M

Yarbay
22 Temmuz 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
31 üye
Görüntülenme (?)
219 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
M
3 yıl
130.000 ₺ bütçeyle alabileceğim araçlar
Arkadaşlarım, abilerim merhaba. 25 yaşındayım ilk defa araç alacağım. 2 yıl önce ehliyet aldım ancak hiç tecrübem yok. Alacağım araçtan beklentilerim; görünüş ve sunduğu imkanlar modern olmalı yani arka camı hala kolla açılmasın ya da bluetooth ile rahatça bağlanabileyim, 5 kişilik bir ailem var sık olmasa da senede 1-2 defa şehir dışına çıkarsam motor zayıf kalır klimayı kapatayım dik yokuşta annemi babamı indirip yokuşu tek başıma çıkmayayım. Bunların yanında tabi ki sorun çıkarmayacak bir araç istiyorum. Tercihen manuel olacak HB, SUV, Sedan, Crossover fark etmeksizin araç önerileriniz varsa yazarsanız çok sevinirim.

Piyasayı araştırıyorum çok fazla seçeneğim yok ama 2013 model full paket manuel dizel fiesta alabiliyorum çok düşük kmde. Aynı paraya geçen sene a180 alabiliyordum şimdi fiesta almak biraz garip geldi sizce mantıklı mı?
M
6 yıl
Parçalar Hazır. Sistemi Toplamadan Önce Son Bakış
CPU: AMD Ryzen 5 1600
Mobo: Gigabyte GA-AB350-Gaming 3
RAM: GSKILL 16GB (2x8GB) Trident Z RGB DDR4 3200MHz CL16
GPU: Palit GTX 1060 JetStream 6GB 192Bit
HDD: WD Caviar Blue 1TB
SSD: Daha sonra eklenecek
PSU: FSP Hydro 600W 80+ Bronze
Kasa: Phanteks P400S

Sistem kısaca bu şekilde. Henüz birleştirme yapmadım, yarın kasa geldikten sonra birleştireceğim. Yalnız PSU kafama takıldı daha iyi bir şey alabilir miydim diye. Sizce yeterli olur mu, iade edip yerine almamı önerdiğiniz parça varsa tavsiyelere de açığım.
M
6 yıl
Piyango ikramiyesinden komisyon almak
Kardeşim 2 tane çeyrek yılbaşı bileti almıştı. Şansına birinde 120tl ikramiye çıkmış, çeyrek olduğu icin 30tl ye denk geliyor bizde sevindik biletin parası çıktı diye. Bugün bilenler bilir Şirinevler üstgeçitin önünde piyangocular var, hazır yolumun üzerindeyken bozdurayım dedim 2 farklı piyangocu da 3 lira 5 lira ne koparırsam artık diye 20 kusur lira vermeye çalıştı ikisiyle de ayrı ayrı tartışıp bozdurmadan ayrıldım.

Merak ettiğim konu bu adamlar bilet satarken kazanmıyor mu zaten? Ve bu yaptıkları yasal mi? Adamlar babamdan yaşlı kötü birsey de demek istemiyorum ama enayi yerine koyulmak zoruma gidiyor. Ekmek yemeyek mi yeğenim diyerek benim okulumdan arta kalan zamanda çalışarak kazandığım paraya göz diktiklerini anlayınca milliyetçi olmama rağmen yaşadığım ülkeden de insanlarından da tiksinmeme sebep oluyor.
M
7 yıl
Avrasya Tüneli\u0027ne isim öneriyoruz
20 Aralık'ta açılacak Avrasya Tünelinin ismi milletin önerileriyle belirlenecek.

http://anket.udhb.gov.tr/ adresine gir "ATATÜRK" yaz, oyunu kullan.
M
7 yıl
.
.
M
8 yıl
DETAYLI \u0026 TÜRKÇE Kael\u0027thas Rehberi


Öncelikle herkese "Bal'a dash" selamlar

Rehberime başlamadan önce 100% özgün bir konu olmadığını, çoğunluğun İngilizce kaynaklardan elimden geldiğince çevirisinin oluşturacağını ama yer yer kendi tecrübelerime de yer vereceğimi bilmenizi istiyorum.

