Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Ürün Fotoğrafçılığı için BODY ve LENS tavsiyesi?
B
2 ay
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Kendi özel işlerimde kullanmak üzere maksimum verim alabileceğim, minimum SEMI-PRO veya PRO segmentinde ama gereksiz para da harcamadan alabileceğim en iyi fiyat performans fotoğraf makinası ve lens seti hangisidir? Amacım profesyonel seviyede ürün fotoğrafı çekmek ve en az semi-pro seviyede ürün videoları çekmek:

MUTLAKA OLMALI:

- BODY'de mutlaka dahili stabilizasyon sistemi (IBIS) olmalı.
- 4K 60+ FPS video.
- AYNASIZ olmalı.
- Odaklama problemleri olmamalı.

OLSA İYİ OLUR:

- 10+ Bit video çekimi.
- Lens sabit odaklı olsa iyi olur.
- Full format olursa iyi olur.
- Body'de mikrofon girişi olsa iyi olur.
- Foto çözünürlülüğü yüksek olsa iyi olur.K
2 ay
Yarbay

Sanki Sigma fp L'i arıyorsunuz.

Sadece IS aksıyor gibi görünebilir. Elektronik stabilizasyonu (EIS) var, bunun da sebebi bence videoda da kullanılabilir bir IS istenmesi.

https://www.sigma-global.com/en/cameras/fpl/

iyi anlatanlardan biri:

https://www.youtube.com/watch?v=vp9nZmFng20


Bu mesaja 1 cevap geldi.
A
2 ay
Yarbay

Ürün fotoğrafçılığı için çekim bu işin en kolay kısmıdır. Önemli olan iyi bir bilgisayarda, iyi bir monitörde, iyi bir photoshop bilgisine sahip olmaktır. O nedenle piyasada ki her aynasız makine ve her sabit diyaframlı lens ile ürün çekebilirsiniz. Önemli olan ihtiyaca göre o fotoğrafı düzenleyebilmek.
Örneğin benim tavsiyem Olympus OMD EM1 mark2 yada EM5 mark 2 olur. Üzerinde de Olympus 12-40 f2,8 pro lens yeterlidir. Kalanı için de ilk kısımda bahsettiğim şeyler lazım.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
B
2 ay
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Şu an elimde Panasonix GX80 var ve M.Zuiko 45mm lensim var. Fotoğraflarda doğru ışık seti ile bir yere kadar iş görüyor ama tam tatmin edici diyemem. Ama videoda renkler çok patlıyor ve 8 bit çektiği için çok müdahale şansı vermiyor. Tavsiye ettiğiniz iki body fotolarda ve videoda hissedilir bir iyileşme sağlar mı?
Bu mesajda bahsedilenler: @AKINLASINN
B
2 ay
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Bu makineyi daha önce hiç duymamıştım, çok enteresan bir segment, biraz inceledim, tasarımına bayıldım ama fokus becerileri ve rolling shutter seviyesi biraz kötü geldi. Biraz daha araştıracağım.
Bu mesajda bahsedilenler: @Karbon 12
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.