E

Yarbay
20 Eylül 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
16 üye
Görüntülenme (?)
314 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
geçen yıl
ATTAN İNİP EŞEĞE BİNMEK
TAHA ÇAKMAK KİMDİR?
Taha Çakmak 14.10.2021 Resmi Gazete kararıyla Merkez Bankası Başkan Yardımcılığına atandı.
1981'de Elazığ'da doğdu. Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Bölümünü bitirdi.
2004 yılında Deloitte Touche & Tohmatsu'da Denetçi, 2005 yılında Sosyal Sigortalar Kurumunda Müfettiş Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 2005-2019 yılları arasında Ziraat Bankası A.Ş.'de Teftiş Kurulu Müfettişi, Operasyon Merkezi Bölüm Başkanlığı İş Tasarımı Yöneticisi, Ankara Perakende Şube Yöneticisi, İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı ve Ankara Kamu Kurumsal Şube Yöneticisi olarak görev aldı.


<p class="ql-align-justify">ROF. DR. SEMİH TÜMEN KİMDİR?</p><p class="ql-align-justify">1977 yılında Elazığ’da doğan Semih Tümen, 2000 Yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun oldu. Sonrasında 2006 yılında London School of Economics Ekonometri ve Matematiksel Ekonomi, 2007 yılında Chicago Üniversitesi Ekonomi bölümlerinde yüksek lisans; 2012 yılında ise Chicago Üniversitesi Ekonomi doktora programlarını tamamladı.</p><p class="ql-align-justify">2002 yılında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasında uzman yardımcısı olarak göreve başlayan Tümen, 2011 yılına kadar çeşitli birimlerde görev yaptı. 2011 yılında Araştırma ve Para Politikası Genel Müdürlüğünde ekonomist olarak görev yapmaya başladı. Tümen, 2015-2016 yılları arasında Araştırma ve Para Politikası Genel Müdür Yardımcılığı; 2016-2018 yılları arasında ise Yapısal Ekonomik Araştırmalar Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü.</p><p class="ql-align-justify">Tümen, 2018 yılından sonra TED Üniversitesi, İktisat Bölümü’nde Bölüm Başkanı ve T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinde Danışman olarak görev yapmıştır. Ayrıca, 2015 yılından itibaren Institute of Labor Economics ve Economic Research Forum’da Bilim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır. Uluslararası dergilerde birçok çalışması yayımlanan Tümen, pek çok uluslararası akademik dergide de hakemlik ve editörlük yapmıştır.</p><p class="ql-align-justify">Evli ve 1 çocuk babası olan Semih Tümen, 25 Mayıs 2021 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı’na atanmıştır.</p>
E
geçen yıl
Dindar huzurlu hissedecek diye hayatımızdan ödün vermek.


Belediye bir içki standı kurdurdu. Kıyameti koparıyorlar. Yok bize saygı göstereceksiniz ıvır zıvır diye.


İmamoğlu eğer bu konu ile ilgili lehine bir açıklama yaparsa ona da oy vermem artık.


Bu adamların istediğini yaptırma devrinin bitmesi lazım.


Ben içki içiyorum, içeceğim de kimse buna karışamaz. Karıştırmam. Dindar kendisi müslüman hissetmek istiyorsa oraya gelmesin.Yeter artık bunların istedikleri gibi yaşamaktan sıkıldım ben.
E
2 yıl
Siyasal Deformasyonun Zirvesi: Ruhsar Pekcan olayı.
Dezenfektanı bakanlığa daha pahalıya satmış


Görevinden alınan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a ait ‘Nanoksia’ adlı şirketin, bakanlığa piyasanın üzerinde bir fiyata dezenfektan sattığı ortaya çıktı. Bakanlığa 175 TL’ye verilen beş litrelik dezenfektanın aracıya 100 TL’ye satıldığı belgelendi.


Ruhsar Pekcan milyonlara liralık dezenfektanı kendi bakanlığına sattığı ortaya çıktı.

Kendisi böyle bir açıklama yaptı.

Nitekim pandemi döneminde, Bakanlığımızca KDV hariç toplam 6.556.816,78 TL tutarında salgınla mücadeleye ilişkin maske, alkol bazlı dezenfektan, siperlik, eldiven gibi ürün tedariki yapılmışken, KDV Hariç 507.880 TL’lik dezenfektan Nanoksia Biyoteknoloji firmasından ilgili mevzuatın emredici hükümleri çerçevesinde gerekli tüm ürün/fiyat araştırmaları yapılarak, piyasa fiyatlarından oldukça aşağıda, usulüne uygun bir biçimde gerçekleştirilmiştir.


Bakın normalde bir suç teşkil eden olayı sanki çok aşırı normal bir durum gibi açıklama yaptırlar.Bu normalde kelle götürür kelle. Öyle bir kişinin de değil. Orada ki satın almadan sorumlu herkesin kellesini götürmesine sebep olacak kadar büyük olay.


