S

Yarbay
02 Haziran 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
28 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
5 yıl
Video düzenleme/render ve oyun için ısınma sorunu olmayan notebook tavsiyesi
Merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda video render (Sony Vegas Pro 13) ve arada sırada oyun oynamak için öncelikle ısınma sorunu olmayan, 15.6 ekran bir notebook almayı planlıyorum. Ekran kesinlikle önemli değil, sadece mat olması yeterli çünkü %90 IPS monitöre bağlı şekilde kullanacağım. Yine de masaüstü yerine dizüstü almam gerekiyor, o nedenle masaüstü düşünmüyorum.

Birkaç yıldır Asus ultrabook kullanıyorum, yük altında aşırı ısınması (CPU 80-85 C) dışında aşırı memnunum, bir kez bile mavi ekran görmedim ancak bu korkutucu ısıları bir daha görmek istemiyorum.
Aklımda MSI ve Monster var. Monster modeli olarak ssd ve 16 gb ram ile Abra 5.2.1 düşünüyorum. MSI konusunda bir fikrim yok, sadece GE serisinde ısınma sorunu olduğunu okudum, ne derece doğru bilmiyorum.

Yüksek performans altında ısınma konusu başta olmak üzere 3.500 - 4000 tl'ye kadar önerilerinizi alabilir miyim?

Edit: İmla
S
5 yıl
Bodrum ve Turgutreis için tek seçenek Ultranet mi?
Arkadaşlar merhaba. Bodrum ve özellikle Turgutreis civarında alabileceğimiz en hızlı İnternet paketi 16Mbps dl/800 Kbps ul değerine sahip Ultranet midir? Sanıyorum Bodrum'un belirli yerlerinde Hipernet varmış, ancak Turgutreis'te yok görünüyor. Uydunet altyapısı yok görünüyor buralarda, superonline da yalnızca ADSL hizmeti verdiğini yazmış. Durum bu kadar vahim midir, yaşayıp bilen arkadaşlar varsa bilgi almak isterim.

Benim isteğim minimum 2 Mbps upload hızı alabileceğim bir bağlantı sağlamak. Download hızı o kadar da önemli değil.
S
6 yıl
PS4'ü nasıl kargolamalı?
Arkadaşlar merhaba. Ailemin evinde bıraktığım konsolumu bana kargolamalarını isteyeceğim. Ancak UPS kargo dışında hangi kargo şirketine güvenebilirim veya hangi hizmeti seçebilirim bilmiyorum.

Konsolum Muğla'dan İstanbul'a 1 günde gelsin istiyorum, 50 tl'ye kadar ödemeye razıyım, yeter ki konsol 1 günde ve sağ salim gelsin :) Öneride bulunursanız çok sevinirim, teşekkürler.
S
6 yıl
TTNET "port yok" diyerek başvurumuzu iptal etti
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta yazdığım gibi TTNET 9 gün önce yaptığımız başvuruyu, imzalı sözleşmemiz olmasına rağmen iptal etmiş. Başvurudan iki gün sonra bizi arayıp "port yok, 1-2 haftaya port açılacak, bağlayacağız" dediler. 9 gün oldu, bir bakalım bayram gelmeden diye aradığımızda başvurumuzun mevcut olmadığını öğrendik. MH'nin verdiği bilgi şu "port yok, ne zaman açılır bilinmez, başvurunuzun bir anlamı yok".

2 saat içinde ailem telekom müdürüyle konuşmaya gidecek. Port yok diye ilkel bir sorunla karşılaşan var mı? Bu portun açılmasını beklemek yerine port ücreti ödemek veya telefon hattı açtırmak gibi alternatifler mevcut mu?
En azından seçeneklerimi bilmek istiyorum, çünkü işim dolayısıyla İnternet'e 7/24 sınırsız erişmek durumundayım ve tüm gün 3G eziyeti yaşamak istemiyorum. Böyle ilkel sorunlarla karşılaşacağımızı da bilemediğimiz için daha erken davranmak mümkün olmadı.
Teşekkürler.
S
6 yıl
Digiturk'ü iptal ettim, 240 tl cihaz cezası geldi, itiraz mümkün mü?
Aylar önce faks yoluyla iptal işlemi başlattım ve faksladığım talepte özellikle cihazı gelip almalarını ve aksi takdirde sorumluluk kabul etmediğimi belirttim. Şu an fatura olarak 240tl ceza kestiklerini gördüm, buna itiraz etmenin bir yolu var mıdır? Cihazı götürsem bir faydası olur mu en azından? 240 tl'yi ödersem cihaz bende kalacak ve bir daha beni rahatsız etmeyecek mi bu digiturk illeti? Bir şekilde kapatayım şu işi, teşekkürler.
S
6 yıl
Tropico 5 (PS4 Ana Konu)
- Tropico 5 nedir?

