A

Teğmen
18 Temmuz 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
54 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
8 ay
Cooler Master servisi Vektron rezilliği.
Merhaba.

Bilgisayarımda oyun sırasında restart atma sorunu olduğundan dolayı Cooler Master G570M güç kaynağımı Cooler Master servisine göndermek istedim. İlk başta yurt dışı ile görüştüm onlar ürünü Hollanda'ya göndermemi ve gönderi ücretini ödememi söylediler. Bu söylemden sonra @Coolermaster_Türkiye ile mail üzerinden görüştük. Bana ürünü Cooler Master Türkiye yetkili servisi olan Vektron'a gönderebileceğimi onların bana yardımcı olacağını söyledi.

Verilen iletişim bilgileri ile Vektron'a ulaştım bana ürünün Türkiye garantisinin bittiğini ama Cooler Master garantisinin devam ettiğini bu yüzden gönderi ücretini karşılarsam servis hizmeti sunacaklarını belirttiler.

Güç kaynağımı 17 Mayıs'ta 50₺ kargo ücretini ödeyip kargoya vererek Vektron'a yolladım. Kargo 20 Mayıs Vektron'a teslim edilmiş. 24 Mayıs'ta durumunu sormak için aramıştım sıra bekliyor dediler. 1 hafta bekleyip tekrar ararım düşüncesiyle beklemeye başladım. 28 Mayıs'ta UPS Kargo'dan bir mesaj geldi kargonuz mesai saatlerinde teslim edilecek diye kargo sorgulaması yaptığımda güç kaynağım 25 Mayıs 16:47 de kargoya verildiğini gördüm.

Vektron'u arayıp nasıl bir işlem yapıldığını öğrenmek istedim, aradığımda sistem kontrolü yapan arkadaş güç kaynağında bir sorun olmadığını ve geri gönderildiğini belirtti oysaki ben dilekçede bütün detayları vererek bu güç kaynağını kullandığım da bilgisayar oyun sırasında kendini resetliyor, eskiden kullandığım güç kaynağını takıp 2 gün kullandım hiçbir sıkıntı yaşamadığımı belirttim. Güç kaynağımı gönderdiğim günden beri de (12 gün) eski güç kaynağımı kullanıyorum, eski güç kaynağım 600W olmasına rağmen bilgisayar hiçbir şekilde restart atmadı.
Bu videoda 600W olan güç kaynağım ile güç testini görebilirsiniz bilgisayar uzun süredir çalışmasına rağmen sıkıntı yaşamıyor.

Videoyu izlemek için tıklayınız

Bu videoda da servis yolladığım ve bana sorunsuz olduğu söylenen güç kaynağı ile yaptığım güç testine bakabilirsiniz test işlemi başlamadan bilgisayar restart atıyor.

Videoyu izlemek için tıklayınız


Servisten gelen güç kaynağı ile sistem açıldıktan 4 saat 50 dakika sonra bilgisayar oyun sırasında restart attı ve yukarıdaki video da bu restartdan sonra PC ilk açıldığında yapılan güç testi. Video da da görebileceğiniz gibi anında restart atıyor.
Bu durumda sorun güç kaynağında değil de neydedir acaba?
Şimdi bunların hepsini geçtim. Asıl rezillik kısmına geçiyorum.
Ürün onarılmadan bana tekrar gönderildi tamam ama aşağıdaki resimlerde görebileceğiniz gibi bu nasıl bir işçiliktir?
Güç kaynağını tekrar bu şekilde nasıl monte edebiliyorlar?
Toplama işini yoldan geçen birisine mi verdiler acaba?
Güç kaynağının kapağını tam oturtamayıp sonra vidalarını sıkmaya çalışıp dış kasasına zarar vermek nasıl bir iş bilmezliktir?
Bir ürün garantiden bu şekilde gelir mi?
Cooler Master markasına güvenip ürün aldığımızda karşılaşacağımız servis kalitesi bu mudur yani?

