Y

Çavuş
30 Nisan 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
116 (Bu ay: 5)
Gönderiler Hakkında
Y
4 gün
Millet İttifakının Adayı Suriyelileri Geri Yollamayacak.
Üzgünüm ama artık bence bu basit gerçeği kabul etmemiz lazım önce geri kabul anlaşmasından çıkacağız dediler kemal bey pankartlara "biz senin mülteci kampı olmayacağız ey dünya" diye başladı. Şimdi ise metinde de söylendiği gibi Mülteci anlaşması revize edilecek falan diye saçmalıyorlar yetmezmiş gibi Suriyelilere Türkçe eğitimi diye madde bile eklemişler. Bütün bunlardan sonra Suriyelileri geri yollayacaklarına inanmak en yumuşatılmış tabirle beyinsizliktir. Sizi bilmem ama ben bu ittifaka oy falan vermeyeceğim zira eminim ki oy verirsem biz nerde hata yaptık demeyecekler. Zafer partisi de aslında çözüm değil. Barajı geçemeyecek olması bir yana tek parti olarak iktidar olsa bile onun da gerçekten mültecileri yollayacağından emin değilim ama buradaki anahtar nokta şu ben zafere oy verirsem ve örneğin %2-3 almayı başarırsa mutlaka kendilerine "tek söylemi mülteci karşıtlığı olan bir adam %3 oy aldı bizim bu meseleye daha sert olarak yaklaşmamız lazım" diyecekleridir. Aksi takdirde daha beter dertler yaşayacağız. İsterseniz bana troll diyebilirsiniz ben sadece ekonomiyi değil gelecekte daha büyük sorun olacak meseleleri de düşünen birisiyim. Sırf ekonomi düzelsin diye bunu görmezden gelecek değilim. Sizin de düşüncelerinizi merak ediyorum.
Y
geçen ay
Game pass ultimate 3 yılık 585 tl'ye alınabiliyor.
< Resime gitmek için tıklayın >
BİR TAKTİĞİ VARMIŞ 180*3 = 540 TL TUTUYOR. 45 TL DAHA EKLERSEK ULTİMATE'E ÇEVİRMEK İÇİN, 540+45= 585 TL FİYATA 3 YILLIK ULTİMATE ALINABİLİYOR.
Y
2 ay
Türkiye'de aşılanan 3.553.120 suriyeli bebek
2016-2020 arasında 4 yıl gibi kısa bir sürede, sıhhat projesi kapsamında avrupa birliği türkiye delegasyonu'nun paylaştığı rapora göre aşılanan suriyeli bebek sayısı.

gazeteci murat ağırel'in twitterda raporu paylaşması üstüne siteden kaldırılan raporda geçen sayıdır ayrıca.

Ekşi sözlükten alıntıdır. Ümit özdağ 10 milyon yabancı var derken abarttığını söyleyenler bir kez daha düşünsün bence.


Kaynağı da altta bıraktım.

