E

Teğmen
23 Aralık 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
104 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
4 yıl
kimyasallarla Partikül filtresi temizlenmesi
Görüş ve deneyimlerinize ihtiyacım olduğu için konuyu açtım arkadaşlar
2008 pejo 308 dizel aracın partikül filtresi tıkanma uyarısı verdi, aracın partikül sıvısı var olmasına rağmen tıkanma yaptı.

Sanayide birkaç ustaya sordum partikül filtresini söküp kimyasal sıvıyla yıkayıp geri takarız diyorlar.

Webde araştırma yaptım ve kimyasallarla temizlik filtrenin yapısını bozup kısa sürede tekrardan tıkar ve filtre çöp olur denmiş.
Bursa da bir firma termal temizlik yapıyorum diyor, 500 TL fiyat istiyor, Ankarada sökme takma ve kargo ile 800 TL ye geliyor.
Yeni partikül filtresi 3700 TL civarında, söküp yazılımla beyinden iptal et diyenler oldu, araç egzos emisyondan geçmiyor o zamanda, ve cezası 2500 TL civarında.
Partikül filtresi temizleme yaptıran arkadaşlardan deneyimlerini bekliyorum,
Teşekkürler
E
6 yıl
Hata oldu silinebilir
Yanlış yere açıldı. Ozur dilerim. Silinebilir
E
6 yıl
bkmekspress hesapları silmek için arıyor
Arkadaşlar, sıcak fırsatlarda bkmekspress sıklıkla kullanıldığı için buraya konu açıyorum.

Dün 0850 201 0256 numaralı telefondan arayıp bkmekspress'ten aradığını söyleyen müşteri temsilcisi önce TC kimlik numarasının bir kaç hanesi sordu, bende söylemedim ve niye aradığını sorunca birden çok bkm hesabı kullandığımı onun için hepsini kapatıp sadece 1 tanesinin açık bırakılacağını ifade etti.

Bkm hesaplarının mail adreslerini söyleyince biri benim diğeri ise babamın adına olan hesap olduğunu aynı kişi olmadığımız dile getirdim. Müşt. temsilcisi sistemde aynı adreslerin gözüktüğünü bu nedenle hesapların kapanacağını söyledi ve yine TC kimlik numarasının birkaç hanesini öğrenmeye çalışınca tersledim, kız yine yarın arayacağını söyleyip kapattı.

Arayan numara BKM'ye ait gözüküyor ama bkmekspress sitesinde hesap bilgilerinde adres bilgisinin girildiği bir alan yok. Bunlar aynı adrese kullanıldığını nasıl tespit ediyorlar. Dolandırıcılar desem BKM'nin numarasından nasıl arama yapıyorlar.

Bu durumla karşılaşan birileri varsa diye konuyu açıyorum.
E
6 yıl
Paraf %10 Fatura Talimatı İndirim Kampanyası
Sıcak fırsatlarda baktım konuyu göremediğim için açıyorum. Varsa konu silinebilir.
Kampanya şartları aşağıdaki gibi, fatura talimatına %10 indirim veriyor31 ocak 2017'ye kadar ve en fazla 50 tl kazanabiliyoruz. Herhangi bir taahhüt göremedim. Kampanya şartları aşağıda. Talimat verilip, herhangi bir sorun halinde şubat 2017'de geri iptal edilebilir gözüküyor.

Fatura Talimatı İndirim Kampanyası
Kampanya kapsamında bireysel Paraf veya Parafly kredi kartları ile verilen otomatik fatura ödeme talimatlarında fatura tutarı üzerinden %10 indirim verilecektir.
Kampanyaya katılmak için FATURA yazıp boşluk bırakıp kart son altı haneyi ekleyerek 3404’e SMS gönderilmesi gerekmektedir.
Kampanya katılımı 05.12.2016 -31.12.2016 tarihleri arasında yapılabilir. Kampanyadan indirim kazanabilme süresi 31.01.2017 tarihine kadardır.
Kampanya boyunca bir müşterinin asıl ve ek kartlarıyla birlikte kazanabileceği toplam indirim tutarı 50 TL ile sınırlıdır.
Kampanya katılımı, Halkbank tarafından kayıt olduğu bilgisinin verilmesinden sonra sağlanır.
Katılım yaptıktan sonra ödenen talimatlı faturalardan indirim ödülü kazanılır.
Fatura talimatının faturanın son ödeme tarihinden en az bir gün önce verilmesi gerekmektedir.
Bir kart ile kampanyaya katılım yapıldığında müşterinin tüm kartları kampanyaya dahil olur.
Business kartlar ve Halkcardlar kampanyaya dahil değildir.
ParafPara kullanarak yapılan işlemler, iptal ve iade işlemleri kampanyaya dahil değildir.
Kampanya boyunca kartın çeşitli sebeplerle kapatılması ve yenilenmemesi durumunda kampanya ihlal olur.

