B

Yüzbaşı
27 Mayıs 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
8 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
12 yıl
MANİSA İLİ FTTX TALEPLERİ HAKK. (TÜRK TELEKOM)
Sevgili Forum Donanım Haber Üyeleri,

Forum'a baktığımda çeşitli şirketlerin özellikle internet ve fiber uygulamalarına yönelik bilgilerinin paylaşıldığını görüyorum. Çok güzel çalışmaların yapıldığını öğreniyoruz. Bu çalışmaların ve rekabetin ülkemize, ülke insanına yarayacağını düşünüyorum. Yıllardır kayıtlı olduğum donanım haber forumunda sizlerle çeşitli konularda yazıştık ve bilgilerimizi paylaştık. Donanım haber forum üyelerinin teknolojiyi takip eden, teknolojiyi seven, bilgi paylaşımına açık olduğunu biliyorum ve bu nedenle sizlerden Manisa ilindeki FTTX ile ilgili öneri ve taleplerinizi bu konu başlığında bildirmenizi rica ediyorum.

Konuyu açmak gerekirse, genişbant talebinin artması ve IPTV gibi uygulamaların eklenmesiyle, FTTX dediğimiz fiber to the home,building vb.. gibi fiber teknolojilerine gün geçtikçe daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle "Manisa" ilinde, özellikle sitelerde FTTX hizmetinin sağlanmasını talep eden yada talep oluşabilecek olan adresleri burada paylaşırsanız sevinirim. Tabi bu konu başlığında paylaşılanlar resmiyetten uzak ve kayıt dışı olacaktır. Ancak resmi olmayacak ve projelendirilmeyecek diye kesinlikle düşünmeyin. Zaten teknik bölümlerin müşterilerle direk temasının az olması ve donanım haber forum üyelerinin samimiyetine dayanarak bu desteği sizlerden rica ediyorum. Yine de resmi talepte bulunmak istiyenler de resmi yazıyla il müdürlüğüne başvurabilirler.

Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

A. Burak PALA
B
13 yıl
SHOBBO.COM' ALDIĞIM PS3 ARIZALANDI. YARDIM :(
Arkadaşlar,

Mayıs 2008'de bir arkadaşımın tavsiyesiyle 3-5 lira piyasadan daha ucuza diye shobbo.com(Bildiğiniz gibi bu site sonradan yaptığını usülsüzlüklerden dolayı battı.)'dan ps3 40 gb aldım. İlk aldığım ay sıkça oynadıktan sonra bazı nedenlerden, resmen cihaz evde yattı. Taki bugüne kadar. PS3 oyunları ucuzlamış, çoğalamış. Bende heveslendim. Shopto.net ten 1 oyun siparişi verdim. PS3'e en son sw. i yükledim, formatladım. Psshoptan beğendm oyunların demolarını indirdim. 7 - 8 saat farklı oyunları problemsiz oynadım. Hatta beğendiğim bazı oyunlar vardı, iyice heveslenmiştim ki görüntü birden gitti.10 dk bekliyorsunuz bazen bir ara görüntü beliriyor. Cihaz çalıştığı için sanırım video çıkış entegresinde bir sorun oluştu.( kablo ve tv yi kontrol ettim problem onlarda değil). Şimdi elimde, batmış firmadan alınmış cihazın faturası ve arızalı ps3 ümüz var. Ne yapmam lazım? Herhangi bir sony servisine götürsem ilgilenirler mi? (kutunun içine baktım, 1 2 kitapçık dışında sonyeurasia garantisi vs.. gibi bir belge yok).
B
14 yıl
DİGİTURK'TE NEDEN TNT YOK???
Arkadaşlar Digiturk üyesiyim ve TNT kanalı için müşteri hizmetlerini aradım. Oradaki ilgili arkadaş, müşterilerimizin talebi olursa yeni kanalların eklenmesi konusundaki çalışmalarımızı hızlandırırız. Yeterki sizin gibi aynı isteği paylaşan kişiler bizi arasın dediler.

