B

Yarbay
30 Kasım 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
21 üye
Görüntülenme (?)
496 (Bu ay: 11)
Gönderiler Hakkında
B
8 yıl
iPhone 6 Plus - Facebook/Whatsapp/Instagram çalışmıyor
Arkadaşlar eşime Turkcell'in önsiparişinden iPhone 6 Plus 64GB Gold model cihaz almıştım, cuma günü geldi fakat ilk açtığımızdan itibaren Facebook Whatsapp instagram gibi uygulamalar çalışmadı.

Mağazadan iniyor ancak uygulamaya bastığınızda açılır gibi pencere çıkıp menüye atıyor. Arkaplanda çalışıyor görünüyor fakat açamıyorsunuz.

Ayarlardan hesap girişi yapabiliyorsunuz yani cihaz uygulama ile haberleşiyor.

Bunun dışında bazı indirdiğim uygulamalarda sorun yok çalışıyor fakat bu saydıklarım ve bazı uygulamalar açılmadan menüye atıyor.

Birkaç kez sıfırladım cihazı, en son ios 8.0.2 indirip iTunes'tan DFU Mode'da kendim flashladım fakat değişen bir durum yok.

Şimdi programların güncellemesi gelebilir veya ios 8.0.3 ile çözülebilir diye bekliyorum, başka kimsede de bu tip bir arızaya rastlamadım.

Fikri olan var mı? Ve de turkcell mağazadan alınan ürün için iade değişim şartları hakkında bilgisi olan var mı?
B
9 yıl
@@ XBOX ONE SmartGlass Deneyimi @@
Kısa bir Xbox One SmartGlass Deneyimi;


HTC One telefonuma (Android) Xbox One Smart Glass 2.0 apk dosyasını google'dan bulduğum bir kaynaktan az önce indirdim ve program başlatılırken güncelleme yapılması gerektiğini söyledi, 'Get it now' butonuna bastığınızda Google Play açılıyor ve bu bölgede desteklenmediği uyarısını alıyorsunuz.

Ardından güncellemede hata almamak için son versiyonunu araştırdım ve 2.0.2.apk şeklinde tekrar buldum ve indirdim.

Program çalıştı ve güncelleme istemedi, 'sign in' ile giriş yaptıktan sonra, 'konsola bağlanamadı aynı network üzerinden bağlı olduğuna emin misiniz' gibi bir uyarı verdi. Bu uyarıyı x tuşuna basarak iptal ettikten sonra menü açıldı.

< Resime gitmek için tıklayın >

Yukarıda Xbox One ile tekrar bağlantı kurabilmek için bir buton yer alıyor, yani eve döndüğümde bağlantı kurup smartglass üzerinden konsolu kontrol edebilirim diye düşünüyorum ki menüde 'My Pins' bölümünü veya son aktivitilerinizi görüp, bir oyuna tıkladığınızda 'Play on Xbox One' seçeneği ile karşılaşıyorsunuz.

Şu an için konsola bağlı olmadıkça profilinizi ve Game Clip'lerinizi inceleyip izleyebiliyorsunuz.

< Resime gitmek için tıklayın >

'Game Clips' bölümünden Xbox One'da attığınız golleri telefonunuzdan izleyebilmek keyifli olmuş. PS4 sahibi arkadaşla buluştuğumda kıyaslama yapabiliriz sanırım.

< Resime gitmek için tıklayın >

Fakat achievement detaylarını görüntüleyemiyorsunuz, (belki de konsola bir kez bağlandığında bu menüler aktif olacaktır).

