J

Yüzbaşı
01 Kasım 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
77 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
J
geçen yıl
30 Nisan Bim döküm ızgara, termo çanta, semaver ve bisiklet
Dikkatimi çeken ürünleri başlığa yazdım ihtiyacı olanlar değerlendirebilir. döküm tavaların fiyatı piyasaya göre baya uygun (hemen hemen 2 katı piyasada)


< Resime gitmek için tıklayın >

termo çanta ve döküm ızgara incelemesi;


Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız
J
2 yıl
Dolandırıcılıkta yeni yöntem - direkten döndüm - (enpara.com ve turk telekom içerir.)
merhabalar,

ilk olarak 12.12.2019 tarihi 12:30 civarı +9985022220010 numaralı telefondan arandım. havanın yağmurlu olması sebebiyle arayan numaraya odaklanamadan açtım ve konuşmaya başladım. enpara.com'dan aradığını adının burak olduğunu ve kredi kartımın (kart numaramı söyledi) ve hesap kartımın (kart numaramı söyledi) temassız özelliği olanıyla değiştirilmesi gerektiğini onar vermem halinde değiştirileceğini belirtti. onayladığımı belirttim bir kaç güvenlik adımı uygulaması gerektiğini söyledi ve mobil bankacılık şifremi tuşlamamı söyledi tuşlayıp kareye bastım sonrasında telefona gelen mesajı tuşlamamı söyledi. ( burada görüşme halinde olduğum için bankanın yeni bir cihazda oturum açıldığına dair olan mesajını görmedim, gelen son mesaj olan şifre mesajını gördüm.) bunu da tuşladım sonrasında yine güven tazelemek için sonrasında kartımın ev mi yoksa iş yeri adresime mi gönderilmesini istediğimi ( ev adresimi ve işyeri adresimi biliyor.) 2000 bin olan limitimin arttırılmasını isteyip istemediğimi söyledi. ( kart limitimi biliyor) ve son olarak güvenlik sorumun cevabını söylememi istedi. bu kısımda niyetin farklı olduğunu anladım ve yanlış bir cevap verdim, hemen görüşmeyi sonlandırıp müşteri hizmetlerini anlattım durumu anlatıp hesaplarıma bloke kartlarımı da iptal ettirdim. ertesi gün 2. güvenlik adımı olarak benden istenilenleri yapıp gizli sorumu değiştirip hesaplardaki blokeyi kaldırdım.

Tam rahatladım derken 24.12.2019 tarihi saat 21:27'de cep telefonuma enparadan kısa mesaj geldi " çözüm merkezimiz üzerinden bir para transferi yapmaktasınız. işlemlerinizi internet veya cep şubemizden daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz" hemen bankayı arayıp şüpheli işlem bildirimi yaptım hesapları blokeledim, şifremi değiştirdim ve -bu kısma dikkat- kayıtlı cep telefonum haricinde başka hiç bir telefon aramasında işlem yapılamasın talimatı verdim. 26.12.2019 tarihi saat 21:46' da turk telekomdan 2 mesaj aldım, ilki 9230'dan geliyordu; "değerli abonemiz, mobil hattınızda numara değişikliği işleminiz tamamlanmıştır yeni numaranız b001" ve turktelekom' dan gelen" sayä n abonemiz numaranä z 552******* olarak deä iå tirilmiå tir.b001" bu mesajdan sonra kısa bir şok sonrasına kendime geldim hemen bankayı aradım (hat sahibi ben değilim yakın akrabam üzerine kayıtlı ve bu numarayı yaklaşık 20 senedir kullanıyorum yani ben bile arasam bu işlemi gerçekleştiremem). hemen diğer telefondan yakınıma durumu bildirip turk telekomu aramasını istedim. hesaplara bloke koydurdum şifreler yine iptal vs hesabımı kapatacağımı belirtip şubeden işlem yapacağıma dair talimat yazdırdım, sonra turk telekomu arayıp 15 dklık menüler arası geçişten sonra bir müşteri temsilcisine bağlanabildim. böyle birşeyin nasıl olabileceğini rızamız ve bilgimiz olmadan böyle bir işlemi nasıl gerçekleştirebileceklerini, güvenlik adımlarının neden uygulanmadığını sordum. verilen cevap; " aynı numara üzerinden arandığı için güvenlik adımı uygulanmadığıydı ve yakınımın arayıp böyle bir işlem gerçekleştirebilmiş olabileceğini söyledi. öyle bir şeyin mümkün olmadığını böyle birşeyi yapmayacağını söyledim. bir kayıt açılmış olduğunu ve zaten hatların kapalı olduğunu - yakınım tarafından kapatıldı- inceleneceğini söyledi. telefonu kapattıktan sonra telefonuma enpara.comdan gelen uyarıda çok sayıda hatalı giriş denemesi yapıldığı için gizli sorumun ve cevabımın blokelendiğiyle ilgili uyarı mesajı geldi.

