B

Yüzbaşı
22 Nisan 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
67 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
B
2 hafta
Ürün Fotoğrafçılığı için BODY ve LENS tavsiyesi?
Kendi özel işlerimde kullanmak üzere maksimum verim alabileceğim, minimum SEMI-PRO veya PRO segmentinde ama gereksiz para da harcamadan alabileceğim en iyi fiyat performans fotoğraf makinası ve lens seti hangisidir? Amacım profesyonel seviyede ürün fotoğrafı çekmek ve en az semi-pro seviyede ürün videoları çekmek:

MUTLAKA OLMALI:

- BODY'de mutlaka dahili stabilizasyon sistemi (IBIS) olmalı.
- 4K 60+ FPS video.
- AYNASIZ olmalı.
- Odaklama problemleri olmamalı.

OLSA İYİ OLUR:

- 10+ Bit video çekimi.
- Lens sabit odaklı olsa iyi olur.
- Full format olursa iyi olur.
- Body'de mikrofon girişi olsa iyi olur.
- Foto çözünürlülüğü yüksek olsa iyi olur.
B
8 ay
Aracın önünden gelen "tıkırtı" sesi (Videolu)
Sadece düşük hızlarda ve düşük devirlerde, gaza çok hafif basınca aracın sol ön tarafından (en azından sürücü koltuğundayken bana o taraftan geliyor) videoda 9-12. sn'ler arasında duyulabilecek bir tıkırtı, hırıltı sesi geliyor. Gaza biraz daha basınca ses kesiliyor. Cok düzensiz bir ses. Gaza sadece belirli bir miktar basılı tutarsam ses gelmeye devam ediyor. Gazdan ayağımı çekince ya da gaza daha fazla basınca ses kesiliyor. Videoda da sadece 3 sn kadar duyuluyor, ama normalde 7-8 sn. kadar sürüyor. Belki ayağımı sürekli aynı şekilde gazda tutsam bu süre daha da uzayabilir. Bu sesin kaynağı ne olabilir?

https://www.youtube.com/watch?v=rTql1g_aZhs
B
10 ay
Macbook'a FULL format atma, veri güvenliği?
MAcbook'umu satmak üzereyim, satış yaparken FORMAT atacağım. Bu tüm kişisel verlierimi siler mi, bunun dışında yapmam gereken bri şey var mı? Sonrasında tekrar verilerime erişilemesin istiyorum. Tam olarak tüm verileri "geri dönüşü olmaksızın" nasıl silebilirim?
B
10 ay
Neden evin en iyi donanımlı PC'sinde internet EN YAVAŞ?
Evde cep telefonları dahil en az 6-7 cihaz var ve hepsi aynı modemden internete bağlanıyorlar. Fakat evdeki en yeni, en pahalı ve en yüksek donanımlı pc'sinde internet yerlerde. O kadar ki bazen youtube videolarını bile 340 çözünürlükte falan gösteriyor. Sayfalar parça parça yükleniyor. Diğer cihazlar normal bağlanıyor internete. Bunun nedeni ne olabilir?

NOT:

  • Ürün Apple ürünü., ona göre çözüm önerirseniz sevinirim.
  • Yeni ve anlık bir durum değil, ürün satın alındığında beri bu durumda.
B
11 ay
DSG şanzıman yağını kendim değiştirebilir miyim? (+ DEĞİŞTİRDİM)
Yaşadığım ülkede işçilik ücretleri pahalı olduğu için şanzıman yağını kendim değiştirmek istiyorum. Aşağıya ekleyeceğim videoyu izlediğimde çok da zor bir işlem gibi gelmedi bana. Pek çok işini (yağ, filtre, balata vb.) Kendi yapan biri olarak dsg şanzıman yağını kendim değiştirsem bir sıkıntı yaşayabilir miyim? Daha önce bu değişimi kendi yapmış birileri var mı?

