A

Çavuş
10 Eylül 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
6 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
6 yıl
Genç Yazarlara Önem Veren Yayınevleri
Merhabalar,
Uzunca bir dönemdir yazıp, son haline getirdiğim kitabımı bir yayınevine göstermek istiyorum. Lakin ki uzunca aramalarıma rağmen aksiyon kitabı basan yayınevi bulamadım, daha doğrusu genç yazarlara önem verip kitaplarıyla ilgilenen bir yayınevi... Eğer sizin bildiğiniz, genç yazarlara önem veren bir yayınevi varsa diye bu konuyu açtım. Hem ben, hemde buna ihtiyacı olan diğer genç yazarlar da faydalansın. Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkürler!
A
6 yıl
Sony Xperia M5,Marshmallow Sonrası!!!
Xperia M5'i çoğu kişi duymuştur,gerek sorunlarıyla,gerek bitmek bilmeyen kapanma illetiyle şunuyla falan..Herkes iyi bir telefon,kullanışlı diye alıyor,gerçekten de öyle..Ben bu telefonu 25 Şubatta kendime aldım.En ufak bir sorun yok,güncelleme ile hepsi çözüldü dendi,eve geldim.9 gün boyunca çok iyi kullandım,en ufak sıkıntısı yoktu,aşırı memnundum.Ama 9 gün sonra telefon Wi Fi'ye bağlanmadı.Açık gösteriyor ama tanımıyor.Eğer kayıtlı ağlardan bakıp Bağlan dersem de Ağa Bağlanamıyor diyor,yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.5 dakika Wi fi,3 dakika yeniden başlat şeklinde kullandım telefonu bir hafta,dayanamadım aradım servisi,yetmedi Vatana gittim.''Yeni bir güncelleme daha gelecek ve sorunlarınız çözülecek,eğer düzelmezse bize yollayabilirsiniz.'' dediler,diğer güncelleme gelmişti oysa ki o gün,bekledim 3 gün,düzelmedi sorunlar tekrar aradım,yine aynı şeyi dediler...
Temmuz ayında Marshmallow dağıtıldı M5'e biliyorsunuz.Sorunlar düzeldi mi? Kesinlikle hayır! Artık Wifi'ye bağlanabiliyor ama internet vermiyor,sürekli kopuyor ve 3. kopmadan sonra telefon ölümüne kasıyor,ardından ekranını kapatıyor,5 dakika boyunca açılmıyor,dokunmatik kitleniyor.Yeniden başlatıyorsunuz,Wifi açılmıyor,tıklıyorsunuz,tepki vermiyor,tekrar donuyor telefon,tekrar 5 dakika kilit..Bitti mi? Bitmedi! Telefon kendini yeniden başlattığında,donuyor giriş ekranında ve şarj bitesiye- kadar o ekranda kalıyor,başlatamıyorsunuz,kapatamıyorsunuz.Dün 4 saat boyunca giriş ekranında kaldı,telefon öylesine ısındı ki..
Şimdi arkadaşlar,bana bir akıl fikir verin de şunu parçalamayayım.Bu illet telefonu ne yapayım? Servise yollayıp iade isteyim diyorum ama verirler mi şüpheliyim.Garantiye yollamıştım bir kez ama hiç bir sorun düzelmeden geri geldi.Sorun yazılımsal çünkü belli.Yorumlarınızı bekliyorum.
A
6 yıl
Yazar Adayıyım fakat..
Merhabalar.Öncelikle belirteyim,yaşım 17.Lise 4'e geçmiş bulunuyorum.Yani bir yıl içine hayatım şekillenecek.
Zevk alınan mesleği yapmak,herkesin hedefidir,benim de öyle.Tabii şöyle bir durum var ki,benim en sevdiğim iş,yazmaktır.8 yaşından beri türlü türlü hikayeler yazdım,farklı karakterlere hayat verdim.Fakat bu bir meslek değil bu ülke de.En büyük sanatçılar,şairler ve yazarlar hemfikirdir ki,yazarlık para için yapılan bir iş değildir.Konya gibi bir şehir de hedeflerimi gerçekleştirmem de bir hayli zor.Aslına bakarsanız,kitap okumayan bir ülke de kitap yazarı olmaya çalışmak,başlı başına saçmalık.Edebiyatı seviyorum ama notlarım hiç yüksek olmadı.Lise de ki hocalarım aşırı derece de bilgisizdi.Akıllı tahtanın üstünde ders işledim 3 yıl ve şuan çoğu edebiyat yazarını,temsilcisini tanımıyorum.Okul değiştirmeyi denedim fakat bir yıl boyunca hiç bir okulda kontenjan açığından giremedim.Konya da sözel okul sayısı çok az olduğu içinde eşit ağırlığım,anlayacağınız işler aşırı berbat.Sizden isteğim,benim yazmamı engellemeyecek bir meslek tavsiyesi...Edebiyat ile ilgili her şey olabilir.Akademisyenliği düşünmüştüm ilk,bana çok çekici gelmişti ama bu benim yazar olmamı o kadar engeller ki..Yapacağı katkı da var elbette ama yükselmek için akademisyenliğe yoğunlaşmam lazım.