AKP nezdinde çok ucuza dezenfektan erdi diye kıyamet kopardıya döndü.Bakın her şey normalleştirilebilir. Görmediğimiz bir şey kalmadı sayelerine ama böyle bir olayın artık haklın gözüne soka soka yapmaları bildiğin bir istediğimiz kadar at koştururuz çalarız da çırparız da siz yine de bize oy verirsiniz demek.Ve evet bu ülkede kendi bakanlığına usulsüz biçimde dezenfektan satmak Ekrem İmamoğlu'unun ellerini arkasına bağlamak kadar konuşulmadı.Biz artık çok içten çürümüşüz. Bu çürümüşlüğü kolay kolay atamayız artık.
E
2 yıl
Ülke mafyanın elinde oyunca olmuş.
https://eksisozluk.com/alaattin-cakicinin-adliyeye-giris-goruntuleri--6816439?a=popular


Halen daha yok demokrasi yok eski Türkiye . Koca ülke iki tane paçoz mafyanın elinde oyuncak madara olmuş. Düştüğümüzü hale bak.
E
2 yıl
Bu Savcılar ne ayak?
https://twitter.com/ezgimola/status/1338160987837444096

Şimdi olayda bildiğin haneye tecavüz var, kasten adam yaralama var, taşıma ruhsatı ( büyük ihtimalle) olmadan silah taşıma var, hane içerisinde silah çekme var. Kadın yanındayken bildiğin silahı uzatıp sıkıyor. Meskun yerlerde silah ateşleme var.


Bunlara rağmen savcı nefsi müdafaa deyip adamı salmış. Kovuşturmaya gerek yok yazısı vermiş.


Tek sorum var AKP'nin savcıları ne ayak arkadaş?
E
2 yıl
Milletin partisi diye geçinin AKP UKOME'de taksi kiralama teklfini reddetti.
Milletin partisi diye geçinen bir parti bugün İstanbul'da ki taksi sorunu çözecek, sarı taksi plaka mafyasının elinden kurtaracak olan taksi kiralama teklifini reddederek koca İstanbul'un taksi ulaşımını yine bir kaç taksi plakası sahibinin vicdanına bıraktı.


Burada bu yazılı kalsın. Kim kimin halkına hizmet ediyor iyi sezsin.
E
2 yıl
CHP Yönetimini değiştirmeden seçime girmesi AKP'nin 4 yıl daha başta kalması demektir.
Artık daha genç isimler görmek istiyorum.


KK gibi demokrat naraları atıpta 15 yıl boyunca aynı partide tek aday olarak aday gösterilen bir parti. Vaat ettiklerini satamaz.

KK kesinlikle gitmesi gerekiyor. Sadece KK değil tüm parti yönetiminin bir elden geçmesi gerekiyor. Bu parti yönetimi ülkeyi daha büyük bir kaosa sürüklüyor.
E
2 yıl
Arabalara bir yılda %150 zam gelmesine sesi çıkmayanların. İBB Ekmeğine sesi çıkarmaları.
Neresinden bakarsan tutarsızlık.Bir yıl içerisinde sadece ARABA değil. Gıdadan tut, elektronik eşyalara, mobilyadan tut, dayanıklı ev eşyalarına kadar herşeye %50'den fazla zam gelmesine ses ÇIKARAMAYAN guruh.


İmamoğlu yönetiminde ki İBB'nin ekmeği %33 zam yapmasına horozlar gibi abanmış konuşuyorlar.
E
3 yıl
CHP Kılıçdaroğlu ile başaramaz.
Bu işin sonu böyle olmaz. Aynı süreciyıllardır izlemekten bıktık. Meydanı artık gençlere bırakın. Yeni yüzler yeni akıllar lazım. Yüzyılın gerisinde kalmış siyaset akılları ile iş yapanları istemiyoruz.CHP'ye oy vrecek tayfa en az AKP'ye oy veren tayfa kadar artık gözümde.
E
4 yıl
Hayırdır Cüppeli Siyaset Lideri mi olmaya karar verdi.
Güya İslam alemine hizmet ettiği söylenen, sözde dini alim özde dini tüccar Cüppeli dün çıkmış Ekrem İmamoğlu'na Canan Kaftancıoğlu'na hakaretler yağdırarak AKP'ye oy istemiş .Cüppeli ne zamandan beri AKP'nin bir vekili ya da teşkila üyesi? Dini alim kesilen insanların siyaset konuşması normal mi?


İnsanların dini hassasiyeti ile oy toplamaya çalışmak hangi müslümanlığa girer?
Cüppeli gibi Damadının İB ihalesi almasından sonra AKP'li olmaya karar verenlerden size hayır gelmez.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.