Bunun haricinde soldaki menüde profilinizle birlikte arkadaş listeniz, mesajlarınız ve smartglass ayarlarınız mevcut. Arkadaş listenizde kimin online olup olmadığını görebilir, kendisine mesaj gönderebilir veya profilini aynen Xbox One menüsündeki gibi inceleyebilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >

Bahsettiğim denediğim yazılımı indirmek için telefonunuzdan bu linki çalıştırmanız ve download butonuna basmanız yeterlidir. Dosya Boyutu : 13,58MB

http://dl.androidappsapkfree.com/downloadf-xboxonesmartglass-1386904829773-apk.html

İyi oyunlar dilerim..
B
9 yıl
@@ Xbox One - Yaşanan Problemler, Çözümleri ve İpuçları @@
22 Kasım öncesi amazon üzerinden satın alan herkese Xbox One konsolları ulaşmaya başladı. Bugün benim paket te UPS ile elime ulaştı fakat ilk kurulum ve oyun denememde başıma gelen bir yazılımsal hata ile karşılaştım.

Bu ve bunun gibi kurulum güncelleme veya menüde, oyunlarda ve Xbox Live üzerinde yaşadığımız problemleri, çözümleri ile bu başlıkta paylaşalım. İlk mesaja tüm önerileri paylaşır ortak bir havuz oluştururuz.


-----------------------------------------------------

@@ OYUN GÜNCELLEMELERİNDE %0-%2'de TAKILMA PROBLEMİ @@

Oyun diskini ilk defa konsola taktığınızda güncelleme uyarısını kabul ettiğinizde yaklaşık 1 saat boyunca Oyun simgesi installing %0 modunda bekledikten sonra %2'ye geçiyor ve orada takılı kalıyor. Marketteki installing uyarısı ile ana menüdeki installing uyarısı da farklı ilerliyor.

Bu şekilde ne oyunun disk üzerinden konsola kurulumunu sağlayabiliyorsunuz ne de oyuna güncelleme almadan girebiliyorsunuz dolayısı ile güncelleme de %0-2 de takıldığından oyunu hiçbir türlü oynayamıyorsunuz.

< Resime gitmek için tıklayın >


Tek Çözüm : Offline install

Eğer diski takıp %0-2 problemini yaşamışsanız ;

Öncelikle menüde ayarlardan ''restore factory settings'' ile konsola format atın ve oyunla ilgili hatırladıklarını unutturun. (aksi takdirde interneti kapatsanız dahi oyun güncelleme modunda kalacaktır). Format işlemi tamamlandıktan sonra oyun diskini hiç takmamış gibi aşağıdaki işlemlere devam edebilirsiniz.

Önemli Not: Format sonrası sizden Microsoft üyelik bilgileriniz tekrar istenir, yaptığınız ayarları tekrar yapmanız gerekir ancak format öncesi şifresini girip bağlandığınız kablosuz modemi makina unutmaz! Bu yüzden ikinci aşamaya geçerken internetinizin bağlı olmadığından emin olun.


Eğer oyun diskini ilk defa takacaksanız ;

Takmayın! Önce kablolu ve/veya kablosuz internet bağlantınızı koparın, sonra oyun diskini yerleştirin. Oyun disk üzerinden konsola yüklendikten sonra konsol üzerindeki power tuşuna 5sn. basılı tutarak konsolu ''tam olarak'' kapatın. Ve sonra tekrar açıp konsolu internete bağlayın.

Xbox'ınıza oyun kurulu ve konsol internete bağlı iken diski tekrar takın oyuna girin ve size önerdiği güncellemeyi gerçekleştirin. Bu şekilde problemsiz olarak güncellemeyi kısa sürede alacaksınız ve oyununuz ''Ready to Start'' konumuna geçecek.

Bundan sonrasında hem konsolunuza yüklü hem de güncelleştirmeler gerçekleştirilmiş şekilde oyununuzu problemsiz olarka oynamaya devam edebilirsiniz.

-----------------------------------------------------

İpucu 1: Bu problem RYSE: Son of Rome oyunu üzerinde yaşanmıştır. Çözüm de RYSE üzerinde denenmiş ve uygulanmıştır.

İpucu 2: Battlefield 4 kurulumunda da aynı problem yaşanıyor ancak konsolu fabrika ayarlarına döndürmeden internet bağlantısını kesip diski çıkarıp takmak yeterli oluyor.

