Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
3
Cevap
946
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Farklı Amper Batarya Seri Bağlama?
S
4 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Herkese iyi forumlar, laptop bataryam bozuldu ve acil olarak tamir etmem gerekiyor cuma olduğu için yenisinin gelmesiyle vakit kaybedemem. Bataryanın içini açtığımda 4 seri bağlı hücre gördüm
ve ölçtüğümde hücrelerden birisinin pert olduğunu farkettim. Her hücre 3.7V 2950mah. Bu hücre yerine elimde amperinden emin olamadığım(muhtemelen 2200mah) başka bir li-on bataryayı seri bağlasam beni ne kadar götürür? Biliyorum farklı amperajların seri bağlanması düşük amperli bataryayı öldürür. Fakat işim acil olduğundan dolayı denemem gerekiyor. Aynı zamanda bu amper farkı başka bir sorun teşkil eder mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinekel -- 20 Aralık 2019; 10:38:44 >

D
4 yıl
Binbaşı

Uzun süre kullanırsın önemli olan son bağlandığının uzun süre yatmamış olması.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

K
4 yıl
Binbaşı

Farklı tip pilleri bir arada kullanmak hem teoride hem pratikte tavsiye edilmez. Aynı tip olup birisi eski diğeri yeni olma durumunda da aynıdır.

Ancak işim acil diyorsunuz... İşiniz bitene kadar kullanın, bir an önce full yenileyin bataryanızı.D
4 yıl
Binbaşı

Farklı tip degil İkiside li-on
Sadece mAh düşük< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.