B

Binbaşı
14 Ağustos 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
1005 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
B
2 hafta
Siyaset bölümündeki kutuplaşmaya dur demenin vakti gelmedi mi?
Yıllardır bu forumda üyeyim. Bir süre siyasi konulardan uzak durmuştum ama seçim olunca dayanamayıp bir kaç konuya yazmış bulundum. Sadece bana gelen cevaplar degil, genel olarak bütün konularda acayip sıkıntılı ve gergin cevaplar var. Herkes karşı grubu terörist olarak göstermenin, hakaret etmenin derdinde. Nedir bu kutuplaşmanın sebebi? Ne gerek var bu şekilde tartışmaya? Ne gerek var hakarete, bel atı vurmaya? Arada bir saygılı bir şekilde cevap veren çıkıyor ama 10 kişiden en fazla 2-3 kişi saygı çerçevesinde cevap veriyor.

Kendim bu konuyu açmadan önce de oturup düşündüm. Acaba yanlış yaptığım bir şey mi var, o yüzden mi hakaret yiyorum dedim ama dalgaya alarak cevap vermek dışında kendimde bir hata göremedim. Yine de bunun karşılığı hakaret, küfür veya ağır ithamlar olmamalı. Ama bu öz eleştirimin karşılığı olarak da dalgaya alarak cevap vermeyi bırakacağım. Gelin siz de öz eleştirinizi yapın ve tartışmaları gerginliğe sürükleyen her türlü söylemi bırakalım. Tartışmaları seviyeli bir şekilde sürdürelim. Karşı tarafı aşağılamak, terörist yaftası yapıştırmak, küfür ve hakaret etmek, ağır ithamlarda bulunmak, ayrıştırmak ahlâklı bir insana yakışmadığı gibi işe de yaramıyor. Belki bir faydası olur diye yazdığımız mesajlar bir süre sonra kavgaya dönüşüyor ve sadece ortamı geriyor. Karşımızdakine de hiçbir şey anlatamamış oluyoruz.
B
2 hafta
Bana karşı yapılan ahlaksızlığa sessiz kalan yönetim
Defalarca aynı şeyi yaşıyorum bu forumda. Ben en ufak bir sert konuşmamda hakaret dahi içermeyen mesajlarım yüzünden defalarca uzaklaştırıldım forumdan. Ama bugün bile bana ağıza alınmayacak laflar eden, sevdiklerime dahi dil uzatan bir adamın sadece mesajını sildiniz. O mesajın ekran görüntülerini buraya bırakıyorum. Hakkımı da helal etmiyorum.


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
B
3 hafta
Bugün oy kullanırken yaşadığım olaydan sonra ülkeden umudu tamamen kestim
Ne yaşadığımı anlatsam herkes yalan söylediğimi, provokasyon yaptığımı söyleyecek. O yüzden olayın detaylarını anlatmayacağım. Ama bir kere daha emin oldum ki cahil, eğitimsiz ve saygısız kesimin sayısı aşırı fazla. Asıl sorunumuz da bu. Diğer türlü görüşlerimiz farklı olsa da hiçbir insan görüşünden dolayı dışlanmaz, bu kadar mutsuz bir ülke olmazdık. Kim seçilirse seçilsin; bu cahillik, eğitimsizlik ve saygısızlık uzun yıllar peşimizi bırakmayacak.
B
4 ay
Depremden sonra bina kontrolü nasıl yapılmalı? Uzman kişiler özellikle cevaplayabilir mi?
Merhaba arkadaşlar. Kayseri'de yaşıyorum. Asıl deprem bölgesi ile kıyaslanamaz tabi ama beşik gibi sallandı binamız. Alt katlarda çok fazla çatlak var, bir dairenin alçı tavanı çökmüş, komşunun birinin dediğine göre de dairesindeki bir kolonun üzerinde çatlak var. Hasar alan yerlerin neredeyse hepsini sıva üstünden görüyoruz. Belediyeden birkaç kişi gelip duvarı tokatlayarak falan kontrol yapmışlar. Hiç güvenilir gelmedi. Dairelere girmemişler bile. Güvenilir bir kontrol nasıl yapılmalı? Bu iş için başvurabileceğimiz bir yer var mı? Parasıyla da olsa acilen adam akıllı bir kontrol yaptırmak istiyorum. Sadece şöyle bir bilgiye ulaştım:
https://izmir.imo.org.tr/TR,43012/deprem-sonrasinda-binalarin-tespit-calismalarina-iliskin-bilgilendirme.html
Yaptırmamız gereken şey burda bahsedilen "deprem performans analizi" midir?
B
4 ay
Logo ekranında takılan GM20Pro'nun dosyalarına nasıl erişebilirim?
Merhaba forumdaşlar. GM20 Pro açılırken logo ekranında takılı kalıyor. Normalde bu ekranda 2-3 saniye takılıp açılıyormuş telefon. Bu durumda telefondan dosyaları nasıl alabiliriz? Fotoğraflar ve videolar çok önemli.