Eğer sizde digiturk üyesi iseniz ve bu kanalı seyretmek istiyorsanız, lütfen sizde 473 73 73'ü arayın. Teşekkürler....
B
16 yıl
ACİLL!!! ANTENİN TEPESİ NİYE YUVARLAKTIR???
Arkadaşlar, bu soruyu bana sordular ve bilemedim :( . Birldiğimiz ve birçok yerde kullanılan antenleri (örneğin radyo anteni) neden ucu,tepesi yuvarlak yada ovalimsi yapılır. Ben güvenlik için kullanm esnasında milletin gözünü çıkarmsın diye sıkıtım. Tabi yanlış sıkmışım :) . Cevabınızı bekliyorum (yanlız gerçeği söyleyin, sizde sıkmayın :) ) İyi sohbetler!!!!
B
17 yıl
The Jacket (2005)
Arkadaşlar bu filmi seyretmenizi öneririm. 12 Maymun ve Kelebek etkisi filmlerine benzetenler olabilir ancak iyi saklanmış ipuçları ve bilinmezleriyle yeni bir Memento olabilecek potansiye sahip (Filmi yeni seyretiğim için etkisindede olabilirim :) ). Film hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum. İyi sohbetler...!
B
17 yıl
İLGİNÇ SORUN. BAĞLANTI 256 GÖRÜNÜYOR AMA TELEKOMA GÖRE 512 ????
Arkadaşlar, 256 kpbs 3GB limitli ADSL bağlantım vardı. Haliyle herkes gibi 512 sınırlıya geçmesini bekliyordum. Manisadaki herkesin, bütün dostlarımınki geçti, benimki hala 256. Destek hattını defalarca aramama rağmen, söylenen cevap bizde 512 görünüyor, sorun sizde!!. Modemi kırk kere resetledim,kapatım açtım,yok yok yok. Hala 256. Ayrıca bildiğim kadarıyla bağlantı kurulurken bana bağlantıyı sağlayan modemle, benim modemim el sıkışıyor (handshaking), nasıl oluyorda birisi 512 diyor ama benimki bunu 256 anlıyor bunu çözemedim. Sizce bu sorunu nasıl çözebilirim (Başkasının modemini denemeyi düşünüyorum). Modemim ASUS 6010 EV/M COMBO modem ve bugüne kadar ne bağlantımda ne de modemimde sorun olmuştur. Yardımlarını ve fikirlerinizi bekliyorum. İyi Sohbetler!!!!
B
17 yıl
DVD kopya sorunu...!
Arkadaşlar, kendi nişanımın kasetlerini dvd'ye kaydetmesi için, bu işi Manisa'da yapan bir dükkana verdim. Çok güzel kaydedilmiş ancak eve gelip birer kopyalarını aldığımda hem bilgisayarda hemde dvd'de daha 6. dakikada takılıyor ve DVD'ye devam etmiyor. Sizce bu sorunu nasıl çözebilir. Orjinal DVD'lerde hiç bir sorun yok,çok güzel çalışıyor. Hem DVD kopyalarken, hemde DVD izlerken şuana kadar böyle bir sorunla ne bilgisayarımda nede DVD playerımda bir sorun yaşamamıştım. Ben bütün bilgileri aşağıya yazayıyorum. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Orjinal DVD : OKY 4.7 GB DVD-R
Kopyaladığım DVD : Verbatim 4.7 GB DVD+R (ki kopyalama esnasında hiç bir sorunlada karşılamadım)
Kullandığım program : Nero 6.6.0.3
Kullandığım DVD-Writer : NEC-3520A Dual layer 16X
Kullandığım DVD Player : Philips DVP720SA
B
17 yıl
FM 2005 v5.0.5 crack???
Arkadaşlar forumda crack dosyası var mı diye sormak belki hoş karşılanmıyordur ama yaptım bi kere . FM 2005 v5.0.5 in crack dosyası ( .exe ) 'nı bulunduran var mı, yada indirebileceğim bir adres bilen? mail adresim : aburakpala@hotmail.com MSN den de yollayabilirsiniz. Fakire bi crackkk
B
17 yıl
EN İYİ FİYAT/PERFORMANS ORANINA SAHİP DVD PLAYER???
Arkadaşlar en iyi fiyat/performans oranına sahip DVD player önerilerinizi bekliyorum. Hala Philips 720SA modeli popülerliğini koruyor mu? Şimdiden teşekkürler!!!
B
17 yıl
HANS VON AİBERG????
Arkadaşlar bugünlerde kafama takılan bir konu var. Hans von aiberg kimdir?amacı nedir?gerçekten bir alim midir,yoksa yalancı mıdır? Bazılarınız ismini bile duymamış olabilir. Ben kendi bildiklerimi anlatayım. Bundan seneler evvel, 14 yaşından falandım (demmekki 10 sene olmuş), benim kitap okuma delisi olan babam eve ilginç ve bilimsel konulu kitaplar getirmişti. Ona da bir başka arkadaşı önermiş. Babamın okuma anlamazsın demesine rağmen, Bilimi,buluşları,Hayat ile ilgili herşeyi (zaman,mekan vs..) Kuran- Kerimdeki ayetlerle açıklayan bu kitaplardan birkaç tane bitirmiştim. Kuantum fiziğinden destek alan,zamanda yolculuk iddialarında bulunan bu kitaplar beni çok etkilemişti. Aradan o kadar zaman geçmesine rağmen geçen gün aklıma geldi ve biraz netten araştırdım ancak büyük hayal kırıklığına uğradım. Benim ulaştığım bilgilere göre üçkağıtçı,yalancı,aslında Türk olan,Nasa ile hiç bir ilgisi olmayan ve kendine göre bir protestan İslam anlayışı ortaya atan bir adammış. Sizin bir bilginiz, yorumunuz var mı? Okumak,paylaşmak ve tartışmak isterim. Eğer bu söylenenler doğruysa bu adam bu kadar fizik bilgisini nerden biliyordu ???? (Ve kimler destekledi???)
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.