Kael'thas'ın sesine shouting lerine benden başka hasta olan varsa şuraya alalım >> Kael'thas <<
Giriş

Kael'thas tekli ve çoklu hedeflere karşı muhteşem hasar verme potansiyeline sahiptir. Kharazim güncellemesinden sonra üzerinde bazı değişiklikler yapıldı. Ignite (Flamestrike 'ın değdiği rakiplerin üzerine eğer üzerinde yoksa Living bomb bırakıyordu, yani kısaca Q yu tutturduğunuz rakip hem Q'nun hasarını yiyiyor üzerine bi de beleşten W skillinizi yemiş oluyordu) Ignite talenti kaldırılarak Living Bomb ve Chain Bomb talentleri bufflandı. Buna ek olarak Gravity Lapse 'ın bufflanması bize erken oyunda muhteşem gank atma potansiyeli sağlamış oldu ve böylelikle önceden 16 levelda tam gücüne ulaşan Kael'thas artık level 1'den itibaren korkulan bir hero oldu.
Combat Trait

< Resime gitmek için tıklayın >

Verdant Spheres (D)

Cooldown: 6 saniye

(D) ile aktif edilerek bir sonraki saldırınızı güçlendirir.


Yetenekler

< Resime gitmek için tıklayın >

Flamestrike (Q)

Mana: 70
Cooldown: 7 saniye

Aktif ettikten kısa bir süre sonra 102 (seviye başına +22) alan hasarı verir.
Verdant Spheres ile birlikte kullanıldığında hasar alanı 50% genişler ve 153 (seviye başına +33) hasar verir.


< Resime gitmek için tıklayın >

Living Bomb (W)

Mana: 50
Cooldown: 10 saniye

3 saniye boyunca düşmana 82 (seviye başına +22) hasar verir, daha sonra patlayarak 41 (seviye başına +11) alan hasarı vurur. Düşmana 2. Living Bomb'u attığınızda ilk attığınız hemen patlamasına sebep olur.
Verdant Spheres ile kullanılan ilk Living Bomb mana harcamaz ve cooldown sıfırlanır.


< Resime gitmek için tıklayın >

Gravity Lapse (E)

Mana: 85
Cooldown: 13 saniye

Çarptığı ilk düşmanı 1.5 saniye stunlar. (Minionlar dahil!)
Verdant Spheres ile birlikte çarptığı ilk 3 düşmanı 1.5 saniye stunlar.
Heroic Yetenekler


< Resime gitmek için tıklayın >

Phoenix (R)

Mana: 40
Cooldown: 40 saniye

Belirli bir alana Anka Kuşu göndererek alan içindeki düşmanlara 10 (seviye başına +8) hasar verir. Anka Kuşu 7 saniye boyunca alanda kalır, düşmana sürekli hasar verir ve düşman tarafından engellenemez.


< Resime gitmek için tıklayın >

Pyroblast (R)

Mana: 80
Cooldown: 50 saniye

Etkinleştirdikten 2 saniye sonra, yavaş hareket eden bir ateş topu oluşur; hedeflenen düşmana 300 (seviye başına +65) hasar çevresindeki diğer düşmanlara ise 150 (seviye başına 32.5) hasar verir.

Heroic yetenekler, combat traitiniz (D) ile güçlendirilemez!

Eğer Phoenix almış iseniz, cooldown'u düşük olduğu için; tower pushlarken, camp alırken, rakipleri dağıtmak için kısaca her anlamda efektif olarak kullanabilirsiniz. Pyroblast aldıysanız kaçan rakibe atmak yerine takım savaşı başlamadan önce en kırılgan heroyu hedef alarak rakibin düzenini bozmaya çalışın.

Temel Chain Bomb Kombosu

Temel kombonuz Verdant Spheres (D) yardımıyla ard arda 2 living bomb atmak. Ama aşağıdaki listeyi daha çok öncelik sırasına göre sıraladım. Bazı durumlarda Gravity Lapse (E) yeteneğinizi fight başlatıcı olarak kullanmak yerine defansif olarak saklayabilirsiniz, takım savaşlarında temel kombonuzu (Verdant Spheres (D) + 2x Living Bomb) kullanarak rakibinize çok büyük hasarlar verebilirsiniz. Bu kombo Flamestrike + Ignite kombosu kadar yıkıcı olmasa da tabiri caizse hala öttürüyor rakibi Ama artık eskisi gibi uzaktan D + Flamethrower atamadığımız için düşmanın içine biraz daha girip risk almanız gerekiyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

Yukarıdaki resimde verilen buildin asıl amacı hedefe çok kısa sürede birden fazla bomba bırakarak hasar çıkarmak.

