A

Yarbay
07 Aralık 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
19 üye
Görüntülenme (?)
321 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
2 yıl
iPhone 12 serisi tamir edilemiyor (orjinal yedek parça olsa dahi)
Hugh Jeffreys adlı youtuber harika bir inceleme yapmış.

2 adet iPhone 12 alıp anakartları, ekranları, kameraları vs sırayla değiştiriyor. Sonuç; telefonda sürekli çıkan hatalar, donmalar, çalışmayan özellikler, batarya problemleri vs..

Sanırım yetkili servis harici hiçbir şekilde tamir edilemeyecek bu cihazlar. Bu yüzdende yurtdışından garantisiz alırım, bozulursa buradaki telefonculara yaptırırım devri bitti gibi görünüyor.Videoyu izlemek için tıklayınız
A
2 yıl
Chegg üzerinden soru sorma hakkım var
Soru başı 5 tl karşılığında yardımcı olabilirim.
A
3 yıl
Kablolu kulaklık tamiri konusunda yardım?!
Arkadaşlar sony mdr-zx110 model kulaklığın kablosu iç taraftan koptu (kulaklığın genel sorunlarından biriymiş). Ben bunun kablosunu değiştirmek istiyorum ama nasıl bir kablo almam gerektiği konusunda en ufak bilgim yok. yardımcı olursanız çok sevinirim. Kabloyu kulaklıktan söküp sağ ve sol tarafının resimlerini çektim. Sol taraf yeşil-bakır , sağ taraf kırmızı-bakır renklerinde 4 ayrı kablo var. Yapımı basit görünüyor 4 tane lehim ama ne alacağım konusunda hiçbir bilgi bulamadım.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
A
3 yıl
İlk kim kaçar?
Yanal, Terim, Avcı. Bahisler açık.. Benim oyum Terim’e. İlk devrenin sonunu görememe ihtimali bile var.
A
3 yıl
Hem tv hoparlöründen hem de kulaklıktan aynı anda ses almak mümkün mü?
Merhabalar, acaba tvye kulaklık taktığımda aynı anda tv hoparlörünü de devreye sokmak mümkünmüdür? Kulaklık bağladığım anda hoparlörün sesi kesiliyor çünkü.

Tv modeli Philips 50pus7303 , android yüklü.

Var mıdır bu işin bir çözümü, aparatı vs... ??
A
5 yıl
iOS 11 yükledikten sonra telefonda "servis yok" hatası
Arkadaşlar şimdiye kadar evde sorunsuz sualsiz problemsiz kullandığımız 6s plus telefona ios11 yüklediğimizden beri ara sıra hat gidiyor "servis yok" yazıyor. Evin içinde gezdiriyorum biraz, kapatıp açıyorum sonra düzeliyor. Sonra bir kenara koyuyorum, bir bakıyorum 4-5 kişinin aradığı mesajı geliyor. Aramışlar ulaşamamışlar vs..

İnternette yazan herşeyi denedim, LTE kapattım, network ayarlarını sıfırladım, başka sim kart denedim vs vs.. Ama hala aynı maalesef. Dışarda herzamanki gibi full çekiyor, ama evde maalesef bu sorunu yaşuyoruz.

Acaba ios 11 ile alakalı mı yoksa başka bir sorun mu var? Başına gelen var mı ios 11'den sonra?
A
5 yıl
Samsung CLP 365 renkli yazdırmama sorunu (video eklendi)
Arkadaşlar Samsung CLP 365 yazıcı var elimde, epeydir kullanılmıyordu. İçinde orjinal tonerleri mevcut ve neredeyse %50 civarı tonerler dolu. Yazıcının temizliğini yaptım, atık toner kutusunu temizledim vs.. Ama yazıcıdan bir türlü renkli çıktı alamıyorum. Siyah-beyaz hiçbir sıkıntı yok. Sorunsuz çıkarıyor. Ama renkli çıktılarıda siyah-beyaz çıkarıyor. Üst kapağını çıkarıp aşağıdaki videoyu çektim. Renkli boyayı basıyor gibi görünüyor dönen paletin üzerinde, ama bu renkleri neden kağıda basmıyor olabilir?

Bu işlerden anlayan, çözüm önerisi olan var mı? Yoksa Ankara'da tamir için önerebileceğiniz iyi bir servis.

Basılan sayfa(çıkan sayfayı zaten video sonunda göreceksiniz) ; https://image.ibb.co/dKAzzQ/PDFto_JPG_me_1.jpg


A
5 yıl
Genpa garantili cihaza yurtdışı olması sebebiyle bakmıyor
Arkadaşlar, daha önce Almanya'dan aldığım cihazı Genpa'ya göndermiş ve garanti kapsamında değişim yapılmıştı. Şimdi iPhone 6s plus telefonumda kamera problemi yaşadım ve genpa'ya gönderdiğimde şöyle bir açıklama yazıyor. Ne yapmamı önerirsiniz? Cihazın garantisi hala devam ediyor Apple sitesinden kontrol ettiğimde.

Apple prosedürlerine göre servislerimizde sadece Türkiye ithalatı(Türkiyeden satın alınmış Apple ithalatı cihazlar) ürünlere hizmet verebilmekteyiz. Servislerimizde yurt dışından satın alınmış cihazlara garanti dahili \ harici hizmet verilemediğini üzülerek belirtiriz. Saygılarımızla
A
5 yıl
Android telefonlarda internet kullanımı kısıtlaması mümkünmüdür?
Arkadaşlar sizden bir yardım talebim olacak. Yeğenemin HTC M7 telefonuna kısıtlama koymamız gerekiyor. İnterneti sadece whatsapp uygulamasında kullanabilmesini sağlayacak bir program mevcut mudur? Hiçbir şekilde browser, youtube, instagram, facebook, google store vs kullanamasın. Sadece whatsapp'tan yazışıp resim paylaşabilsin.
A
7 yıl
Klavye-mouse çalışmıyor. Bios'a giremiyorum-format atamıyorum!
Arkadaşlar elimde bir kasa var. Eskiden ara ara klavye mouse'u görmüyordu ama kapatıp açınca falan düzeliyordu.

Şu anda ne anakarttaki usb'ler, nede kasanın ön tarafındaki usb'ler çalışmıyor(klavye,mouse, usb bellek falan hiçbirşeyi algılamıyor). Klavye mouse'u ps2 girişinden bağlamaya çalışıyorum yine görmüyor. Haliyle BIOS'a giremiyorum, format atamıyorum, hiçbir müdahale yapamıyorum. Bios pilini çıkarıp taktım(niye yaptım bilmiyorum) ama nafile.

Bilgisayar açılıyor, masaüstünü görüyorum ama hiçbir şey yapılmıyor. Sorun ne olabilir? Anakart mı arızalı yoksa başka bir problem mi var?

Açılırken şöyle bir ekran çıkıyor.

< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.