Güncelleme: Telefon kurtarma modunda açılıyor. Ordaki seçeneklerle yeniden başlatmak işe yaramıyor. Aşağıdaki videoda android başlamadan verilere erişebiliyor adam. Gm20 Pro için yapabilir miyiz bunu ?

Güncelleme2: ADB explorer diye bir program buldum. Başlatma seçeneklerindeki ADB ile bu programın ismindeki ADB aynı şey mi ? Açıklamasında "A simple and straightforward application that enables you to view files in ADB and simplify the way you browse, transfer and manage them(ADB'deki dosyaları görüntülemenizi ve bunlara göz atma, aktarma ve yönetme şeklinizi basitleştirmenizi sağlayan basit ve anlaşılır bir uygulama)" diyor. Başlatma seçeneklerinde ADB'yi seçiyorum fakat program telefonu görmüyor. Bu iş niye bu kadar zor yahu? Windows çökse bile başka bir windows kurup bilgileri alabiliyorum. Niye ulaşamıyorum ben bu cihazdaki bilgilere ? Windowstaki gibi dosyaları silmeden var olan sistemin üzerine yeni bir android kurup dosyaları alabilir miyim? Alabiliyorsam bu işlemin nasıl yapıldığı ile ilgili yönlendirebilir misiniz ?https://www.youtube.com/watch?v=NKKpaoZzDq4
B
7 ay
Core2duo ve 1gb ram donanımlı okul bilgisayarları için windows önerisi
Merhaba arkadaşlar. Okulumuzdaki bilgisayarları formatlayıp mümkün olduğunca kullanılabilir hale getirmeyi düşünüyoruz. Donanım olarak düşükler. 1GB ram ve core2duo işlemci bulunuyor çoğunda. Mümkün olan en hafif, en az kaynak kullanan sürüm lazım bana. Öğrenciler office ve bazen ufak çaplı kodlama işleriyle uğraşıyorlar. @cohannan hocamın sistem önerilerini hatırladım fakat linklerin hepsi ölmüş durumda. Google üzerinden de biraz araştırdım fakat bir sonuca ulaşamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
B
8 ay
Karşı tarafın %100 suçlu olduğu kazada sigorta pirimim arttı
Merhaba arkadaşlar. Yüzde yüz karşı tarafın suçlu olduğu bir kazadan sonra karşı taraf değer kaybı için başvurmuş. Tabiki reddedilmiş ama bu durum tramerde takılı kalmış. Sigortacımın anlattığı durum bu. Bu durumdan dolayı sigorta pirimim 7. kademeden değil de 6. kademeden yapılacakmış. Bu yüzden de 2700 lira yerine 3500 liraya sigorta yaptıracakmışım. Böyle saçmalık olur mu yahu? Her geçen gün başka bir saçmalıkla karşılaşıyorum. Birileri cebimden 800 lira fazla para çıkmasına sebep oluyor ve sigortacı bir şey yapamayacağımızı söylüyor. Bugün sigortanın son günü. Yarına kalırsa 200 lira da onun cezası varmış. Ne yapmamı önerirsiniz?
B
8 ay
Moderatörün şikayetime yaptığı dönüş
"Sokak köpeklerinin çoğunun içinde olan sevgi merhamet sizin gibi şehir köpeklerinde var mı?" cümlesiyle konudaki herkese "şehir köpeği" diyerek hakaret eden bir insan müsveddesini şikayet ettim. Moderatörün verdiği beyin yakan cevap ekleyeceğim resimde mevcuttur. Bu adamların moderatörlüğüne kaldıysak vah halimize. Kendisine aynı şekilde hitap etsek bize de ceza vermez mi acaba?


