B

Binbaşı
15 Temmuz 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
35 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
11 yıl
Biliyorum Çok Soruldu Ama!
Arkadaşlar biliyorum bir çok kez soruldu konu açıldı tartışıldı ama benim kafam daha da karıştı.
Malum piyasada bir çok marka model var. İşten de fazla anlamayınca insanın kafası iyice karışıyor.
Aslında kafam rahattı 4 sene önce aldığım Yumatu MX serisi hem kanal geçişleri hem de SD görüntü kalitesi açısından 40inç Full HD televziyonda oldukça başarılı idi.
Amma velakğin gel gelelim 2 gün önce cihaz bozuldu ve kendimi dipsiz bir kuyuda cihaz ararken buldum. Durumum oldukça vahim. Almışken iyi bir ürün alayım kullanayım hem de HD'ye geçiş yapayım diyorum ama işin içinde çıkamıyorum. Buradan sizlere sesleniyorum lütfen bana yardımcı olun.

Önce sorularımı sorayım daha sonra istediğim özellikleri yazayım.

Sorular:

1) Ethernet girişi olan her cihazda yurtdışı yabancı kanallar için server kullanabiliyormuyuz?
2) Hem SD hem de HD görüntüsü iyi olan bir makine ne zaman üretilecek ? :)
3) Modül girişi olması avantajmıdır yoksa gereklilik mi?


Aradığım özellikler:

1) Kanal geçişlerinin hızlı olması.
2) HD yayınların yanısıra SD görüntü de eski cihazım yumatu mx serisi kadar olacak beni üzmeyecek.
3) Fiyatı çok abartı olmayacak.
4) Yurtdışı kanallar için server kullanma özelliği olması.
5) HDMI çıkışının olması
6) Isınma, donma, kilitlenme veya sinyal kaybı gibi sorunlar yaşatmasın.

Bu bilgiler ışığında benim gördüğüm fiyatları makul seviyelerde olan bir kaç marka var:

1) Dreambox (klon 1.kalite cihazlar) (800 HD PVR)
2) Hiremco FX Turbo
3) Yumatu FULL HD 1080I

Yukarıda saydığım cihazlarda da bazı problemler olduğu yazılıp konuşuluyor ama tüm bunlara rağmen piyasada tanınırlıkları var.


Şimdi tüm bu açıklama ve özellikler kapsamında nasıl bir cihaz almalıyım nasıl karar vermeliyim. Yardımlarını bekliyorum.
B
13 yıl
Samsung TZ315 bluetooth pc bağlantısı SORUN ÇÖZÜLDÜ
Arkadaşlar samsung tz315 ev sinema sistemimde bluetooth özelliği var ve samsung telefonumdan müzikleri gönderip nefis bir şekilde dinleyebiliyorum. Aynı işlevi dizüstü bilgisayarımla da kullanmak istiyorum cihazları eşleştiriyorum. Yani dizüstü samsung home theater olarak görüyor fakat bir türlü müzik çalamıyorum ev sinema sisteminden. Daha önce böyle bir şey ile uğraşanlar lütfen yorumlarını bekliyorum.
B
13 yıl
Netbook'ta DirectX 11
AMD/ATI, CES 2010 fuarında, netbook'lara bile DirectX 11 teknolojisini getirecek teknolojisini tanıttı. XGP adı verilen bu cihaz ile her platformda DX 11 görselliğine kavuşabiliriz.
ATI, 2008 yılında XGP (External Graphics Platform) adını verdiği enteresan bir ürün piyasaya sürmüştü. Harici bir ekran kartı diyebileceğimiz cihaz, aslında bir kutu içerisine yerleştirilmiş bir HD 3870 ekran kartıydı. PCI Express 2.0 portundan sisteme bağlanan ürün, her türlü dizüstü bilgsayara yüksek grafik performansı sağlamayı vaat ediyordu.
Oldukça düzgün çalışan ürün nedense piyasada fazla ilgi görmemişti. Buna rağmen, 2010 yılına geldiğimiz şu günlerde ATI, XGP'yi yeniden bizlere sunuyor. İçinde yeni duyurulan HD 5830 ekran kartından bulunan XGP, PCI Express 2.0 portuna sahip olan tüm dizüstü bilgsayarlara bağlanabiliyor.

XGP aslen harici bir ekran kartından oluşuyor
Üzerinde HDMI ve DVI çıkışlar bulunan yeni XGP ile sıradan bir netbook'ta bile DirectX 11 destekli oyunlar oynanabilecek. Bu sefer gereken ilgiyi görür mü bilinmez fakat yeni XGP'nin teknik açıdan başarılı bir ürün olduğu söylenebilir.

< Resime gitmek için tıklayın >

Alıntı: shiftdelete.net
B
13 yıl
NOKIA E72 almak istiyorum değerlendirme ve yorumlarınız?
Arkadaşlar E71 modelinden sonra E72 modelide şuanda satışta. Çeşitli internet sayfalarında ve teknoloji marketlerde mevcut.
Benim gördüğüm beğendiğim E71 modelinde özellik olarak ufak tefek değişiklikler yapılmış (fiziki olarak ebatlar aynı) ve E72 modeli ortaya çıkmış.

