Y

Çavuş
30 Nisan 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
74 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
Y
geçen hafta
Fiber altyapı geldi kutu koyuldu, başka bir firmadan kullanabilir miyim ?
Superonline fiber altyapı geldi kutu vs koyuldu Martın 14'ü geldiğinde fiber kullanılabilecekmiş ama benim Superonline ile iyi bir geçmişim yok, fiber istiyorum fakat net speed türk net falan olsun istiyorum çünkü Superonline taahhüt yapıyor ben taahhüt istemiyorum. Taahhüt olmadan altyapı veren başka hangi firma var ?
Y
3 hafta
Superonline Fiber altyapı geldi ama ben superonline'ı istmemiyorum.
Başka bir internet servis sağlayıcısı ile yapamaz mıyım ? altyapı sorgularınd açıkmıyor ne yazık ki bir tek superonline'da gözüküyor.< Resime gitmek için tıklayın >
Y
geçen ay
Bu fiber kablo, hangi firmaya ait fiber kablo ?
Geçenlerde mahallemizde altyapı çalışması vardı ve fiber döşendi, kablo üstünde hiç bir firma ismi falan yazmıyordu. Çalışanlara sordum fakat onlarda bilmiyordu sadece fiber olduğunu söylediler. Biraz araştırdım ama bende bulamadım. Bu sizce hangi firmaya ait olabilir ? Yer Ankara/Sincan Mareşal Çakmak mahallesi. Daha kutu falan koyulmadı altyapı sorgulamalarında da VDSL 2 gözüküyor hâlâ

< Resime gitmek için tıklayın >
Y
2 ay
DSLM kilidini nasıl kaldırtabilirim ?
Altyapım yeterli ama dslam kilidi yüzünden 82 mbps'den fazla alamıyorum. Nasıl kaldırtabilirim ?
< Resime gitmek için tıklayın >
Y
2 ay
Azıcık dahi birikiminiz varsa asla işe gitmeyin çalışmayın.
Örnek olarak bir vatandaş düşünün 250 bin tl birikimi olsun.
Bu birikimini pazartesi gününün dolar kuru(11,42) ile dolara çevirelim 250,000/11,42 = 21 bin 891 dolar para ediyor.
Bir sonraki günün dolar kuru ile(12,73) bu kişi parasının tümünü dolardan Türk lirasına çevirmeye karar verirse 21,891*12,73 = 278 bin 677 türk lirası parası oluyor.
Şimdi önce elindeki türk lirası ile bir gün sonrakini kıyaslayalım. 278,677-250,000= 28 Bin 677 türk lirası. DİKKAT EDİN SADECE BİR GÜN İÇERİSİNDE ELDE ETTİĞİ GELİR 28 bin türk lirası.
Bu kadar parayı hiç bir şey yapmadan sadece bir gün içerisinde kazanmış oldu. Enflasyon vs meselesine hiç girmiyorum kafanız falan karışmasın.
İyi düşünün, siz bırakın 1 günü 30 gün çalışıyorsunuz ve asgari ücret olan 222 dolar kazanıyorsunuz. bir başkası sadece birikmiş birazcık parası olduğu için sizin Bir ay boyunca kazandığınız paranın 10 katını sadece bir günde elde etti
BİR GÜN. Rakalamla 1 sadece bir gün içerisinde 28 bin tl kâr elde etti.
Evet içinde bulunduğumuz durum bu. Üzgünüm ama azıcık dahi birikiminiz yoksa ayvayı sağlam yediniz.
Y
2 ay
23 yaşında üniversiteye başlamak
Şimdiki hayatımdan pek memnun değilim bu durumdan tek çıkış yolum iyi bir üniversite okumak, nitelikli bir iş bulabilmek gibi görünüyor. 22 yaşındayım bu yıl kazanırsam 23 yaşında üniversiteye başlamış olacağım(daha önce 2 yıllık bitirdim). 4 yıllık kazanıp okursam bitirdiğim zaman 27-28 yaşında falan olurum. Okumak istediğim bölüm ise bilgisayar Mühendisliği veya Endüstri Mühendisliği. Sürekli içimden bir his bu yaştan sonra bir daha okunmaz diyor ama şimdiki hayatımı ileriye taşıyacak başka hiçbir şey aklıma gelmiyor. Bilgisayar mühendisliğini ancak taşrada kazanabilirim gibi ama endüstri mühendisliği okursam iyi bir üniversiteye gidebilirim diye düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım ?
Y
2 ay
Endüstri Mühendisliği okurken yazılıma odaklanmak mantıklı mı ?
iyi bir üniversitede endüstri mühendisliği okuyabilirim hacettepe vb veya kötü bir taşra üniversitesinde bilgisayar mühendisliği okuyabilirim sizce hangisi daha mantıklı ?
Y
2 ay
71 Mbps alyapı ile 8 mbps alamıyorum sorun nerede ?
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Upload'da sorun yok. 35 download 5 upload paketi kullanıyorum ama nedense indirmede yani download'da bu kadar kötü bir durumdayım sizce sorun nerede ? Net speed 35'lik paketi kullanıyorum bilginize.
Y
2 ay
Çok acil modemin arayüzüne giremiyorum
< Resime gitmek için tıklayın >
Böyle gözüküyor, 192.168.1.1 yazınca arayüze girmiyor neden böyle yapıyor olabilir ? Arayüze girip yanlışlıkla otomatik bağlan yaptım giremiyorum bu yüzden, aslında hesap ile bağlanacaktım, net speed hesabı ile
Y
2 ay
flutter mı react native mi ?
Sizce hangisine yatırım yapmak daha mantıklı ? ve neden ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.