Yandan görünüm.
< Resime gitmek için tıklayın >

Hasarlı uç kısmı.
< Resime gitmek için tıklayın >

Üstten görünüm.
< Resime gitmek için tıklayın >

Arkadan görünüm.
< Resime gitmek için tıklayın >

Önden görünüm.
< Resime gitmek için tıklayın >

Durumu @Coolermaster_Türkiye 'ye mail üzerinden belirttim bakalım bana nasıl bir dönüş sağlanacak. Detayları konu altında paylaşmaya devam edeceğim.
A
3 yıl
iDATA Almanya Schengen Vize Başvurusu İçin İzlediğim Adımlar (Babam ve Annem için)
Merhaba arkadaşlar. Annem ve babamı Almanya Stuttgart'a aile ziyaretine göndermek için ilk defa vize başvurusunda bulundum ve vizeleri onaylandı. başkalarına yön verebilmesi için başvuru sırasında yaşadıklarımı buradan aktarmak istedim.

Öncelikle Almanyada babamın kardeşi tarafından hazırlanan onaylı davetiyeyi kargo ile bize gönderdiler. Davetiye elimize geçtikten sonra Almanya konsolosluğu sitesine girdim. burada iDATA Danışmanlık şirketi ile çalıştıklarını gördüm ve evraklarda bir sorun çıkmasına istinaden ayrıca sorun olduğunda orada bize yardımcı olabileceklerini düşündüğümden dolayı iDATA sitesindeki gerekli evraklar bölümüne girip evrakları inceledim.

Babam emekli olduğu için meslek kısmında emekliyi seçtim fakat annem emekli olmadığı için çalışmayan kısmını seçtim. İstenen evraklar hemen hemen aynıydı.

Emekli için istenen evraklar;
 • PASAPORT
 • BAŞVURU FORMU
 • BİOMETRİK FOTOĞRAF
 • SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI
 • VİZE HARCI
 • SEYAHAT REZERVASYONLARI
 • KONAKLAMA BELGELERİ
 • NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ ASLI
 • BANKA DÖKÜMÜ
 • EMEKLİLİK BELGESİ
 • EK GELİR BELGELERİ


Çalışmayan için istenen evraklar;
 • PASAPORT
 • BAŞVURU FORMU
 • BİOMETRİK FOTOĞRAF
 • SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI
 • VİZE HARCI
 • SEYAHAT REZERVASYONLARI
 • KONAKLAMA BELGELERİ
 • NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ ASLI
 • DİLEKÇE


Gereken evrakları hazırlamaya başladım. Öncelikle Nüfus Müdürlüğünden randevu alarak 10 sene geçerli PASAPORT'ları alındı. PASAPORT alınırken BİOMETRİK FOTOĞRAF çekilmeleri gerektiğinden bu da tamamlanmıştı.

iData sitesinde Gerekli Formlar sayfasında bulunan BAŞVURU FORMU'nu indirip inceledim ve çok fazla bilgi istediklerini gördüm iDATA sitesindeki gerekli evraklar kısmında ücretlendirme bölümünde Başvuru Formu Doldurma 27₺ olarak görmüştüm ve bir hata olmaması için Başvuru Formunu iDATA ofisi tarafından doldurulmasının daha doğru olacağını düşündüm ve onu atladım.

KONAKLAMA BELGELERİ olarak almanyadan gelen davetiyeyi gösterecektik buda hazırdı ama gelen davetiyeden arkalı önlü olarak 2 adet fotokopi çekilmesi gerekiyor biri babam diğeri de annemin dosyasına konacak ayrıca aslını da alıyorlar.

NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ ASLI için E-Devlet Kapısı'na girmeniz gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra arama kısmına Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama yazarak arattığınızda ilgili sayfa arama kısmında çıkıyor ve ona tıklayarak ilgili sayfaya gidiyorsunuz. Burada Nüfus Kayıt Örneği Tipi olarak Babam için Aile seçtim, Belgenin Nereye Verileceği kısmında da Kuruma İbraz seçeneğini seçip altında açılan kısma iDATA yazmanız yeterli Sorgula butonuna bastığınızda size Nüfus Kayıt Örneği Belgesi oluşturuyor. Annem için de aynı adımları izledim fakat annem için Nüfus Kayıt Örneği Belgesi alırken Nüfus Kayıt Örneği Tipi kısmında öncelikle Aile seçip bir belge oluşturmanız gerekmekte bir de Nüfus Aile seçerek 2. bir belge daha oluşturmanız gerekmekte bunun sebebi de evlenmeden önce ailesi farklı ve soyadı farklı olduğu için onun doğrulanması. Unutmadan da E-Devlet Kapısından 24 saatte 1 tane Nüfus Kayıt Örneği Belgesi alabiliyorsunuz randevu süreniz kısıtlıysa buna dikkat ederek dikkatli alınız.

