S

Onbaşı
09 Ağustos 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
10 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
5 yıl
DJI baş hareketleriyle Drone'u kontrol edebilen FPV gözlük tanıttı!
< Resime gitmek için tıklayın >

DJI'ın tanıttığı FPV gözlükle birlikte artık uzaktan kumandalar tarih oluyor. Detaylar haberimizde!

Öyle bir çağda yaşıyoruz ki, seneler önce televizyonlarda görüp "yok canım bu mu gerçek olacak" dediğimiz teknolojiler hayatımıza girmekle kalmıyor, Drone gibi severek uçurduğumuz teknoloji harikalarıyla da uyumlu bir şekilde çalışabilir hale geliyor. Daha önce Artifical Intelligence(Yapay Zeka) ve Virtual Reality(Sanal Gerçeklik) gözlüğü hakkında özellikle Drone'ları ilgilendiren gelişmelerden sizi haberdar etmiştik. Bu seferki haberimiz tıpkı bir VR gözlüğü gibi başa takılabilen ancak VR görüş açısının sundukları dışında baş hareketleri ile seçtiğiniz moda göre Drone'u veya kamerasını kontrol etmenizi sağlayan ve DJI tarafından çok kısa bir süre önce tanıtılan FPV Goggles hakkında.

DJI geçen sene Mavic Pro'yu tanıtırken Drone'un çektiği videoyu anlık olarak pilotun görmesini sağlayan bir FPV gözlük hakkında da çeşitli ipuçları vermişti ancak çok da fazla detaya inmemişti. Bugün ise DJI resmi olarak ilk FPV gözlüğü olan Goggles'ı tanıttı ve 20 Mayıs'tan itibaren piyasaya sunulacağını duyurdu.


İlk bakışta biraz hantal gözüken ve VR gözlüklerini anımsatan s, aslında çoğu gözlüğün aksine oldukça iyi bir kalite ve performans sunuyor. 1280x1440 gibi bir gözlük için oldukça yüksek çözünürlüğe (ki bu Oculus'un 1080x1200 olduğunu hatırlatalım) sahip iki ekranı içerisinde barındıran gözlük, DJI'ın yeni OcuSync kablosuz teknolojisiyle de uyumlu. Yani uzun mesafelerde 720p'lik görüntü aktarımının yanı sıra eğer Drone pilot'a yakınsa bu miktar 1080p'lere kadar çıkabiliyor.

Gözlük, video aktarımı dışında da oldukça iyi özelliklere sahip. FatShark gibi sadece video aktarımı yapabilen ve fazla özellik sunmayan FPV yarış gözlüklerinin aksine DJI Goggles Drone'a ait başlangıç özelliklerini aktive etmeye yarayan ActiveTrack ve Tripod gibi akıllı uçuş sistemlerine de sahip. Ancak Goggles'in en büyüleyici özelliği kuşkusuz ki seçilen moda göre ister Drone'u ister Drone'a ait gimbali baş hareketleriyle döndürülmesini sağlayan Head Tracking özelliği. Bu özellik ile artık uzaktan kumandalara eskisi kadar ihtiyaç duyulmayacağını hatırlatalım.

449 dolarlık fiyat etiketiyle 20 Mayıs'tan sonra piyasaya sunulacak olan DJI Goggles için ülkemize geliş tarihi şu an için net değil.


Kaynak: dronmarket.com
S
5 yıl
Drone Yarış Ligi İstanbul - 19 Mart - Volkswagen Arena
arkadaşlar selam,

19 martta istanbul volkswagen arena'da Türkiye'nin en büyük drone yarış organizasyonu yapılıyor. hemde uluslararası drone federasyonunun da takviminde var.
yerli yabancı 40 a yakın pilot var, oldukça sağlam bir organizasyona benziyor. sağlam bir drone fanı olarak ben gidiyorum, dileyen bana eşlik edebilir :)

biletler:
www.dylturkiye.com

facebook:
https://www.facebook.com/events/214982842309110/

< Resime gitmek için tıklayın >
S
5 yıl
Türkiye'nin en büyük Drone Yarış etkinliği. 19 Mart - Volkswagen Arena
< Resime gitmek için tıklayın >

