B

Binbaşı
23 Ekim 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
38 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
B
2 hafta
TORRENT'in 2 Ağ Adaptöründen birini kullanmasını engelleme
Merhabalar, bilgisayarımda 2 adet farklı aktif internet bağlantısı var. Biri Vdsl, diğeri Turkcell vınn. Bilgisayarımın tüm internet kullanımı VDSL üzerinden oluyor. Bunda sıkıntı yok. Fakat vdsl olmadığı zaman torrent programının Turkcell Vınn internetini kullanmasını engellemek istiyorum.
bunu nasıl yapabilirim ?
B
3 ay
Sanal sunucu ve ek ip lazım
Merhabalar, sanal sunucu ve ek ip satın almak istiyorum. fakat ip ler Türknet, türk telekom, vodafone veya turkcell gibi internet operatörlerine ait gözükmeli. bu şekilde sanal sunucu ve ip satan varsa tarafımla iletişime geçebilir.
B
11 ay
UBUNTU üzerinde SOCK5 PROXY NASIL KURABİLİRİM?
Merhabalar, vultr 'den aylık 3,5 dolara sanal sunucu kiraladım.

Script ile socks5 proxy server kuruyorum ama tespit edip banlıyorlar. Nasıl tespit ediyorlar hiçbir fikrim yok.

Tespit edilemeyecek şekilde daha güvenli daha gizli socks5 proxy serverı UBUNTU'da nasıl kurabilirim ? internette birkaç rehbere rastladım ama bir türlü başarılı olamadım.
B
5 yıl
VODAFONE SUPERNETten aradılar SÜPER KAMPANYA
Başlık biraz aldatıcı olabilir kusura bakmayın.

Şuan mevcut adsl paketim 16mbps akk 75gb aylık 50tl.

Müşteri hizmetlerinden kadın aradı, dedi ki 16mbps kotasız internet ile digitürk üyeliği birlikte ilk 3 ay 35 lira kalan 21 ay 50 lira. Bu şekilde kampanya varmış. Hem internet hemde digiturk 50 lira bana çok uygun geldi bu yüzden inanamadım. Bu kampanyayı bilen duyan katılan var mı?
B
6 yıl
çok acil cevap lazım TT Honor 7 mi yoksa GM 5 Plus mı?
çok acil cevap lazım TT Honor 7 mi yoksa GM 5 Plus mı?

birde honor 7 nin kronik sorunu var mı?
B
6 yıl
Yeni bir PC toplamak için en uygun zaman ne zaman?
Arkadaşlar ben şimdi yeni bir pc toplamak istiyorum fakat pc parçalarını ne zaman almalıyım karar veremedim.Sebebi ise şöyle :

1- amd zen'i beklemeli miyim veya intel 6. nesil skylake alıp yoluma devam mı edeyim.
2- nvidia gtx 10xx serisi var.Bunu mu bekleyeyim yoksa Amd rx 4xx serisini mi bekleyeyim
3- ya da hiç beklemeyip 6. nesil intel işlemci ve r9 390//gtx 970 alıp yoluma devam mı etmeliyim?

Kısacası siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
B
6 yıl
maksimum 900tl ye kadar sıfır veya ikinci el hangi telefonlar alınabilir?
maksimum 900TL'ye kadar sıfır veya ikinci el hangi telefonlar alınabilir?

Arkadaşlar yaklaşık 4 yıldır cep telefonu piyasasından uzağım.Bu süre zarfında bir sürü telefon markası ve telefon çıktı.Telefon seçmekte zorlanıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

Telefonda oyun oynanmayacak.Oynanırsada basit hafif oyunlar oynanır.
Ekran büyüklüğü 5-6inç arasında olmalı.5,5 ideal olur diye düşünüyorum.
Şarjı uzun süre dayanmalı.

