F

Yarbay
17 Aralık 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
80 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
F
3 yıl
Kabloluda VDSL Kablosuzda ADSL Hız problemi (TürkNet)
Merhaba 2 ay önce TürkNet'e geçiş yaptım özellikle VDSL hızı için. Geçiş yaparken de sıfır Zyxel VMG3312-B10A v2 marka modem aldım. Problemim eğer modeme kabloyla bağlanıyorsam 35 mbps VDSL hızını alabiliyorum fakat kablosuzda en fazla ADSL hızı alabiliyorum ve bir download yaparken yurtdışı sitelere erişim sağlayamıyorum. Türknet ısrarla problemin modemde ya da iç tesisatta olduğunu söyledi ben de modemi teknik servise yolladım bu arada bir TPlink W9970 modem alıp deneme yaptım. Bu modemde de aynı problem oldu ayrıca teknik serviste de Zyxel modemde problem olmadığını bildirdiler.

TürkNet ile problemi çözemediğim için başlık açıp benzer problem yaşayan var mı görmek istedim. Böyle giderse internetimi iptal edip başka bir iss'ye geçeceğim.

Not: Eskiden ADSL kullanıyordum TT zamanında bu yüzden bana yeni port verdiler.
F
4 yıl
ÖİV Artışının Kampanyalı Kullanıcılara Yansıtılması
Merhaba, normalde TT'ye 24 ay boyunca her şey dahil 61 TL'ye taahhütlü internet kullanıyorum. Bu ay gelen faturaya baktığımda 62.25 TL olduğunu gördüm. Arayıp sorduğumda ÖİV'de 2018 itibariyle yapılan artışın (%5'ten %7.5'a) faturaya yansıtıldığını öğrendim. Fakat bu doğru bir uygulama mı? Çünkü ben taahhütümü verirken sabit bir fiyat üzerinden veriyorum. Tutar ufak da olsa önemli olan buradaki zihniyet.

Sanırım benzer durumda bir çok kişi vardır, başka yerde konuyla ilgili bilgi bulamadım. Sanırım kimse farkında değil ya da tutar ufak olduğundan önemsememiş.
F
4 yıl
2015 Seat Ibiza Style - 16500 Km'de
Aracın ilk sahibiyim. 1 Temmuz 2015 SEAT ERYA Otomotivden çıkışlıdır. Tüm yıllık bakımları yine Seat yetkili servisi ERYA Oto'da yaptırılmıştır. Temmuz 2018'e kadar muayenesi vardır. Alındığı günden beri titiz bakılmaktadır o açıdan içi gayet temizdir.

Herhangi bir kazası ya da problemi yoktur. Kapalı garaj arabasıdır, kilometresi araç çok aktif kullanılmadığından düşüktür.

1.4 Style paketidir. Fiyat: 47600 TL.

Tel ya da pm'le ulaşabilirsiniz. Araç linki aşağıdadır;
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-ilk-sahibinden-temiz-1.4-seat-ibiza-style-16500-km-de-476393771/detay
F
7 yıl
2007 ya da 2008 Corsa
Mümkünse kilometresi düşük, 2007 ya da 2008 model, 3 ya da 5 kapılı fark etmez temiz bir Corsa arıyorum. İstanbul, İzmit, Yalova ve Bursa'dan görmeye gelebilirim.
F
10 yıl
Guvenli.org | Güvenlik Çözümleri
Yaklaşık 1 senedir kapalı olan sitemizi yeniledik. Şuanda bilişim hukuku, penetrasyon testleri, web & e-mail güvenliği, kişisel güvenlik, ISO 27001 konularında danışmanlık ve çözümler sunuyoruz. Bunun dışında bir çok döküman ve videoya siteden ulaşabilirsiniz.

http://www.guvenli.org
F
11 yıl
Google+ Yeni Sosyal Medya
Google yeni sosyal projesi Google+'ı bir kaç saat önce duyurdu;

http://googleblog.blogspot.com/2011/06/introducing-google-project-real-life.html
http://google.com/+

Nedir ne değildir diye türkçe kaynak olması açısından şurada biraz olayı anlattım;

http://www.volkan.me/2011/06/google-ve-facebook.html
F
11 yıl
Konum neden kilitlenmiş?
http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=7293567

Şu konuyu sanırım 3-4 sene önce açmıştım gayet de düzeyli bir tartışma vardı 2 senedir takip etmiyordum bugün cevaplanan mesajlarıma bakınca konuyu gördüm son zamanlarda bayağı mesaj almış ve kilitlenmiş. Muhtemelen içeriğinde birileri tartışmıştır. Fakat neden böyle güzel bir konu bir kaç üyenin seviyesiz davranışları yüzünden kilitlenip üstelik çöp kutusuna atılıyor?

Konumun geri canlandırılmasını varsa uygunsuz mesajların silinmesini talep ediyorum.
F
11 yıl
Mimarlık İçin Notebook
Kardeşim bu sene mimarlık okumaya başlıyor. Bense biraz teknolojiden uzak kalmış durumdayım işlerim yüzünden 4-5 sene önce olsa burada ben bu tip başlıklara cevap verirdim ama bu sefer sizden yardım isteyeceğim.

Kısaca çok uçuk fiyatlı olmayan ama 4-5 sene mimarlık okuyan birini idare edebilecek ilgili programları kaldırabilecek bir notebook tavsiyesi istiyorum.

Marka olarak Asus, Dell ya da Acer düşünüyorum. Fiyat aralığı 1500-2000 tl olabilir, 1500 civarında Asus'un sağlam notebookları var ama ekran kartlarından emin olamıyorum sonuçta ilerde çok sağlam ekran kartı isteyen programlar kullanabilir.

Önerileriniz varsa memnun olurum teşekkürler.
F
12 yıl
Tüm Kanallar Gitti
Merhaba 2 ay önce 2. el sağlam bir receiver aldık (Goldmaster), çanakta zaten eski kiracıdan kalmaydı bağladık güzel güzel çalışıyordu sadece ntv ve ntvspor çıkmıyordu o da lnb ile alakalı dediler uğraşmadık. 1 hafta önce ise Atv ve bazı kanalların sinyalleri gitti daha sonra yılbaşından bir gün önce bir sürü kanal daha gitti sadece TRT, TV8 ve 1-2 yabancı kanal kalmıştı şimdi ise onlarda gitti. Çatıya çıkıp çanağa baktım ama problem yok gibiydi lnb'yi biraz çevirdim yine bir şey değişmedi sizce bu neden olmuş olabilir ne yapmalıyım?
F
12 yıl
Keita'ya atılan pet şişe
http://www.mediafire.com/download.php?gwh2jwmymmz

Videoda net bir şekilde görüleceği gibi Galatasaray tribününden atılmış. İlginç bir enstantane yorum yapmıyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.