Eskişehir Anadolu Türk Dili ve Edebiyatı bölümü düşünüyorum.Bu bölümden çıktığımda olabileceğim meslekler hakkında eğer bilgi verebilirseniz,çok sevinirim.
A
7 yıl
Mikrofon ve Kulaklık!!!
Mikrofon'u iyi çalışan,gereksiz ses iletmeyen bir kulaklık ya da yalnızca mikrofon arıyorum.Dışarıdan haşır huşur olarak tabir edilen ses iletilmesin,sadece benim sesim.
Kulaklığında ise aradığım bi özellik yok ses gelsin yeterli.Acil biraz.Youtube de video yapmak için kullanmalıyım benimki bozuldu maalesef.Önerilerinizi bekliyorum.
A
7 yıl
Önemli bir Fragman Tasarımı HK!
Merhaba bu konuyu açacak en uygun yer olarak burasını buldum çünkü tasarım yapmam gereken bir şey.Bir fragman tasarlayacağım.Kısa filmin fragmanı.Yani montajlayacağım önce,ama videoya efekt vermem gerekli.Hani nasıl diyeyim.
İlk 4 saniyesinde bir video kesiti olacak,koyu bir görüntü kesiti.Ardından tamamen siyahlaşarak üstüne bir yazı ekleyeceğim.Ardından başka bir kesit koyacağım videoya ve 4 saniye sonra başka bir kesit ile devam ettireceğim videoyu.Arada da iki saniyelik siyah ekranlar getireceğim ve üstüne yazı ekleyeceğim.Sizce hangi program buna uygundur,montajı hangi programlarla yapabilirim.Öneriniz olursa çok sevinirim çünkü artık yardım alacağım ne var bilemiyorum,beynimden yanık kokuları geliyor.
A
7 yıl
Masaüstünün 3. Saatten Sonra Donması HK!
Merhaba arkadaşlar.
Öncelikle bu sorunum yaklaşık 1 yıldır devam etmekte.Bilgisayarı açıyorum güzel hiç bir performans eksikliği yok fakat 2,5 3 saat sonra Başlat'a tıkladığımda tüm şeyler böyle silik silik oluyor,o arka planda ki beyazlık olmuyor,şeffaf oluyor.Tıkladığımda da bir şey demiyor,açmıyor.Sağ Tık>Aç yaptığımda da Bilgisayarınızda böyle bir uygulama bulunamıyor tarzı bir şeyler söylüyor.Tüm uygulamalara fotoğraflara klasörlere oluyor bu.Sağ da,saatin solunda ki TR yazısı başlat çizgisinden biraz yukarı çıkıyor ve çift oluyor.Yani yan yana iki tane TR yazısı çıkıyor.Saat'in sağında ki ''Masaüstünü Göster'' kısa yolu ise beyaz oluyor.
Aşağıda ki uygulamaların simgesine geldiğimde de o küçük fotoğraflar kıpkırmızı çıkıyor simge olarak.Açıkçası bu sorunla nasıl başa çıkacağım bilmiyorum.Bir sürü virüs programı kullandım fakat hiç biri işlemedi.Ne yapmalıyım?
A
7 yıl
Sistem Toplama/Yükseltme HK!
Merhabalar.Başlıkta gördüğünüz gibi bir sistem toplama,yükseltme yapmayı düşünüyorum.Ekran Kartım yanmadan önce gayet iyi oynuyordum son çıkanlardan bazılarını.Yani Assassin's Creed Unity öncesi çıkan tüm oyunları oynuyordum.Ekran kartı değiştikten sonra Fifa 14 de kasar oldu.(AC Brotherhood bile kasıyor.)
Bende acaba burada bir yardım bulabilir miyim diye konu açmak istedim.Son çıkan oyunları oynayabilmek için istiyorum.Malum,sıradan,online oyunlar da sıkıyor bir zamandan sonra,hele ki oyun teknolojisi bu kadar gelişmişken.
Şuan ki sistem;
Operating System: Windows 7 Ultimate 32-bit (6.1, Build 7601)
Processor: Intel(R) Core(TM) i5-3470 CPU @ 3.20GHz (4 CPUs), ~3.2GHz
Memory: 4096MB RAM
DirectX Version: DirectX 11
Card name: NVIDIA GeForce 8500 GT
Current Mode: 1280 x 1024 (32 bit) (60Hz)
Monitor Name: Genel PnP Monitör
Monitor Model: SyncMaster
Native Mode: 1024 x 768(p) (84.997Hz)

Driver Model: WDDM 1.1
Şuan için başka bir bilgi gerekiyor mu bilmiyorum? Eğer yardımcı olursanız çok sevinirim.Oyunları ortalama oynayayım yeter,kasma sorunu olmamalı.Üst düzey performansa gerek yok.Yorumlarınızı,yardımlarınızı bekliyorum.