İpucu 3: Bu problemin aşılmasıyla yine de Apps bölümünden takip edeceğiniz uygulamaların indirme % durumu ile ana menüdeki oyun simgesi üzerinde yer alan % durum uyarısı birbirini karşılamayabilir, birinde beklemede diğerinde download % şeklinde görünebilir. Tavsiyem bu % rakamlara takılmayın, konsolunuzu gece açık bırakın, sabaha kadar gerekli tüm downloadlar tamamlanmış ve tüm uyarılar ''Ready to Start'' a dönmüş olacaktır. Zaten kısa sürede Ms'a giden raporlarla bu problemin aşılması için yeni bir güncelleme yayınlanacaktır.

-----------------------------------------------------

@@ KONSOL GÜNCELLEMESİNDE DNS HATASI @@

Konsolunuzu ilk kez açtınız ve çalıştırdınız, internete bağlamanızı istedi ve ardından ilk versiyon güncellemesini yüklemeye başladı. Güncellemenin ortasında veya henüz güncellemeye dahi başlamadan internet bağlantınızın kontrolü sırasında “DNS isn't resolving Xbox server names” şeklinde bir hata aldınız. Konsolu güncelleme almadan da başlatıp kullanamıyorsunuz.

Öncelikle Xbox One Controller'ınız üzerinden Menu butonuna basın, (Aşağıdaki 2. Fotoğraf) sonra sırasıyla Settings ve Network seçeneklerinde ilerleyin. Network ekranında sağda bulunan ''Test Network Connection''ı çalıştırarak internet bağlantınızı test edin. Eğer bağlantı başarılı ise Xbox Live bağlantısında sorun çıkmayacaktır, eğer bir problem varsa da aşağıdaki çözümü deneyin.

< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >

Çözüm : Tam Kapama ve Restart

Microsoft Xbox Support'un sitesinde de belirtilen tek çözüm, konsolunuzun internet bağlantısını kesin, Konsol üzerindeki Power tuşuna 5sn. basılı tutarak tam kapanma sağlayın. (Power tuşuna 1 kez basmak veya controller üzerinden kapatmak sadece Uyku Moduna geçirir.) Modeminizin veya Router'ınızın her ikisinin de power kablosunu çekerek 5 dakika bekleyin. Sonrasında sadece modeminizi veya Router'ınızı çalıştırın, tüm uyarı ışıkları yandığında (internet bağlantınız geldiğinde) Konsolunuzu çalıştırın.

Bu aşamadan itibaren aynı adımlarda ilerleyip güncellemenizi alıp konsolunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

-----------------------------------------------------

İpucu 1: Konsolunuz ilk güncellemeler sırasında (oyun veya sistem için) menüdeki küçük uygulamalar dahil (Explorer, Skype, SkyDrive vs.) arkaplanda dosya indirmeye devam edecektir. Bu yüzden bağlantı hızınıza göre ilk gün gerçekleştirdiğiniz güncellemelerin düşük hızda yüklenmesi normaldir.

İpucu 2: DNS veya internet bağlantısında konsol tarafında yaşanacak olası kopmaların riskini minimuma indirmek için mümkünse Modeminize kablo ile bağlanın.

-----------------------------------------------------


Herkese sorunsuz, problemsiz, iyi oyunlar dilerim..


-----------------------------------------------------
B
10 yıl
@@ HP Envy 4-1100et LCD Yeşil Hareketli Noktalar Problemi @@
Arkadaşlar 1 ay kadar önce DARTY'den satın aldığım HP Envy 4-1100et model Ultrabook'umu aldığımdan bu yana pek sık kullanma fırsatım olmadı.

Geçtiğimiz günlerde açtığımda Giriş ekranında ekranın alt bölümünü kaplayacak şekilde yanıp sönen ve sabit olmak üzere yüzlerce yeşil nokta gördüm, bilgisayarı açtım ve ekranın siyah olan bölümlerinde aynı şekilde hareketli birçok yeşil nokta gördüm.

Birkaç kez kapatıp açtığımda düzelmişti.

Bir süre bu problemi yaşamadım ancak şu anda tekrar aynı durumda açıldı bilgisayar.