https://www.youtube.com/watch?v=M55_GdKz8ig&feature=youtu.be
B
11 ay
DSG şanzıman sesi ve şanzıman yağı değiştirme?
Aracım DSG şanzıman ve örneğin frenle kırmızı ışıkta durduğumda vites D de kalırsa, ayağımı frenden hafif çektiğimde hafif bir tıkırtı, "tor tor tor" veya sürtünme sesi gibi bir ses eşliğinde şeklinde ileri gitmek istiyor. Ayağımı frenden tamamen kaldırdığımda ses kesiliyor ve araç kendi kendine yürüyüş hızında ilerliyor. Ayak frenden çekildiğinde vites D'de ise aracın ileri gitmek istemesi normal, ama önceden bu ses gelmiyordu. Şanzıman yağını değiştirsem bu ses düzelir mi? Bu sesin kaynağı ne olabilir?

Not: Araç 200 bin km üzeri ve daha önce şanzıman yağı değiştirildi mi bilmiyorum.
B
11 ay
Amortisörleri değiştirerek üst segment konforu elde edilebilir mi?
Bazı üst segment araçlara bindiğinizde araç yolun üzerinde kayarak ilerliyor gibi oluyor. En ufak yol bozukluğunu, çukuru hissettirmiyor. Belli ki amortisör sistemleri çok iyi. Ortalama bir araca bu tarz kaliteli bir amortisör sistemi takarak o seviyede bir konfor elde edebilir miyiz?

Mevcut aracımın (Octavia) yol konforunu olabildiğince artırmak, olabildiğince yol bozukluklarından, çukurlardan etkilenmemesini istiyorum. Bunun için neler yapabilirim? Bu konuda detaylı bilgi verebilecek birileri var mı?
B
11 ay
Balata değiştirmek rot ayarını bozar mı?
4 lastiği değiştirdim, balataları da değiştireceğim ve rot ayarı yaptıracağım. Merak ettiğim şu; önce rot ayarını yaptırıp balataları değiştirsem rot ayarı bozulur mu, yoksa önce balataları değiştirip sonra mı rot ayarı yaptırmalıyım?
B
11 ay
Ön tekerlerden gelen bu SES normal mi? (Videolu)
Son zamanlarda ayağımı frenden çekerken ve düşük hızlarda direksiyonu sağa sola döndürürken bir gacırtı sesi alıyorum. O nedenle poryaları kontrol etmek istemiştim. Aracın lastiklerini teker teker kaldırıp test ettim, amacım porya bilyalarında bir problem olup olmadığını anlamaktı. Tekerleri elle çok hızlı çeviremedim, ileri geri eksende bir sorun yok gibi, ama sağa sola hareket ettirince ön iki tekerden videodaki gibi bir ses geliyor. Bir tür boşluk gibi. Arka tekerleri de test ettim, onlarda bu ses yok. Bu ses normal mi, yoksa bir problem göstergesi mi.
Bu arada araç DSG şanzıman ve N modunda bu işlem yapılırken.
Video aşağıda:

Videoyu izlemek için tıklayınız
B
11 ay
Araç en ufak tümseği bile neden hissettirir?
Aracım son zamanlarda önceki zamanlara oranla daha konforsuzlaştı. Yoldaki en ufak bozukluğu bile hissettiriyor. En ufak tümseği hissediyorum. Herhangi bir teknik takırtı, tukurtu, gıcırtı duymuyorum, ama en ufak tümsekte, yol bozukluğunda bile araba bunu hissettiriyor. Bunun nedeni ne olabilir? Amortisör takozu bozulursa bunu yapar mı? Cünkü kalkış sırasında direksiyonu sağa sola çevirirken de ön taraftan gelen hafif bir gıcırdama oluyor, bunun takozdan olabileceğini duydum. Acaba takozda sorun varsa yol bozukluğunu da daha fazla hissettirir mi?

Not: Lastikler yeni, onunla alakalı değil.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.