B

Binbaşı
14 Ağustos 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme (?)
735 (Bu ay: 5)
Gönderiler Hakkında
B
4 hafta
Kaza tespit tutanağı çok detaysız. Bu durumda ne yapılmalı?
Merhaba arkadaşlar. Kaza tespit tutanağını hepiniz biliyorsunuz. Görüş yazdığımız kısım maksimum 2-3 cümle alıyor. Durumu anlatamayınca ne yapmak lazım? Karşı tarafın %100 suçlu olduğu bir kaza geçirdim. Karşı tarafın sigortası farklı bir oran verdiği için iş komisyona kalmış. Komisyondakiler insan evladı olduğu için anında sonuçlandı ve %100 karşı tarafa verildi suç. Bu konuyu açmaktaki amacım ise nasıl detaylı bir tutanak hazırlayabileceğimi öğrenmek. Karşı tarafın sigortası bu yetersizliği kullanarak bir hikaye uydurmuş ve bana kusur verebilmiştir diye düşünüyorum. Yoksa diğer şoför "Cam buğuluydu, sağ şeridi göremedim, sağ şeritten gelen adamın üstüne çıktım" diye ifade vermesine rağmen bana kusur bulmalarına imkan yok.
B
5 ay
Accent Era 2009 için 185 65 R14 yazlık lastik tavsiyesi
Merhaba forumdaşlar. Kendim birkaç gündür lastik araştırıyorum fakat işin içinden çıkamadım. Çünkü hiç bilgim olmayan bir konu. Bütün bilgim son birkaç gündür yaptığım araştırmaya dayanıyor. En son iki lastik arasında kaldım. Arada kalma sebebim ise fiyat/performans meselesi.

1. seçenek bridgestone turanza b005 (460 TL)

2. seçenek Petlas imperium Pt515 (240 TL)

Bahsettiğim fiyatlar Hepsiburada için geçerli. Suanki indirim kampanyasına ek olarak petlasta %20 papel kazancı var.

Turanza kesinlikle iyi bir lastik. Kafamdaki soru işaretlerine gelince;

-Sizce bu kadar fiyat farkını vermeye değer mi?
-Bu iki lastiğin performanslarını kiyaslayabilecegim bir site var mı? Örneğin fren mesafeleri çok az farkediyorsa Petlas tercih etmek daha mantıklı diye düşünüyorum. O yüzden de kıyaslamak istiyorum özelliklerini.
-Benim arabanın süspansiyonu sert olduğu için sert lastiğin konforu olumsuz etkilediğini söylüyorlar. Fakat Michelin gibi yumuşak lastikler için de ömrünün kısa olduğunu, fazla balonlama yaptığını falan söylüyorlar. Sizin bu durumu göz önüne alarak farklı bir marka tavsiyeniz var mı?
-Continental lastiklerin test sonuçları falan çok güzel. Ama bu markayı tavsiye etmeyin. Türkiye'yi haritadan silme meselesinden dolayı hiçbir şekilde satın almayı düşünmüyorum. Eğer bu olay olmasaydı kesin kararım bu lastik olacaktı fakat bu olayın üstüne almam mümkün değil.

Vereceğiniz cevaplara göre çok gecikmeden lastikleri almam gerekiyor. Şuan kullandığım lastiklerin durumunu gören herkes çabuk lastik al diyor. Sanırım bayağı kötü durumdalar
B
6 ay
'Yumurta 1 Liraysa Yeme, Süt 8 Liraysa İçme' Diyen Gurbetçi: 'B*k Yiyin O Zaman'
B
9 ay
40.000-50.000 arası bütçe ile hangi araç alınmalı? Tata marina nasıldır?
Merhaba forumdaşlar. Bedelli askerlikten dolayı aracımı satıp kalan parayla uygun fiyatli bir araba almayı düşünüyorum.

2 çocuğum olduğu için büyük araba tercihim. O yüzden hatchback hariç diğer araçlar olabilir. Station wagon ve Doblo tarzı araçlar tercihimdir.