İstanbul'da drone yarışları yapılacak
Volkswagen Arena'da 19 Mart'ta yapılacak yarışta Türk ve yabancı sporcular birlikte yarışacaklar. 5 ilde, lig şeklinde düzenlenecek yarışmaların sonunda birinci olan sporcu, yurt dışında Türkiye'yi temsil edecek.

Dünyada 3 yıldır drone yarışları yapıldığı ve büyük ilgi gördüğü belirtildi. Avrupa ve Amerika'daki kuruluşların yarış takvimine alınan lig İstanbul, Ankara, İzmir, Samsun, Antalya da yapılacak. Yapılan yarışların ardından kazanan Türkiye'yi uluslararası yarışmalarda temsil edecek. Drone Uçuş Kulubü Başkanı Tunç Namirvanlı yarışmayla ilgili, "Volkswagen Arena'nın muhteşem atmosferinde workshoplar, dj performansları, simülatör deneyimleri, pilotlarla tanışma ve saatte 130 km hızla giden racing droneların nefes kesen yarışıyla tam bir drone festivalinin yaşanacağı bugünde halkımızı yanımızda görmek istiyoruz" dedi.

Yarışlar nasıl yapılıyor?

Zamana karşı yapılan yarışlarda pilotlar hazırlanan parkur içinde bulunan engellerin etrafından dolarak parkuru en kısa sürede bitirmeye çalışıyorlar. 2 veya 3 etap halinde yapılan yarışmalarda en iyi zamana sahip sporcu birinci oluyor.

Pilot kaydı ve biletler için:

www.dylturkiye.com
http://www.biletix.com/etkinlik/U6D01/TURKIYE/tr

Facebook:

https://goo.gl/1vGv15
S
5 yıl
Üniversitelilere ev bulan mobil uygulama - NAR
Arkadaşlar herkese merhaba,

Yaklaşık 5 aydır üzerinde çalıştığımız, ev ve ev arkadaşı arayan üniversite öğrencilerine özel olarak tasarladığımız mobil uygulamamız NAR'ı sonunda yayınladık. İTÜ Çekirdek tarafından da desteklenen NAR'ı devamlı olarak geliştirmekte ve özellikle yazılımcılar dahil olmak üzere tüm kullanıcıların fikirlerini ve geliştirmeye yönelik tavsiyelerini önemsemekteyiz.

https://itunes.apple.com/tr/app/nar-universiteliler-icin-ev/id1155563740?mt=8

Tavsiye, öneri ve desteklerinizi bekliyoruz arkadaşlar.


www.facebook.com/narmobileapp

www.nar.store

< Resime gitmek için tıklayın >
S
5 yıl
DJI yeni amiral gemisi Inspire 2'yi tanıttı!
< Resime gitmek için tıklayın >

Inspire hayranları bu yeni ürüne bayılacak. DJI’nin yeni ürünü olan Inspire 2 eklenen ve geliştirilen özellikleriyle harikalar yaratacak. Inspire 1’den gelen ilham. Detaylar haberin devamında.

Ürettiği drone’lar ile sektörde liderlik koltuğuna oturan DJI tanıtıma çıkardığı Inpire 2 ile uzun süre liderliğini sürdürmek istiyor. “Inspire 1’den gelen ilham” sloganıyla tanıtılan Inspire 2 DJI tarafından tanıtılan ilk çift kameralı Drone olma özelliğini taşıyor. Üzerinde 5.2K çözünürlükte 30fps kayıt yapan bir kamera bulunmasının yanı sıra uçuş keyifini kolaylaştıranve 2 farklı yöne doğru dönebilen ikincil bir kamerayı da ev sahipliği Tüm bunlara ek olarak CineCore 2.0 görüntü işleme sistemi de Inspire 2’ye entegre edilmiş durumda.

