Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Kitabın adını bulmama yardım!

M matador_mirkhan Konu Sahibi
11 ay (2910 mesaj)
İlk okuldayken okuduğum bir kitap vardı. Beni derinden etkilemişti. Oturduğum koltukta birden aklıma geldi ve tekrardan müthiş bi okuma isteği duydum ama kitabın ismi aklıma gelmiyor. Esasen birkaç püf noktasını hatırlıyorum ama googleda hiçbir şey bulamadım. Aklımda olduğumda bahsedeceğim:
Dünyadaki bütün yetişkinler bir şeyi paylaşamadıkları için savaşa giriyorlar. Global çapta. Yalnız kullanılan silah çok değişik. Yanlış hatırlamıyorsam bombanın ismi “güldüren 15” idi. Bombanın özelliği patladığında hiçbir yeri yıkmıyor sadece ışıklar cıkarıyordu ama bu ışıklar günler içerisinde yetişkinleri deliliğin sınırına kadar sürüklüyor ve en sonunda çıldıran yetişkinler ker türlü canlıya saldırıyor ve öldürüyor ve bir süre sonrada kendi de ölüyordu. Ama çocuklara bombanın etkisi olmuyordu hızlı hücresel yenilenme olduğundan. Bütün dünya çocuklara kalıyordu. Ama öncesinde yetişkinler başlarına gelcekleri bildikleri için çocuklar için sığınaklar hazırlıyor, onları yetişkinlerin olmayabileceği bir gelecek için yetiştirip dökümanlar data vs depolıyorlardı.
Genel olarak konu bu. Esasen günümüzde buna benzer artık çok dizi film var ama bu dediğim kitabı en az 22 yıl önce okumuştum o yüzden aşırı etkileyici gelmişti. Acaba okumuş olma ihtimali olan cıkar mı forumda. Yada adını bulabilecek??

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


R Rumpel Von Stiltskin
11 ay (157 mesaj)
Konusu çok güzel duruyor bilen varsa yazsın bende merak ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


D Dumb Truck
11 ay (2293 mesaj)
böyle söyleyince gülten dayıoğlu kitabıymış gibi g eldi


Bu mesaja 1 cevap geldi.

T TRajikomik
11 ay (827 mesaj)
boş vakit geçirmelik bir kitap sanırım
bulamazsanda üzülme bence.


büyükleri sevdiren kitaplar önerebilirim.
M matador_mirkhan Konu Sahibi
11 ay (2910 mesaj)
Onsiz diyince onun kitapları nelermiş bi baktım. Tam incelemesemde Dünya Çocukların Olsa kitabı yakın gibi duruyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Dumb Truck
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.