https://eksisozluk.com/turkiyede-asilanan-3-553-120-suriyeli-bebek--7486374
Y
3 ay
Türkiye bu gidişle bölünecek.
Ülke bu şekilde devam ederse bölünecek, tanıdığım çoğu muhalif kişi artık ülkeye karşı bir kin besliyor. Askerlik yapan vergisini veren onurlu vatandaş olmanın hiç bir anlamı kalmadı. Ülke gelen geçen hanına döndü düşünsene adam kaçak iş yeri açıyor, kayıt yaptırmıyor, vergi kaçırıyor, kaçak eleman çalıştırıyor, cezası yok sana gelince zorla askerlik yap en ufak şeylerde bile 3-4 katı vergi öde, hastaneye gidince gss borcu çıkartsınlar ama suriyelisi bedavaya tedavi olsun. Üzgünüm ama artık bu ülke ülke falan değil adeta vatandaşını sömürme mekanizması. Çevremde ne kadar muhalif varsa eskiden asla bunu akıllarına bile getirmezdi şimdi ise gerçek anlamda tartışmaya başladılar sonumuz bir felakete doğru gidiyor.
Y
3 ay
Laptop Fanı çalışıyor ama çalışmıyor
Evet okuyunca "Sen ne diyorsun lan değişik" tepkisi vermeniz normal müsaade edin açıklayayım, laptop fanım bozuldu tamir ettirdim 450 tl fiyata ama 5 ay geçmeden tekrar sorunlar oldu böyle bir çalışıyor bir çalışmıyor kafasına göre çalışıyor bir türlü anlayamadım ne olduğunu fan bozuk değil çalışınca çalışıyor ama nedense çoğunlukla çalışmıyor. Mesela bazen oyundayken bakıyorum tam olarak çalışıyorken bazen bakıyorum harici GPU 105 dereceye gelmiş artık kulaklıktan hışırtı falan geliyor ( sıcaklıktan yüzünden ) ama fan çalışmıyor sorun ne olabilir sizce ?
Y
3 ay
Ülkenin en büyük sorunu kaçaklardır.
Üniversiteden tanıdığım bir arkadaşımın geçen gün Afganlar tarafından Motorsikleti çalınmış polise gitmiş durumu anlatmış polis de açıkça bulamayız kaydı falan yok nasıl bulalım demişler anca bir yerde çevirme falan olursa öyle buluruz demişler, ben de Ankara sincanda yaşıyorum hiç az sayılamayacak afgan nüfus var, bu adamlar bizi öldürseler kimden soracağız hesabını ? Aklım almıyor insanlar nasıl hâlâ bu kadar pasifler. Yaz zamanı Nevşehire gideriz ailecek, inşaatta falan hep Suriyeli çalışıyor her taraf bunlarla dolu gerçekten aklım almıyor bu durumu. Kimsenin bir şey dediği yok kafayı yiyeceğim.
Y
4 ay
En ucuz İSS'ler hangileri ?
NetSpeed kullanıyordum ama son zamla birlikte artık kullanmayacağım. Daha uygun fiyatlısı yok mudur ? Poyraz nete bakıyorum güzel gibi duruyor kullanan var mı ?
Y
4 ay
Metin2 tarihindeki en ağır kazığı yedim, Oyunu bıraktırdı.
Olayı anlatıyorum pvp metin2 de 44 ort 20 ölümsüz 4 taşı bir kdp 2.5 t den satılıyordu. Ben adama etmez vs diye diye 2.2 t paraya kadar çektim sonradan neyse kalsın knk falan dedim ama alttan kdp arıyorum sonra adamın teki geldi daha kötüsünü 3 t ye veriyim dedi. bende 44 ort 20 ölümsüzlüsü 3 t ye alınıyor niye onu alıyım dedim adamda sen getir direk alacağım nerde falan yazdı dedim ki aklımdan bunu 2.2 t den çeksem bu elemana 3 t ye satsam nasıl olur ? Diğer adam gösterdi 3 t parayı sıkıntı yok bende 2.2 t den çektim kdp yi 3 t veren adama yazdım gel knk kdp burada diye adam tüm her şeyi koydu ama onaylamadı fısıltı ile "vay 800 m geçirecektin demi bana ne çakal adamsın" yazdı çıktı. Yani anlamayanlar için 2.2 t den kdp aldım aldığım ve satmaya calıstığım adam aynı kişiymiş onu kazıklayacağım dedim meğersem o bana sapladı. Oyunu bıraktım bu yüzden aq.


< Resime gitmek için tıklayın >
Y
4 ay
Bir yerden bilgisayar virüsü bulaştı ama bir türlü çözemedim, yardım eder misiniz ?
Uzun zamandır farklı aralıklarla bir virüs yüzünden sosyal medya hesaplarımda paylaşımlar yapılıyor, örneğin bu gün instagram'da hikaye atılmış kripto ile ilgili vs üstelik hiç bilmediğim 1000 kişi takip edilmiş daha önceden de telegramda en az 50-60 tane kripto grubunu takip etmişti, ben hiç telefonuma veya bilgisayarıma kripto uygulaması vs yüklemedim hiçbir üyeliğim yok ama sürekli böyle şeyler oluyor facebook desen aynı, facebook'u dondurdum diğerlerinde temizliğe gittim tüm tüm gruplardan çıktım verilerimi sildim şifre vs değiştirdim ama bir türlü kurtulamıyorum. Bilgisayar ve telefonda bit defender tam sürüm yüklü tam tarama vs yapıyorum ama bir işe yaramıyor bulamıyorlar bir türlü, yardımcı olabilecek var mı ?
Y
5 ay
Fiber bir türlü aktif olmuyor, ne yapmam lazım ?
superonline fiber çekildi binaya (eve kadar fiber) Superonline'ın kendi sitesinden sorgulayınca fiber gözüküyor ama ben taahhüt istemiyorum yani milenicomdan kullanmak istiyorum. Ama bir türlü altyapı sorgulamada gözükmüyor arayıp soruyorum gözükmüyorsa bir şey yapamayız diyorlar işin garibi sağ, sol , karşı binada vb her yerde altyapı gözüküyor. Bir bizim binada yok, sokaktaki her binada var sadece bizde altyapı sorgulamada gözükmüyor ne yapmam lazım ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.