Gravity Throw (E) ile açılışı yapıp Verdant Spheres (D) ile birlikte ard arda 1 ve 2. Living Bomb'u atıyoruz. Bu kombo ile rakibin yüksek hasar potansiyeline sahip elemanını rahatlıkla aradan çıkartabilirsiniz. 13 seviyede seçeceğiniz Chain Bomb talenti ile rakip takımın tümüne ciddi hasarlar verebilirsiniz. Özellikle takım savaşlarında hedefinizi çok iyi seçmelisiniz. Hatırlarsanız yukarıda yetenekleri açıklarken Living Bomb (W) talentini ikinci kez aktifleştirdiğinizde ilk bomba aniden patlar demiştim. Takım savaşlarında bu ilk patlamadan en çok etkilenecek karakterin üzerine oynarsanız, rakip geriye doğru kaçmaya çalışırken üzerindeki 2. bomba takım arkadaşlarına çarparak patlayacağı için ciddi hasar vermiş olursunuz.
Talent Seçimi


Seviye 1

< Resime gitmek için tıklayın >

1.1 Mana Addict Önerilen Talent!

"Topladığınız her Regeneration Globe, maksimum mananızı 15 arttırır."

~Zorunlu talentlarımızdan birisi. Kimse fightın ortasında manasız kalmak en kötüsü de base atıp takımını 4 kişi bırakmak istemez değil mi? 1 levelda alabiliyor olmamız ayrıca çok çok iyi. 16 levelda gelen Arcane Barrier ile birlikte 6 saniye ölümsüz olma imkanı sunuyor.

1.2 Fel Infusion

"Verdant Spheres (D)'yi aktif ettiğinizde 97.76 (seviye başına +4%) canınızı yeniler."

~Kullananları görsem de benim tercih etmediğim bir talent. Toplamda 6% lık bir can yenilemesi yapıyor, rakip takım sizi hedef alırsa bu can yenileme de pek bir şey ifade etmiyor. Ayrıca sürekli Verdant Spheres'i kullanacağınız için cooldown yüzünden zor durumda kalma ihtimaliniz yüksek.

1.3 Energy Roil

"Değdiği her rakip için Gravity Lapse'ın süresini 3 saniye azaltır."

~Support ve Kontrol buildlerinde seçilebilir fakat diğer talentların yanında aşırı zayıf kalıyor.

1.4 Convection

"Flamestrike (Q), Gravity Lapse (E) ile stunladığınız rakiplere 20% daha fazla hasar verir."

~Bu aşamada diğer talentlara göre daha spesifik ve güçsüz kalıyor. Gravity Lapse'ı zorunlu kıldığı için tutturamadığınızda kendi hasarınızı sınırlandırmış olursunuz.


Seviye 4

< Resime gitmek için tıklayın >

4.1 Mana Tap

"Flamestrike (Q), öldürdüğünüz her rakip için maksimum mananızı 5.07% yeniler."

4.2 Nether Wind Önerilen Talent!

"Gravity Lapse (E)'ın menzilini ve hızını 30% arttırır."

~Bu aşamada açık ara en iyi talent. 30% bonus ile birlikte daha garanti gank imkanı sunuyor.

4.3 Gathering Power

"Katledilen her rakip için yetenek gücünüzü 2% arttırır, maksimum 30% a kadar birikir. Öldüğünüzde tüm bonuslar kaybolur."

~ "Gathering Power çok güçlüymüş hadi bi daha nerfleyelim!"

4.4 Envenom

"Rakibi hedef alarak aktif edildiğine rakibi zehirler, 10 saniye boyunca toplam 366.08 (seviye başına +4%) hasar verir. "


Seviye 7

< Resime gitmek için tıklayın >

7.1 Fission Bomb Önerilen Talent!

"Living Bomb'ın patlama alanını ve hasarını 30% arttırır."

~Yukarıda bahsettiğim buildin anahtar talenti bu talent. Bu aşamada hangi build olursa olsun Fission Bomb tercih edilmelidir.

7.2 Sunfire Enchantment

"Verdant Spheres (D)'i aktif ettiğinizde bir sonraki yetenek gücü yerine normal vuruşunuz 211.12 (Seviye başına +4%) ekstra hasar verir."

7.3 Tri-Optimal

"Gravity Lapse (E)'ın çarptığı her rakip için, Verdant Spheres (D) 'ın yenilenme süresi 2 saniye azalır. "

7.4 Clairvoyance

"10 saniyeliğine bir bölgeyi görünür kılar. Bölge içindeki rakipler 4 saniye boyunca açığa çıkar."