ikinci el lumia 1520,sıfır veya 2. el lumia 1320, sıfır lumia 640 veya lumia 640 XL düşündüğüm telefonlar arasında.
Android telefonlar arasında F/P telefonları bilmiyorum.Özellikle bu konuda yardımcı olursanız iyi olur.Windows telefonlar ile android telefonlar arasında performans/stabilite bakımından çok fark var mı bunuda bilmiyorum ama önceliğin windows telefonlar.
B
6 yıl
Mad Max 0xc000007b sorunu ve çözümü
mad max oyununu veya başka bir oyunu açarken 0xc000007b sorunu ile karşılaşırsanız bu linktenhttp://www.computerbase.de/downloads/systemtools/all-in-one-runtimes/ all in one runtimes dosyasını indirin ve kurun.sorununuz büyük ihtimalle çözülmüş olacaktır.
B
6 yıl
Sahip Olduklarımız !
Kim ne derse desin, Türkiye kirli siyasi oyunların arenası oldu. Sanırım kendi kazdığımız çukura düştük. Büyük devlet, etkili devlet, yön veren, aktifleşmiş dış politika, istikrarlı yönetim, ekonomik mucizeler yaratan ülke, demokrasi, milli irade, çözüm süreci falan derken kendi oyunuyla tuş olan güreşçilere benziyoruz.
Ülkeyi tek başına yönetme arzusuna sahip bir Cumhurbaşkanı’mız var.
“Beyefendinin haberi olsun” diyecek kadar kupon alışverişlerde icazet arayan, kollama isteyen iş dünyamız var.
Ülkeyi kendi dışında hiç kimsenin yönetemeyeceğine, yönetirse batıracağına gerçekten inanmış bir AK Partimiz var.
Geleceğini, iktidar gücüne, muhalefetin başarısına endekslemiş bir medyamız var.
İktidarı hırsızlıkla suçlayan, kendisi harama el uzatmayacağına gerçekten inanmış bir muhalefetimiz var!
Kendi içinde kim paralel, kim değil cadı avına çıkmış, 2 ton bombayı dolaştıranları yakalamaktan aciz, canlı bombaları elinden kaçıran bir polis teşkilatımız var.
İçeriden çıkmak için binlerce silahlı adamı istediği an harekete geçiren, kan akıtan, istemediğinde durduran, insafına kaldığımız bir İmralı mahkûmumuz var.
“Darbe yapacaklardı” diye belini kırdığımız, ne yapacağını bilmez hale dönüşmüş, yeteneklerini kaybetmiş bir ordumuz var.
Kürt sorununu çözmek için masaya oturduğunuzda milyonlarca insanı “Türkiye bölünüyor” diye korkutan milliyetçi bir partimiz var.
PKK’ya yarım yağız dur diyen, ama karşı çıkamaz halde olmasına rağmen barışı sağlayacağını ileri süren bir Kürt partimiz var.
İktidar değişirse, “Bize karşı tavırları değişir” zannıyla hareket eden, ajanları ülkemizde cirit atan, bölünmüş, yıkılmış bir komşumuz ve diktatörü var.
O diktatörü yıkarak komşuda İslami bir rejim peşinde koşturan ve boğaz kesen canileri başımıza bela eden Katar gibi, Suudi Arabistan gibi krallıkla yönetilen ve içişlerimize dalıp çıkmaktan çekinmeyen güya dostlarımız var.
Kürtleri kışkırtarak petrol ve doğalgaz rezervlerine konmaya çalıştığımızı düşünen bir Irak’ımız var...
Irak’a kafa tutup kendi devletini kurmaya hazırlanırken, elini kolunu Türkiye’ye kaptıran ve her an düşmanımız PKK’yı da satacak bir Barzani’miz var.
Ülkemizdeki gençleri İslam devrimine çağıran ve istediği an mitinglere canlı bomba yollayan bir IŞİD’imiz var.
IŞİD canilerinden soydaşlarını kurtarmak için ölmeye giden Kürt gençlerimiz var.
IŞİD ile mücadele eden uluslararası koalisyona “Aman üslerimizi kullanın”, “Koalisyona beni de alın” diyen ama kendisi sadece Kürt ayrılıkçılara yönelmiş bir devlet aklımız var.
AB’ye üyelik perspektifiyle hareket ederken, Türkiye’yi Ortadoğu bataklığına itina ve özenle sokan bir dışişleri vizyonumuz var.
Kendi sınırlarımıza füze attırarak gerekirse savaşa sokacağını filan sanan bir istihbarat teşkilatımız var.
İnanın en acısı da ülkede akan kan artarsa partisinin tek başına iktidara geleceğini sanan zekâ özürlü insanlarımız, onlara kanaat önderliği yapan yazarlarımız var.
Dün “Sayın Öcalan”, bugün “terörist Öcalan” diyebilen kıblesi güç olan aydınlarımız var. Dün çözüm sürecine “Teröristle masaya mı oturulur” diyen ama şimdi “Barışı bozdunuz” diye ağıt yakan, gözyaşı döken siyasetçilerimiz var.
Karakter suikastları yapmakla meşhur gazeteci maskesiyle dolaşan ajan provokatörleri televizyonlara çıkararak reyting yarışı yapan kanallarımız var.
“Savaş çaredir” diyen gazetecilerimiz var.
Ver-kurtul, vur-kurtul arasına sıkışmış insanlarımız var.
Tek yolun demokrasi ve insan hakları olduğunu söyleyenleri vatan hainliği ile suçlayan kamuoyumuz var.
Bu kadar var oğlu vardan iki liderin cesur bir davranışla yeni bir koalisyon çıkarması ne kadar zor bilir misiniz!
Hangi birini kontrol edecekler ki... Cumhurbaşkanı’nı ikna etsen, İmralı kaşlarını çatıyor. Onu ikna etsen, milliyetçisi harekete geçiyor, Kürtleri iteklesen, Şırnak, Diyarbakır ayağa kalkıyor.
O yüzden de bu ülkede her şey mış gibi gerçekleşiyor. Pazartesi iki lider koalisyon kurulacakmış gibi yapacaklar. Başarırlarsa hükümet varmış gibi olacak. Yani sevgili okur, -mış gibi yaparak düşe kalka yaşayıp gidiyoruz işte...