İleri ve aşağı yöndeki görüş sistemleri 30 metreye kadar önündeki engelleri tespit etmek için etkinleştirilen DJI Inspire 2’de 54 KM hıza kadar da güvenli uçuşa izin veriliyor. Yukarıya bakan kızılötesi sensörler 16ft(5 Metre) engelleri taradığı ve kapalı alanlarda güvenli uçuş sağladığını da hatırlatalım.

Drone’larda bulunan ve Drone’un güvenli bir şekilde belirtilen noktaya dönmesini sağlayan”Return Home” özelliği Inspire 2’de “Smart Return Home” adıyla tekrar karşımıza çıkıyor. Smart yani akıllı olmasının sebebi ise önde bulunan engel algılayıcı sensörler hareket halindeyken 30 metreye kadar engelleri görüp onlardan kaçarken return home özelliğinde ana kamerayı kullanarak 200 metredeki engelleri tespit ederek kendisine gidiş yolu çiziyor.

Drone’larda en önemli özelliklerden bir diğeri olan görüntü iletim sistemi Inspire 2’de DJI Lightbridge teknolojisi ile etkili bir görüntü aktarımı sağlıyor. 7 km mesafede hem pilot hem de kamera operatörü için 1080p ve 720p görüntü aktarım yeteneğine sahip.

Güç için optimize edilen Inspire 2 108kph yani saatte 108km hıza çıkabiliyor. 9m/s inebiliyor ve 6m/s tırmanabiliyor. Maksimum 40°’lik bir açıyla 0’dan 80kph’ye 4saniyede çıkıyor. Inspire 2 deniz seviyesinden 2500 – 5000m’nin üzerinde isteğe bağlı özel pervaneleri kullanarak zor şartlarda uçmasını sağlar. Akıllı uçuş pilleri sayesinde -20°C gibi düşük sıcaklıklarda kendisini ısıtabiliyor.

Ve gelelim DJI Inspire 2’nin en can alıcı noktasına.
3.000 $ gibi oldukça yüksek bir fiyattan listelenen DJI Inspire 2, an itibariyle DJI’ın resmi sitesinde satışa çıkmış durumda.
Yakında ülkemizde olması beklenen Drone için şu an bir fiyat söylemek mümkün değil. Ancak gerek dolar kuru, gerek vergiler gerekse de aracıların karları düşünüldüğünde ülkemizde en az 16.000 – 18.000 bandından giriş yapacağını tahmin etmekteyiz.

Kaynak: DronMarket

Videoyu izlemek için tıklayınız
S
5 yıl
DJI Mavic Pro vs GoPro Karma
< Resime gitmek için tıklayın >

Uzun süredir sızan haber ve görsellerin ardından sonunda GoPro Karma ve DJI Mavic Pro tanıtıldı. Peki katlanabilir tasarıma sahip olan bu Drone’lardan hangisi daha iyi özelliklere sahip?

Son birkaç haftadır Drone dünyasının belki de en önemli haberleri GoPro ve DJI’dan geldi. Düzenlenen çeşitli etkinliklerde bildiğimiz Drone’ların aksine katlanabilir yapıya sahip olan GoPro Karma ve DJI Mavic Pro tanıtıldı. Ergonomik tasarımı, rahat taşınabilirliği ve güçlü özellikleri barındırması her iki Drone’unda kullanıcılar tarafından tam not almasıyla taçlandırıldı. Peki çok kısa bir zaman aralığında tanıtılan bu Drone’ların farklılaştıkları noktalar neler? Hangi Drone hangi noktada diğerinden daha üstün? Bu yazımızda GoPro Karma ve DJI Mavic Pro’yu inceleyip, avantajlarını ve dezavantajlarını sizlerle paylaşacağız.Genel Hatlar ve Tasarım

