L

Yüzbaşı
11 Mayıs 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
12 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
L
2 yıl
Bilgisayarım her açıldığında sıfırlanıyor
Arkadaşlar elimde baya eski bir laptop var. Dell Inspiron N5010 model. Ben bu bilgisayara 6-7 ay önce SSD taktırmıştım. Şimdi bilgisayar "Sürücü hatalarının onarılması için bilgisayarınızı yeniden başlatın." hatası veriyor ve açılıp kapanıyor. Hata düzeltme ekranından sonra açılıyor. Ancak son yaptığım işlemler silinmiş oluyor. Bilgisayar belli bir noktada takılıp kalmış.

Internette araştırdığımda Secure Erase yapılması gerektiğini öğrendim. Ancak harddiskin modeline baktığımda "Satafirm S11" olarak göründüğünü fark ettim. O da başka bir sorunmuş herhalde.

Bu sorunu nasıl çözebilirim. Yardımlarınızı bekliyorum.
L
10 yıl
Ati 4830 ekran kartını görmüyor
< Resime gitmek için tıklayın >

Arkadaşlar resimde gösterdiğim gibi pc ekran kartını görmüyor direk onboard olarak görüyor halbuki pc de ati 4830 ekran kartı takılı durumda. Bi ara power bozulmuştu garantiye göndermiştim. Bu süre zarfında beklemeyeyim diye eski poweri taktım eski powerde ekran kartını kaldırmadığı için onboard olarak takıp kurmuştum şimdi power geldi bu seferde hiç bir şekilde tanımıyor ekran kartını bütün kablolar doğru bir şekilde takılı bunun sebebi ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim.
L
10 yıl
YAZICI TAVSİYESİ
Arkadaşlar evime bir lazer yazıcı almayı düşünüyorum. Ancak çok kararsız kaldım. 200 tl civarı gibi bir fiyat düşünüyorum. Siz ne önerirsiniz?

Bir de chip oluyormuş yazıcılarda onun sıkıntısı nedir?
L
10 yıl
Masaüstü PC Topluyorum
< Resime gitmek için tıklayın >

Arkadaşlar 2000 TL civarında bi pc toplamak istiyorum gold da böyle bir liste çıkardılar benim aklıma yattı ama sizin bi görüşünüzü almak istedim neler eksik veya neler gereksiz sistem iyimi fiyat nasıl biraz bilgi verirseniz sevinirim.
L
10 yıl
HD 4830 D1601 kırmızı led
Arkadaşlar başlıkta yazdığım gibi ati radeon HD4830 bir ekran kartına sahibim ilk başlarda pc çalışırken bir anda ekran gidiyordu ve ekran kartına baktığım zaman kırmızı ışık yanıyordu ama resetlediğim zaman tekrar açılıyordu pc bu sorunu 5 6 ay önce driver güncelleme ile çözmüştüm.Şimdi ise PC yi hiç açamıyorum direk dümeye bastığımda sürekli kırmızı ışık yanıyor bildiğim kadarı ile o ışık kritik sıcaklık seviyesi ama ilk açışımda bile bunu yapıyor ısınma durumu yokken.

Bunları geçtim ilk düğmeye bastığımda hiç bişi olmuyor bi 5 dakika bekliyorum basıyorum bu sefer pc açılıyor ama ekran kartından kırmızı ışık yanıyor görüntü gelmiyor ve garip bir ses çıkartıyor çekirge sesi gibi.Üçüncü bastığımda ekran 1 saniyeliğine açılıyor kapanıyor açılıyor kapanıyor sürekli tekrarlıyor bunu.Bi 5 dakika bekledikten sonra dördünce seferde direk açılıyor pc ve ondan sonra kapanmıyor valla akıl sır erdiremedim internette baya araştırma yaptım ama bi sonuç alamadım.Acaba sorun powerdamı yoksa ekran kartındamı kaç gündür uğraşıyorum bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.
L
10 yıl
Ethernet girişinden ses geliyor.
Arkadaşlar bilgisayarın kasasından ince tiz bir ses geliyor.Başlıkta yazdığım gibi ses ethernet girişinden geliyor denedim internet kablosunu çıkarınca ses kesiliyor takınca başlıyor çok gıcık bir ses insanın beynini tırmalıyor bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
L
10 yıl
Orjinal Oyun Alacağım
Arkadaşlar PES 2012 çıkacak iken bunu yazmam garip olabilir ama sorum şu şekilde.
ben bir kere xbox da online olarak oynadım bu oyunu ve çok zevk aldım senin puanına göre veya senden yüksek puanlı birisiyle seni karşılaştırıyordu.Ben oyunun orjinalini biraz geç olsada pc için şimdi almak istiyorum ama sistemi nasıl puanlı mı veya hep rastgele mi bunun hakkında biraz bilgi verir misiniz online oynayan arkadaşlar.

Bugün yarın almayı düşünüyorum ama sistemi nasıl karşılaşmalar rastgelemi veya turnuvamı onun hakkında bilgi verirseniz ona göre şu dakka bile gidip alabilirim :D
L
10 yıl
PES 2011 Online Oynayacağım
Arkadaşlar PES 2012 çıkacak iken bunu yazmam garip olabilir ama sorum şu şekilde.
Ben bir kere xbox da online olarak oynadım bu oyunu ve çok zevk aldım senin puanına göre veya senden yüksek puanlı birisiyle seni karşılaştırıyordu.Ben oyunun orjinalini biraz geç olsada pc için şimdi almak istiyorum ama sistemi nasıl puanlı mı veya hep rastgele mi bunun hakkında biraz bilgi verir misiniz online oynayan arkadaşlar.
L
10 yıl
Laptop Aşırı Derecede Isınıyor
Arkadaşlar bundan yaklaşık 8 ay önce dell inspiron g74p45 modelinde i7 işlemcili bir bilgisayar aldım.Bilgisayar genele olarak iyi ama aşırı derecede ısınma sorunu var. İlk başlarda çok fazla rahatsız etmiyordu ama yine de çok ısınıyordu. Ama şu anda resimlerden de anlayacağınız gibi cpu kullanımı çok düşük olmasına rağmen sıcaklık 96 97 derecelerde geziyor ve anca 10 dakka dayanıyor ondan sonra kapanıyor. Araştırdığım kadarıyla i7 işlemciler zaten çok ısınıyormuş ama bu kadarı da çok fazla değil mi?
Resimler özellikle oyunda çektiğim resimlerdir zaten anca çektim kapandı pc hemen :D o yüzden dolayı performans resmini tam çekemedim cpu kullanımı %40 felan ona göre değerlendirirseniz daha sağlıklı olur.


< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
L
10 yıl
Party Ortalaması
Arkadaşlar şu an 97 bow charımla 52 lv wizarda charı cavede kasmaya çalışıyorum ben en iyi xp almam için kaç lv kaç tane euro veya chine char sokmam lazım.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.