E

Teğmen
27 Nisan 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
28 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
3 yıl
Dövüş oyunları arcade stick tavsiyesi
Selamlar forum ahalisi ,

Malum steam indirimleri devam ederken sf5 ve mk11 alayım diyorum fakat evde bir adet joystick var onunla oynuyorum size ilk sorum ,

1-)arcade stick ile joystick oynanışa etki ediyor mu kimisi fark etmiyor derken kimisi comboları arcade stick ile daha rahat yapıyorsun diyorlar,

2-)Ve arcade stick olarak tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mı fiyat anlamında fazla uçmadan.

Teşekkürler
E
5 yıl
Samsung A serisi 2016 ve 2017 serisi farkları neler ?
Evet arkadaşlar yeni bir telefon almayı dusunuyorum ve samsung'un A5 modelinde karar kıldım fakat A5 için hem A5(2016) hemde A5(2017) olarak 2 modeli var sormak istediğim aralarında ne fark oldugu şimdiden çok teşekkürler...
E
6 yıl
Olimpia Human mage +80 alınır !!!
Arkadaşlar sadece yüzük ile alım yapılacaktır site üzerinden özel mesaj atabilirsiniz, +80 ve skilleri açık şekilde...
E
6 yıl
WOW spectral tiger alınır !!!
Herkese merhaba arkadaşlar direk konuya giriyorum Twisting nether serverında spectral tiger yada swift spectral tiger fark etmez alınır.İster oyun için gold ile ister elden TL ile fark etmez sadece ciddi satıcılar dönüş yapsın lütfen.

Parayı gönder sonra itemi gönderim tarzı olaylara hiç girmeyelim ya bir site aracılığı ile yapabiliriz yada elden ancak bu şekilde güvenebilirim.

Özel mesaj yolu ile bana dönüş yapabilirsiniz aktif bir şekilde forumu kullanıyorum ve ne kadar verirsin tarzı mesajlar atmayınız direk fiyat yada gold olarak değerini yazınız şimdiden teşekkürler....
E
6 yıl
9 Haziranda Wildstar steame geçiyor....
Okumuş olduğum habere göre wildstar 9 haziranda yani yarın steame geçiyor bu oyun hakkında pek az bilgim var sadece blizzard'ın eski çalışanlarının kurmuş olduğu bir ekip tarafından yapıldığı ve oyundaki diyalogların görevlerin baya makara olduğunu biliyorum.
Bu oyunu oynamış arkadaşlar ne düşünüyor oyun hakkında önceden aylık ödeme sistemi vardı şimdi onuda kaldırmışlar F2P diyorlar ama oyun nasıl PVP nasıl PVE nasıl yorumları alalım bir belki DH ekibi olarak bir klan kurup başlarız güzelse....
E
6 yıl
Balrum yepyeni bir oyun ultima tadında.... [REHBER]
Evet arkadaşlar öncelikle hepinize selamlar direk konuya dalıyorum bodoslama..

Balrum nedir ?


-Balrum kickstarter projesi ile hayat bulan balconyteam isimli ekibin elinden çıkma izometrik , 2D , açık dünya ve sıra tabanlı (sadece dövüşler sıra tabanlı) bir RPG.

Balrumun esprisi nedir ?

-Balrum benim gibi 98-99 yılından kalma dinozor oyuncular için adeta bir ilaçtır.O dönemleri hatırlayanlar bilirler ama bilmeyen yeni kardeşlerimiz için o döneme ışık tutmak gerekirse oyun içi detayların grafiklerin çok üstünde olduğu dönemlerdi.Hile hurdanın olmadığı emeklerin ön planda oldugu dönemlerdi.O dönemlerin efsaneleri arasında Diablo2 ve Ultima Online gösterilebilir.

Grafik olmadan oyunun tadı nerde peki ?


-Hemen şöyle açıklayım kendi canımızı doldurabilmek için yapılan işlemleri sayarsam oyunların içerisindeki detayların ne kadar tatlı olduğunu anlayabilirsiniz sanırım.İlk önce koyun bul , yününü al , onu terzi mekanında işle ,ipek ve kumaşa çevir , sonra bandaj yap ve kendini iyileştir :)

İyi güzelde Balrumdan bahset hele biraz...