YAVUZ SEMERCİ
B
7 yıl
Dünyadaki En iyi Yargı Sistemi Türkiye'dedir.
Adam dolandırıcı.Mahkemede yargılanıyor baktı hakim kötü yapıştırıyor paralelci iftirasını hakimden kurtuluyor.İşte bu yüzden suçlular için dünyadaki en iyi yargı sistemi türkiyededir.Bundan dolayı akp yi kutluyorum.

Buyrun haber

İSTANBUL’da dolandırıcılıktan yargılanan Hakan Şimşek, Hâkim Tamer Akgökçe’ye, “Siz Pensilvanya’nın hâkimisiniz. Başbakan sizin hakkınızdan gelecek” dedi ve ardından HSYK’ya şikâyette bulundu. HSYK ise ön inceleme başlatıp Şimşek’in ifadesini aldı.

Şimşek, inceleme başlayınca aynı gerekçeyle reddi hâkim talebinde de bulundu. Talep, terör suçlarına bakmakla görevlendirilen mahkeme tarafından kabul edilince Hâkim Akgökçe dosyadan el çektirildi. Halen Yargıçlar Sendikası Başkan Yardımcısı ve YARSAV’ın yönetim kurulu üyesi olan, kendisini ‘sosyalist’ olarak tanımlayan Hâkim Akgökçe, “Bu ‘Paralel’ meselesi, cadı avına dönüştü” dedi.

SUÇLAMA TRAJİKOMİK
Şimşek’in sadece dolandırıcılıktan değil, yaralama ve emniyeti suistimal gibi suçlardan da sabıkalı olduğunu belirten Akgökçe, şunları söyledi: “Bu, tabii hâkimlik ilkesine aykırıdır. Bu yol kabul edilirse her hâkim çekilmek zorunda bırakılır. Artık ‘Paralel’ denildiği anda akan sular duruyor. Hâkim, ‘HSYK da incelediğine göre ben bunu emir telakki ederim’ diyor. ‘Bu adam dolandırıcı da olsa önünü açarım’ diyor. Hukuksal kaygılarla hareket edilmiyor. ‘Nereye giderse gitsin, bize bulaşmasın’ deniyor. İnsanlar taciz edilsin, maddi manevi yıpransın... Ben 2010’da YARSAV’ın HSYK adayıydım. Yargıçlar Sendikası’nın siyasetinin belirlenmesinde 10 kişiden biriyim. ‘F Tipi’ kavramını çıkartanlardan biriyim. Bu suçlamayı trajikomik buluyorum, elimin tersiyle itiyorum.”

HAKKINIZDAN GELECEK
Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre 2010’da yaşanan dolandırıcılık olayı ise şöyle gerçekleşti: Bugün 29 yaşında olan Hakan Şimşek, tanışmış olduğu Kerimhan Çelik adlı kişiye kendisini ‘gümrük aracısı’ olarak tanıttı. Ardından Şimşek, kendisine, “Birikmiş param var, iş yapmak istiyorum” diyen Çelik’in parasını aldı. Fakat iddiaya göre Çelik, bir daha Şimşek’e ulaşamadı. Bunun üzerine Şimşek hakkında Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 157’nci maddesi gereğince ‘dolandırıcılık’ suçundan dava açıldı. Bu arada kayıplara karışan Şimşek’e 4 yıl boyunca ulaşılamadı. 4 yılın sonunda Şimşek’in bir başka suçtan cezaevinde olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine ifadesi alınmak üzere 29 Nisan 2014’te, dolandırıcılık davasının görüldüğü İstanbul Anadolu 31’inci Asliye Ceza Mahkemesi’ne getirildi. Hakkındaki iddiaları reddeden Şimşek, Hâkim Tamer Akgökçe’ye yönelik, “Siz Pensilvanya’nın hâkimisiniz. Başbakan sizin hakkınızdan gelecek” dedi. Şimşek bir adım daha atarak, HSYK’ya şikâyette bulundu. Ön inceleme başlatan HSYK, olayı incelemesi için Anadolu 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ni atadı. Mahkeme 27 Mart 2015’te Şimşek’in ifadesini aldı. Şimşek ön inceleme işleminden yola çıkarak, 28 Nisan 2015’te 31’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde reddi hâkim talep etti. Talebinde, “Davam ile ilgili tarafsız olamayacağınızdan adil yargılama hususunda reddi hâkim talebinde bulunur, başka bir hâkim tarafından yargılamaya devam olunmasını arz ederim” dedi. Dilekçeyi işleme koyan Akgökçe, talebin usul ve esastan reddini istedi. Evrak, “Anayasa’ya karşı işlenmiş suçlara” bakan Anadolu 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne düştü. 18 Mayıs’ta oybirliğiyle kabul edildi ve davaya bakması için 30’uncu Asliye Ceza Mahkemesi Hâkimi görevlendirildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29095108.asp
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.