GoPro Karma ve DJI Mavic Pro kuşkusuz ki tasarım alanında önemli yeniliklere sahip. Katlanabilir pervane kollarına sahip olan Drone’lar, özellikle seyahat vb. durumlarda yerden kazanmanızı sağlıyor. Buna ek olarak katlanabilir tasarımın her iki Drone’a da premium bir hava kattığını da söylemekten geri kalamayacağız. Kameranın her iki cihazda da ön kısımda konumlandırıldığını, ancak GoPro Karma’nın çıkabilen bir gimbal sistemine sahip olduğunu ve bu gimbali rahatlıkla elinizle de kontrol edebileceğinizi de hatırlatalım. Buna karşın DJI Mavic’in tasarımda farklılaştığı tek nokta ise katlanabilir pervanelere sahip oluşu. Çok farklı olmasalar bile Karma’nın gimbalinden dolayı bir adım ilerde olduğunu belirtebiliriz.


Boyut ve Hız

DJI Mavic Pro katlandığında 83 mm x 83 mm x 198 mm gibi oldukça minimal boyutlara sahip olmasının yanı sıra 743 gramlık bir ağırlığı da beraberinde getiriyor. Buna karşın GoPro Karma ise 89.3 mm x 224.3 mm x 365 mm gibi daha hantal boyutlara sahip ve ağırlığı da 1006 gram. Kuşkusuz ki daha büyük boyutlar ve 243 gramlık fark Drone’ların hızını da etkilemiş durumda.
Rüzgarsız havada 64 km/s ‘e ulaşabilen DJI Mavic, 56 km/s’ye sahip olan GoPro Karma’yı açık ara farkla geçebiliyor. Bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda boyut ve hızda Mavic’in Karma’dan çok daha üstün olduğunu söyleyebiliriz.
Kamera ve Gimbal


Kameraların detaylarını özetlemek gerekirse;

DJI Mavic

DCI 4K(4096 x 2160) 1/2.3″ CMOS kamera ve 28mm f/22 lens
Minimum odak mesafesi 50 cm
MP4, MOV(MPEG-4, AVC/H.264) formatta 60 Mbps kayıt ve Full HD’de 96 fps kayıt
78.8°’lik görüntü açısı
3 Eksenli sabit kamera ve gimbal
GoPro Karma

12 MP CMOS sensöre sahip GoPro 5 kamera ve UHD (3840×2160) çekim
FOV (Field of view) opsiyonları (En geniş 17.2 mm – En dar 34.4 mm)
Full HD’de 120 FPS çekim
MP4’te 60 Mbps kayıt
Çekim esnasında daha fazla esneklik sunan Protune modu
Manuel ISO kontrolü
Çıkarılabilir kamera ve gimbal sistemi
FOV opsiyonları, Protune modu ve çıkarılabilir gimbalinden dolayı Karma kesinlikle Mavic’ten kamera noktasında çok daha üstün. Buna ek olarak GoPro’nun aksiyon kameralardaki yıllardır süregelen deneyiminin de göz önünde bulundurulması gerekir.

Uçuş Süresi ve Menzil


DJI’ın aktardığı bilgilere göre Mavic yaklaşık 27 dakikalık bir uçuş süresine ve maksimum 13 km’lik bir menzile sahip. (Verimli menzilin 7 km olduğunu da ekleyelim). Ancak OcuSync olarak adlandırılan teknoloji sayesinde 4.3 millik mesafeye kadar 720 p HD video aktarımı ve 40 Mbps’de video/fotoğraf indirme işlemi gerçekleştirilebiliyor. Buna karşın GoPro Karma sadece 20 dakikalık uçuş süresine ve yaklaşık 1 kilometrelik uçuş menziline sahip. Bu bağlamda düşünecek olduğumuzda DJI Mavic’in deyim yerindeyse GoPro Karma’yı darmadağın ettiğini açıkça ifade edebiliriz.Kontrol Sistemi