Seviye 10

< Resime gitmek için tıklayın >

10.1 Phoenix

"Belirli bir alana Anka Kuşu göndererek alan içindeki düşmanlara 10 (seviye başına +8) hasar verir. Anka Kuşu 7 saniye boyunca alanda kalır, düşmana sürekli hasar verir ve düşman tarafından engellenemez."

10.2 Pyroblast

"Etkinleştirdikten 2 saniye sonra, yavaş hareket eden bir ateş topu oluşur; hedeflenen düşmana 300 (seviye başına +65) hasar çevresindeki diğer düşmanlara ise 150 (seviye başına 32.5) hasar verir."

~Aldığı menzil buff'ından sonra Phoenix yerine tercih edilebilir duruma geldi. Takım savaşlarını başlatmak için karşı takımdaki kırılgan rakiplerinizi hedef almak işinizi kolaylaştıracaktır.


Seviye 13

< Resime gitmek için tıklayın >

13.1 Flamethrower

"Flamestrike (Q)'ın menzilini 50% arttırır."

13.2 Chain Bomb Önerilen Talent!

"Living Bomb (W) patladığında çevresindeki etkilenmemiş 3 rakibe sıçrar. Herolara sıçrama önceliği vardır."

13.3 Pyromaniac

"Living Bomb (W) 'un her periyodik hasarında, diğer temel yeteneklerin bekleme süresi 2 saniye azalır."

13.4 Spell Shield

"Aldığınız ilk yetenek hasarını büyük ölçüde azaltarak sonraki 3 saniye içinde alacağınız diğer yetenek hasarlarını 50% azaltır. 30 saniye yeniden yüklenme süresi vardır."


Seviye 16


< Resime gitmek için tıklayın >

16.1 Fury of the Sunwell

1 saniye sonra aynı bölgede Flamestrike (Q) tekrar aktif olur.

16.2 Backdraft

Living Bomb'un patlaması düşmanların hareket hızını 2 saniyeliğine 50% azaltır.

~Eğer rakip takımda melee assassin yoksa, güvende olduğunuzu hissediyorsanız tercih edebilirsiniz. Patlama alanı ve hasarı güçlendirilmiş Living bomb ile oyun içindeki en iyi aoe cc ye sahip olabilirsiniz.

16.3 Arcane Barrier Önerilen Talent!

Maksimum mananızın 200% oranında 6 saniyelik kalkan kazanırsınız.

~Rakip takımda sizi rahat bırakmayan sürekli üzerinize oynayan herolar varsa mutlaka alınmalı. Mana Addictten gelen mana bonusu ile ekstra kalkan kazanmanız da cabası.


Seviye 20

< Resime gitmek için tıklayın >

20.1 Rebirth

"Phoenix'in süresini 100% arttırır. 1 kereliğine pozisyonunu değiştirebilirsiniz."

20.2 Presence Of Mind

"Pyroblast'in patlama alanını 50% arttırır, çarptığı her hero için bekleme süresi 10 saniye azalır."

20.3 Arcane Power

"Aktif ederek anında 400 mananızı doldurur ve 5 saniye boyunca yetenek gücünüzü 15% arttırır."

20.4 Bolt of the Storm Önerilen Talent!

"Aktif ederek yakın bir noktaya ışınlanmanızı sağlar."

~İstisnasız tek seçeneğiniz Bolt of the Storm. Fazla yoruma gerek yok sanırım :)
İpucu ve Tavsiyeler

Erken Oyun Safhası

Oyunun başlangıç aşamasında hasar verme potansiyelimiz çok fazla. Verdant Spheres (D) + W kombosu ile koridor aşamasında rakibi 0 manayla dürtebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken erken oyunda Living bomb (W) u ard arda atmamalısınız. Burada asıl amacımız toplayabildiğimiz kadar Regeneration Orb toplayarak mana miktarımızı arttırmak. 10. seviyeye ulaşana dek 10 ila 14 arası orb sizi oyun ortasında mana açısından daha rahat ettirecektir. Kendi koridorunuzu çok ittirdiyseniz diğer koridorlara gank atabilir, ekstra orb kazanabilirsiniz.

