Size birşey danışacağım. Kardeşim rent acarcı olduğu için araç için %70’ine kadar kredi çekebiliyor. Amacım bir easy plus egea sedan alıp onu çalıştırmak. Ama 2 yıllık bir kredi kullanımında çektiğinin 2 katını ödüyorsun. %30’unu ödersem yuvarlak hesap geriye kalan 500000₺’yi 4,0 ve civarı faizden aylık 41000 gibi bir meblag ödeme çıkıyorak 1milyonluk bir ödeme çıkıyor. Ha araç aylık ne getirir emin değilim ama kış, sezon ölü ve önümüz karanlık. İşler sarpa sarar mı, bu rakamlara ucuz dermiyiz emin değilim de bu hesapla 2 yılda egea 1300 tl gibi rakama patlar. Sizce mantıklı mı? Ve en uygun kredi kullandıran neresi var bilgisi olan? Kardeşim de ne zaman araç al dese almamış olup araç fiyatlarıda hep uçtu. İlk al dediğinde egea 78bindi şimdi 10 katı:// |