Bu bütçede mümkünse geniş bagaj hacimli araç kullanan tecrübe sahibi arkadaşlar yorum yaparlarsa sevinirim.

Şahin, Broadway, at arabası gibi tavsiyeler yapmazsanız sevinirim

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tata-sikintisiz-full-plusfull-plusfull-920385452/detay
Kendim araştırırken Tata marinaya denk geldim. Özellikle bunu kullananlar varsa ve yorum yaparlarsa çok memnun olurum.
B
10 ay
Pentium P6200, 4 GB ram bilgisayar için en ideal işletim sistemi hangisi?
Merhaba forumdaşlar. Eski bir laptop için ideal Windows sürümü hangisi acaba? Donanım başlıktaki gibi. Ofis programları, internet ve YouTube üzerinden HD video izlemek için kullanılacak. İşlemci pentium p6200 ve 4 GB ram var bilgisayarda.
B
10 ay
Bilinmeyen farklı 5 yurtdışı numaradan birer dakika ara ile arandım
Nedir bu saçmalık? Daha önce yaşayan oldu mu? Uykudan uyanıp uyanıp numaraları engelledim. En sonunda birini açtım. Uyku sersemi sadece "9'a bas" dediğini anladım. Ses kaydı ingilizceydi. Bir de gelen çağrıyı açmanın bir zararı olma ihtimali var mı acaba?

