Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
719
Tıklama
0
Öne Çıkarma
@@ HP Envy 4-1100et LCD Yeşil Hareketli Noktalar Problemi @@

B bynedim Konu Sahibi
9 yıl (4759 mesaj)
Arkadaşlar 1 ay kadar önce DARTY'den satın aldığım HP Envy 4-1100et model Ultrabook'umu aldığımdan bu yana pek sık kullanma fırsatım olmadı.

Geçtiğimiz günlerde açtığımda Giriş ekranında ekranın alt bölümünü kaplayacak şekilde yanıp sönen ve sabit olmak üzere yüzlerce yeşil nokta gördüm, bilgisayarı açtım ve ekranın siyah olan bölümlerinde aynı şekilde hareketli birçok yeşil nokta gördüm.

Birkaç kez kapatıp açtığımda düzelmişti.

Bir süre bu problemi yaşamadım ancak şu anda tekrar aynı durumda açıldı bilgisayar.

Şu an HP sitesinden ekran kartı güncel sürücüsü indiriyorum henüz kurup denemedim ama çok ilginç bir durum, ölü veya sıkışmış piksel desem değil, hareketli siyah yüzeylerde ortaya çıkan parlak yeşil noktalar sürüsü.

Fotoğrafını da çektim yayınlıyorum. Koyu arkaplandaki altta yer alan siyahi bölgeler.

https://store.donanimhaber.com/db/99/8c/db998c92e545037cca6ff9ddf16def83.jpg

İşin ilginç yanı Screenshot aldım fakat screen shota başka bir bilgisayarda baktığımda hiçbir problem yok. Yani sorun lcd üzerinde sanıyorum.

Yine de servise verip günlerce beklemeden tavsiyelerinizle bu problem çözülür diye umut ediyorum.

Şimdiden teşekkürler.< Resime gitmek için tıklayın >
K Kanunimurat
9 yıl (145 mesaj)
Donanımsal bir problem gibi görünüyor. Bence siz servise gönderin rahat edin belki yenisiyle değiştirirler.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.