7. seviyeyle birlikle gerçek hasarımız ortaya çıkmaya başlıyor. Alacağımız Fission Bomb talent'i ile çok hızlı koridor itebilir, düşman gruplarına ciddi hasarlar verebilirsiniz. Tüm bunları yaparken bir gözünüzün mana barında olmasına özen gösterin


Oyun Ortası

13. seviyeden itibaren Chain Bomb ile birlikte takım savaşlarında rakibin kabusu oluyorsunuz. Tabi halâ assassin olduğunuzu unutmayın, pozisyonunuzu sürekli kormalısınız. Rakip takım assassinlerin özellikle yakıncı (melee) ise mutlaka nerede olduklarını bilmeli, kendinizi zora sokacak aksiyonlardan mümkün olduğunca kaçınmalısınız. Takım savaşı başlarken Living Bomb atmadan önce etkili bir alan hasarı için atacağınız rakibin takımına yakın olmasına dikkat edin. Fight tam başlamadıysa Verdant Spheres + Living bomb kombosuyla mananızı harcamadan rakibi dürterek ciddi avantaj sağlarsınız.

Ultimate-Heroic yeteneğinizi Phoenix aldığınızı farz ederek; mümkün olduğunca bonkör kullanın. Kaçarken, kovalarken, kamp alırken, rakibi dürterken, objektif alırken kısacası her anlamda kullanabilirsiniz.

Pyroblast aldıysanız - ki bazı durumlarda gerçekten çok yararlı, kullanmadan önce doğru pozisyonu aldığınızdan emin olun. Hedef aldığınız rakibin ultinizi iptal edebilecek yeteneği olmadığından (Iceblock, Divine Shield gibi..) emin olun. Savaş sonu kill almak için değil rakibin düzenini bozmak için savaş başında atmaya çalışın.


Oyun Sonları

Kael'thas oynarken en sevdiğim aşama. 1v1 ve alan hasarınız maksimum seviyeye ulaşıyor. Artık rakip takımın ana hedefi olmaya başladınız. Mümkün olduğunca pozisyonunuzu koruyarak Living Bomb kombonuzu atıp bekleme süreleri sıfırlanana kadar geride durmaya çalışın. (Ben bu aşamada Gravity Lapse (E) skillimi işler kötüye giderse diye saklıyorum.) Oto ataklarınız çok güçlü olmadığı için hayatta kalmak adına bir adım geride durup bekleme süreleri sıfırlanınca ikinci kez aynı komboyu tekrarlayın.

Kael'thas oynarken sadece gözünüzü değil, zihninizi de açık tutmalısınız. Kritik noktalarda Living Bomb atmak yerine Verdant Spheres (D) + Gravity Lapse (E) ile 3 kişiyi stunlayabileceğinizi, ya da LiLi'nin Cups ultisi ve Valla'nın Strafe ultisini bozabileceğinizi unutmayın.

Videoyu izlemek için tıklayınız


M
8 yıl
Duckroad\u0027a başlıyoruz! Açılış: 13.11.2015
Selam arkadaşlar, beni eskilerden kalan yenilerden tanıyan var mıdır bilmem uzun süredir ne oyuna ne bölüme uğramadım. Şimdi eski arkadaşlarla sağlam bir private server bulmuşken başlama kararı aldık. Duckroad'ı bilmeyen yoktur herhalde, uzun soluklu kaliteli serverlardan bir tanesidir kendileri. Talihsiz bir takım olaylardan dolayı kapatılmış şimdi tekrar açılıyormuş. Dediğim gibi biz sağlam bir ekiple başlamayı düşünüyoruz, ben ve master arkadaşım haricinde International bi ekip olduğumuz için İngilizceyi sorun etmeyecek takıma ayak uydurabilecek, kendine güvenen arkadaşları aramıza bekliyoruz

Level CAP: 110EXP / SP Rate: 450x


Gold Rate:
10x


Silk / h:
2
Vote 4 Silk:
Enabled


Free Items:
Degreee 1-9 SUN


Start Items:
Pick Pet, Reverse, Portions, Items


Alchemy:
DuckRoad well know very first and old Alchemy System

Team:
[Admin]Wismo
[Admin]Thunder
[GM]NRaid[GM]Hope
[GM]VeranoAçılış: 13.11.2015 Cuma

Website:http://www.duckroad.net/
Facebook:https://www.facebook.com/DuckRoadSRO/
M
9 yıl
PhantomL0rd yayında!
Steam hesabı kapatılınca Lol'e geri dönmüş Özlemişim keratayı

http://www.twitch.tv/PhantomL0rd
M
9 yıl
Bu nedir şaka mı bu?
http://www.surrenderat20.net/2015/05/519-pbe-update.html

Beşiktaşın o dandik ikonu destek olalım diye aldık üstüne 2 farklı ikon daha mı çıkardılar diğerini düzelteceklerine?
M
9 yıl
Beta key arıyorum
Oyunu denemek için beta key arıyorum.. Elinde fazladan olan varsa verirse sevinirim :)
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.