-Hemen efendim.Balrum açık bir dünyada hayatta kalma , rol yapma , görevlerle haşır neşir olma , craftingle uğraşma ve buna benzer öğeleri çok tatlı bir hikayenin içine gömmüş oldschool bir RPG oyunudur.Baştan söyliyim orta ayar bir ingiliççe gereklidir hikayeleri ve olay örgüsünü anlamak için.

Hikaye nasıl başlıyor peki ?

-Ailesini kaybetmiş ve büyükdedesi ile yaşamaya devam eden bir maceracıyı yönetiyoruz.Oyunun başında evimizin giriş kısmı yangından ufak bir hasar görmüş ve dedemiz bunu tamir etmemizi istiyor bizde bunun için etraftan odun toplayıp tamir işine girişiyoruz.
-Daha sonra evleri alevler içinde kalan ve aile bireyleri kayıp olan bir komşumuzu araştırma görevini veriyor dedemiz ve bu görevleri yaparken ufak ara görevleri de yaparak hikayenin detaylarına ulaşıyoruz.Kendimiz ve ailemiz hakkındaki gizemler ne acaba yada dedemizin bize söylemediği şeyler neler ?
- Yan görev derken mesela evimizin hemen aşağısındaki komşumuzdan 10 tane arı toplama görevini de alarak ufaktan exp toplayabiliriz.Hem evimizi tamir etmek için odun toplarken o sırada da arı toplayarak iki görevi de aradan çıkartabiliriz.
-Unutmadan söyliyim oyunda inanılmaz bir detay var ve görevler diyaloglar çok fazla kısaca en hardcore oyuncunun bile bitirmesi çok uzun sürecek bir oyun.

Peki iyi hoşta karakter oluşturma olayı nasıl ?

-Oyuna başlarken Guild Wars 2 deki gibi kendi hikayemizi oluşturarak başlıyoruz ve bu hikayede seçtiğimiz şeyler bize bonus , meslek ve karakterimizin türü hakkında sonuçlar doğuruyor.Mesela hikaye oluştururken kamp yapmayı çok severim her ortamda hayatta kalırım diyoruz ve bize survivalist diyor ve bunun bonuslarını alıyoruz.Daha sonra büyücü bir aileden geliyorum diyoruz ve malum büyücü yönünde ilerliyoruz yada büyücü bir aileden geliyorum ama ben ok ve yay kullanmayı seviyorum falan diyoruz archer yönünde skill ve statlar geliyor.Daha sonra alchemy yada blacksmith gibi mesleklerden birini seçip yola devam ediyoruz az çok kafanızda oturmuştur diye düşünüyorum.

Oyundaki combat sistemi nasıl sıra tabanlı olayı nasıl işliyor ?

-Sıra tabanlı mantığı satranç ile aynı mantık da aslında bir hamle sen yaparsın bir hamle düşman.Oyunun başından beri yanımızda olan pet hayvanımızla birlikte oyuna başlıyoruz ve savaşlarda inanılmaz faydası dokunuyor oyunun içinde diğer hayvanlarıda ehlileştirerek(tame) petiniz yapabilirsiniz tabiki de.Ayrıca petinize tanklatabilirsiniz ama öldürmemeye dikkat edin.
-Okçu ve büyücü classlarının kısaca range olanlar düşman yanına gelene kadar zaten iyi bir hasar veriyorlar ama melee classlarda savunma ve kritik olarak o açığı kapatıyor diyebilirim.
-Combat sistemi ilk başta zorluyor alışamıyorsunuz ben 2 kere oyun başında ayıya öldüm mesela yeniden başlamak zorunda kaldım :)

Oyundaki ufak detaylar ne ola ki ?