Şu an HP sitesinden ekran kartı güncel sürücüsü indiriyorum henüz kurup denemedim ama çok ilginç bir durum, ölü veya sıkışmış piksel desem değil, hareketli siyah yüzeylerde ortaya çıkan parlak yeşil noktalar sürüsü.

Fotoğrafını da çektim yayınlıyorum. Koyu arkaplandaki altta yer alan siyahi bölgeler.

https://store.donanimhaber.com/db/99/8c/db998c92e545037cca6ff9ddf16def83.jpg

İşin ilginç yanı Screenshot aldım fakat screen shota başka bir bilgisayarda baktığımda hiçbir problem yok. Yani sorun lcd üzerinde sanıyorum.

Yine de servise verip günlerce beklemeden tavsiyelerinizle bu problem çözülür diye umut ediyorum.

Şimdiden teşekkürler.< Resime gitmek için tıklayın >
B
10 yıl
@@ Win 8 Tablet - ??? - İş Hayatı @@
Win 8 Tablet kullanan arkadaşların yorumlarını rica ediyorum. Bu konuda internet üzerinde fazla yeterli inceleme bulamadım.

Öncelikle ikinci el bölümüne de ALINIK şeklinde ilanımı açtım fakat kullanım amacımı açıklamak isterim;

- İş yerimde her gün rahatlıkla getir götür yapabileceğim
- Ekran boyutu dezavantajı için hdmi bağlantı ile iş yerimdeki monitörüme bağlayabileceğim
- Aralıksız 5-10 tab aynı anca çalışacak şekilde internet kullanabileceğim,
- MS Office programlarını detaylı şekilde kullanabileceğim
- Skype üzerinden görüntülü toplantı yapabileceğim
- Haftada birkaç kez; görüntüleme ve basit müdahaleler ile AutoCAD (2 Boyutlu) çalıştırabileceğim
- Haftada bir bazı müdahaleler için basit şekilde Photoshop CS6 kullanabileceğim
- Şehir dışında yer geldiğinde sadece ekranı tablet olarak kullanabileceğim
- Eğitimlerde PPT sunumları ve video görüntülerini paylaşmak için Projeksiyon cihazına bağlayabileceğim
- 1 Yazıcı + 1 Mouse için USB bağlantılarını kullanbileceğim

İşlemlerde Windows 8 ve bu cihazlar beni ne kadar tatmin eder. Performans olarak çok detaylı bir kullanımım söz konusu olmayacak, bahsettiğim gibi en fazla haftada bir autocad ve ps cs6 kullanacağım o da basit müdahaleleri gerçekleştirmek veya görüntüleme amacıyla.

Sanıyorum Win 8 RT sadece market uygulamalarına imkan veriyor. Bu yüzden full sürüm bir cihaza ihtiyacım var.

Önerebileceğiniz cihazlar varsa veya kendi kullanımınız ile benim istediklerime cevap vereceğini düşündüğünüz modeller, incelemelerinizi ve izlenimlerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler..
B
10 yıl
Sunum : Müziğin Fotoğrafı..
Arkadaşlar; Temasını ''Müzik'' olarak belirlediğimiz eşimin portfolyösü için Müzik Market'lerde ve ilgili yerlerde bazı fotoğraflar çektik, tamamlama sunumu olarak da bu videoyu oluşturduk. ilgili arkadaşların yorumlarını beklerim..

Videoyu izlemek için tıklayınız
B
10 yıl
@@ İŞ İLANI : İzmir (Elektrik&Elektronik) @@
Arkadaşlar İzmir'de Muayene & Belgelendirme Kuruluşu olarak faaliyet göstermekteyiz.

Acil olarak Elektrik&Elektronik konusunda yetkin bir çalışma arkadaşı arıyoruz. İlgili yerlerde ilanlarımız mevcut fakat buradan da iş ihtiyacı olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilmek adına yazmak istedim.


