş


Basitçe jungler supportların iyi ve kötü yanlarından bahsedelim.

+ları

Miss sıkıntısı olmadan rahatça smoke gank atabilmesi
Exp/farm sıkıntısı yaşamaması,
Daha erken online olması
Rakip takımı agresif oynamaya zorlaması
Jungle'da daha çok vakit geçirmek > stack'ler ile core oyuncularının daha rahat kasmalarını sağlaması

-leri

Agresif oyun stiline karşı riskli olması
Bazı offlaner'lara karşı avantaj vermesi (BH,Batrider vs.)
Agresif trilane'lere karşı map kontrolünü kaybettirmesi
Jungle'ın wardlanması durumunda deward ile uğraşarak zaman/para kaybı yaratması
Kötü spawnlar sonucu iyi bir başlangıç elde edilememesi

Genel olarak bu şekilde.Görüldüğü üzere bazı faktörler şansla alakalı olsa da bazıları karşı takımın oyun stilini değiştirerek/uygun hero pickleyerek çözebilecek şeyler.Bu yüzden TI3'te jungle support pickleri 1-2 pickte yapılabilirken 6.80'den sonra izlediğim 50-60'a yakın maçta 3. pick daha göze batıyor.

[size=4]Jungle Kullanımı


"S" : Small(Küçük) Kamp
"M" : Medium(Orta) Kamp
"L" : Large(Büyük) Kamp

[size=3]Başlangıç

Burada hangi kampların başlangıç için en iyi seçenek olduğunu belirtmeye çalıştım.Özel olarak Enigma Radiant durumunda 20.-25. saniyede ranged creep'i deny'lamak mid'iniz için çok faydalı bir strateji olacaktır.Dire'da yapmanız halinde ilk eidolonlarınız yok olabilir,hemen clarity'nizi kullanın.

Chen/Ench "L" : Kısaca büyük creep'i dönüştürüp ufağı öldürün.Bu olayı 1. dakikadan önce bitireceğinizden hızlıca "M" kamplarından birine yönelip stack yapmanız yararınıza.

Enigma "M" : Radiant'ta deny ile dönüşen eidolonlarınızı hemen yakındaki "M" kampına yönlendirip 1. dakika bitmeden temizleyin.Vaktiniz yeterse yakındaki "L" kampı stackleyin.

Doom : "L" ile başladık.En kötü gelebilecek kamp Centaur.Onun dışındaki tüm nc'lerin en az 1 defansif skill'i var.Hızlı jungle için kesinlikle en iyi kamp troll kampı.Bulursanız 1 kere "S" temizledikten sonra "M" kamplarına yoğunlaşabilirsiniz.

Melee Jungler'lar : "S" ile başladık.0.53'te stackleyerek hızlıca 2 level olabiliriz.Buda avantajımıza.

[size=3]Yararlı Jungle Taktikleri

Double Stack

http://www.youtube.com/watch?v=CIeisc9cW84

Chen/Ench oynarken yapabileceğiniz en önemli şey.Video'da görüldüğü üzere;creep'inizi bir yana,kendinizi bir yana koyup ikisiyle birden iki kampı stack'leyeceksiniz.İlk seferde yapmanız neredeyse imkansız,o yüzden tavsiyem bot/lobi oyunlarıyla bir kaç sefer denemeniz.Verebileceğim en güzel taktik,ilk önce creep ile :53'te , hero ile de :55'te çekerek yapmak.

Heroya Özel Taktikler

Chen/Enchantress : Chen/Enchantress demek,stacklemek demek.Çünkü NC kontrolünü almanızı sağlayan skilleriniz var.Buda Wildkin gibi bir nimeti kullanmanıza olanak sağlıyor.Riske girmemek açısından benim favorim "L" kampları stacklemek.Çünkü Mud Golem'ler canınızı yakabiliyor.3-4 kere stacklediğiniz kampları veya double stack yaptığınız 2 kampı Wildkin'in tornado skill'iyle kolayca temizleyebilirsiniz.Buda ciddi derecede hızlı level almanız ve beklenmedik zamanlarda güzel gankler çıkarmanız ya da hızlı bir Meka demek.

Chen için;İlk "L" kampta Wildkin çıkarsa alabilirsiniz fakat Enchantress için kesinlikle almamalısınız.Onun yerine rastgele bir "M" kamptaki büyük creeplerden birini alıp hızlıca kampı temizledikten sonra double stack deneyin.Vaktiniz yetmeyebilir bu yüzden tek kampı stacklesenizde yeterli.Sonra Wildkin'e dönüp 80 saniye içinde rahatlıkla 2 stack+1 kamp temizleyebilirsiniz.

