S

Onbaşı
19 Eylül 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
28 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
2 yıl
0.055 Mbit upload hızı VDSL
Arkadaşlar merhaba, eski üyeyim ama çok forumcu değilim arada işimiz düştüğinde giriyoruz işte. Bu Türknet kısmında forumun upload hızları ile ilgili düzenlemelere dair postlar görüyorum bilgisi olan kişiler bi aydınlatma yapabilirler mi?

2. olarak başlıkta belirttiğim gibi 3 gündür TurkNet hattımda upload hızım 0.155 Mbit civarında. Yanlış değil, 1.55 değil evet bildiğiniz 150 Kbit/s sularında geziyor. Aşağıda çeşitli testlerin sonuçlarını paylaşıyorum. Bilgisayar Mühendisi'yim yani arkadaş wifi'den yapma falan gibi komik şeylerle gelmeyin testler ideal senaryo testleri. Modem kendime ait Tp-Link TD-W9970(TR), iş görüyor çok çılgın bir makine değil. Download hızım da gördüğünüz gibi 5-15 Mbit arası değişiyor ama upload gibi kırmızı çüzgilerin altında sürünmüyor.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
Modem arayüzünde değerler:

Upstream Downstream
Mevcut Hız (Kbps) 203 26623
Maks. Hız (Kbps) 212 26246
SNR Margin (dB) 6 8.2
Hat Zayıflaması (dB) 26.3 14.9
Hatalar (Pkts) 0 0


Normalde 35Mbit VDSL aboneyim ve 1 yıl falan 35 kullandıktan sonra bi ara fark ettim ki 24'e düşmüş. Çok önemsemedim çünkü destek hizmeti rezalet olduğu için internet versinler yeter diye düşündüm. Stabil bir şekilde de 24 Mbit internetimi toplamda 2 yıl kullandım bir sıkıntı da yaşamadım. Açıkçası TTNet ve SuperOnline denen heriflerin TurkNet'den bir gram daha iyi olmadığını da biliyorum. Çünkü 10 yıl kadar da bahsettiğim 2 ISS ile tecrübem var. Kimse gelip de ortalıkta TurkNet pişmanlıktır demesin, Türkiye'de yaşıyoruz ve ülkemiz tüketici hakları konusunda, denetim mekanizmaları konusunda hele hele ki internet, gaz elektrik gibi utility altyapı kalitesi konusunda fena hepimiz biliyoruz.

Gelelim soruya. Forumda VDSL abonelere upload hızı artırımı yapılacak vs. gibi bi şeyler gördüm hatta devam eden bir konu açık bunla ilgili. Acaba birilerinin upload hızı artarken benimkini mi çöp etti TurkNet. Çünkü bu rakamlar arıza gibi gelmiyor bana. Tarih de çok fazla tesadüf o konu ile denk gelebilmek için.

3. sorum da konuyla ilgili ne yapabilirim? Başka bir ISS'ye geçmek bana çözüm olur mu? Yaşadığım yer malesef güzel ülkemin en berbat yerlerinden birisi (Gebze) emin olamıyorum. Yani kardeş senin hatlar boktan diyorsanız uğraşmayayım korona sonrası taşınma durumum da var.


Bi edit gireyim: Problemi bina ankastresine inip çözdüm arkadaşlar. Birileri kablomu kesip açıktan geri bağlamış ki bunu yapsa yapsa 5 gün önceki arıza kaydına binaen gelen saha ekipleri ölçüm yapmak için yapmışlardır. Sonuçta durup dururken bir anda iç tesisat çöp olmaz. Her neyse ben indim aşağı apartman girişine ve kabloları söküp yeniden bağladım. İndirme hızım 25 Mbit ve upload 6 Mbit olarak geri aktif oldu. Peki ben hız probleminden önce neden arıza kaydı açtım? O iş ne oldu? Klasik bir ping ve packet loss problemi yaşıyorum akşam saatlerinde. O iş aynen devam. Araya bu konuyu bana açtıran hata girdi ve çıktı ancak o arıza kaydım devam. BTK'ya yapıştırdım 6 gün olmuş, işim olmaz beklemek zorunda değilim. 100 kişilik mahalleye 20 kişilik saha dolabı tak sonra paraları sövüşle. Korona gelince sonra internete giren insanlar birbirini becersin.
S
9 yıl
Fiber İnterneti Ev İçinde Nasıl Dağıtırım? WiFi adaptör Tavsiyesi??
Şimdi ben yokken adamlar gelmiş fiber interneti salona çekmiş. Demişlerki sadece salonda var. Annem de diyor ki olmaz salonda izin vermem. Ben de diyom ki diğer odalarda wirelessda ping artar olmaz. Hardcore FPS oyuncusuyum madem fiber var niye pingli oynuyom anlamadım???

Bilgisayar da masaüstü PC yani laptop neyim de değil. Bu işi nasıl çözeriz beyler bi yardım ediverin. Eğer illa WiFi adaptör alacan diyor iseniz Şöyle iyi çeken güçlü bi Adaptör tavsiyesi isteyecem.
Şimdiden çok çok teşekkürler.
S
10 yıl
HDD ile ilgili saçma bi sorun ve daha saçma bir çözüm Biri mantıklı bişi söylesin
Beyler şimdi PCyi ilk açtığımda HDD çalışmıyor ancak CPU fln çalıştıktan sonra HDD nin PWR kablosunu çıkarıp takarsam çalışıyor bu işin kaynağı ne nasıl çözerim??
S
10 yıl
m5a97 evo 1600 Mhz RAMi 1333 görüyor [:-]
Evet M5A97 EVO anakartım ve 1600 MHz 2 x 4GB CORSAIR Vengeance RAM var (İşlemci fx-6100)

Ram clock 1333 görünüyor bu ne saçmalıktır anlamadm araştırdım ve insanlar overclock ile fln çözmüşler mantıksız değil mi her şey normal bütün parçalar uyumlu iken OC yapmak ???
S
10 yıl
DRAM LED m5a79 EVO
Anakart : M5A97 EVo
RAM :Corsair Vengeance 2*4 1600Mhz
CPU :Fx-6100 AMD

Anakartın üzerinde DRAM LED ışığı var ve kırmızı yanıyor her iki RAM'i de ayrı ayrı denedim kırmızı yanıyor ve monitöre görüntü gelmiyor

Bişeyler söyleyin lütfen!!!
S
10 yıl
Beyler Bilgisayarı birleştirmeye çalışıyorum acil destek lazım
Gençler anakartı değiştiriyorum ama nasıl olcağını tam bilmiyoruman be an destek lazım
S
10 yıl
Ekran kartı var ama harcanıyor Yardım
Merhaba, öncelikle bütçe sınırım var malesef 900 TL civarı

Şimdi elimde Sapphire HD6850 Ekran kartı var

İşlemci yok denebilir anakart yok denebilir Ram yok denebilir

Kalanlar tmm

Amaç : Oyun tabiiki

Overclock yapamam malesef

Önerilerinizi merakla bekliyorum
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.