A
7 yıl
Ekran Kartı yandı ama kullanıyorum? Garip bir durum var
Arkadaşlar ben günde 10 12 saat oynarım pc ama geçen hafta hiç açmadım yani arada girdim 1 saat lol attım çıktım felan 4 gün önce bilgisayarı açtım film atayım diye bir baktım ekranda çizgiler var,ekran kartı yandı dedim geçmiş olsun bayram öncesi 250 tl saplandı.Neyse kendi kendine ekran görüntü vermeyi kesti kapattı.Bayramın ilk günü açtım pc'yi başlangıç onarmayı yaptım geçmiş bir tarihe aktardı pcyi ve 20 25 dakika dolaştım rahatlıkla çizgi felan olmadan kapattım interneti mausu lolün üstüne sürüklerken yeniden çizgi çıktı tekrar kapattım.2 gündür de ekran görüntü vermedi,açtım az önce tozluydu ekran kartı iki üfledim felan bilgisayarı açtım.

Şuan rahatlıkla dolaşıyorum internette arada çizgi felan çıkıyor ama genede işimi görüyorum.Ekran sürücüsünü güncelleyememiştim 4 gün boyunca,4. günün sonunda güncelledim ama çizgiler çıktı.Monitor de 2007 yapım,tüplü.Sizce arıza ekran kartı Ram'inde felan mı yoksa monitor de mi? Bayram olduğu için bilgisayarcıya da götüremedim.Sizce kaç lira gibi bir sıkıntı çıkar? Sorunu ne bilgisayarın?
A
7 yıl
Nvidia Sunucusu ve Ekran Kitlenmesi HK.
Merhaba arkadaşlar.Şimdi ben bilgisayarımda Zula ya da Most Wanted 2'yi açtığım zaman yaklaşık 4 5 dakika sonra ekranda böyle kırmızı mavi çizgiler oluşuyor ve bilgisayar donuyor,kasayı resetliyorum ama gene oyuna girdiğimde aynı olay oluyor.Nvidia'yı güncelleştirmem lazımmış,girdim güncelleme gelmiş.GeForce 341.81 Driver güncellemesi.İndir'e tıkladığımda ''NVIDIA'ya Bağlanılamıyor,Lütfen tekrar deneyin!'' yazısı çıkıyor.Birinci sorum,bu olayı nasıl aşabilirim?

İkinci sorum ise şu.Bilirsiniz bu çinli bir virüs programı var,tam bir virüs bombası kendisi.Bu benim bilgisayarıma sızmış,kendiliğinden kurulmuş.Sabah bilgisayarı açtım baktım bu var böyle Çince yazıyor.Neyse kaldırdık fakat görev yöneticisinde tray,yanında da çince yazı yazıyor.Onun bir uzantısı,dosya konumunu açınca Rising'e giriyor.Oraya bağlamış kendini,sildim popdwn.exe diye bir uygulama.Şimdi sorunum şu,ben bilgisayarı 1,5 2 saat açık tutunca ekran donuyor.Kitleniyor yani bu sağ çubukta TR yazısı varya hani,orası donuyor.Böyle hafif yukarıya doğru kırmızı çıkıntı oluşturuyor,çubukta ki bir şeye maus getirdiğinizde sadece kırmızı yazılar görünüyor,önizleme resmi yok.Masaüstünde ya da başlat menüsünde bir şeye 2. tıklamayı algılamıyor,açmıyor.Sağ tık,aç yapınca da Dosya bulunamadı, diyor.Malwarebytes'dır şudur budur indirdim Kaspersky felan,temizliyorum hala aynı.2. saatten sonra gidiyor.Kafayı yiyeceğim artık 1 aydır böyle bu durum.Biri lütfen yardım etsin artık,şimdiden teşekkürler.
A
7 yıl
Uçuran Kitap tavsiyeleri(Gerçek Kitap lütfen)
Böyle bir konu bulamadım o yüzden konuyu açmak istedim.Şimdi arkadaşlar abiler,kitap okumayı severim ama şöyle bir olay var.Okuyucuyu böyle ilk sayfalardan meraklandıran,50 60. sahnede okurken kalbi bile hızlandıran,''Müthiş kurgulanmış'' dediğiniz kitap var mı? Asıl amaç kurgu.Hani beyin yakar derler ya onun gibi.Böyle olayda ki ince şeylerin hikayeye çok büyük katkı sağladığı kitaplarınız varsa,yerli yabancı.Lütfen tavsiyelerinizi esirgemeyin.Kitabın tadını aldığınızda duramıyorsunuz maalesef.Kalınlığı farketmez,200 300 sayfanın üstü kabulümdür.Şimdiden teşekkür ederim herkese.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.