Enigma için ; NC'lerin gruplara skill attığını hepiniz biliyorsunuzdur.Ufacık yavrularınızın Centaur Stomp yemesini istemiyorsanız hızlıca tab ile eidolonlarınızı birbirinden uzaklaştırın.Bunu alışkanlık haline getirin,çünkü bunu yapmaya başladığımdan beri bir kez bile eidolonlarım ikiye bölünmeden ölmedi.Kontrol kolaylaşıyor,canı azalanı kolayca görüp uzaklaştırabiliyorsunuz.

Choke Point

Kendinizi ağaçların arasına sıkıştırıp aldığınız zararı azaltan bir taktik.Melee Jungler'lar için daha çok kullanılıyor.Ameleliğin lüzmu yok deyip şu video'yu atıyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=ombJB_vUoYE

Ek : Biraz eskiden hazırladığım,bir rehber.Biraz editledim şu an fakat hatalar,typolar olabilir.Vaktim olmadığı için okuyamadım.
M
8 yıl
TI Sonrası Nerf/Buff Tahmin Konusu
Başlıkta belirttiğim gibi,sizce neler olabilir ? Tahminlerimizi paylaşalım. Kendim başlayayım.

Razor Static Link break range düşebilir.
Brew Clap damage ya da slow düşebilir.
Skywrath silence nerf yer.Muhtemelen magic amp.'a yer.Belki ms düşebilir.
Furion'a ilk kez ciddi bir nerf geleceğini düşünüyorum.
Doom'a ne yapılacak bilmiyorum ama artık laning nerfleri yerine cidden DOOM'a nerf gelebileceğine inanıyorum.

Spirit Breaker'ın bufflanacağını düşünüyorum.Ama Icefrog tükürdüğünü yalamaz,o yüzden BAT buff olmayacağını düşünüyorum.
Lina tekrardan bir buff alır.Muhtemelen Fiery Soul'a.
Crystal Maiden'a ilk kez ms buff geleceğini düşünüyorum.Artık 290 olduğunu görürüz sanki.Sskill'lerinin range'lerine de buff alabilir.
M
8 yıl
Dota 2 - Overflowing Compendium Update
Dota 2'nin blog sayfasında yeni update'in anahatları:

http://www.dota2.com/international/update

Bu update neler içeriyor;

Ekstra Squawking stilleri eklenecek.Bunlar 24 ve 41 seviye compendium sahiplerinin sahip olabileceği stiller.
Chat Emotion'ları eklendi.
Hava durumunu değiştirecek item'lar compendium sahiplerine verildi.Bu item global loadout'ta(yani kurye veya ward'ları taktığımız bölüm) takılabilir olacak.
Min pudge ve alternatif stil'i eklendi.

Oyun izlerken;
Üst bar'da heronun altındaki elmasın üstüne geldiğimizde ultimate'in cd'sini görebileceğiz.
Live Rewind eklendi.Canlı izlediğiniz oyunda kaçırdığınız ya da tekrar etmek istediğiniz kısımlar için geri alma ve durdurma seçenekleri artık var.
Ölü olan hero'ların etrafındaki bar sayesinde buyback atabilme durumunu görebileceğiz.
Buyback bug'u kaldırıldı.

Yeni Loadout slot'ları ; Müzik,Heroic Statue,Multikill Banner

Tiny Ice Skin'i olan kişiler için;bu item artık 5 parçaya ayrıldı.Sahip olanlara bundle şeklinde gelecek,açtıklarında 5 item'a sahip olacaklar.

Yeni Treasure Chest eklendi.Sadece wallpaper içeriyor sanırım.

Treasure of Gloried Visions:

Donkey Courier
Mid Lane
Top Lane
Radiant Ancient
Dire Ancient

Weather Effect's (Hava Efektleri @Nintendo'ya teşekkürler)

Moonbeam :

< Resime gitmek için tıklayın >

Rain :

< Resime gitmek için tıklayın >

Snow :

< Resime gitmek için tıklayın >

Ayrıca Cyborgmatt'in stream'ında gördüğüm kadarıyla stringler dahil techies tamamen bitmiş.Burdan birde resim vereyim.

< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.