Bu aralar kullandığım telefon bozulduğu için yeni bir cihaz alma niyetindeyim. İzlenimlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

Bence E72 modelinin ilk göze çarpan özelliği POP3 destekli olması ve 5mp kamerasının olmasıdır.

Bu cihazın artı ve eksilerini burda tartışmak istiyorum.

Değerli yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.
B
13 yıl
DSG tam otomatik mi yoksa düz üzerine mi kurulu? #acil yardım bekliyorum#
Arkadaşlasr vw de ve skoda da kullanılan DSG 7 ileri şanzıman tam otomatik mi yoksa opel easytronicteki gibi düz vites üzerine mi kurulu?
Karar aşamasındayım acil yardımlarınızı bekliyorum. Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
B
13 yıl
Astra 1.3 CDTI 90bg Easytronic ?
Astra 1.3 CDTI 90bg Easytronic almayı düşünüyorum. Aynı marka 1.6 115bg benzinli model ile dizel arasında kararsız kaldım. Kullanan arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum.
B
13 yıl
#Packard Bell Dot-MU-TK002#KULLANLAR&YORUMLAR
Packard Bell Dot-MU-TK002

İşlemci Üreticisi :  Intel® 
Ekran Boyutu : 11,6"
Ağırlık : 1,35 kg
Bellek : 1 GB
Disk Kapasitesi : 160 GB
İşlemci Modeli : Celeron® M
İşlemci Numarası : C743
İşlemci Hızı : 1,30 GHz
Ekran Kartı Türü : Dahili
Ekran Kartı : Intel® 4500MHD paylaşımlı
Ekran Kartı Belleği : 128 MB
İşletim Sistemi : Windows 7 Starter
Kablosuz Ağ : 802.11b,802.11g,802.11n


Arkadaşlar bu netbook u almayı düşünüyorum. Kullanan arkadaşlar pil ömrü, hd film performansı ile ilgili bilgi verebilirlermi acaba?
B
13 yıl
Demirdöküm Nitron #ACIL#
Arkadaşlar demirdöküm nitron 20000 kcal/h kombi almak istiyorum. Kullanan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum. Fiyat konusunda da nereden ucuza alabilirim bu kombiyi bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

Bu kombinin artıları eksileri nelerdir?
B
13 yıl
Acil ihtiyaç var!! Max. 2300tl alınacak notebook önerileriniz
Arkadaşlar acil ihtiyacım oluştuğu için notebook alıcam. Üst limit 2300 tl. Önerilerinizi bekliyorum.

Bu arada HP dv7-2133et nin fiyatı 2600 civarı. Eğer bu modeli önerirseniz bütçe biraz aşılabilirde.

Yorumlarınızı bekliyorum.
B
13 yıl
Asus N10Jb Netbook#INCELEME & YORUMLAR#Türkiyede Satışta
Asus N10Jb modeli netbook internet sayfalarında yerini almaya başladı. Bir önceki model N10Jc'ye göre işlemci ve ekran kartı farkıyla piyasaya sunulan N10Jb yaklaşık olarak bir önceki model ile aynı fiyata sahip.


http://za.asus.com/products.aspx?l1=5&l2=75&l3=792&l4=0&model=3033&modelmenu=1

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >


İşte özellikler:

Smart Technology, Smart You – A Fusion of Cutting-edge User-Centric Technologies and Style

Designed for optimized mobility, the ASUS N10Jb is perfect for individuals constantly on the move. Sporting a 10.2" monitor, the N10Jb delivers a multi-sensory experience with a NVIDIA GeForce G 105M graphics card and Intel Atom processor.

Smart Looks – Cutting-edge Style

In designing the N Series notebooks, ASUS utilized cutting-edge technologies, particularly in the use of In-Mold Roller Technology which creates a scratch-resistant panel that retains its sheen even after prolonged use. Boasting a streamlined exterior with shiny metal-like inlaid patterns inspired by modernist art-deco, N Series notebooks deliver performance with style.


Smart Technology – Super Hybrid Engine
ASUS understands that one of the primary concerns of notebook computing has always been battery life. In response to the need for greater energy efficiency, ASUS N Series notebooks feature the Super Hybrid Engine (SHE) which consists of the Power4 Gear Hybrid application and the Energy Processing Unit (EPU). Power4 Gear Hybrid facilitates the deployment and usage of power according to the users’ preferences in relation to the specific tasks that they need to perform, while the EPU accurately detects the users’ power requirements and makes the necessary power adjustments. The combined energy saving effects of the SHE results in an extension of battery life of up to 35%*.

Smart Technology – Smart Bootups in 8 Seconds and Fast Internet Connectivity with Express Gate
In addition to the unique technologies and software features, N10Jb unveils the latest Express Gate that empowers users with the simplest usage experience. This additional built-in operating system enables ultra fast boot up for access to a host of most commonly used features, including web browser, instant messenger, Skype, photo manager, music player and online gaming.