*Otomatik Fatura Ödeme Talimatlarından ücret alınmamaktadır.
*Tüm Halkbank Şubeleri, Halkbank İnternet Şubesi > Ödemeler >Kurum Ödemeleri > Fatura Talimatları>Yeni Talimat Girişi başlığı altından ve 0850 222 0 400 Halkbank Dialog ‘dan otomatik fatura ödeme talimatı verilebilmektedir.

http://www.parafcard.com.tr/paraf-kampanyalar/1267/tum-kampanyalar
E
7 yıl
WD my passport 2.5" wd unlocker uygulamasi ekrana gelmiyor..
Cihaz WD external hard drive 2.5" 750 gb kapasiteli. Bu hard diskin içinde kendi şifreleme programı var "WD Unlocker" diye bir program. normalde bilgisayara hard diski bağladığımda otomatikman bu Wd Unlocker ekrana geliyor bende şifremi girince hard diski aktive edip içindeki dosyalarımı bana gösteriyordu.

Sorun ise şimdi bilgisayara bağladığımda bu WD Unlocker ekrana gelmiyor ve dolayısıyla şifremi girip diski aktive edemiyorum. aygıt yöneticisi altında baktığımda, disk sürücüleri altında diski görüyor, DVD/CD-rom sürücüleri altında gözüküyor, ama diğer aygıtlar altında WD SES Usb device'da ünlem işareti çıkıyor.

Bunun üzerine tıklayınca" Bu aygıtın sürücüsü yüklenmemiş kod: 28" yazıyor. Burada sürücüyü güncelleştire tıklayarak sürücü yüklemeye çalıştım ama olmadı. Windows update üzerinden kendi aradı bulamadı, ben kendim WD sitesinden driver indirip bilgisayara yükledim ve daha sonra bilgisayar üzerinden yuklenen klasoru hedef gösterip sürücüyü aratarak güncellemeye çalıştım, yine olmadı. Bilgisayarda sürücü yüklediğim klasör gözükmüyor, ve bulamıyor dolayısıyla.

Bilgisayarım üzerine sağ tıklayıp > yönet > depolama > disk yönetimi yapınca disk yönetimi altında "Disk 1 başlatılmamış" yazıyor.

bu dediğim işlemleri farklı bilgisyarlar üzerinde denedim, yeni usb kablosu denedim. sorun çözülmedi. diski bilgisayara takınca çalışıyor titreşimi hissediyorum, üzerindeki ışığı normal yanıyor devamlı olarak.

Hard diskin icindeki verileri wd unlocker ile sifrelemistim, diski konple bicimlendirip sonra tekrar veri kurtarma programlari ile geri getirmeye çalışsak da veriler wd unlocker programi sifreledigi icin biseye yaramayacak. Yabanci forumlarda bu yolu deneyen ve çözüme ulasamayan bir sürü kisi gördüm.

Hard diski parcalayip icindeki diski pc'ye baglayip calistirmayi deneyende olmus ama bu wd disk uc kısmını degisik yapmis ve pc'ye baglayamamislar.
Ayni model ve marka baska bir wd disk bulup onun icindeki söküp benim diski taksamda çalışmaz diyenler oldu.

Yardima ihtiyacim var :(

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
E
8 yıl
DİKKAT km düşürülmüş araç 06 AG 9075
aracın km'si düşürülmüş. Eylül 2009'da 120000 de muayeneye girmiş, 2011 eylülde 176000'de olan araç şubat 2014'te 148000 olmuş.

Yani yılda ortalama 28000 km yapmış 2,5 yıl içinde ortalama 70000 km yol yapar ve km'sinin 246000 civarı olması gerekirken 148000'e inmiş ve şuan 170000'de. Gerçek hesapta araba şuan 300000 km civarında. satıcı arkadaş telefonda km düşürülme olayını söylemiyor. umarım birinin canı yanmaz.