-Mesela petiniz ölürse phonenix egg ile tekrar canlandırabilirsiniz onuda ağaç keserek bulabilirsiniz.
-Eşyalarınızı blacksmithden tamir edebilirsiniz.
-Oyundaki para ile skill açtırıp str , dex falan satın alabilirsiniz.
-Oyundaki her şey ile etkileşime geçebildiğinizi unutmayın ufak bir vazonun içinden neler çıkacağını bilemezsiniz :)
-Uyuduktan sonra açıkıp susayacaksınız ve canınız azalabilir telaş yapmayın dedenizin evinin yanındaki kuyudan su içip inventory kısmından fooda gelerek bir şeyler yiyip kendinizi toplayın
-Uyurken kabus(nightmare) görebilirsiniz telaş yapmayın kabustaki yaratıklara kendinizi öldürtüp uyanın sonra tekrar uyuyun :)
-Millet evdeyken sandıklarını açmaya yada bir şeyler çalmaya kalkmayın direk saldırırlar salak değiller
-Kendi güvenli evinizin etrafına birşeyler ekip biçin sonra toplarsınız alchemyde kullanırsınız.
-Combattayken can potu kullanabilirsiniz ufak ama önemli bir detaydır.

Şimdilik rehberimizi burada bitiriyorum eğer beğenilirse istek olursa resimli paylaşımlarla konuyu zenginleştirebilirim.Okuduğunuz için teşekkürler...
E
6 yıl
Global MU (Offical) başlamak için ekip aranıyor...
Merhaba arkadaşlar neredeyse 9 yıl önce başlayıp bıraktığım Mu online yeniden başlamak istiyorum Private serverların ömrü kısa olup oyundaki zevki azalttıgı için global başlamayı düşünüyorum acaba başlayan olur mu yada globaldaki son durum ne oyuncu sayısı falan yada önerebileceğiniz server var mı ?

Eğer toplu başlarsak bir ts yada raidcall ayarlayıp bırlıkte takılabılırız...

-----Oyuna başladıktan sonraki deneyimlerimi aktarıyorum-------

Global server olduğu için level atlamak o kadar da kolay değil yani 1 günde full oynadığınızda 1 levelden 80'e gelebiliyorsunuz.
Oyunda mesela herhangi bir server ele alalım Asgard serverı olsun ve bu server kendi içinde ,
-Gold PVE
-Gold PVP
-Normal PVE
-Normal PVP şeklinde ayrılıyor.Gold serverlara girebilmek için ticket almanız gerekiyor bir nevi premium sayabiliriz.Fakat gold serverına girerseniz ve exp buff veren scrolldan da alırsanız neredeyse x4 exp geliyor hele birde partyinizde 3 farklı class varsa exp tekrar katlanıyor kısaca inanılmaz hızlı kasabilirsiniz bu şekilde.
Oyuna başladığınızda 3 farklı class geliyor klasik elf,dark wizard ve dark knight.220 levele geldiğinizde tekrardan dark lord falan açılıyor oralar aynı.
Görev mantığı şu şekilde yaklaşık 15 level olana kadar spider hunt görevleri sonra 25 levele kadar lich hunt görevleri ile devam ediyor belli bir levelden sonra 80 olması lazımdı tam hatırlamıyorum bu sefer item görevleri açılıyor görevler setler veriyor.
Oyunda düşürdüğünüz itemleri satarak ufak ufak zen kasabilirsiniz daha sonra bu paralarla NPC lerden setleri alabilirsiniz
E
11 yıl
90 gündür kullanılmayan WAR hesabınızı aktif edin 14 gün bedavadan kazanın!!!!
Evet arkadaşlar bende hesabımı aktif ettigimde fark ettim ve araştırdım sonuç olarak 90 gün ve üzeri bir WAR hesabı kullanılmadıgında deactive oluyor ve siz bunu aktif ettiginizde +14 gün kazanıyorsunuz.

(Lütfen saçma sapan mesajlar atmayınız bunu bilmeyen mi var vs türü)

Nasıl aktif ederim?

