R

Yarbay
13 Mart 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
34 üye
Görüntülenme (?)
499 (Bu ay: 14)
Gönderiler Hakkında
R
2 hafta
Anakart ses kalitesi
Arkadaşlar anakartım MSI Z270 TOMAHAWK,

https://www.msi.com/Motherboard/z270-tomahawk.html

ses kalitesini pek beğenmiyorum 2. el Asus Xonar DGX almak istiyorum 270 tl

https://www.comx.co.za/Xonar-DGX-specifications-187244.htm

sizce değermi farkedilir bir ses kalitesi olurmu?
R
5 ay
Multimetre Tavsiye (İkisi arasında)
Arkadaşlar selamlar şu 2 multimetre arasında sizce hangisi daha iyidir, çok teşekkürler.

https://karakoydepo.com/unit-ut-61c-digital-multimetre-rs-232-bag

https://karakoydepo.com/unit-ut-89xd-dijital-multimetre
R
7 ay
Quick CPU Hakkında.
Selamlar arkadaşlar bugün https://coderbag.com/product/quickcpu bu programı yükleme hatasında bulundum.Hata dememin sebebi ayarları biraz kurcaladım sonra programı kaldırdım, ancak gördümki programı kaldırsamda değiştirdim ayarlar malesef kaldı.Programı kaldırdım biosu sıfırladım ancak malesef eski ayarlarıma dönemedim, bu nasıl bir programki sanki donanıma müdahale etmiş gibi.Birde sonradan farkettimki kendi sayfasında şöyle bir uyarı gördüm;

< Resime gitmek için tıklayın >


"Önemli: C-State Residency konfigürasyon ayarları, gerçek CPU'ya (donanım kayıtları) kaydedilir. Bu bir işletim sistemi yapılandırması değildir. Lütfen dikkatli yapın.

Bu tam olarak ne demek yoksa işlemcinin içine bir kodmu yazdı bu program, bu gerçekten çok canımı sıktı.Lütfen bana yardımcı olun, çok teşekkür ederim..
R
7 ay
Anakart Kasa Arka Montaj Sacı Hakkında.
Selamlar arkadaşlar, fotoğraflarda eklediğim ankar arka plaka hakkında sizlere danışmak istediğim birkaç şey var.Şimdi bu arka sacların deliklerinde çıkıntı saclar var fotoğraflarda işaretledim acaba bunları içe doğru bükmelimi yoksa pense v.s. ile kesmelimi.Neden sordun diyecekseniz bunları bu şekilde takınca anakart arka kısma yanaşamıyor bu çıkıntılar yüzünden birde usb felan takınca sac dışarı bombeli olduğu için usb soketler tam oturmuyor, birde fotoğraflara dikkat ederseniz klavye girişi yuvarlak olan yerdeki sacı içeri bükse epey bir yükseklik yapıyor hatta bir tane anakartı sökdüğümde usb portunun ordaki sac içeri büküldüğü için nerdeyse kısadevre yapacakmış.Sizce bunları yapanlar neden bu çıkıntıları kesmemiş ne gereği var anlamıyorum.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
R
9 ay
Molex 7 Volt
Arkadaşlar aşağıdaki resimdeki gibi fanı 7 voltta çalıştırmak istiyorum ancak kafama takılan bir soru var bu şekilde bağlantıda 2 artı uç birleşmiş oluyor 12volt ile 5volt, bu şekilde psu ya bir zararı olurmu sizce.Forumda bi yerde okumuştum bu şekilde bağlantı zararlı v.s. şeyler yazıyordu siz ne dersiniz.
< Resime gitmek için tıklayın >
Teşekkürler..
R
10 ay
X.M.P Enable Sonrası "Page Fault In Nonpaged Area" Mavi Ekran Hatası
Arkadaşlar selam, anakartım "Asus PRIME Z270-A" bir tane ram kullanıyorum ram'im ise "G.SKILL 16Gb DDR4 3000Mhz Ram F4-3000C16S-16GVRB, RIPJAWS (16-18-18-38)" 2. slota takılı.XMP kapalı iken 2133 de çalışıyor ancak xmp yi açıp profil seçince 3000 mhz de çalışıyor, xmp açık iken sanırım mavi ekran hatası aldım, tamda emin değilim acaba xmp sebeb olabilirmi.Ayrıca default bios ayarında neden ram 3000 mhz de çalışmıyor illa xmp açmak şartmı, 3000 mhz de çalıştırmanın başka yolu yokmu kısaca ram'i mavi ekran almadan nasıl 3000 mhzde çalıştırabilirim?Ayrıca şimdi farkettim gskill in sitesinde bendeki model ram yok sadece ;https://www.gskill.com/specification/165/184/1536030068/F4-3000C15S-16GVR-Specificationbu model var acaba "F4-3000C16S-16GVRB" sahte bir ürünmüdür?
R
10 ay
Devlet Hastanesi Endoskopi
Arkadaşlar selam endoskopi yaptırmam lazım, özel hastanelerde damardan sedesyon yapılarak yani bayıltılarak işlem yapılıyormuş ancak malum çok pahalı.Devlet hastanesinde durumlar nasıl internette fazla bilgi bulamadım, sanırım bayıltmadan yapıyorlarmış ve buda insanın canını epey yakıyormuş.Bilgisi olan varmı acaba devlet hastanesinde artık bayıltarak yapılıyormu?
R
11 ay
UPS Hakkında
Arkadaşlar selamlar işyerimdeki pc imde "Inform Guardian 1000VA UPS" kullanıyorum, akşam paydosta pc yi kapattığım için ups yide power butondan kapatıyorum sabah işe gelincede haliyle tekrar açıyorum.Acaba açıkmı kalmalı bilemedim bu şekilde içindeki akülere yararımı yoksa zararımı olur lütfen yardım edin teşekkürler..

< Resime gitmek için tıklayın >
R
11 ay
UPS Hakkında
Arkadaşlar selamlar işyerimdeki pc imde "Inform Guardian 1000VA UPS" kullanıyorum, akşam paydosta pc yi kapattığım için ups yide power butondan kapatıyorum.Acaba açıkmı kalmalı bilemedim bu şekilde içindeki akülere yararımı yoksa zararımı olur lütfen yardım edin teşekkürler..

< Resime gitmek için tıklayın >
R
11 ay
Windows 10 Farklı Build Sürümleri Aralarındaki Fark
Arkadaşlar bu konu uzun süredir kafamı kurcalıyor ama malesef o kadar araştırmama rağmen cevabını bulamadım.Soru şu, şimdi bu Windows 10 un farklı yapıları varya (1607-1703-1709-1803-1809-1903-1909-2004) gibi, ve bu yapılara hala ayrı ayrı güncelleme desteği veriyor.Bu arada biliyorum belirli bir süre sonra güncelleme desteğinide kesecek.Ancak asıl kafamı kurcalayan neden yedi sekiz tane yapıyı yayımlıyor.Bu durumda biz kullanıcılarında kafası karışıyor yok efendim 1809 mu kullansak yok 1909 mu yok 2004 mü şeklinde aklımız bulanıyor.Sizce bunun sebebi ne olabilir?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.