S

Binbaşı
01 Aralık 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
53 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
4 yıl
Ttnet e tekrar dönmede 3 ay zorunluluğu?
Tatsız bir türknet süreci yaşıtım. 1-1,5 ay önce ttnetten türknet e geçiş yaptım. Tekrar ttnet e geçmek için 3 ay bekleme zorunluluğu olduğunu duydum. Böyle bir durum hala mevcut mu?
S
4 yıl
TurkNet\u0027 e geçtiğim kara gün...
Öncelikle TurkNet'e geçtiğim o kara günü anlatmak sonrasında da bitmek bilmeyen ve hala devam eden sorunlarımdan bahsetmek istiyorum.

TTnet in 24 mbit internete 114 lira istemesi bardağı taşıran son damla olmuştu. Ben de bir hevesle TürkNet'e geçtim. Ama geçtiğimden beri 6 senede TTnet te yaşamadığım kadar arıza ile karşılaştım. İnternetin kesilip 1 saate yakın gelmemesi mi dersiniz. İnternetin birden kopup tekrar bağlanması mı dersiniz. En son dün sabah birden vdsl ışığı sönmüş. Ben işteydim. Kardeşim aradı söyledi. Ben de TurkNet'in bulduğu dahiyane fikir olan online işleme destek kaydı bıraktım. Bağlantılarımı kontrol ettiler. Dediler ki ekip yönlendireceğiz. Tamam dedim gönderin ama öğleden sonra birileri evde oluyor diye destek kaydına not düştüm. BU SABAH bir " teknik ekip" gelmiş. Beni aradı. Dedim ben evde yokum. Ben bunu belirtmiştim. Diyor ki bu konuda ben bir şey yapamam apartmanın kapısını açtırın kutuya bakayım. Neyse komşuya açtırdım. Beni bir 10 dk sonra tekrar aradı. Diyor ki kutudan internet geliyor. Siz TurkNetlisiniz. Tekrar destek kaydı oluşturursanız bile daireye çıkıp arıza tespiti yapamam. Siz çözeceksiniz. Dedim öyle saçma şey mi olur? Maalesef böyle ben destek kaydını kapatıyorum dedi. Dedim siz kapatın ben yine açarım. Dedi açın o zaman. Online işlemlerden uzun uzun birkaç tane not yazdım. Ama her zamanki gibi iplenmedim. Çünkü yüksek ihtimalle servisin kapattığı destek kaydının kapatıldığının kendilerine ulaşmasını bekliyorlar. Artık akşama ulaşırsa belki pazartesiye bir servis gelecek. Onun da çözüp çözmeyeceği meçhul. Yani siz siz olun geçmeyin kardeşim. Müşteri hizmetleri olmayan 1.5 ayda defalarca arıza veren bu internet sağlayıcı insanın aklıyla dalga geçiyor. Ben yandım. Siz de yanmayın.
S
4 yıl
Sizce hangisi?
S
5 yıl
5 Nisan Avukatlar Günü Kutlu Olsun
Tüm meslektaşlarımın gününü kutlarım!

Videoyu izlemek için tıklayınız
S
5 yıl
Ofise Lumia yeterli mi?
Ofis telefonu olarak kullanabileceğimiz WhatsApp ve mail fonksiyonları çalışan bir telefon bakıyoruz. 100 lira veya biraz daha üstü baktığımızda o fiyatlardaki Android ler kullanılabilir gibi değil. Lumia 520 veya 525 gibi telefonlar bu işlevleri yerine getirebilir mi? Bildiğim kadarıyla Windows desteğini 520 gibi eski telefonlardan çekti diyorlar. Bu uygulamalar hala kullanılabilir durumda mı?
S
5 yıl
Memnuniyetinizi de bildirin..
Bir yerden bir şeyler sipariş ettiğinizde veya bir mekana gittiğinizde memnun kalmadığınız vakit şikayet hatlarına sarılıyoruz birçoğumuz. Ancak bir hizmetten memnun kaldığımızda zaten yapması gereken buydu anlayışıyla bunu o işletmeye çoğu zaman paylaşmıyoruz. Bana göre bu yanlış. Örneğin daha biraz önce dardenya dan bir siparişim oldu. Gerek sipariş hattındaki beyefendi gerek getiren beyefendi oldukça kibar ve anlayışlıydılar. Yemek de lezzetliydi. Bu nedenle müşteri hizmetlerini arayıp memnuniyetimi bildirdim. Size de bunu tavsiye ediyorum. İşini yanlış yapanın cezalandırıldığı bir anlayıştan çok işini iyi yapanın mükafatlandırıldığı bir anlayışı tercih ederim.
S
5 yıl
2018 de iPhone 6s, se veya hiçbiri mi?
Birkaç gün içerisinde iPhone 6s almayı düşünüyorum. 2500 TL fiyat dediler. Ama hem zaman itibariyle hem de kullanım yönünden kararsızım. Öncelikle iPhone 9 un çıkmasına bu kadar az bir süre kala sizce alınması doğru mu? Hem fiyat hem de telefonun çıkış tarihi itibariyle soruyorum bunu. Diğer sorum ise şu an j7 prime kullanıyorum. Bana fazlasıyla yetiyor. Çünkü sadece Twitter ve WhatsApp gibi hafif programları kullanıyorum. İPhone a karşı sempatim ve öncesinde uzun süre 4s kullanmamdan ötürü almak istiyorum. Sizce gereksiz bir alışveriş mi yapıyorum. Cevap veren herkese şimdiden teşekkür ederim.