Offıcal WAR sitesine gidin yukarıda Account Management var ona tıklayın.
Karşınıza 4 bölümden oluşan bir login ekranı gelecek kafanız karışmasın.
En altda bulunan ''Have a Mythic Master Account?'' kısmına emailimizi yazıyoruz.(Bu email WAR üyeligimizin emaili olacak)
Şifremizi yazıp sign in diyoruz ve emailimize gidiyoruz gelen linke tıklıyoruz ve hesabınıza 14 gün yüklenmiştir....
E
11 yıl
Call of Duty: Black Ops, Almanya'da yasaklandı!
Activision'ın şüphesiz bu yıl en büyük kozu olan Call of Duty: Black Ops'un, daha piyasaya sürülmeden Almanya'da yasaklandığı belirtildi. PCGames.de'nin bildirdiğine göre, oyunun Avrupa versiyonu Almanya'da satılamayacak, sadece yerelleştirilmiş versiyonu bulunacak. Bu da Steam'den satın alınabilecek.

Savaş oyunlarının zaten genellikle şiddet içerikli olmaları normal. Bunun için de +18 ibaresiyle satılıyorlar, ancak başta Avustralya ve Almanya gibi ülkelerde olmak üzere bu tip oyunların yasaklanması artık rutin halini aldı. Hatırlarsanız, Crytek de bu tarz kısıtlamaların olması durumunda ülkede bulunan stüdyosunu kapatacağını bildirmişti.
E
11 yıl
The Elder Scrolls IV: Oblivion
Oblivion, yeni nesil için hakiki bir rol yapma oyunu ve oyunculuk için ileri bir atılım. Zengin içeriklendirilmiş ve yaşam dolu oyun dünyasına adım atın. Oblivion, destansı ve çok başarılı Elder Scrolls serisindeki son bölümüdür ve tamamen oyuna kendinizi kaptırabilmeniz için yeni nesil oyun donanımlarından sonuna kadar faydalanır. Serbest oynanış ve eşi görülmemiş grafiklerin oluşturduğu güçlü kombinasyonla, kendi yöntemlerinizi kullanarak ana görevleri açığa çıkarın ya da bu çok geniş dünyayı keşfederek karşınıza çıkacak zorlukları kendiniz bulun.

İmparatorun gizemli ve zamansız ölümüyle, Tamriel’in tahtı boş kalır. İmparatorluk parçalanmaya başlamışken, Oblivion kapıları açılır ve iblisler ülkede ilerlemeye, yollarındaki herşeyi yoketmeye başlar. Karanlığın akınını durdurmak için, tahtın kayıp varisini bulmalı ve Tamriel’i yoketmekle tehdit eden uğursuz entrikaları açığa çıkarmalısınız.

Başka bir yaşamı başka bir diyarda yaşayın. Hayal edebildiğiniz karakterinizi yaratın ve oynayın - asil savaşçı, sinsi suikastçiden yaşlı büyücüye kadar.
Yeni nesil grafikler. Oyunlar arasında gerçek yaşamı yansıtan kasabaları, zindanları ve en gerçekçi ormanları içeren, eşi benzeri olmayan görüntüleri yaratmak için Pixel-shader efektleri ve yüksek çözünürlüklü televizyonları tamamen desteklemektedir.
Birincil kişi gözünden arbede ve büyü. Tamamen yeni mücadele ve büyü sistemi, gerçekten hissedebileceğiniz darbelerle, birincil kişi gözünden rol yapmaya yeni seviyede bir yoğunluk getiriyor.
Parlak yapay zeka. Bu sarsıcı yapay zeka sistemi, Oblivion karakterlerine 7 gün 24 saat, çevrelerinde olan bitene göre kendilerini programlamalarını ve kararlarını vermelerini sağlıyor. Oyuncu olmayan karakterler yemek yiyor, uyuyor ve kendi amaçlarını kendi başlarına yerine getiriyorlar.
Gerçekçi karakterler. Oblivion’ın 1,000’in üzerinde oyuncu olmayan karakterleri, yüz ifadeleri, dudak uyumu ve tam diyalogları ile hayat buluyor. Hatta birbirleriyle ya da sizinle senaryolaştırılmamış sohbetlere girebiliyorlar.
Önü açık oynanış; Kısa kapışmalar. Kendi yöntemlerinizle keşfetmeniz için Oblivion’ın devasa dünyası sizin için açılıyor ve haydutlarla kavga etmek, ilaçları karıştırmak, büyü yapmak ve arkadaşlarınızı ikna etmek gibi kısa süren olaylar, mücadelelerin sürekli karşınıza çıkmasını sağlıyor.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.