A

Binbaşı
25 Nisan 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
341 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
A
geçen yıl
everest ewr 856n Repeater + Access Point
uygun fiyatlı bu üründen buldum bir tane.everest kendi sitesinde bile bilgi bulamadım.Bir üstta katta modemle aynı hizaya koyup interneti kablosuz repater özelligini kullanıp üst dairede de interneti kullanmak istiyorum.İş görürmü? Kopma vs olmasın yeterli 16 mbitde ne kadar hız düşmesi olur?
A
geçen yıl
Hpf2180 fotokopi sorunu
Eski bir makine oldugunu biliyorum ama evde iş görüyor.Dpi az geliyor ama idare ediyor işte.Zaten sadece siyah beyaz olrak kullanıyorum.

Çıktı alırken yada tarama yaparken sıkıntı yok fakat makine fotokopi çekmiyor. Tarama yapmasa tamam diyecegim ama taramada sıkıntı yok. Fotokopi çekmeye çalıştıgımda tepkisiz kalıyor alet.
A
2 yıl
Türknet iptalden sonra fatura kesiyor
Arkadaşı getir kampanyası ile bir arkdaşımı turknet li yapmıştım.4/5 yıldır ttnet kullanıyorlardı.Türknet interneti saglayamadı.Sorunu çözemedi.Hiçinterneti kullanamadan başka bir firmaya geçtik.

Turknete iptal dilekçesi faxladık.Sonrasında aradılar onayladık.

1 ay geçti üzerinden 28 TL fatura çıkarmışlar.Online işlemlerde fatura gözükmüyor.Sesli yanıttan ve bankadan kontrol ediyorum fatura var.

Twitterdan turknet destek ekibine yazıyorum online işlemlerden bize yazın diyorlar.Online işlemlere giriyorum fakat onlara yazamıyorum.

Zorla sorunsuz olarak kullandıgım kendi aboneligimi de başka bir firmaya taşıtacaklar.

Bu nasıl bir sorumsuzluk fatura kesiyorlar ne faturası belli degil.İtiraz edecegiz en azından bu neyin faturası bir seferlik mi bundan sonra her ay kesilecek mi bilgi alacagımız bir yerde bulamıyoruz.
A
3 yıl
ASUS DSL-N16
ASUS DSL-N16 modemi kablosuz olarak huawei hg658v2 modeme baglayıp acces point gibi kullanabilir miyim?

Kablo ile baglayıp köprü modu kullanmak istemiyorum
A
3 yıl
Türknet sorumsuzlugu
Arkadaşını getir kampanyası ile yan binada bulunan arkadaşımı türknet abonesi yaptım.TTnet taahhütünü bozdu.Yıllardır TTnet kullanıyorlar.

Evrakları gönderdikten sonra 06.10.2018 tarihinde turknet geçiş yaptı.İnterneti 1 gün Adsl olarak kullandı.Sonra artık VDSL çevirdiler ne olduysa ne telefon çalışıyor ne internet var.2 kere destek kaydı oluşturduk 20062443 ve 20111534

Başka birfirmaya geçmek istiyoruz altyapı görünmüyor şuan kullandıgınız firma ile görüşün diyorlar.

Türknet şu interneti artık saglayın.VDSL'den vazgeçtik adsl verin.Telefon çalışmıyor.Ne yaptınız nasıl bir firmasınız.

Telefonla aradıgınızda karşınızda muhattap bulunmuyor arıza kaydı açıyoruz dönüş yok.
A
3 yıl
HDD degerleri normal mi?
https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822148113 hard disk modeli.Windows 10 masaüstü geldiginde 15/20 sn civarında chrome felan açmak için bekliyorum.Anakart http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-g31m-es2l_1x/#sp

< Resime gitmek için tıklayın >
A
3 yıl
sherlock serisi a101
A
4 yıl
HD55XX tarzı 128 bit bir kart nasıl?
Armored Warfare online tank oyunu gibi birkaç oyun daha oynayacagım.Daha önce HD5670 vardı satmak zorunda kaldım ek güçgirişli Juniper GPU modeldi.Gayet memnundum.

Bütçe 50 TL civarında Full detayda oynatmasını beklemiyorum zaten orta seviyede takılma vs olmadan oynatsın kafi.

İşlemci Q6600 4 Gb DDR2 ram var. HD5500 tarzında bir 128 bit kart işimi görürmü yoksa daha eski Hd4600 serisi gibi bir kart mı almalıyım.Nvidia cephesini pek bilmiyorum.
A
4 yıl
ubuntu 16.04 ekran kilitlendikten sonra açılmıyor.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=53641.25

Ubuntu forum konu açtım ama pek birşey çıkmadı.Baştan sona okursan sevinirim.Mint ve debian böyle bir sorun yoktu.Ekran kartı eski ATIx1050 128 bitlik kart.Zaten detaylar ayrıntı bir şekilde konuda var
A
4 yıl
Debian hakkında
Şu anda ubuntu 16.04 LTS kullanıyorum.Bundan önce windows7 vardı.Çeşitli optimizasyon programları ile açılış 30/35 sn civarında oluyordu.Ubuntu ile süre 45/50 saniye civarına çıktı.Ubuntu güzel yanı içindeki programlara ragmen performans pek düşmüyor.

Araştırırken Debian buldum biraz araştırma yaptım.Sanırım ubuntu debian tabanlı? Debian kullanan var mı? Sitelerine baktıgımda bir çok seçenek var ve biraz karmaşık.Cd olarakta indirebiliyor kurarken internet gerekli sanırım birde DVD versiyonu var.İkisinide indirdim.

Debian performans olarak,kararlılık olarak nasıldır?Benim kodlarla felan pek işim olmaz.Sorunsuz,hızlı,bir sorun oldugunda foruma yazdıgımda hızlı cevap gelen,internetten sorunları araştırdıgımda çabuk çözebilecegim bir sistem gerekli.

Aslında şu anda ubuntu ile memnunum.Daha önce mint denedim ama görünüm sebebiyle ubuntu geçtim.Sizce debian geçilir mi?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.