27.12.2019 sabah 9' da banka şubesindeydim. durumu anlattım gişede kahvaltısını yaptığı sırada şubeden işlem yapılamayacağını söyledi durumumu tekrar anlattım. email atıp gelen cevaba göre işlem yapabileceğini söyledi başladım beklemeye, bir yandan da enparayı arayıp şubede olduğumu işlem yapmak istediğimi belirttim saat 10 gibi işlem yapmaya başladık hesabımdaki bakiyeyi çekip savcılığın yolunu tuttum, dilekçemi yazdım. dolandırıcılardan, turk telekomdan ve enpara.com'dan şikayetçi olduğumu belirttim ifademi verip adliyeden ayrıldım. tekrar türk telekomu aradım herhangi bir gelişme olup olmadığını öğrenmek istedim. (bu sefer farklı operatörden arayıp bağlanma süresini en aza indirim.) durumu anlattım tekrar şahsi numaramda böyle bir talebin olmadığını söyledi ses kaydını dinlemek istediğimi söyledim kaydın bulunmadığını söyledi. bana tahsis edilen numarada değişiklik talebinin olduğunu söyledi. ( hala bu kısmı anlayamıyorum nasıl farklı bir numara talepte bulunarak benim numaramı değiştirebildi.) işin ciddi olduğunu yaklaşık 20 yıldır bu numarayı kullandığımı tüm işlemlerimde bu numaranın kayıtlı olduğunu belirtip sürecin hızlandırılmasını eski numaramı tekrar geri istediğimi söyledim. hızlı haliyle 2 gün içerisinde dönüş olacağı söylendi.

Elim kolum bağlı telefon hattım olmadan bekliyorum öylece. bu sabah geçmişte kullanmış olduğum -hatırladığım kadarıyla- bankaları arayıp durumu izah ettim internet bankacılığı işlemlerine kapattırdım. daha başka ne yapabilirim aklıma gelmiyor. sizlerden ricam lütfen ne yapmam gerektiği konusunda yol gösterin ve yeni bir dolandırıcılık yöntemi olduğu için dikkat edin.

Ekşisözlük yazarı olan biri oraya konu açmada yardımcı olabilir mi?

ekran görüntüleri:https://eksiup.com/p/37316974w4p6https://eksiup.com/p/ky3169757w5zhttps://eksiup.com/p/9a316976d2kc

02.02.2020 güncelleme: e devlete de giriş yapıldığını gördüm. bunun önüne geçmek için e devlet giriş yaptıktan sonra güvenlik ayarlarından internet bankacılığına kapatabilirsiniz.
J
2 yıl
Az önce dolandırılmak üzere arandım. (+9985022220010 dolandırıcı)
selam herkese,yaklaşık 30 dk önce +9985022220010 numarasından arandım. enpara internet bankacılığından aradıklarını kredi kartımın ve bankamatik kartımın temassız ve nfc özellikli olanlarıyla değiştirileceğini belirtti. Bu şekilde de dolandirilmak istendim istediği birkaç bilgiyi tusladim sonrasın suphelenmem sonucunda görüşme sonunda bankayı arayarak böyle bir işlemin olmadığını ve işin aslını öğrendim.


dikkatli olun arkadaşlar belli ki şahsi bilgilerimiz "muhtemelen" banka personelince dışarıya sızdırılmış olmalı. adamın elinde tüm bilgilerim vardı

bu da haber linki;
https://www.sozcu.com.tr/2019/dunya/son-dakika-eger-dogruysa-durum-cok-vahim-turkiyeden-455-000-kredi-karti-bilgileri-calindi-5503250/

konuyu ne kadar çok kişi görürse o derece faydalı olur.
J
2 yıl
Az önce dolandırılmak üzere arandım. (+9985022220010 dolandırıcı)
selam herkese,

yaklaşık 30 dk önce +9985022220010 numarasından arandım. enpara internet bankacılığından aradıklarını kredi kartımın ve bankamatik kartımın temassız özellikli olanlarıyla değiştirileceğini belirtti. Bu şekilde de dolandirilmak istendim istediği birkaç bilgiyi tusladim sonrasın suohelenmem sonucunda görüşme sonunda bankayı arayarak böyle bir işlemin olmadığını ve işin aslını öğrendim.