Edit: Fazla pahalı bulduğum için, kardeşimin de telefon ihtiyacı olduğu için Huawei p smart aldım. Geri kalan param da cebimde kaldı. Cevap veren herkese teşekkür ederim.
S
6 yıl
Jailbreaksiz Whatsapp++ yükleme ( ios8 de denedim çalışıyor)
http://ios.miekute.info/

Öncelikle bu linkteki profili kuruyorsunuz.
IPA Library deniye bir app geliyor.
Bu app a girip tutuapp ı kuruyorsunuz.(Bunu niye kurduğumuzu bilmiyorum sadece ben kurdum diye söylüyorum)
Ondan sonra tutuapp a giriyorsunuz.Ancak whatsapp++ ı tutuapp üzerinden kurmayın.
Tutuapp dan çıkın tekrar IPA Library girin
En üstte Dikdörtgen şeklindeki resimin altında mavi küçük bir yazı var ona basın.Arama ekranı gelecek. Oradan whatsapp++ kurun.
Reklamlı olsa da düzgün bir şekilde çalışıyor.Umarım sizde de çalışır.
S
6 yıl
Onlar Konuşur Avustralya Yapar!!!
2000 kilometrelik süper otoyol!


Avustralya, elektrikli araç kullanımını teşvik etmek için yarım saatlik mesafelerle şarj elektrikli araç şarj istasyonları bulunan 2000 kilometrelik süper otoyol projesi üzerinde çalışıyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

Elektrikli araç kullanımını teşvik etmek isteyen Avustralya Enerji Bakanlığı, 18 kasaba ve şehri birbirine bağlayan bir otoyolu, “süper otoyol” haline getirme planını açıkladı. Yeni planlama ile yol üzerinde elektrikli araç şarj istasyonları bulunacak.

12 ay tamamen ücretsiz şarj


Yeni proje ile oluşturulan Queensland süper otoyolunda, araçla her 30 dakikalık mesafede şarj istasyonları bulunacak. Düşük emisyonlu gelecek için yapılan projenin 6 ay içinde hizmete girmesi ve 12 ay boyunca elektrikli araç kullanıcılarının araçlarını ücretsiz şarj etme imkanı olacak.

Queensland bölgesinde elektrikli araç kullanımı, toplam araç kullanımının sadece yüzde 0,1’ini oluşturuyor. Bölgede yapılan ankette ve araştırma çalışmalarında halkın yüzde 50’lik kısmının yeterli altyapı sağlandığında önümüzdeki 2 yıllık süreçte elektrikli veya hibrit araç kullanabileceğini belirtmesi ile projenin hayata geçirilmesinde hız kazanıldı.

Planlamanın bir diğer amacı ise Büyük Mercan Resifi çevresindeki kirliliği azaltmak. Son 20 yılda Mercan Kayalığı’nda yaşanan tükeniş hükümetin böyle bir planlamaya geçmesini tetikledi. Reuters’a göre her yıl Büyük Set Resifi’ni ziyaret eden 2 milyon turist, 1,5 milyar dolarlık harcama yapıyor.

Bu planlama ile Avustralya hükümeti elektrikli otomobil sayısını 2020 yılına kadar 12000'e, 2030 yılına kadar 1 milyona çıkarmayı planlıyor.

Kaynak:http://shiftdelete.net/elektrikli-araclar-icin-super-otoyol-projesi-83896
S
6 yıl
Huawei yazılım ve işlemci konusunda iyi midir?
1 ay içinde 1300-1400 lira civarında telefon almayı planlıyorum. En çok aklımı kurcalayan modeller j7 prime ve p9 lite 2017. P9 lite j7 prime dan ekranı olsun görünüşü olsun yeni çıkması olsun su anda gözümde önde. Ancak inceleme videolarından baktığım kadarıyla sanki arayüzde bir akıcılık eksik. Samsung gibi degil. Ve ozellikle menüsü filan baya iPhone a benziyor. Bir de içindeki işlemci sanırım 28 nm olan kirin adlı bir işlemci. J7 prime daki 7870 olan işlemci 14 nm. Bu iki husus beni samsunga, j7 prime in ekranının tft olmasi ve güncelleme desteği ise beni huawei a yakınlaştırıyor. Tecrübeli veya bu telefonları kullananlardan bir görüş alabilir miyim ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.