N

Teğmen
08 Aralık 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
48 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
N
2 yıl
Program önerisi
Windows 10'da bulunan Paint 3D benzeri, resmin üstüne resim yapıştırma, saydamlaştırma vb. android için olan bir program ve bir oyunda iken mesela 8 Ball, oyundan herhangi bir çıkış yapmadan, atıyorum ekranın sağından çektiğimde ekranın yarısına kadar bir pencere açılsa bu kısımdan Spotify'ı kontrol edebilsem. Bu şekilde çalışan uygulamalar var mı bildiğiniz acaba?
N
2 yıl
Eski Makine İçin Ekran Kartı Tavsiyesi
Hali hazırda kullandığım bilgisayarımın arızalanmasından dolayı, eski bilgisayarımı kurdum. Ancak sistem bayağı eski olduğu için malum performans olarak bir yere kadar sınıfta kaldı. Öncelikle sistemde bulunan 2 GB DDR2 rami 4 GB'a yükselttim. Performans olarak bir artış sağlayabildim ancak görüntü tarafında bir + sı olmadı maalesef. Şimdi de sistemime ekran kartı olarak bir ekleme yapmak istiyorum bunun için sizlerden tavsiye bekliyorum. Sistemim bayağı bir düşük evet kabul ediyorum, ancak yeni bir sistem toplamak şu an için benim açımdan zor. Sistemim şu şekilde:

Anakart: MSI G31TM-P21 (MS-7529)
İşlemci: DualCore Intel Pentium E5400, 2700 MHz (13.5 x 200)
Güç Kaynağı: 300 Watt

Öncelikle amacım kesinlikle oyun değil. Oyun olarak sadece tarayıcı üzerinden DarkOrBit oynuyorum zaman geçirmek için ve ufak tefek Papers Please tarzı düşük oyunlar. Günlük işlerimi, BluRay Rip filmleri, dizileri 1080p mönitör çözünürlüğümde bana iletmesi yeterlidir. Şu an zaten monitörümü 1280x720 pixel de kullanıyorum ve bahsettiğim çözünürlükte olan filmleri sıkıntısız açabiliyorum, çözünürlüğü 1080p ye çektiğimde biraz sıkıntı başlıyor.

Şu an için 350 TL gibi bir bütçem mevcut. Sizin görüşleriniz şu ekran kartını al yönünde mi olur yoksa bu şekilde kullan mı dersiniz? Tavsiyelerinizi Vatan Bilgisayar üzerinden olursa, ulaşmam biraz daha iyi olur.

Teşekkürler...
N
2 yıl
Sorun ekran kartında mı?
Arkadaşlar merhaba.

Bilgisayarımı açıyorum. 1 2 sn. sonra ekran kartının fanı dönmeye başlıyor ancak ta ki Windows'un yükleme ekranına kadar. Yükleme ekranı bitiyor ardından tekrardan logosuz yükleme ekranı geliyor ve bu kısımda ekran kartının fanı duruyor ve ekran siyah olarak kalıyor masaüstü gelmiyor. Bir 5 dk. falan beklediğimde 5-10 sn. lik aralıklarla hızlı dönüp duruyor, tekrardan masaüstü gelmiyor. 3 kere format attım 1. de akşam oyun oynamıştım PC kendiliğinden kapandı ve Windows güncelleştirme yapılıyor dedi ve PC kapandı. Sabah aynı oyunu açtığımda oyuna bir türlü giremedim ve zaten ondan sonra aynı olaylar devam etti ve mecburen format attım. 4 gün kadar idare etti sıkıntısız bir şekilde. Tekrardan format attığımda aynı şeklilde sorunlar tekrardan baş gösterdi. Ancak ilginç durum şu, bilgisayarı güvenli modda çalıştırdığımda sıkıntısız bir şekilde çalışıyor çoğu işimi halledebiliyorum. Güvenli modda iken fanı 1 kez kontrol ettim ve dönüyordu. Güvenli modda bilgisayarı uzun sure kullandığımda ise ekran kartının üst kısmına ellediğimde sıcaklık gayet yakıcı düzeyde olduğunu söyleyebilirim. Formattan sonra çalıştığı sürece MSI Afterburner ile ekran kartının sıcaklığını kontrol ettiğimde ise boşta 47 - 52 derece arasında normal gözüküyordu sıcaklık durumu.

Sizce sorun nedir?
N
3 yıl
TurkNet Sık Sık Kopma Sorunu
Arkadaşlar merhaba.

Evime 8 ay önce ilk defa internet bağlattım. Malum AKK olmadığından dolayı tercihimi TurkNet'den yana yaptım. Ancak ilk kez bağlattığımdan beridir internetim de sürekli kopmalar yaşıyorum. Bağlantı gidiyor, 40 - 45 saniye sonra geliyor, bazen aynı anda 2 defa kopma gerçekleşiyor. Ne zaman kopacağı belli değil yeri geliyor günde 20 - 25 kez kopuyor internete dahi giremiyorum. Bir çok kez destek kaydı açtım sürekli çözüldü vs. denerek dönüş yaptılar bana. En son açtığım destek kaydı hala sonuçlanmadı. Bağlantım 35 MBPS ve TT'nin kapsama haritasından baktığımda mahallem 24 MBPS üstünü desteklediğini görüyorum. Kopma gerçekleştiğinde modem XDSL istatistiklerine baktığımda SNE Margin değeri -8 değerlerine düşüyor. O 40 saniye içinde yavaş yavaş 20, 30 lu değerlere çıkıyor.

Evime 2 defa saha ekipleri geldi, ilk geldiklerinde (evimde eski tip üçlü priz şeklinde telefon bağlantısı vardı) bunu değiştir dediler büyük ihtimal sorun çözülecektir denildi. Ardından en kısa sürede prizi ek olarak ev içi hattı da yenileyip kabloları değiştirdim. Ancak sonuç yine aynı.

Geçen salı günü evime tekrardan saha ekipleri geldi, tekrardan ölçümler vs. yapıldı herhangi bir sorun yok dendi. Hatta telefon santralinin mahallemin başında olduğu bana bildirildi (bu bana denildikten sonra santralden internet bağlantısı ilk olarak benim evime gelmesi çok yüksek), ardından bilgisayarımda virüs olabileceği bana iletildi ve bilgisayarıma format attım ve tam tahmin ettiğim gibi 20 dakika sonra ilk kopma gerçekleşti.

Kısaca şu ana kadar yapılanlardan bahsetmem gerekirse.
- ZyXEL MH'den ekipler bilgisayarıma bağlanarak kurulumunu gerçekleştirdiler.
- Modeme update yapıldı.
- 35 MBPS'den 25 MBPS' ye hız düşürüldü.
- Ev içi hat yenilendi.
- Jaklı prize geçildi
- Modemim (ZyXEL VMG1312-B10d) garantiye gönderildi.
- Bilgisayara format atıldı.

Bu konuda sizin fikirleriniz nedir acaba? Şimdiden teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.