dikkatli olun arkadaşlar belli ki şahsi bilgilerimiz "muhtemelen" banka personelince dışarıya sızdırılmış olmalı. adamın elinde tüm bilgilerim vardı

konuyu ne kadar çok kişi görürse o derece faydalı olur.
J
3 yıl
Amazon.com.tr Lescon Eşofman Altı 52 TL.
J
3 yıl
Kandırıldık mı?
Merhaba herkese,

Biliyorsunuz ocak 2016 yılı itibariyle ülkemiz yeni ehliyetlere geçti bu tarihten sonra alınan ehliyetler yeni tip olarak verilmeye başlandı ve eski tip ehliyetler de 2020 yılına kadar kullanılıp ve sonrasında kaldırılacağı kararlaştırıldı. Yeni ehliyetlerin yenilenme süreleri de b sınıfı için 10 yıl e sınıfı içinde 5 yıl yapıldı.

Bugün ehliyetimi değiştirmek için araştırmaya koyuldum ve bir ayrıntı dikkatimi çekti aşağıda paylaşıyorum görseli.. < Resime gitmek için tıklayın >

Görselde de görüldüğü üzere eski ehliyeti değiştirmek için 13+2 lira toplamda 15 lira ücret ödenmesi gerekiyor. Alınmış olan yeni ehliyetlerin yenilenmesinde ise 2019 yılı için 166+30 lira ücret ödenmesi gerekmekte, (tutarlar güncellenmemiş olabilir) ve bu tutar her sene zamlanarak katlanacak.

İlk açıklaması yapıldığında ehliyetlerin yeni kimlik kartlarının içinde olacağı ehliyetlerin ortadan kalkacağı söylenmişti sonrasında da her ikisini de ayrı tutarak ayrı ayrı ücretler alınarak yenilenmeye tabi tutuldu.

Uzun lafın kısası bazı şeyler bize tam olarak anlatılmıyor olabilir mi? Kandırılıyor muyuz?

Not: ekran görüntüsühttps://randevu.nvi.gov.tr/pages/applicationprices adresinden alınmıştır.
J
3 yıl
Decathlondan BFOLD 700 ve BFOLD 500 modellerini alanların dikkatine.
Bu ürünleri daha fazla kullanmamanızı rica ederiz.

01/01/2013 - 31/12/2016 tarihleri arasında satın aldıysanız, bu bilgilendirme sizi doğrudan ilgilendirmektedir.
Kadrolarımızın kalite ve güvenlik prosedürü çerçevesinde, Decathlon ekibi, bazı katlanabilir kadroların kullanım sırasında menteşeden kırılabileceğini tespit etmiştir. Bu nedenle B'FOLD markasına ait BFOLD 700 ve BFOLD 500 modelleri konusunda ürün geri çağırmaya karar verdik. Sizi, bisikletinizi mağazaya geri getirmeye ve aynı özelliklere sahip yeni bir bisikletle değişim yapmaya davet ediyoruz. Eğer bisikletinizi değiştirmek beklentilerinizi karşılamıyorsa, ürününüzü iade edip paranızı geri alabilirsiniz. Müşteri hizmetlerimize 0212 - 640 74 92 , sabit hatlardan ücretsiz olarak ulaşarak tüm sorularınıza cevap alabilirsiniz; DECATHLON olarak anlayış gösterdiğiniz için size teşekkür eder ve neden olduğu problem için özür dileriz.

gördüm paylaşmak istedim satın almış olan varsa diye.
J
4 yıl
BİM den aldığım cipsten çıkan garip şey
Party marka ballı hardallı cipsten çıktı
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
J
5 yıl
Hakem heyeti kararına uymama?
Bilgisi olan varsa yardımcı olsun.
Elimde ürünün gönderilmesine dair tüketici hakem heyeti kararım var. Benden yanlış yollanan ürünü göndermemi istediler. Gönderdim sonrasında arayan olmayınca kayıt açtırdım bugün ücret iadesi yapıldı.
Bu durumda ne yapmam gerekir? avukata verip icra takibi başlatabilir miyim? Nasıl bir yol izlemeliyim?
J
5 yıl
gtx 750ti 950 960 hangisi (asus 1050 alındı)
Ram: corsair 4gb 1600mhz cl9

işlemci: i3 2130 3.4ghz

anakart: asus p8z68-v lx lga 1155

PSU 750 w

şu parçalar elimde mevcut hangi kart uyumlu olur bunlara
daha önce 750ti tavsiyesi aldım. bi kaç kişi de 960 tavsiyesinde bulundu.
bilgisi olan arkadaşlara sormak istedim.
(750ti satın aldım şu kart daha iyi olur daha uzun süreli işini görür denirse iptal edip onu alabilirim)

şimdiden teşekkür ederim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.