Tıpkı kontrol ettikleri Drone’lar gibi uzaktan kumandalarda katlanabilir yapıya sahip. GoPro Karma’nın uzaktan kumandasını incelediğimizde karşımıza game-pad stiline sahip bir tasarım çıkıyor. Oldukça minimal bir yapıya sahip olan bu kumanda da bütün kontrolleri yönetebileceğiniz, Drone’a ait verileri görüntüleyebileceğiniz ve kameranın anlık olarak gönderdiği görüntüleri izleyebileceğiniz bir ekran da mevcut. Buna karşın DJI Mavic’te ise herhangi bir ekran bulunmadığından dolayı DJI GO yazılımına sahip akıllı telefonunuzu koyabileceğiniz bir bölme mevcut. Ayrıca oyun konsollarından aşina olduğumuz joysticklerin de kumanda üzerinde bulunması ve akıllı uçuş modlarına olan kolay erişim DJI Mavic’in ekran sorununu telafi eden özelliklerin başında geliyor. Hangisi sorusuna cevap vermek şu an için oldukça zor. Her iki kumandanında oldukça iyi özelliklere sahip olduğunu düşünecek olursak, cevap tamamıyla kullanıcı zevk ve tercihlerine bağlıdır.
Fiyat ve Kutu İçeriği


Resmi açıklamalara göre fiyat ve kutu içerikleri şu şekilde;

DJI Mavic – 999 $

DJI Mavic Pro Multikopter
Uzaktan kumanda
Akıllı uçuş bataryası
3 x 8330 Çabuk çıkarılabilir ve katlanabilir Pervane set
Gimbal koruyucu
Şarj adaptörü
AC Şarj adaptörü için güç kablosu
16GB mikroSD kart
Mikro USB Kablosu
RC Lightning konnektör kablosu
RC Mikro-USB konnektör kablosu
2 x RC Kablo slider

GoPro Karma – 1.099 $

GoPro Karma Multikopter (Hero 5 ile birlikte)
Karma dokunmatik ekranlı uzaktan kumanda
Karma Stabilizer
Karma kavrama kolu
Karma şarj adaptörü
Karma batarya
6 x Pervane
Karma montaj halkası
Karma koruyucu kutu
HERO 5 Siyah
HERO 5 için çerçeve
Şarj edilebilir batarya (HERO 5 için)
Montaj tokası
USB kablo

Sonuç olarak paket içeriği ve fiyat kıyaslaması yapıldığında çıkarılabilir kamera ve gimbal’in GoPro Karma’yı DJI Mavic’in bir adım önüne taşıdığını açıkça söyleyebiliriz.


Sonuç


Her şeyden önce belirtmek lazım ki her iki Drone’da çok iyi ve kullanıcısını yarı yolda bırakmayacak özelliklere sahip ve bazı teknik noktalarda birbirine oldukça yakın. Ürün henüz Türkiye’ye gelmediği ve herhangi bir kullanıcı testine tabii tutulmadığı için hangisinin daha iyi olduğunu söylemek çok güç. Kullanıcı ihtiyacına, beklentisine ve seviyesine göre hangi Drone’un daha iyi olduğunu yakın zamanda göreceğiz. Ancak kağıt üzerinde incelediğimizde DJI Mavic’in menzil, boyut ve uçuş süresi konusunda daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan GoPro Karma’nın kutu içinden direkt HERO 5 gibi harika bir kamerayla beraber gelmesi, çıkarılabilir kamera/gimbale sahip olması ve kutu içeriğinin Mavic’e göre nispeten daha iyi olması Karma’yı cazip yapan özelliklerden birkaçı.

Kaynak: DronMarket.com
S
5 yıl
Sonsuza kadar uçabilen Drone
< Resime gitmek için tıklayın >

İngiltere’de bir bilim insanı tarafından yeni geliştirilen teknoloji sayesinde Drone’lar sonsuza kadar uçabilecek. Nasıl mı? Detaylar haberimizde !