Smart Technology – Quick Logons through Facial Recognition
Continuing with the tradition of breaking tradition, ASUS introduces a whole new way in which users logon to their computers—through facial recognition. The SmartLogon system detects the user’s face and logs on without any intervention from the user. This system is designed to learn the variations of the user’s facial features, and is capable of performing detection in different lighting conditions.


Smart- Technology – One Touch Magnification Tool
Users can activate the magnification tool with a single touch in order to zoom in on a document or webpage. This allows N10Jb users to see in more detail while maintaining the slim and petite form factor of the N10Jb.

Smart Security - RF Biometric Fingerprint Reader
ASUS N10Jb incorporates an AuthenTec fingerprint sensor with TruePrint® technology, which enables the sensor to reliably read virtually everyone´s fingerprint every time. TruePrint technology uses small RF signals to detect the unique fingerprint patterns beneath the skin´s surface where the true fingerprint resides. For the most accurate reading, the AuthenTec fingerprint sensor scans fingerprint patterns from the live layer of the skin, bypassing many common skin surface conditions

Centrino Logo, Core Inside, Intel, Intel Logo, Intel Core, Intel Inside, Intel Inside Logo, Intel Viiv, Intel vPro, Itanium, Itanium Inside, Pentium, Pentium Inside, Viiv Inside, vPro Inside, Xeon, and Xeon Inside are trademarks of Intel Corporation in the U.S. and other countries.

* All specifications are subject to change without notice. Please check with your supplier for exact offers. Products may not be available in all markets.
* PCB color and bundled software versions are subject to change without notice.
* Brand and product names mentioned are trademarks of their respective companies.

Product Specifications

Processor & Cache Memory Intel® Atom® Processor N280 : 1.66 GHz 667 MHz, On-Die 512K Cache
Operating System Genuine Windows® XP Home
Chipset Intel® 945GSE
Main Memory 1GB DDR2 667 MHz SDRAM
Display 10.2" WSVGA Color-Shine (Glare-type)
Video Graphics & Memory NVIDIA® GeForce® G 105M with 512MB VRAM
Hard Drive 2.5" 9.5mm SATA
160GB, 5400rpm
Card Reader 8 in 1 card reader, SD, MMC, MS, MS-Pro, mini SD w/ adapter, MS-Duo, MS-Pro Duo via adapter
Video Camera 1.3 Mega Pixel web camera
Fax/Modem/LAN/WLAN Integrated 802.11a/b/g/n or 802.11b/g
10/100/1000 LAN
Built-in Bluetooth™ V2.0+EDR (optional)
LED Status Indicator Power-on/Suspend
Battery Charging/full/low
Storage device access
Capital Lock
Bluetooth on status indicator
Interface 1 x Express card
1 x Microphone-in jack
1 x Headphone-out jack (S/PDIF)
1 x VGA port/Mini D-sub 15-pin for external monitor
3 x USB 2.0 ports
1 x RJ45 LAN Jack for LAN insert
1 x HDMI
1 x WLAN/Bluetooth On/Off Switch
1 x Bluetooth On/Off Switch
UMA/Discrete Switch
Audio Built-in Azalia compliant audio chip, with 3D effect & full duplex
Built-in speaker and microphone
KeyBoard 26.3mm size Keyboard
Battery Pack & Life 6 cells: 4800 mAh
AC Adapter Output: 19 V DC, 3.42 A, 65W
Input 100-240V V AC, 50/60 Hz universal
Dimension & Weight 27.6 x 19.5 x 3.71 cm (W x D x H)
Estimated 1.4 kg, (with 3 cell battery)
Security BIOS Booting / HDD User Password Protection and security lock
Kensington lock hole
Supplied Accessories Optical Mouse
Carrying Bag
Multimedia Software ASUSDVD 6-in-1
Virus & Tool Software Norton™ Internet Security 2008 (optional)
Adobe Acrobat Reader 8.0
Power2Go
ASUS Utility Asus Win flash for BIOS and Driver live Update
ASUS SmartLogon (optional)
ASUS Net 4 switch
Asus Power4Gear eXtreme
Asus Live Update
Asus Multi-Frame
Asus NB Probe +
ASUS Life Frame 3
Asus Wireless Console
ASUS Splendid
Asus Screen Saver
ASUS Zoom In
Warranty & e-support 2-year limited global hardware warranty (Parts and Labor)
*different by country
1-year battery pack warranty
On-line problem resolution through web interface (BIOS, Driver update)
OS (Microsoft Windows Vista) install/uninstall consultation
Bundled software install/uninstall consultation
ASUS software supporting
OS Compatibility Windows Vista/Windows XP
Ürün ile ilgili linkler:

http://www.arslanlarbilgisayar.com/market.asp?id=AN-113-55

http://www.pratikev.com/fractalv33/pratikEv/pages/viewProduct.jsp?pInstanceId=1590780

http://www.sadecenotebook.com/default.asp?pid=2&uid=2121&u=Asus

http://www.bogazici.com.tr/Details.aspx?sm=AN-113-55
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.