Annem bir çalışan olmadığı için babam tarafından yazılmış bir sponsorluk Dilekçesi gerekmekte onun da örneğini BURADAN indirip size uygun şekilde düzenleme yaparak çıktı alabilirsiniz.

E-Devlet Kapısı'nda Emeklilik belgesini de alabiliyorsunuz. Babam için bu belgeyi de aldım. Yine aynı şekilde Kurum ibrazı ve açıklamasına iDATA yazmanız gerekiyor.

Babam bankaya giderek vize başvurusu için 2 adet (birisi de Sponsor olduğu için annemin dosyasına konacak) emekli maaşını aldığı hesabın 3 aylık dökümünü almak istediğini söyledi ayrıca hazır bankaya gitmişken kendisi ve annem için olan VİZE HARCI'nı 60€ + 60€ olarak ayrı ayrı aldı. Buna dikkat edin iDATA ofisine gitmeden Vize Harcı 60€ olarak yanınızda olması gerekmekte ve Vize ücretinin tam olarak istiyorlar 100€ veremiyorsunuz kesinlikle 60€ yapmanız gerekmekte.
NOT: Hesap dökümünü aldığında hesabında 11.000₺ civarı bir para bulunmaktaydı.

Babamın adına kayıtlı oturduğumuz ev ve köyde bulunan 1 arsanın tapusu vardı bunlardan ikişer tane fotokopi çektirdik. Biri babamın dosyası diğeri de sponsor olduğu annemin dosyasına.

Ücretsiz Randevu İşlemleri Sayfasına girerek iDATA danışmanlık şirketine istediğim bir tarihe randevu aldım. Randevu günü ve saati netleşmeden SEYAHAT REZERVASYONU ve SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASINI yapamayacağım için bu işlemleri randevu sonrasında yaptım.

Almanyada 60 gün kalmak istiyorlardı ayrıca gitmeyi planladığınız tarih ile vize başvuru tarihiniz arasında en az 15 gün olması gerekiyor çünkü konsolosluk 15 gün içerisinde bir cevap vermek zorunda bizim randevu tarihimiz 28.02.2019'du bende riske atmayarak ziyaret planlamasını 25.03.2019 - 25.05.2019 arası olarak planladım.

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI için AXA Sigortaya gittim. Annem ve babamın kimlik bilgilerini sigorta şirketine ilettim, Seyahat sağlık sigortasının 30.000€ teminatlı olması gerekiyor zaten siz almanya vize başvurusu için dediğinizde size yardımcı oluyorlar. Ben sigorta başlangıcı olarak 24.03.2019 sigorta bitişi olarak 30.05.2019 tarihleri arasını yapmasını istedim. 2 kişi için toplam 62€ (373,50₺) alındı. Burada olan kısım alınan çıktıları sigorta şirketine kaşeletip imzalatınız. Eğer kaşe ve imza atmazlarsa ödeme yaptığınız makbuzları da yanınızda götürmeniz gerekiyor.