+16122947750
+14243641634
+19414178780
+19132988389
+16692021061
< Resime gitmek için tıklayın >
B
12 ay
Molfix aylık fırsat paketleri 100TL, külot bezler 90 TL. 10 adet evony maske hediye
B
geçen yıl
Kampanya! Profilo buzdolabı alın, 15 gün dolapsız kalın, üstüne servis elemanı tehdit etsin!
Merhaba forumdaşlar. Kayınvalidemlere 3 ay önce benim de tavsiyemle aldığımız 3076i3dn buzdolabı arıza yaptı. 06.10.2020 tarihinde öğlen saatlerinde kullanılamaz hale gelen dolap ve servisin muamelesini Şikayetvar.com'a yazdım. Oraya yazdığım mesajı kopyalıyorum buraya. Yaşanan rezilliği görün. Zor bela değişim kararı aldırdım. O da 15 gün sürecekmiş. Profilo buzdolabı almaya karar verirseniz 7000 lira verip ilk arızada 15 gün dolapsız kalacağınızı bilerek alın. Hayırlı forumlar."3 aylık Profilo 3076i3dn buzdolabı arıza yaptı. Gelen servis motor dahil olmak üzere 3 parçanın değişeceğini söyledi. Kabul etmedik ve değişim istedik. Değişimin 1 ay inde olabileceğini, 1 ay geçtiği için değişim olmayacağını, istersem Tüketici Hakem Heyetine başvurabileceğimi söyledi servis elemanı. Yani yalan söyledi. Çünkü ayıplı mal bildirim süresi 6 aydır ve kanunla sabittir. Firmadan firmaya değişemez. Kesinlikle bu durumu kabul etmeyeceğimi ve Tüketici Hakem Heyetine gideceğimi söylediğimde ise beni arızalı parçaları sipariş vermemekle tehdit etti. "ne alakası var? Değişim talebimi almıyorsan da tamir işlemini başlat. Dolapsız mı bekleyeceğim? " dediğimde ise sınırlı sınırlı işlem yaptı ve "ben siparişleri verdim. Siz ne yapacaksanız yapın." diyerek evi terk etti.Profilo olarak kaba insanlarla mı çalışıyorsunuz? Ayıplı malınızı değiştirmek yerine tehditle müşterilerinizi korkutup 3 aylık dolabın 3 yerinden tamir edip arızalı dolabı kullanmak zorunda mı bırakıyorsunuz? Ayrıca parçaların 1 haftada ancak geleceği söylendi. Ağzına kadar yiyecek dolu olan dolabı 1 hafta nasıl bekletiyorsunuz? Hayatı bir beyaz eşya olan buzdolabında böyle uzun bir tamir süresi olur mu? Yiyeceklerin bu sürede bozulacağını ön göremiyor musunuz? Yedek buzdolabı temin etme hizmetiniz yok mu? Nereden baksan mağduriyet. Şu an bu dolabın fiyatı 7000 lira (3 asgari ücret! ). Rezil olalım diye mi veriyoruz 7000 lirayı? Bütün detayları ile Tüketici Hakem Heyetine şikayette bulunacağım. İçindekilerin fotoğrafını çekip tüketici hakem heyetinde yiyeceklerin fiyatının tarafıma ödenmesini talep edeceğim. 6502 sayılı kanunun bana verdiği bütün hakları kullanacağım. 6502 sayılı kanunda bahsi geçen 6 ay ayıplı mal bildirim süresini tanımadığınızı ayrıca belirteceğim."Bu sikayetin üzerine dolap için değişim kararı verildi. Yeni dolap 15 gün içinde gelecek. Bu tarz durumlarda hızlı çözüm veren bir firma varsa yazın ki bundan sonra o firmadan alışveriş yapalım. 7000 lira ödeyip rezil olmayalım.
B
geçen yıl
Direksiyon kilitlendi, kontak dönmüyor, direksiyon ve kontağı aynı anda çevirmek ise yaramıyor
Başlıkta özet geçtiğim gibi forumdaşlar. Aracım 1.4 Hyundai Accent Era 2009, benzinli, otomatik. Bugün normal bir şekilde park etmiş ve aracımdan inmiştim. Herhangi bir problem yoktu. Yaklaşık 2 saat sonra tekrar bindim ve ne yaptıysam çeviremedim kontağı. Direksiyonu çevirirken aynı anda anahtarı çevirmek işe yaramıyor. Çözüm öneriniz var mıdır ? Bir ustayı aradım ve çekici ile sanayiye götürüp anahtar yuvasını komple değiştirmekten bahsetti. O kadar ciddi bir sorun var mıdır gerçekten? Hiçbir şey yokken durduğu yerde kilitlenmiş direksiyon ve kontak. Anlam veremiyorum
B
2 yıl
Klasik başlık olacak ama : Türknet rezaleti
Bir süre kullandığım, kullandığım süre içinde çileden çıktığım, 2 daire yukarıya internet hattını 2 haftada taşıyamayan, tavsiye ettiğim arkadaşıma 2 ay boyunca internet bağlayamayan, 3 ay boyunca sorunumu çözmeyince hattı iptal ettirme tehdidinde bulununca özel Ttnet ekibini kapıma yollayan, bir süre sonra aynı sorunun tekrar etmesi üzerine dondurduğum, zaman bulunca iptal etmeyi düşündüğüm, dondurma süresi bitince kullanmadığım internete fatura kesmeye devam eden, kullanmadığım günleri faturadan düşmeyen firma beni hukuk bürosuna devretmiş. Kullanmadığım dönemlerde kestiği faturayı çirkeflikle istiyor Daha ne kadar rezil edebilir acaba bu firma kendini? Eeey Türknet; sen önce sorun yaşadığım günlerin parasını bana iade etmeyi düşün de karakterli bir firma olduğunu düşüneyim. Hani ön ödemeliydin? Ön ödemeli olarak başlamadık mı biz seninle? Faturayı ödemediğimde borç çıkarmak yerine bağlantımı iptal etmen gerekmiyor muydu? Faturasız cep telefonu hattıma lira yüklemeyince borç çıkarmaları ne kadar absürtse seninbana yaptığın muamele de o kadar absürt. Bu firma ön ödemeli de değilmiş arkadaşlar. Her konu gibi orda da kandırılmışız. Allah'tan bağlantımı iptal etmişler. 175 lira daha koparacaklar benden. Ondan sonra ben ve etrafımdaki herkes bu kanser firmadan kurtulacak. Tanıdığım bir Allah'ın kuluna internet satamazsın gari. Dilendiğin parayı vereyim de artık defol git hayatımdan.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.