Aranan Nitelikler;


Eğitim : Elektrik & Elektronik ve ilgili bölümlerden - Meslek Lisesi mezunu veya MYO mezunu veya yeni Mezun Mühendis,

Nitelik : Tercihen İyi Seviye İngilizce okuma ve anlama becerisi + B Sınıfı Ehliyet Sahibi (Aktif Araç Kullanabilen) + MS Office Uygulamlarına hakim,

Şartlar : Şehir dışı seyahat engeli bulunmayan, yeri geldiğinde esnek saatlerde çalışabilecek + Askerlik ile en az 2-3 Yıl ilişkisi bulunmayan,

İkamet : Tercihen metro ile ulaşıma müsait veya Bornova ve çevre yerleşimlerde ikamet eden,


Arkadaşlar bana p.m. yolu ile ulaşırsa vereceğim mail adresine cv'lerini gönderdikleri takdirde görüşmeye çağırılacaktır.

Bahsettiğim gibi olumlu görülen ve anlaşılan aday ile hemen yılbaşı ertesi çalışmaya başlamak istiyoruz.


Lütfen buradan (maaş + sigorta vs.) konularında sorularınızı yazmayın, sadece özelden bana ulaşın.


İlgili arkadaşların mesajlarını bekliyorum..
B
12 yıl
@@ Offline DLC Kurulumu @@
Böyle birşey mümkün müdür arkadaşlar?.. Malum nedenlerden dolayı live bağlantısı kuramıyorum, bunun yerine acaba direkt konsol üzerinden değil de pc üzerinden veya herhangi farklı bir yolla DLC indirip (veya satın alıp) cihaza kopyalama şansımız var mıdır?..

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim..
B
12 yıl
@@ Xbox 360 - Kablosuz Kulaklık Uyumu @@
Arkadaşlar, online için değil dışarıya rahatsızlık vermemek amacıyla kullanabileceğim kaliteli ve güçlü kablosuz kulaklıklardan almak istiyorum ancak X360 uyumu nasıldır, hangi modelleri tavsiye edersiniz biraz bilgi verebilirseniz sevinirim..

Ayrıca pek fazla da aradığım tipte model bulmuş değilim, fazla kalite kaybı olmadan sadece konsolun sesini kablosuz olarak alabileceğim tipte uyumlu kulaklıklar arıyorum. Herhangibir kablosuz kulaklık setini alsam da konsola uydurabilir miyim bilmiyorum..

Aradığım model aşağıda örneklediğim tipte modeldir.

Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim..

< Resime gitmek için tıklayın >

http://www.hepsiburada.com/Liste/sennheiser-rs-120-kablosuz-kulaklik/ProductDetails.aspx?productId=evsennrs120&categoryId=17414
B
12 yıl
Guitar hero: Warriors of Rock -- Senkronizasyon Problemi?
Arkadaşlar Guitar hero warriors of rock seti forumdan satın almıştım, bugün elime geçti.

Önceden de diğer konsollarda uzun süre bu seti GH5 ve Metallica'da kullandım, davul tam anlamı ile mükemmeldi hiçbir aksama ses gecikmesi yaşamamıştım ancak Warriors of Rock ile X360 üzerinden ilk denememde farkettim ki oyunu müziği dinleyerek kulağınızla oynarsanız ritmi yakalamak imkansız, müziğe göre aynı parçayı akustik bir davulla çaldığınızı farzederseniz her vuruş için yarım ses önce vurmanız gerekiyor. Sizin vurmanız gereken andan sonra müzikte o sesi alıyorsunuz.

Yani notalar müziğe ve ritme senkronize değil bir süre öncesinden size ulaşıyor ekranda. Müziğe göre çalarsanız da tabi hiçbir nota uymuyor. Calibrate bölümüne girdim ancak oradaki testte de bir problem yok aksine.

Gerçi oyunda diğer farklı parçaları denemedim ama birinde bile böyle olması normal değil..

Bu konuda bir senkronizasyon kalibrasyon ayarı var mıdır yoksa bu Warriors of Rock'ın özelliği midir bilmiyorum ancak öyle ise sesi komple kısıp oynamak gerekecek. Yani oynamamak gerekecek..

Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim, şimdiden teşekkürler..
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.