Son olarak SEYAHAT REZERVASYONU kaldı. Bu konuda çoğu kişinin kafası karışık oluyor. Bazıları direk uçak biletini alıp onu veriyor ama ona kesinlikle gerek yok. Eğer vize başvurunuz onaylanmazsa uçak biletine verdiğiniz para iadeli değilse maalesef yanıyor.
Bilet almak yerine Uçak firmasını telefon ile arayıp vize başvurusunda bulunacağınızı ve gidiş dönüş uçuş rezervasyonu yaptıracağınızı söylediğinizde sizden gidecek kişilerin bilgilerini, gidiş ve döüş tarihlerini ve mail adresinizi istiyorlar. Rezervasyon tamamlandıktan sonra verdiğiniz mail adresine rezervasyon maili geliyor ve buradan rezervasyon çıktısını alarak başvuru evraklarının içine koyuyorsunuz bu kadar. Kesinlikle bilet almanız gerekmiyor. Ben iDATA ofisine 28.02.2019 günü gidecektim. Önce Türk Hava Yolları'nı aradım. Türk Hava Yollarından mail geldiğinde rezervasyon süresinin 24 saat geçerli olduğunu gördüm ve bunun işime yaramayacağını düşünerek internetten kısa bir araştırma yaptıktan sonra Sunexpress'in 72 saat geçerli rezervasyon yaptığını öğrendim ve aynı şekilde sunexpress'i arayarak oradan rezervasyon yaptırdım. Gelen Mailde Elektronik bileti yazdır'a tıklayarak rezervasyon çıktılarını aldım.

Her şey tamamdı. Rezervasyon saatimiz 15:10'daydı annem, babam ve ben saat 15:00'de iDATA Altunizade ofisindeydik. Ofise girdikten sonra danışmaya giderek randevu bilgilerinizi söylüyorsunuz ve bir sıra numarası alıyorsunuz. 15 dakika içerisinde bizim sıramız geldi ve ilgili danışmanın yanına gidip hazırladığımız evrakları verdik. Annemin Nüfus Kayıt Örneğinde evlenmeden önceki evrekta annemin annesinin adı görünmüyordu bunun sebebi de eski zamanlarda nikah olmadığından diye düşündüm. Orada danışman bir dilekçe yazdırdı "annem ve babamın resmi nikahı yoktu" gibisinden ve anneme imzalattı. Ardından hiç soru sormadan başvuru formunu doldurdu ve bana bir kağıt verdi işlemlerin tamamlanması için vezneye ödemeyi yapmanız gerekli dedi. Ben ödemeyi yaparken annem ve babam ilk defa gidecekleri için iDATA ofisinde parmak izleri alındı. Ben vezneye giderek Vize harcı olan 60€+60€=120€, Danışmanlık ücreti olan 166₺+166=332₺ ve Başvuru Formu Doldurma ücreti olan 27₺+27₺=54₺ yani toplamda 120€ ve 386₺ ödeme yaptım. ödemeden sonra işlemlerimiz bitmişti ve ofisten ayrıldık.

12.03.2019 günü iDATA'dan mail geldi pasaportlar iDATA ofisine gelmişti. Biz Balıkesir/Altınolukta oturduğumuz için kargo istemiştik bunun için ek olarak kişi başı 39₺ ödeme yapmanız gerekiyor. Eğer siz ofis ile aynı şehirde yaşıyorsanız bunu yaptırmanıza gerek yok gidip ofisten alabiliyorsunuz. Pasaportları almadan vizenin onaylanıp onaylanmadığını bilemiyorsunuz. Pasaportun geldiği zarfın içerisinde pasaport, vize harcının ödeme dekontu ve verdiğiniz davetiyenin orijinal'i bulunuyor. Eğer başvurunuz onaylanmazsa ek olarak başvurunun neden onaylanmadığını belirten bir dilekçe oluyor. Bizim başvurumuz onaylanmıştı 25.03.2019 - 09.10.2019 tarihleri arası geçerli 90 günlük Multi(Gidilen ülkeden başka Schengen ülkesine geçilebilir) vizesi onaylanmıştı.

Başvuru sırasında başımızdan geçenler bu şekildeydi, umarım birisinin kafasına takılan bir soruyu çözüme kavuşturmuş olurum :)
Kimsenin Vize Başvurusunun Red Gelmemesi Dileğiyle...
A
3 yıl
Dell Teknik servisi nasıl?
Merhaba. 19.09.2017 Tarihinde hepsiburada'dan aldığım Dell S2716DG 27" 1ms QHD G-Sync Mönitörümde aşağıda görebileceğiniz gibi lekelenmeler oluştu.

