S

Onbaşı
11 Eylül 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
411 (Bu ay: 6)
Gönderiler Hakkında
S
2 yıl
MSI B450M PRO-M2 V2 + Ryzen 1600(12nm) + Asus GTX 780 Direct CU II OC İlginç Arıza; Ekran kartı hata
Merhabalar, bazı parçaları sıfır bazı parçaları ikinci el olmak üzere yeni bir sistem toplamaktayım.

MSI b450m pro-m2 v2 sistem üzerine ryzen 5 1600(12nm) işlemciyle (2x8)Apacher Panther 3000MHz EK.08G2Z.GJF RAMli sisteme Asus GTX 780 Direct CU II OC taktığım zaman AWARD bios 1 uzun 2 kısa (VGA Error) hata kodu veriyor.

B350M + Ryzen 5 1600(14nm) sistemde sorunsuz çalışıyor Ekran Kartı.
X470 + Ryzen 7 1800X sistemde de sorunsuz çalışıyor.

Aynı zamanda MSI b450m pro-m2 v2 + r1600(12) sisteme GTX 680 taktığımda sorunsuz çalışıyor.

BIOS güncelledim, işlemci pinlerine baktım, tek RAMle denedim, uzay montaj PCI temassızlığı denedim. Bozuk parça yok, fakat bir yerde uyumsuzluk var; sebebini çözebilmiş değilim. İşlemcileri değiştirip deneyeceğim son kez.

Daha önce başına gelmiş ya da duymuş birileri yardımcı olabilir mi?
S
2 yıl
Asus ROG Gladius farenin ilginç takılma problemi
Merhabalar,

1 Yıldır farenin tutma yerindeki silikonların yapışkanlarından kurtulup kopması haricinde sıkıntısız kullandığım fare 2 aydır boynunu büktü.

Normal şekilde kullanırken bile fare takılıyor. İlk başlarda optik okuyucusunun arızası sandım (hala olabilir) ama fare takıldığı zaman sol, sağ, orta, ileri ve geri tuşları da tepki vermiyor. 1-2 saniye sürüyor fakat online shooter oyunlarda gecikme yaşama gibi bir şansınız yok malum. Işıklarına bakacak kadar hızlı değilim ve gına geldiği için de kenarda duruyor bir süredir.

Bu cihazın sorunu nedir? Basit bir firmware update ile giderebilir miyim? Tamir edebilecek arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi?

(Başka bilgisayarlarda da sorun devam ediyor.)
S
3 yıl
Teknobiyotik anakart iade süreci. Bilgili kişiler yardım edebilir mi?
İyi forumlar. Forumdan ikinci el garantili olarak aldığım ASRock X370 Taichi arıza yaptı. Teknik servise gönderdiğimde iade alma kararı çıktı. Daha önce konuştuğumda bana ürünü fabrikaya gönderip yine aynı anakartla değiştireceklerini söylediler. Bugün iade sürecinin durumunu öğrenmek için aradığımda ürünü fabrikaya geri gönderme gibi bir şey olmadığını söylediler. Ardından ellerinde muadil bir ürün olmadığı için fatura fiyatınca para iadesi veya site üzerinden kupon tanımlayabileceklerini söylediler. Fatura fiyatı 875 lira fakat ürünün şuanki fiyatı 1200 lira. 875 liraya benzer bir ürün alamıyorum. Bu süreçte mağdur olmamak için ne yapabilirim?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.