Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
0
Cevap
779
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Siyasal Deformasyonun Zirvesi: Ruhsar Pekcan olayı.
E
2 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Dezenfektanı bakanlığa daha pahalıya satmış


Görevinden alınan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a ait ‘Nanoksia’ adlı şirketin, bakanlığa piyasanın üzerinde bir fiyata dezenfektan sattığı ortaya çıktı. Bakanlığa 175 TL’ye verilen beş litrelik dezenfektanın aracıya 100 TL’ye satıldığı belgelendi.


Ruhsar Pekcan milyonlara liralık dezenfektanı kendi bakanlığına sattığı ortaya çıktı.

Kendisi böyle bir açıklama yaptı.

Nitekim pandemi döneminde, Bakanlığımızca KDV hariç toplam 6.556.816,78 TL tutarında salgınla mücadeleye ilişkin maske, alkol bazlı dezenfektan, siperlik, eldiven gibi ürün tedariki yapılmışken, KDV Hariç 507.880 TL’lik dezenfektan Nanoksia Biyoteknoloji firmasından ilgili mevzuatın emredici hükümleri çerçevesinde gerekli tüm ürün/fiyat araştırmaları yapılarak, piyasa fiyatlarından oldukça aşağıda, usulüne uygun bir biçimde gerçekleştirilmiştir.


Bakın normalde bir suç teşkil eden olayı sanki çok aşırı normal bir durum gibi açıklama yaptırlar.Bu normalde kelle götürür kelle. Öyle bir kişinin de değil. Orada ki satın almadan sorumlu herkesin kellesini götürmesine sebep olacak kadar büyük olay.


AKP nezdinde çok ucuza dezenfektan erdi diye kıyamet kopardıya döndü.Bakın her şey normalleştirilebilir. Görmediğimiz bir şey kalmadı sayelerine ama böyle bir olayın artık haklın gözüne soka soka yapmaları bildiğin bir istediğimiz kadar at koştururuz çalarız da çırparız da siz yine de bize oy verirsiniz demek.Ve evet bu ülkede kendi bakanlığına usulsüz biçimde dezenfektan satmak Ekrem İmamoğlu'unun ellerini arkasına bağlamak kadar konuşulmadı.Biz artık çok içten çürümüşüz. Bu çürümüşlüğü kolay kolay atamayız artık.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.