< Resime gitmek için tıklayın >
B
10 ay
Yeedi mop station
Merhaba forumdaşlar. Robot süpürge ararken yeedi mop station hakkında neredeyse hiç bilgi bulamamıştım. Merak edenler için tecrübelerimi burda paylaşacağım.

İlk gün tecrübelerim:

- Haritalamayı çok çabuk bitirdi. Yarım saat sürdü mü bilmiyorum. Evin her yerine girebildi. İlk temizliği de hızlı bitti. En güçsüz modda bazı parçacıkları alamadı ama otomatik modda güzel temizliyor.

- "Paldır küldür her yere çarpıyor." şeklinde bir yorum okumuştum ve korkmuştum. Öyle bir sorun yaşamadım.

- Eve temizlik için biri gelmişti ve ertesi gün ilk çalışmayı yapmama rağmen çok fena toz çıkardı. Nasıl becerdi bilmiyorum

- Toz haznesi çok küçük(300 ml). Düzenli çalıştığında bu kadar çabuk dolmamasını temenni ediyorum.

- Sürekli "Main brush is tangled. Please clean it up." diyor sanırım. Ama ana fırçada dolanan birşey olmuyor. Hazneyi boşaltıyorum ve temizliyorum. Hata ortadan kalkıyor. Ama bir ara hata ne yaptıysam gitmedi. Bu sorun da tekrarlamaz ve kaybolur umarım.

- Haritalama birer bitmez odaları böldü. Yalnız odalara isim vermeye çalışınca uygulama donuyor. Bir türlü isim veremedim.

- Fırça hatasını Google üzerinden arttığımda kendi sitesinde bir sayfa çıkıyor fakat o site de açılır açılmaz çöküyor. Bir türlü giremedim. Umarım bu hatalar günlük veya anlık hatalardır ve düzelir.

Şimdilik izlenimlerim bunlar. Şuan tekrar temizleyip saldım eve. Fırça hatası vermeden güzel güzel temizliyor. Kullandıkça izlenimlerimi yazarım.

1 Ağustos 2022 itibariyle tecrübelerim:

- Ana fırça hatasını hep aynı halıda veriyor. Sanırım fırça o halıda dönerken zorlanıyor ve robot hata veriyor. Aslında normal ve hatta ince sayılabilecek bir hali. Niye böyle yaptı bilmiyorum. En düşük modda çalıştırınca bu hatayı vermemişti. Otomatik moddan çıkarıp en güçlü modda çalıştırınca sadece bir defa o hatayı verdi ve sonra bütün evi temizledi. Şimdilik bir sorun yok gibi görünüyor. Umarım alışır ve hata vermez tekrar.

- Bugün mop özelliğini denedim. Zaten birkaç gün önce temizlikçi gelmiş ve yerleri silmişti. Buna rağmen moptan sonra çıkan kirli su karşısında şok olduk. "Ne pasaklı evimiz varmış." dedirtiyor adama Moptan sonra çıkan suyun fotoğrafları:


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
- Mop yaparken halıya çıkmıyor. Halılarınız robotun geçeceği kadar bir alan bırakmıyorsa halıları kaldırmalısınız. Bu bence bir dezavantaj ama bu konuyu tam anlamıyla halledebilmiş bir robot yok sanırım. 10 metrekare mop yapınca moplarını yıkıyor ve temizliğe devam ediyor.

- Süpürme ve mop işlemleri gayet hızlı ama bu işlemlerden sonra kenar temizliği yapıyor ve bu uzun sürüyor. Bütün robotlar böyle mi yoksa bu robotta bir sıkıntı mı var bilmiyorum.
B
geçen yıl
570 TL KIOXIA Exceria 480GB SATA3 2.5" SSD R: 555 MB/s W: 540 MB/s
Fırsat: KIOXIA Exceria 480GB SATA3 2.5" SSD R: 555 MB/s W: 540 MB/s https://www.amazon.com.tr/dp/B087CPLWKP/ref=cm_sw_r_cp_apan_i_dl_2Z2JDCBVFSYXYYFSG2W7
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.