Drone’lar hayatımıza girdikleri ilk günden beri uçuş ömrü konusunda önemli iyileştirme ve geliştirmelere tabii olmuşlarsa da, birçok konuda hala daha kullanıcıları ve beklentilerini karşılayamıyorlar. Başlangıç Drone’ları 5-7 dakika arasında bir uçuş ömrü sunarken, bu süre profesyonel Drone’larda 20 dakika ile yarım saat arasında değişebiliyor. Öte yandan çeşitli ar-ge faaliyetleri yürüten firmaların, özel hazırladıkları ve piyasaya sunulmayan Drone’lar ile 4 saate kadarlık bir uçuş deneyimini yakaladıklarını belirten haberlerimizi daha öncede sizlerle paylaşmıştık.

Peki size sonsuza kadar uçabilen bir Drone’un yapılabileceğini söylesek? Evet yanlış duymadınız. Londra’da Imperial College’den Dr.Samer Aldhaher isimli bir bilim insanı tarafından geliştirilen bu yeni Drone gücünü herhangi bir pil, batarya veya benzeri bir enerji kaynağından almıyor. Yapılan açıklamada uçuş için gerekli olan enerjinin kablosuz olarak yerden Drone’a transfer edildiği ve herhangi bir enerji depolama birimi olmadığı için Drone’un oldukça hafif olacağı ifade edildi.

Altındaki güç toplama platformu ile ilk denemelerde yerden 12 cm havalanabilen bu Drone, ufak manevraları sorunsuz bir şekilde yapabiliyor. Daha çok geliştirmeyle beraber, bu 12 cm’nin yakın bir gelecekte metreler ve hatta kilometreler olması gayet olası. Ancak Drone’a kesintisiz güç sağlayacak yer istasyonlarının büyük bir maliyet oluşturacağını hatırlatmakta da fayda var. Bekleyelim ve görelim.

Video:https://www.youtube.com/watch?v=uylHY8abhIQ


Kaynak: www.dronmarket.com
S
5 yıl
Intel yazılımcılar için yeni bir Drone geliştirdi
< Resime gitmek için tıklayın >

Dünyanın önde gelen çip üreticilerden Intel, yazılımcılar için özel olarak tasarladığı Aero Drone’u her yıl düzenlenen geleneksel geliştiriciler konferansında tanıttı !

Drone’lar kuşkusuz son zamanların en popüler hobilerinden bir tanesi. Profesyonel fotoğrafçılıktan tarıma, güvenlikten arama kurtarmaya kadar pek çok farklı alanlarda kullanılan Drone’lar sektörel veya bireysel ihtiyaçlara göre günden güne şekil değiştirmekte ve karşımıza benzersiz cihazlar olarak tekrar ve tekrar çıkmaktadırlar. Öte yandan Drone’ların en önemli dezavantajlarından biri ise geliştirmeye karşı kapalı olmalarıdır. Eğer siz sağlam bir Droner iseniz ve ihtiyaçlarınızı gözeterek Drone’unuza yeni fonksiyonlar eklemek istiyorsanız ve eğer Phantom 4 gibi bir multikopteriniz var ise maalesef kapalı sistemden dolayı istediğinizi gerçekleştiremeyebilirsiniz. Bu açığı gören dünyanın en önemli işlemci ve çipset üreticilerden Intel, her yıl düzenlenen geleneksel geliştiriler konferansında Aero Drone adını verdiği ve yazılımcılar için özel olarak tasarladığı yeni Drone’unu duyurdu.

