S

Yüzbaşı
19 Mayıs 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
4 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
9 yıl
Laptop Tavsiye
Merhaba,

Laptop almayı planlıyorum, önceliklerim office uygulamarını rahat çalıştırabilecek, oyun da oynanabilecek (fps sürünmeden) ve min 3 sene kullanabileceğim bir makine olmasıdır. Değecek bir model olursa 3.000-3.500'TL'ye çıkabilirim.

Ekran boyutu tercihen 17" istiyorum ama 15.4" de olabilir.

tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler.
S
11 yıl
ipad 4.3 Personel Hotspot Yok
Merhaba,

Thailanddan aldığım ipadi bugün 4.3 yazılımına yükselttim fakat "personel hotspot" özelliği yok settings ayarlarında. Bu durum hakkında bilgisi olan var mı, turkcell'den kaynaklanan bir durum mu acaba ?
S
12 yıl
Desire Froyo 2.2 güncellemesi yayınlandı
HTC resmi olarak bu hafta sonu güncellemelerin başladığını duyurdu (Telefonu Avrupadan kilitsiz olarak alanlar için),

Bizdeki desire kullanıcılarından güncelleme OTA olarak çeken oldu mu ?
S
12 yıl
Kitlenen HTC HERO
arkadaşlar,
yaklaşık 6aydır gittigidiyordan bir satıcıdan aldığım HTC HERO'yu kullanıyorum. İlanda kayıtsız yazıyordu ama ben kayıt ettirmek için extra shoplara gittiğimde ürün zaten kayıtlı gözüküodu. Şaşırdım ama çok üzerinde düşünmedim telefonu kullanmaya devam ettim. Telefondan hiçbir şikayetim yok, gayet memnumum fakat geçen hafta yasal uyarı adı altında bir mesaj ulaştı. Telefonun kayıt dışı olduğu için bu hafta çarşamba günü kullanıma kapatılacağı yazıyordu.

Şans eseri haftasonu yurt dışına çıkmıştım bir iş için, döndüğümde telefonu kendi pasaportuma kayıt ettirmeye çalıştım fakat bu işlemi gerçkeştirebilmem için önceki kayıdın silinmesi gerekiyormuş. Bunu için de bu telefonu ilk kayıt ettiren kişinin telefonu nosu gerekiyormuş. Satıcıya ulaşamıyorum şu anda, acaba bu durumda yapılabilecek bir şey var mı bir danışmak istedim. Yoksa soğuk su mu içiyoruz telefonun üstüne

şimdiden teşekkürler
S
14 yıl
D-Link AP2100
Arkadaşlar wireless modemin sinyal seviyesi evin her yerinde iyi olmadığı için bir tane Dlink 2100ap acess point aldım ama bu AC işinde çok tecrübesizim bir türlü doğru düzgün ayarlayamadım. Benim amacım gerekli ayarları yaptıktan sonra Dlinki evinde uygun noktasında sadece fişe takarak (illa kablo ile landan mı bağlı olması lazım networke bilemiyorum) her yere wireless yaymaya çalışıyorum.
Bunun için AP repeater olarak mı kullanmam lazım , ne gibi ayarlar yapmam gerekiyor. Çünkü hemen hemen her modunu denedim ama evdeki wireless interneti yayan bir hale getiremedim aleti bir türlü.

Yardımlarınzı için teşekkürler,
S
14 yıl
Vista DirectVobSub 1080p Sorunu
Merhaba Arkadaşlar,

Çok ilginç bir sorunum var nasıl çözebileceğimi henüz bulamadım. Bir süredir codec olarak K-lite kullanıyorum ve hemen her yönü ile mutluyum. Fakat yeni kurduğum HTPC'de (Vista x86) 1080p mkv uzantılı film izlerken bir türlü DirectVobSub açılmıyor altyazılar için, elle ffdshow ile açmam gerekiyor ve değişik çözünürlüklü filmle riçin habire altyazı boyutu ayarlamam gerekiyor. DirectVobSub neden çalışmıyor çözemedim, yardımcı olabilecek var mı ?

Teşekkürler,
S
14 yıl
Philips 42PFL5603D/12 ve 42PFL7662D/12 arasında kaldım
Arkadaşkar aşağıda linki bulunan iki model arasında kaldım, yardımcı olursanız sevinirim.

Özellikleri çok benzer en büyük farkları birinin kontrası 1:4.000 ötekinin 1:30.000. Bunun dışında pahalı olanın elektrik tüketimi daha düşük ve de hdmi giriş sayısı daha fazla. Fiyat farkı 500YTL kadar, sizce aradaki fiyar farkınaa değer mi bu özellikler ? (özellikle kontrast)

42PFL5603D/12

42PFL7662D/12
S
14 yıl
4GB Bigboy Flashdisk İlginç Sorun
Flashdiski yaklaşık 1 sene sorunsuz kullandıktan sonra ilginç sorunlarla karşılaşmaya başladım. 30-40sn süren bir transfer yapmaya çalıştığım zaman sanki flashi diske bilgisayardan çıkarmışım gibi bir anda device not found falan diyor. Transfer bozuluyor. Servise gönderdim bu sorundan ötürü bana sorun yoktur diye geri yolladılar flashdiski. Başka bilgisayarda da denedim aynı sorunu orada da yapıyor, acaba bad setor falan mı oldu bir yerinde.

Önerilere açığım :) Ufak dosyalarda sorun yok, kopyalanıyor ve çalışıyorlar.
S
14 yıl
3.71 M33-2 Oyun Sorunu
PSP Uzmanı arkadaşlar, bende 3.71 m33-2 yazılımlı psp slim var, bazı oyunları açamıyorum. Oyun menüsünde gözüküyor fakat çalıştırmayı deneyince PSP logosundan sonra siyah ekranda takılı kalıyor. 222-333-default cpu hızlarında denemedim aynı sonuç oldu. Recovery menüsünden kernel ayarını 1.50 falan mı yapmak lazım yeni olduğun için tam anlamıyorum bu işlerden yardımcı olursanız çok makbule geçer.

edit: imla
S
14 yıl
Sandisk Kart
Arkadaşlar Sony'e göre daha uygun fiyatlı olduğu için Sandisk 4gb Memory Stick Duo almayı düşünüyorum, bu kartı kullanan var mı ? Sony Memory Stick'lerle performans farkı var mı ? Yardımcı olursanız sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.