Koyu renkli alanlarda çok aşırı dikkatli bakmadıkça görünmüyor fakat açık renklerde çok aşırı derecede rahatsız ediyor. Bu monitörü oyun oynarken kullanıyorum 2. 24" monitör ile film izliyor, internette geziniyorum. Oyun oynarken hiç fark etmedim yaklaşık 1 hafta önce tarayıcıyı 1. monitörde açmam gerekti, lekeleri o zaman fark ettim.

Daha önce Dell servisine ürün gönderen arkadaşlar varsa ve bana tavsiyeleri varsa konu altına yazabilirlerse çok memnun olurum.

Lekeler (Gözle daha net görünüyor kamera ile bu şekilde yakalayabildim);

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
A
4 yıl
MSI Coil Whine Sorunu | MSI GeForce GTX 1080 GAMING X 8G
19.09.2017 Tarihinde hepsiburada.com’dan “MSI NVIDIA GeForce GTX 1080 GAMING X 8G” Ekran Kartını 2.497,45₺’ye aldım. İntel'in 8. Nesil işlemcisiyle beraber bir sistem toplamak için bir süre bekledim. 20.10.2017 Tarihinde bütün parçalarımı toplayıp sistemimi kurdum.

Oyunları genelde kulaklık ile oynuyordum. 09.11.2017 Tarihinde bir oyun sırasında kulaklığımı çıkarttım bilgisayarımın kasasından gelen farklı bir ses olduğunu fark ettim oynamış olduğum oyunu kapattım. Oyunu kapattıktan sonra kasadan gelen farklı ses gitti ve bilgisayar kasasının sesi normale döndü. Daha sonra bir oyun daha açtığımda bilgisayar kasasının içinden gelen sesin yine değiştiğini bir cızırtı sesinin geldiğini fark ettim. Oyunları sürekli kulaklık ile oynadığımdan daha önce bu sesin geldiğini hiç fark etmemişim.

Bilgisayarımın kasasının yan kapağını açıp çıkan sesi dinlediğimde oyun açıkken gelen cızırtı sesinin ekran kartından geldiğini fark ettim ve bu ses geçici değil oyun süresince devam ediyor yer yer şiddetleniyordu. Durumu rahat görebilmeniz için bir video da çektim linki aşağıda. Bir oyun açıp ekrana aldığımda ekran kartından bir cızırtı sesi geliyor, oyunu aşağıya aldığımda bu ses gidiyor ufak teklemeler oluyor.

Yaptığım araştırma sonucu bu sesin Coil Whine (Bobin Sızlaması, ağlaması) adında bir sorun olduğunu öğrendim. Bu soruna güç kaynaklarında çok rastlanıyormuş, uzay montaj yaparak ona da baktım ses ekran kartından geliyor. Bu ses yeni toplanan bir sistemde çok rahatsız edici oluyor, oyun keyfini kaçırıyor hele ki böyle bir yüksek seviye ekran kartında olması daha da keyif kaçırıcı oluyor.

Bilgisayar Bileşenlerim;

İşlemci: Intel i7 8700K
Ekran Kartı: MSI GeForce GTX 1080 GAMING X 8G
Anakart: MSI Z370 GAMING M5
RAM: CORSAIR 16GB(2X8GB) DDR4 3200MHZ RGB
PSU: Coler Master G750m
SSD: Samsung 960 EVO 250GB PCIe NVMe M.2 SSD
Depolama: 2 Adet 1TB HDD ve Oyun için 1 Adet 250G Sandisk SSD
Monitör: Dell S2716DG 27” 1ms QHD G-Sync

MSI markasıyla böyle bir sorun yaşayan oldu mu? ve sorunu çözüm aşamaları nedir?
Ben MSI'ın teknik destek kısmına yazdım ses fandan geliyordur yazıp konuyu kapatmaya çalıştılar. Teknik servis bilgisini istedim Türkiyede Service Point diye bir yerin iletişim bilgilerini verdi.
Kos koca MSI Türkiye'de bir yer açıp Türkiye'de ürünlerini kullanan insanlara neden Türkçe destek vermez bunu da anlamış değilim.
Umarım birebir değişim yapıyorlardır. Yapmıyorlarsa 2.497,45₺’ye aldığım ekran kartı 13.11.2017 tarihi itibariyle 3.000₺ civarında yani aynı ekran kartını alabilmem için 500₺ daha fazla ödeme yapmam gerekecek.

