S

Yüzbaşı
28 Şubat 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
67 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
3 yıl
MILENICOM Modem Kirası
Arkadaşlar öncelikle selamlar,

5-6 aydır milenicom fiber 35mbit 89.90TL(eskiden 79.90) olan tarifeyi kullanıyorum. Yalnız faturam 90 TL + 15TL modem kullanım ücreti olarak geliyor ve artık ödediğim parayı sorgulamak istedim. İlk sorum bu modem kullanım ücreti her fiber sağlayıcıda mevcut mu yoksa milenicoma özel bir saçmalık mı?

Bunun yanında ben türktelekomdan milenicoma geçerken 1 yıl boyunca faturama ek yansıtılan bir modemim vardı ve kira değildi taksitini ödedim yani modem benimdi. Milenicoma geçerken bu modem değişecek denildi fakat modem değişmeden devam edildi ve ben kendi modemimi kullanmama rağmen 15 tl kira ödemeye başladım. Asıl saçma olan noktaya geliyorum, geçen hafta nakil talebinde bulundum ve internetimi yeni daireme taşıttım eve gelen saha personeli eve yeni modem bağlamış ve eski(bana ait olan turk telekomdan aldığım) modemi turk telekoma iade etmemi istemiş. Milenicomu aradım onlar diyor bize iade edeceksiniz, saha personeli turk telekoma iade edin diyor. Benim anlamadığım ben bana ait olan modemi neden bir yere iade ediyorum bir yanış anlaşılma veya benim anlayamadığım bir nokta var gibi. Bilgisi veya yorumu olan arkadaşlar yardımcı olrusa sevinirim. Herkese iyi forumlar.
S
4 yıl
Farklı Amper Batarya Seri Bağlama?
Herkese iyi forumlar, laptop bataryam bozuldu ve acil olarak tamir etmem gerekiyor cuma olduğu için yenisinin gelmesiyle vakit kaybedemem. Bataryanın içini açtığımda 4 seri bağlı hücre gördüm
ve ölçtüğümde hücrelerden birisinin pert olduğunu farkettim. Her hücre 3.7V 2950mah. Bu hücre yerine elimde amperinden emin olamadığım(muhtemelen 2200mah) başka bir li-on bataryayı seri bağlasam beni ne kadar götürür? Biliyorum farklı amperajların seri bağlanması düşük amperli bataryayı öldürür. Fakat işim acil olduğundan dolayı denemem gerekiyor. Aynı zamanda bu amper farkı başka bir sorun teşkil eder mi?
S
5 yıl
Ankara YDS Kursu Tavsiye?
4 ay önce Ankara'ya taşındım ve artık boş zamanlarımı değerlendirmek istiyorum. Ankara'da verim aldığınız YDS kursu var mı? Herkes Akın Dil tavsiye ediyor ama bana fazla marka yapmış, adını duyurmuş gibi geldi. Daha kalitelisi varsa öğrenmek isterim. Fiyatlar hakkında da bilgisi olanlar yeşillendirirse sevinirim.
S
6 yıl
6000-7000 TL Arası Araç Tavsiyesi
Üniversite öğrencisiyim 7-8 bin lira gibi bir meblağ biriktirdiğim param var eski model bir araba almak istiyorum murat 124,lada vaz benzeri. Fakat sitelerde fiyatları uçuk geldi 10-12 bin civarı çoğu ilan. Bu fiyatlar normal mi? Bu iki model hakkında yorumlarınız ne olur? Klasik tarzda bu tipte önerebileceğiniz farklı modeller var ise belirtirseniz sevinirim.
S
7 yıl
Solidworks Montaj Animasyonu Yardım
https://www.youtube.com/watch?v=p54uCNgxLFM
https://www.youtube.com/watch?v=fJ_4bJxbsoU

Bunlar gibi montaj animasyonu nasıl oluştururum? Ptlatma ve daralt fonkisyonları çok pasit faklıyor bunlara göre. Ben bu şekilde montajlandıkça belirmesini istiyorum parçaların.
S
7 yıl
SolidWorks Montaj Animasyonu Yardım
https://www.youtube.com/watch?v=p54uCNgxLFM
https://www.youtube.com/watch?v=nvTeJvRi8Bo

Bu gibi montaj animasyonu nasıl hazırlanır? Patlatma-daralt gibi fonksiyonlarda parçalar çalışma alanında kalıyor. Ben bu şekilde montajlandıkça diğer parçaların belirmesini istiyorum.
S
7 yıl
ASUS X550V Ekran Kararması
Laptop'u geçen hafta aldım fakat bilgisayarda bazen ekran gidiyor. 1-2 dk işlem yapmayınca pc sanki kendisini uykuya alır gibi ekranı kapatıyor fan falan çalışıyor ama ekran siyah ekranda kalıyor.Sebebi ne olabilir garantiye götürmem gerekir mi?
S
7 yıl
ASUS X550V Harddisk Sorunu
Arkadaşlar dün Vatan Bilgisayardan Asus 550VX Notebook aldım. İlk açtığımda dikkat etmedim fakat gece olunca ve programlarımı yükleyince harddiskten bi ses geldiğini farkettim. Harddisk sürekli işlem yapıyor gibi cızırtılı bir ses çıkartıyor,ve HDD ışığı pır pır yapıyor sürekli.Görev yöneticisine girdiğimde ise DİSK %100 çalışıyor.Bunun sebebi nedir? Garantiye vermelimiyim yoksa programlarla falan halledilir mi? HDD Regenerator işe yarar mı?
S
8 yıl
Discovery Brick Oldu
Arkadaşlar az önce hafıza arttırma yaparken telefona brick oldu.Açılışta general mobile yazısında kalıyor. SP Flash ile stock atayım dedim, telefonu ilk görüyor PC 5 sn sonra bağlantı kopuyor tekrar.Çözüm önerebilecek var mı bağlanma konusunda veya başka bir şekilde kurtarma konusunda?
S
8 yıl
Solidworks 2015 Veri Kaybı
Arkadaşlar dün proje çizerken pc dondu solid kendini kapattı.Montajı tekrar açtığımda bazı parçaların açılmadığını gördüm ünlemli çıkıyorlardı.Bu parçaları normal proje dosyası şeklindede açamıyorum.Dosyalarımı drive'a kaydetmiştim oradan indirdim yine aynı sonuç o parçalar açılmıyor.Sorunun sebebi hakkında bilgisi olan var mı?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.