06AG9075
06 AG 9075< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
E
8 yıl
Vodafone supernet taahhüt tuzağı dikkat!!!
Bugün ttnet'ten kazık yemeyelim vodafone supernet'e geçeyim diyerek telefon aracılığıyla başvuru yaptım ve 12 gb limitli 32,90 tl/ay ücreti olan yalın internet paketine geçmek istediğimi belirttim, ve bilgiler alındı size mail yoluyla göndereceğiz taahütnameyi imzalayıp yollayacaksınız dediler, kabul ettik ve beklenen taahhütname geldi, ve kontrol ettiğimde taahhütnameyi 3263 TL tutarında bir kazığı son anda yemeden kurtuldum. web sayfalarında yazan ücret aylık 37 tl ve 4,10 tl indirim yapıp 32,90 TL'ye hizmet sağlaıyoruz demişler ama gelen taahhütnamede ise paket ücreti aylık 47'ye çıkmış, bundan 14,10 TL indirim 32,90 tl aylık bedel bulmuşlar ve işin koptuğu yer 24 ay boyunca 14,10 tl indirim yapılırsa toplamda 3382,40 TL indirim yapmış olurlarmış ve taahhütten vazgeçersem ödeyeceğim tutar bu olurmuş. tekrar arayıp tartışınca hata olmuştur siz o sözleşmeyi yırtıp atın biz yeni sözleşme yollayalım diyorlar. Aman dikkatli kontrol etmeden sözleşme imzalamayın.

sözleşme resimlerini ekte koyuyorum.https://store.donanimhaber.com/40/a0/1c/40a01c5dccf91160920bb7087541fa28.JPGhttps://store.donanimhaber.com/3f/c1/1d/3fc11d2511b104680c5e136a6c37561f.JPG
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
E
8 yıl
20 mb sinirsiz internet ve kablo tv Ankara'dan devretmek istiyorum
Tasindigim yerde uydunet altyapisi olmadigi icin 20 mb hizinda sinirsiz internet ve kablo tv aboneligini devretmek istiyorum, nakil ucreti tarafimca odenecektir. Taahhutu agustos basinda bitiyor ve uydunetin tum tarifelerine taahhutsuz gecis yapabilirsiniz. Devralan arkadasa docsis 3.0 modem ve hd tv top box bedava verecegim. ( ikisi birlikte yaklasik 350 tl degerinde).
Fatura toplam 49 tl geliyor, e-fatura kullanirsaniz ilk 3 ay 46 tl'ye dusuyor
E
8 yıl
pejo uzaktan kumanda sorunu yardım..
arkadaşlar selamlar, 1,6 hdi 110 hp 2008 model 308'm var ve uzaktan kumanda anahtar sorunu yaşıyorum. nette bayağı araştırdım diğer pejo forumlarında vs ve çözüm bulamadım. uzaktan kumandam 1 gün çalışıyor 1 hafta çalışmıyor, bazen bir çalışıyor bir çalışmıyor. senkronizasyon yöntemlerinin hepsini denedim, kontakta senkronizasyon, kapıyı anahtarla kilitlerken vs çözüm olmadı.

Anahtarcıya götürdüm 3-4 kez; bir cihazla kontrol edip kumanda çalışıyor diyorlar, cihaza bende baktım kumanda sinyali gönderip göndermediğini tespit eden bir cihaz. işin sinir bozucu tarafı brikaç kez başıma geldi, hastaneye gittiğinde birden iyileşen çocuk gibi anahtarcıya gidince bi bakıyorum çalışıyor. kumandanın içine baktık kopukluk vs var mı diye göremedik sağlam duruyor. arabadaki alıcısı bozuk olabilir mi dedik onu kontrol ettik o zaten arızalı olsa araç hiç çalışmazmış. başından böyle bir şey geçen ya da çözüm önerisi olan var mı?
E
9 yıl
bitaksi Ankara'da günlük 20 tl indirim
Konuyu forumda bulamadım, varsa silinebilir.
Bitaksi uygulaması Ankara'ya gelişini kampanya ile yapmış nette gördüm. Günlük bir kereye mahsus 20 tl indirim (yalnız kredi kartı ile ödemede geçerli) yapıyor. eğer yolculuğunuz 20 tl altı ise hiç ücret ödemiyorsunuz. 20 tl üstü olunca tutardan 20 tl düşüyor. 17 eylül'e kadar sürecek bir kampanya. uygulamayı telefonunuza indirip kayıt olunca indirim çıkıyor.
Extra 10 tl indirim ocin promosyon kodu yollayabilirim, pm atarsaniz kodu gonderirim, karsilikli kazaniriz
< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.