Tropico 5 kısaca bir şehir kurma/devlet yönetme simülasyon oyunudur. Mayıs 20142'te PC için çıkan oyun, 24 Nisan'da yeni nesi konsollar için piyasaya sürülüyor. Oyunun serinin daha eski oyunlarından bir farkı, competitive (rekabete dayanan) ve cooperative (iş birliğine dayanan) çoklu oyuncu modlarını desteklemesidir. Oyun ayrıca Sömürgecilik Dönemi (1850-1914), Dünya Savaşı Dönemi (1914-1945), Soğuk Savaş Dönemi (1945-1989) ve Modern Dönemden (1989-günümüz) oluşan dört dönemi içermektedir.


- Tropico 5 oynayış videosu:

Videoyu izlemek için tıklayınız


- Oyun hakkında ek bilgiye nereden ulaşabilirim?

Oyunun wikisinden ulaşabilirsiniz.


- Tropico 5'i nereden satın alabilirim?

Şu an en uygun fiyatla (nakliye dahil 32 sterlin = yaklaşık 129 tl) Gameseek.co.uk adresinden ön siparişle satın alabilirsiniz. Ayrıca PSN TR'de 179 tl'den satılıyor. Birkaç gün içinde NA PSN'e de tahminen 55-60 ABD doları fiyatıyla gelecektir.
S
7 yıl
Sunset Overdrive Paketinin Çıkış Tarihi?
Merhaba arkadaşlar,

Bu exclusive için konsolu alma fikrini değerlendiriyorum, ancak Xbox Türkiye'den veya Xbox One satan sitelerden bu konuda "çok yakında" yazması dışında herhangi bir bilgi bulamadım. Çıkış tarihi ve fiyatı konusunda bilgisi olan var mı?

Teşekkürler.
S
7 yıl
İngiltere'den toplam 100£ tutan 3 parça kıyafet siparişi gümrüğe takılır mı?
Sınırın üzerinde olduğunun farkındayım, ancak çok iyi bir promosyon bulmuşken değerlendirmek istiyorum. 2 ceket, bir sweatshirt, biraz geniş bir paket olacaktır yani. Bu tutarda (100 pound) alılveriş yapıp da deneyimini paylaşabilecek biri var mı? Site gift vs yazmayı reddedecek büyük ihtimalle. Bu durumda takılırsa ödeyeceğim vergi %18 mi?

Teşekkürler şimdiden.
S
7 yıl
Özel Sağlık Sigortası ile İlgili Bir Soru
Arkadaşlar merhaba, ben 2 yıldır bir arkadaşımın kardeşinin acentesi vasıtasıyla Allianz sağlık sigortası kullanıyorum. Geçenlerde bir tiroid bozukluğum olduğu ortaya çıktı ve istenen testler için Allianz'daki arkadaşımı aradığımda bana bu testleri sigortaya bildirmememi, yoksa ömür boyu yenileme garantisi vermeden sigortanın beni reddedeceğini söyledi. Daha sonra bu olay üzerine düşündüm ve çok anlamsız buldum. Sonuç olarak özel sağlık sigortasının amacı çok kötü bir durumda sigorta desteği almak ve benim hastalığım sigortadan gizlenirse sigorta ileride başıma kötü bir durum gelmesi halinde beni haklı olarak yüzüstü bırakır.

Sizden bu noktada tavsiye istiyorum. Arkadaşıma hastalığımı sigortaya bildirmek istediğimi söyledim ama yine de benden habersiz işlemler yapılır mı diye paranoya yaşıyorum. Allianz'dan memnunum ve sigortamı başka bir acenteyle devam ettirmek mantıklı görünüyor, ancak arkadaşımı kırmak da istemiyorum. Ama sonuç olarak sağlığımı ve sigortamı tehlikeye atmak da istemiyorum. Sigortacı arkadaşlar ne yapmamı tavsiye eder?

Şimdiden teşekkürler.
S
7 yıl
PSN'den PS3 ve Vita için DEV Ocak İndirimleri
Evet, daha Noel indirimleri bitmeden neredeyse bütün PS3 (ve Vita) kataloğu indirime girdi. Oyun listesi ve ayrıntılı bilgi:

http://blog.eu.playstation.com/2013/12/24/the-playstation-store-january-sale-starts-today/
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.