K

Er
22 Kasım 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
13 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
K
3 ay
Biligsayarımda aldığım bu hatayı çözemiyorum, yardımcı olur musunuz?
Selamlar. Eski masaüstü bilgisayarımı açmaya çalıştığımda "CRITICAL_PROCESS_DIED" uyarısını alıyorum. Normalde çok nadir böyle hataları verirdi, ancak ramlerin yerini değiştirince sorun kalmazdı. Ancak bu sefer olmuyor. Güvenli modda da başlatamıyorum. Tam olarak ne yapmalıyım, lütfen bana yardımcı olur musunuz? Teşekkürler...
K
6 ay
Online eğitimde kamera açmak zorunlu mu?
Hocalarımız zoomdan ders açıyor. Fakat sorun şu ki bazı hocalarımız bizi kamera açmamız için zorluyor ve kamera açmayınca eksi veriyor, notumuzdan düşüreceklerini söylüyorlar. Bunu iki hocamız yapıyor ve artık çok sıkıcı olmaya başladı. O iki dersten de kamera açtığım halde nefret etmeye başladım. Hocayı bugün uyarmayı düşünüyorum. Böyle bir hakları var mı? Aydınlatırsanız sevinirim.
K
8 ay
Dün bilgisayarı temizledim, ondan beri bilgisayar düzgün çalışmıyor?
Dün bilgisayarı düzgünce temizledim, ilk olarak bilgisayar açılmadı etmedi sonra biraz uğraştım açılıyor ama eskiden bir dakikaysa şimdi beş dakikayı buluyor. Biligsayar açılınca yenile bile yapamıyorum o derece kasıyor, bu arada CPU fan'ın ayakları kırık onu zar zor oturttum ama sorunun ondan olabileceğini düşünüyorum. Başka bir fikri olan var mı yardımcı olabilecek var mı? Acil yardım lütfen
K
11 ay
Mekanik klavye-ekipman önerisi?
Herkese selam! Yeni bir bilgisayara geçiyorum, bu bir laptop olacak. MSI GL75 Leopard 10sfk-029 modeline geçiş sağlayacağım. Her neyse, mekanik klavye, kulaklık, soğutucu, mouse gibi şeyler almam lazım. Mekanik klavye olarak MSI Vigor GK50, Razer Ornata Chroma ve Razer Huntsman gibi şeyler düşünüyorum. Bu tarz klavye önerir misiniz bana? Mekanik olsun istiyorum ama aşırı ses çıkarmasın yoksa babam beni keser :D Şimdiden hepinize çok teşekkürler :) <3
K
11 ay
Laptop önerisi??
Herkese selamlar! Bu yıl 11. sınıfa geçiyorum. İyi bir üniversite hedefim var. Bunun için çok çalışmam gerektiğini biliyor, yavaştan temellerini atıyorum. Masaüstü bilgisayarımı kardeşime armağan etmeyi planlıyorum. Allah'ın izniyle kendime güzel bir oyuncu laptopu almak istiyorum. Ara ara oyun oynamak ve uzun ömürlü bir laptop olsun istiyorum. Kriterlerim 16gb ram, ssd dahil olması, iyi bir ekran kartı ve işlemci. 17.3 inç olsa muhteşem olur, olmazsa sorun değil. Fiyat en fazla 10.000 TL olsa harika olur. Lütfen bana yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim :)))
K
geçen yıl
Bu yaz boyumu uzatmam mümkün mü?
Herkese selam. Yaşım 16, boyum 1.72. Ailemin hepsi 1.85-1.90 boylarında çok iri yapılı insanlar. 100 kg aşağısında erkek yok ve hepsi tığ gibi. Hepsi 18 yaşından sonra bir anda boy atmış ama kıl vs hep varmış. Babamın gençlik fotoğraflarına bakıyorum gerçekten de öyle, kilolu bir de. Ailedeki herkes küçükken çok kilolu oluyormuş ama 18'inden sonra her şey değişiyormuş.

Neyse, konuya geliyorum. Boyumu kafaya aşırı taktım ve bu yaz deli gibi basket oynayıp yüzmeye gideceğim. Diyetisyene danışıp güzel bir beslenme şekline kavuşacağım. Boyumu uzatmam mümkün olabilir mi? Bana verebileceğiniz başka bir tavsiye var mı? Ne kadar uzayabilirim? Teşekkürler... :)
K
geçen yıl
Aşırı derecede drop yiyorum ve fps düşük?? ((YARDIM))
Bannerlord oyununu hevesle aldım. Fakat aşırı derecede drop yiyorum ve fps kaybı yaşıyorum, optimize vs ettim (GeForce'dan) fakat bir şeye yaramadı, biraz rahatladı oyun o kadar.

