W

Yüzbaşı
21 Ocak 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
390 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
W
2 yıl
İnternet Bağlantısı Durmadan Kesiliyor
Merhaba arkadaşlar,

Bir süredir internet bağlantısı kesilip duruyor, firma uzaktan çözemeyince teknik eleman geldi, ilgilendi ve modemin değişmesi gerektiğini söyledi, haliyle değiştirip yenisini çalıştırdı. Ancak bir süre sonra yine bağlantı kesildi, şu an bağlantı mevcut değil. Merkezden IP adresi alamıyor nedense, o yüzden de bağlantı yok. Apartmanda en alt kattaki daire bağlantı yaptırdı, acaba onların bağlantısı mı neden oldu ya da fiber hattın kablosu mu yıprandı diye düşündüm fakat modemin eskidiğini söyledi bize çalışan, yine de sorun hallolmuş değil. İzmir'de Karşıyaka tarafında yaşıyorum, biraz şikayetler artmış okuduğum kadarıyla, bölgesel sorun mu bu? Veya bizden mi kaynaklı? Teknik ekibe ulaşmak için özel bir telefon numarası mevcut mu? Onlara nasıl ulaşabilirim? Eski modem Huawei markaydı, yeni verdikleri modem ZTE marka, bunu da yazayım. Yönlendirirseniz sevinirim. Halledersem iyi olacak, şimdiden teşekkür ederim sizlere.

Not: Aşağıda modemin durumunun ekran görüntülerini ekliyorum. Sinyal alamadığı belli.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
W
2 yıl
Çıkan İnsanlar Evde Durmalı! Bu Konu Önemli!
Merhaba herkese,

Umarım iyisinizdir. Sorun olmadığını umuyorum. Bir fikrim var ve bu önemli, bizim yapmamız gereken bir iş. Eğer paniğe ve telaşa kapılıp çıktıysanız ya da çıkan tanıdıklarınız varsa şu aşamadan sonra kendi karantina sürecinizi başlatmalısınız. Bunu telkin edip iletmelisiniz. İnsanlar bunu kendi başlarına yapacak, durum gösteriyor ki iş bize yani halka düşüyor, kendi başımızın çaresine bakmamız gerekecek, kızacak olan birisi varsa dediklerimi iyice düşünsün. Tepki göstermeye, kızmaya gerek yok, önlem alırsak bu süreç daha kolay geçer. Bu fikri her insana, her tanıdığıza söyleyin, başkaları da iletsin. Dikkat konusu önemli, ne kadar dikkat edersek bu süreç o kadar pürüzsüz ve sıkıntısız geçer. Yazmak istedim. Kendinize ve sevdiklerinize iyi bakın.
W
2 yıl
Sistem Seçme Kararsızlığı
Merhaba herkese,

Artık yeni bir bilgisayar alma zamanım geldi. Görsel işlerle uğraşıyorum ve buna göre ideal bir bilgisayar seçmek istiyorum, uzun süre kullanma niyetim var. Toplama bilgisayar, iMac ve Mac Mini arasında gidip geliyorum. Bilgisayar toplarsam AMD Ryzen işlemci ve Radeon RX 5700 XT kombinasyonunu düşünüyorum, ITX sistem birimi içinde olacak, masa üstünde bilgisayarı tutmak istiyorum. Oyun işi ucundan olabilir ama ciddi bir hevesim yok. Bir yandan da Apple'ın platformu aklımı çeliyor, o yüzden cidden kararsız kaldım. Hepsinde 16 GB'lık RAM miktarını standart tutarım, SSD olmasını da tabii ki istiyorum. Yerimde olsanız ne düşünürdünüz? Eğer bilgisayar topla derseniz bu dediklerime göre tavsiye verebilir misiniz? Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.
W
3 yıl
Halkı Aşağılıyorsunuz, Şımarıksınız Diyenler Bir Gelebilir Mi Acaba?
Halkı aşağılıyorsunuz, aşırı şımarıksınız diyen insanlar bol, bu konuda her gün parmak sallanıyor. Bugün aşağıdaki görüntüyü gördüm ve bundan dem vuran kesimin yorumlarını merak ettim. Acaba buradakiler için ne diyeceksiniz?

Videoyu izlemek için tıklayınız
W
3 yıl
Mini ITX Sistem Düşündüm
Merhaba arkadaşlar,

Aşağıdaki sistemi topladım. Gerektiğinde taşıyabileceğim bir Mini ITX sistem düşünüyorum. Newegg'ten almak pratik midir? Hepsi sorun olmadan gelir mi? Farklı parça önerileriniz var mı? Yazarsanız sevinirim.

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
W
3 yıl
İki Cihaz Arasında Kaldım
Merhaba arkadaşlar,

Size bir sorum olacak. Çok arada kaldığım için soruyorum. Eğer iş istasyonu olacaksa başka önerilere bakabilirim. Oyuncu bilgisayarı düşünmüyorum. Görsel işlerle ilgileniyorum, grafik, fotoğraf ve belki ihtiyaç olursa video düzenleme, bir de video efektleri için uğraşacağım, bu yüzden güçlü bir bilgisayar arıyorum. Lenovo ThinkPad P1 modelini beğendim. Xeon işlemci ve Quadro P2000 ekran kartı mevcut, hoş bir alet. Bu aleti almayı istiyorum ancak fazla para harcamış olur muyum diye düşünüyorum. Bir diğer tercihim ise 4K ekranlı iMac. 16 GB bellek, bir de Radeon 560X ekran kartıyla almak istiyorum, Apple platformu hoşuma gidiyor. Kategoriler aynı değil ancak ikisi arasında gidip geliyorum. Sizin tavsiyeniz ne olur? Yazarsanız sevinirim.
W
5 yıl
Animasyon İsteği
Merhaba arkadaşlar,

Sizden ufak bir isteğim olacak. Yollayacağım görselleri hareketlendirmeniz mümkün mü? Büyük çaplı bir iş istemiyorum. Detayları özel mesaj yoluyla konuşuruz. Yardım ederseniz sevinirim. İleride ben de size bir iyilik yaparım. Teşekkür ederim şimdiden.

Not: Durum acildir, yöneticiler müdahale etmesin lütfen.
W
5 yıl
Sözde Anlayışlı Olanların Tepeden Bakışı
https://twitter.com/ParlakDuru/status/898664675335917568

Hani halk dostuydunuz? Hani aşağılamak size uymuyordu? Açıklar mısınız iktidar taraftarları bu davranış nedir? Böyle mi merhamet gösteriyorsunuz? Bütün toplum aç kalsa daha fazla hakaret edilecek mi?
W
6 yıl
İstatistikler Sabit Şekilde Kaldı
Kullanıcı istatistikleri güncellenmiyor uzun zamandır. Aynı şekilde duruyor. Bakılırsa sevinirim.
W
6 yıl
Deneme
Deneme
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.