Video;
Videoyu izlemek için tıklayınız
A
9 yıl
Yüklü Bellek 12 GB (Kullanılabilir Miktar: 5,96 Gb) Neden?
Merhaba Arkadaşlar.

önceden bilgisayarımda 2 tane 2 Gb lık 2 tanede 1 Gb lık Ramler bulunmaktaydı toplamda 6 Gb Ram, görme de sıkıntı yaşamıyordum ama geçenlerde Vatan Bilgisayarda indirime girdiği için CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance LowProfile DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram aldım.

1 Gb lık 2 Ram i çıkartıp yerine bunları taktım ama bilgisayarımın özelliklerine girdiğimde Yüklü Bellek 12 GB (Kullanılabilir Miktar: 5,96 Gb) yazıyo 6 gb Ram görüyor gerisini görmüyo.

İşletim sistemim Windows 8 Pro 64 Bit (Windows 7 64 Bitdede aynı sorun yaşandı.)

Şöyle bir sıkıntı var bnm Diğer 2x2 4Gb lık olan kit im 1.333 MHz ama bu aldıklarım 1.600 MHz fakat benim anakartım 1600 ü desteklemiyor maximum 1.333 MHz destekliyor yaptığım araştırlamalarda ram ne kadar yüksek olursa olsun anakart neyi destekliyorsa ramden o hız ı alırsın yazıyolardı.

Birde şöyle birşey var şimdi ben kasadaki 2 gb lık ramleri çıkartıp sadece bu yeni aldığım 2x4 gb lık CORSAIR ramleri bıraktığımda Power düğmesine basıyorum bilgisayar çalışıyo ama ekrana görüntü gelmiyor ama pc de ram olmayınca çıkan bip seside çıkmıyo bilgisayar öylece çalışıyo fakat 2 gb lıklarıda taktığımda bilgisayar açılıyo vede BIOS a girdiğimde de 12 Gb Ram olarak görüyorum.

Umarım sorunumu anlatabilmişimdir.

Acaba benim sorunum Ramlerdenmi kaynaklanıyodur yani bozuk filanlarmıdır yoksa Anakarttanmı?

İşletim sistemim Windows 8 64 Bit
İşlemci intel i5 760 2.8 GHz 4 çekirdek
Anakart Pegatron IPMIP-GS (Detayı aşağıdaki resimde)
Ekran kartım Ati Radeon HD 5750


İstediğiniz başka bilgiler varsa yazın onlarıda ekliyim.

< Resime gitmek için tıklayın >

DxDiag

< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
A
9 yıl
Bilgisayarımın açılması 1:30 dk kendine gelmesi 6 Dk Sürüyor Normalmi?
Arkadaşlar uzun zamandır bu konudan dolayı sıkıntılarım var ama sorunu anlamış değilim.
gerçi düşüncem harddisk ten dolayıdır diye ama yaptığım okuma yazma testlerinden iyi sonuç çıktı.
lafı fazla uzatmadan size özeeliklerden bahsedim.

Genel özellikleri

Windows sınaması
< Resime gitmek için tıklayın >

Bilgisayarım özellikler
< Resime gitmek için tıklayın >

Cpu-z Raporu
http://valid.canardpc.com/2655386

Disk sınama raporu
< Resime gitmek için tıklayın >


Ve pc nin açılışını videoya çektim buyrun buda video
http://www.youtube.com/watch?v=1zJIVOTTnyw
A
9 yıl
Textfield e Girilen Bi Sayı Yada Metni Nasıl Bir Link'in Sonuna Eklerim?
Merhaba arkadaşlar bir projemde ufak bir bölümde takıldım

takıldığım yer şöyle;

elimizde 2 tane giriş var

1. textfield (yazı veya sayının yazılacağı yer)
2. buton

benim istediğim butona basınca bu textfield e yazılan metni yada sayıyı [B]kontrol.php?urunkodu=[/B] un sonuna eklesin

yani şöyle

TextField e girilen sayı 123 diyelim butona basınca beni [B]http://localhost/kontrol.php?urunkodu=123[/B] e göndericek

bunu nasıl yapabilirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.