E

Yüzbaşı
18 Ağustos 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
48 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
5 yıl
superonline yeni abonelikte aşırı data kullanımı
3 gün önce superonline 8mbit adsl tarifemizi (akk olmayan), 50mbit 200gb akk olan vdsl tarifesine geçirdik. Bugün itibariyle 3 gün içinde 60gb bir data kullanımı ile karşılaşınca konuyu araştırma yoluna girdik çünkü 3 günde kullanım alışkanlıklarımız değişmedi. Elbette superonline çağrı merkezinden detaylı bir cevap alamadık ve detaylı ip, web sitesi log kayıtlarının dökümünü iletişim formu üzerinden talep ettik. Fakat sistem bilgi mesajı 10 iş günü içinde dönüş yapılacağını belirttiği için buradan da benzer deneyimi yaşamış arkadaşlar varsa onların da yorumunu almak istedim.

Bu kullanım detayını superonline iletişim formu ile isp üzerinden talep etme hakkım var mı? Detaylı teknik cevabı iletişim formu ile verirler mi? vermezlerse hangi yolu izlemem gerekir? yorumlarınız harika olur.
Modem 3 gün önce takıldığı için toplam kullanım datasına bakabiliyorum, 4gb olması gereken rakam 60gb gözüküyor superonline sisteminde :)
< Resime gitmek için tıklayın >
E
5 yıl
ASUS MG279Q kalibrasyon
Yeni MG279Q monitörüm için ideal ayar yapmaya çalışıyorum. TFT Central'daki ICC profilini uyguladım fakat biraz karanlık geldi, gerçi eminim optimum ayarlardır ama merak ettim kullanan arkadaşlar varsa ayarları nelerdir?
Bir sorum da windows DPI ayarlarını %125 kullanıyorum, ama yüksek çözünürlükteki ekranlarda windows biraz bu konuda uğraştırıyor, sizin kullandığınız ideal bir ölçü var mı?
E
7 yıl
notebook bios açılmıyor
Selam,

msi cr640 model notebook'da windows 7 yüklemesi yaparken bir sorun oldu, yeni yüklenen win 7 ile sistem başlamadı ve windows logosunda takılı kaldı. Güvenli mod, kurtarma modunda vs. açılmadı ve belli bir noktada takıldı. Esas ilginç kısım normalde del tuşuyla açılan bios artık del tuşuyla açılamıyor, direkt windows yüklemesi başlıyor sistem açılınca ama o da takılıyor. google'da arama yaptığımda msi'ın forumlarında benzer bir sorun yaşayan kullanıcı mesajı gördüm fakat çözümle ilgili pek bir şey bulamadım. anakart pilini çıkartıp takabilsem sanırım düzelir fakat anakart pili zor açılan bir noktada. fikri olan?
E
8 yıl
c2d 6300 overclock ısınma
eski bilgisayarımın ramini arttırırken bios ayarlarını sıfırladım gereksiz bir hareket oldu tabi. sonrasında yıllardır 3ghz hızında sorunsuz kullandığım c2d 6300 cpu hızını şimdi aynı seviyeye çekemiyorum. Ne yapıp ettiysem beceremedim, aşırı ısınıyor 100 dereceyi görüyor ve sistem kapanıyor. Daha önce kullandığım değerleri de hatırlayamıyorum. oc'suz olarak 50 derece civarında ısı. en azından ısıyı max 75 civarında tutabileceğim dengeli bir ayar var mıdır? ram değişimi işlemciye binen yükü etkiler mi? (hiç sanmıyorum)
E
9 yıl
Kurumsal internet
Ofisimizde ttnet adsl kullanmaktayız bir süredir. Fakat orta ölçekli bir işletmenin net limitsiz 16 mbit kullanması saçma oluyor biraz. 2 hattımızda da akk sıkıntısı yaşıyoruz. Konumumuz itibariyle bakır kablo harici bir bağlantıya geçemiyoruz. En mantıklı fikir alabileceğim yer burası., TTnet'in kurumlara özel paketleri bile akk dahilinde, 8 mbit limitsiz paketi de bizi kesmez. Vdsl vs.. ne önerirsiniz? İstiklal cad. bulunduğumuz için fiber çektirmek vs imkansıza yakın, bir ara yüksek hızlı wireless bir bağlantımız vardı ama ücreti çok yüksek olduğu için adsl'e dönmüştük...
E
9 yıl
Profilo BD2046H2IN
Almayı düşündüğüm Profilo BD2046H2IN modeli ile ilgili fikir, görüş verebilecek varsa harika olur arkadaşlar. Ürün düşündüğüm fiyat aralığında max limitimde, bana uygun gibi gözükse de merak ettim yorumları.
E
10 yıl
Kulaklık önerisi
Selam arkadaşlar, almayı düşündüğüm kulaklık özelliklerine göre model fikri verebilen olursa sevinirim max limit 150tl, accessoryjack sitesinden almayı düşünüyorum..

%50 müzik (indie , alternative rock, new age vs..) %50 film amaçlı (pc, dts) kullanıma yönelik, kafa üstü bir kulaklık arıyorum. Öncelikli kriterim rahatlık. Dışa ses verme oranı veya görünümü çok aşırı önemsemiyorum. Fazla kulaklık çeşidi deneme şansım olmadı fakat sennheiser hd407 ve sony mdr-xb300 modelleri gayet rahat geldi bana, tabi gereksinimi karşılayacak kalitede olduklarını sanmıyorum, hd407 boğuk ve kalitesiz bir sese sahip, xb300 bas bombardımanı, ama rahatlık kriterim bu 2 kulaklık.
E
10 yıl
DH forum yavaşlık & superonline
Adsl veya uydunet ile oldukça hızlı erişebiliyorum fakat superonline fiber 20mbit ile yavaş açılıyor forum sayfaları. Google dns kullanıyorum, genel bir sorun yok sadece dh forum yavaş açılıyor. Benzer sorun yaşayan varmı? Modem bağlantısı ethernet, "proxy arp", "TCP MSS'i MTU yoluna bağla" seçenekleri işaretli.

Edit: ntvmsnbc'de de benzer bir problem yaşıyorum, ilginç olan dh forum arama sayfası normal çalışıyor mesela, sadece sayfalar yavaş...
E
10 yıl
samsung n150 ubuntu 11.04 wireless problemi
ubuntu netbook edition 11.04 güncellemesi sonrası netbook wireless sorunu ortaya çıktı, kablosu takılı değilken wireless bağlantı çok sık kopmakta fakat elektrik kablosunu takınca stabil bağlantı kurulmakta, önceki ubuntu sürümünde bu problem yoktu acaba bir çözümü varmıdır?
E
10 yıl
lg 42le4500 - samsung 40c530
Bütçeme ve günlük fiyatlara göre bu 2 model uygun benim içiin, sony 40w4500 kullanıcısıyım yaklaşık 2 senedir ve gayet memnunum her yönüyle (biraz sony alışkanlığım var yani). şu an 2 model bütçeme uygun gibi, bu segmentte benim göremediğim uygun fiyatlı benzer model varmı görebildiğiniz?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.