SİSTEM ÖZELLİKLERİ:
MSI GTX1050Tİ 4GB Ekran kartı
İntel Core İ7 4790 3.6GHZ işlemci
8GB RAM

Lütfen yardımcı olun, her oyunda iyi fps alıyorum ama Bannerlord'da mahvoldum, lütfen yardım... Teşekkürler.
K
geçen yıl
Evde nasıl spor yapabilirim ve boyumun uzunluğu??
Karantinadan hepinize selamlar :) Bugün sizden 2 konuda yardım isteyeceğim.
1. konu: Karantinadayız diye her tarafım yağ bağladı. Göğsümden ve göbeğimden acilen kurtulmam lazım. Fakat fiziksel gücümün de gitmesini istemiyorum (güç, kuvvet yani) kalıbım var, eski güreşçiyim. Sizden ricam yeme içme alışkanlıklarında ve bu konuda yardım etmeniz :) Evde hangi ve nasıl hareketleri yaparsam göğsümden ve göbeğimden kurtulabilirim?

2. konu: Henüz 15 yaşındayım. 2 ay sonra 16 yaşıma basacağım. Irk olarak Kafkasyalıyız, anne tarafım da baba tarafım da uzun. Şu an 1.74 boyunda falanım. Omuzlarım vs geniş, yapılıyım. 90 kiloyum ama hafif kilolu bir şeyim, yağ oranım düşük. Göbeğimi eritmek istememin sebebi de hoş durmaması, ki çok yok zaten dediğim gibi sporla aram var. Babam 1.90, annem 1.60. Babam 18'inde boy atmış. Aile olarak AŞIRI kıllıyız. Ben de çok kıllıyım doğal olarak, aileme göre kıllandım. Bu açıdan yardım istiyorum. Boyumun uzunluğunu çok takıyorum kafama :D ÇAPA'da min. 185 demişlerdi ilerideki boyum için, kemik yapım çok güçlüymüş. Doktorda tartıya çıkmıştım kas ve kemik ağırlığımın yüksek olduğunu söyledi. Bu yaşımda omuzlarım geniş ve 30 cm bileklerim var. Çok uzattım farkındayım. Lütfen boy konusunda bana yardımcı olun. Uzar mı, uzamaz mı, biraz tahmin lütfen ve ne yaparsam daha çok uzar? Çok uzattım teşekkür ederim :) <3

7. sınıf boy: 163
8.sınıf boy: 167-168
9. sınıf boy: (hatırlamıyorum)
10. sınıf boy: 174-175 arası
K
geçen yıl
Boyum uzamıyor, acil yardım?!
Aynı konuyu ikinci açışım fakat kimse cevap vermedi, ondan. Boş konu için özür dilerim. 1.5 ay sonra 16 yaşıma gireceğim. Babam 1.90, annem 1.60 falan. Dayılarım da, amcalarım da uzun. Sülale komple uzun. Babam 18'inde atmış. Benim için de endokrin (çapada) "1.85-1.90 arasında, çok iri yapılı biri olacak" demişti. Şu an 1.74 boyunda falanım, ortaokul 8.sınıfta 1.67 idim. Ortalama 6-7 cm uzadım. 14 yaşında ergenliğe girdim. Şu anki halimle omuzlarım vs 130 cm, belim 100 cm kadar (sayılarda sallamasyon yok) bileğim de yaklaşık 28 cm falan. Yani evet 90 kgyim, göbeğim çok az var ve çok iri yapılı biriyim. Ama boyum uzamadığı için, bu boyla iri yapılı biri olduğum için de, aileden kısa olduğum için de takıyorum arkadaşlar. Evet, boyumu takıyorum. Lütfen bana yardımcı olun. Bu arada etnik köken olarak Kafkasım, bir de çok kıllıyım :D Ama baba tarafı komple çok kıllı, bu yaşımda sakalım var o da zamanında Fusion 5 ile tıraş olmamdan kaynaklı herhalde. :) Aileye bağlı kıllanılıyor diye biliyorum... Lütfen yardım edin bu boy konusunda, boş bir şey ama lütfen kızmayın. :) Teşekkürler :)
K
geçen yıl
15 yaşındayım ve boyum uzamıyor, acil yardım!
Boş konu için özür dilerim. 1.5 ay sonra 16 yaşıma gireceğim. Babam 1.90, annem 1.60 falan. Dayılarım da, amcalarım da uzun. Sülale komple uzun. Babam 18'inde atmış. Benim için de endokrin (çapada) "1.85-1.90 arasında, çok iri yapılı biri olacak" demişti. Şu an 1.74 boyunda falanım, ortaokul 8.sınıfta 1.67 idim. Ortalama 6-7 cm uzadım. 14 yaşında ergenliğe girdim. Şu anki halimle omuzlarım vs 130 cm, belim 100 cm kadar (sayılarda sallamasyon yok) bileğim de yaklaşık 28 cm falan. Yani evet 90 kgyim, göbeğim çok az var ve çok iri yapılı biriyim. Ama boyum uzamadığı için, bu boyla iri yapılı biri olduğum için de, aileden kısa olduğum için de takıyorum arkadaşlar. Evet, boyumu takıyorum. Lütfen bana yardımcı olun. Bu arada etnik köken olarak Kafkasım, bir de çok kıllıyım :D Ama baba tarafı komple çok kıllı, bu yaşımda sakalım var o da zamanında Fusion 5 ile tıraş olmamdan kaynaklı herhalde. :) Aileye bağlı kıllanılıyor diye biliyorum... Lütfen yardım edin bu boy konusunda, boş bir şey ama lütfen kızmayın. :) Teşekkürler :)
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.