Tanıtımda Aero Drone’un diğer Drone’lardan yapısal olmasa bile konsept olarak çok daha farklı olduğu; ticari veya güvenlik amaçlarından ziyade Drone’larını yazılımsal olarak geliştirerek bir seviye daha üste çıkarmayı hedefleyen yazılımcılara hitap ettiği vurgulandı. Intel Atom işlemci ve RealSense kamera ile donatılan Intel Aero Drone aynı zamanda Airmap isimli uçuş yapılabilecek alanları gösteren mobil bir uygulamaya’da sahip. Yazılımcıların projelerini özgür bir şekilde gerçekleştirmesine imkan sağlayan Aero Drone’un sloganı ise “Uygulamaları göğe çıkarmanın en hızlı yolu”. Buna ek olarak kendi Drone’unu sıfırdan tasarlamak isteyen kullanıcılara da, Intel tarafından cazip bir fırsat sunulmakta. Buna göre kullanıcılar Aero Drone almaktansa 349 dolar’a Intel Atom işlemci devresini ve 199 dolar’a RealSense kamera sensörünü ayrı olarak satın alabilecek.

Yazılımcılar için gerçekten benzersiz bir fırsat sunan Aero Drone’un piyasaya hangi fiyat etiketiyle ve ne zaman sürüleceği ise henüz yetkililer tarafından açıklanmadı. Ancak gelen bilgilere göre Intel’in bu yılın sonunda Aero Drone’u piyasaya sürmeyi planladığı ifade ediliyor.

Kaynak: DronMarket.com
S
6 yıl
DJI M600 tanıtıldı !
< Resime gitmek için tıklayın >

Geçtiğimiz günlerde Phantom 4’ü tanıtarak Drone kullanıcılarının beğensini kazanan dünyanın en büyük Drone üreticisi DJI, ABD’de düzenlenen Ulusal Yayıncılar Birliği Zirvesinde yeni M600’ü tanıttı.

Drone’lar günden güne gelişiyor. Hayatımıza girdikleri ilk dönemlerde sadece uçma hevesini tatmin ettiğimiz Drone’lar artık profesyonel çekim ve hatta film çekimlerinde bile kullanılıyorlar. Bu yüzden Drone pazarını nomine eden ve bir nevi pazarın kaderini belirleyen firmalardan biri olan DJI, ABD’de düzenlenen Ulusal Yayıncılar Birliği Zirvesinde şu ana kadarki en güçlü Drone olan DJI M600’ü tanıttı. Çarpıcı teknik detaylara sahip olan M600 ile DJI özellikle Hollywood ve film endüstrisinde bir çığır açmayı hedefliyor.

Oscar ödüllü Life of Pi filminin fotoğraf yönetmeni Claudio Miranda’nın sunumu ile tanıtılan DJI M600 sahip olduğu özellikler ile yüksek bütçeli Hollywood filmleri için benzersiz bir Drone. 4.9 Km’lik bir menzile sahip olan M600, 1080p ve saniyede 60 kare transferi yapabilme kapasitesine sahip. Buna ek olarak DJI yeni Lightbridge 2 teknolojisine sahip olduğunuda belirtelim. Üç adet GPS ünitesine sahip olan M600 ayrıca DJI’ın yeni uçuş kontrol sistemi olan A3 ile de donatılmış. Sony, Canon, Nikon, Panasonic, Red ve daha bir çok kamera markası ile uyumlu çalışabilen M600’ün kutudan kamerasız olarak çıktığını hatırlatalım. 4.599 Dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan DJI M600 satışa sunulmuş olmasına rağmen Türkiye’ye ne zaman geleceği şu an için henüz belli değil.

https://www.youtube.com/embed/69OYV8dCN_w

Kaynak: DronMarket
S
6 yıl
DJI'dan Dronerlar için sosyal ağ atağı
Selam herkese,

Forumları dolaşırken şöyle bir habere rastladım. DJI, +Discover isimli yeni bir application yayınlamış.
Amaç Dronerların aynı platform üzerinde toplanabileceği bir sosyal ağ kurmak.
Henüz Türkiye için geçerli değil, ancak detaylı bilgiye sahip olan veya kullanan var mı?

Link:

https://www.dronmarket.com/dji-dronerlari-sevindirecek-yeni-bir-yazilim-yayinladi/
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.