E

Yarbay
20 Ocak 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme (?)
61 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
E
11 ay
Tüketici hakem heyeti başvurusunu kazandım ama...
Merhaba, internet üzerinden satın almış olduğum ürünün 1 sene içerisinde 2 defa servise gitmesinden dolayı 2.sinde servise gönderirken para iadesi istemiştim. Ama ürünü tekrar tamir ettirip sağını solunu çizerek bana geri gönderdiler. Bende ürünü tüketici hakem heyetine verdim. Sonuç 6 ay sonra açıklandı ve evime 8 şubatta tebliğ kağıdı geldi. Durumun lehine olduğu ürünü iade edip tutarın tarafıma iade edilmesiyle sonuçlandı. Bende karşı tarafın beni aramasını bekledim. Nitekim 24.02.2021 tarihinde beni aradılar. Bu arada karşı tarafı tüketici hakem heyetine verdiğimde hiçbir şekilde kendilerini savunmadılar. Aradıklarında bana ürünü acil bir şekilde kargoya verip göndermemi istediler. Firma Ankara da olduğu için kargo ile göndereceğim mecbur. Firma bana faturayı kargo firmasından ibraz ettirip irsaliye faturası keseceklerini söylediler. Karşı tarafın sesi biraz heyecanlı ve aceleciydi. Beni biraz şüphelendirdiler. Bu durumda benim ne yapmam lazım bilemedim. 8 şubatta tebliğ edilen sonuç lehimeydi. Bu saatten sonra beni uğraştırabilecek bir şey yapabilir mi karşı firma onu merak ediyorum. Dedikleri gibi içim rahat bir şekilde göndereyim mi?
E
3 yıl
Şu ceketi nereden bulabilirim
< Resime gitmek için tıklayın >

Reisin üzerindeki ceket fenaymış nasıl bulabilirim
E
3 yıl
Sanırım üst insanım
Her şeyde o kadar yetenekliyim ki nereye el atsam o en iyisi oluyor. Benimle işe giren herkes memnun kalmıştır.
Tam bir alfa erkeğiyim tanıştığım insanları hemen etki altına alarak bana itaat etmesini sağlıyabiliyorum. İnsanlarin hepsi benim içın yönetilmeyi ve benim amaçlarım için kullanılmayı bekleyen böcekler gibi. Ve inanıyorum bir gün dünyayı yöneteceğim.
E
3 yıl
Bundan bir kaç yıl önce derdimi seveyim dediğiniz şeyler
3 yıl önce sakalım çıkmıyo diye dert ediniyordum derdimi seveyim.
E
4 yıl
Cehaleti boğmak istiyorum
Fikri olmadığı konularda atasından duyduğu dogmaları olgu edinmiş insanların cahilce bunları savunarak kendilerini bir boklar hakkında bilgili sanmasından nefret ediyorum. İnsan biraz olsun da hayatı sorgulama özelliği kazanır yav. Yemin ediyorum bu milletin bir sonu olacaksa bunun nedeni cahillerin cür'etini aşacak olmasıdır. Vatanım için umutlu olmaya çalışıyorum, insanlar için umutlu olmaya çalışıyorum ama her gün biraz daha yoruluyorum.

Cahil insanların yeniliğe kapalı, sağır ve dilsiz olmasından o kadar nefret ediyorum ki, dogmaları beyinlerin de o kadar çok kökleşmiş ki yemin ediyorum kafalarını koparıp atsan toprağa kök salar kendi gibi cehalet tohumları ekilir diye korkuyorum. Yanlış anlamayın bu saldırgan bir eylem değil sadece bir benzetmedir :) Her neyse sizin bu konuda ki düşünceleriniz nedir çok merak ediyorum. Bu dogmaları olgu edinmiş cahilleri nasıl düzeltiriz?
E
4 yıl
Beyler futbol izlemeyi sevmiyorum
Zaten yakın çevremde ki arkadaşlarıma baktığım zaman hepsi fanatik hepsi futbolu yakından takip ediyor ve bu konuda fikir beyan edebiliyor. Ama bana gelince ben tam olarak bu konunun cahiliyim. Takım olarak Fenerbahçeliyim. Fenerbahçe galip geldiği zaman arada bazen seviniyorum ama çok ta umursamıyorum. Genel olarak derbi maçlarını bile izlemiyorum diyebilirim. Birde futbol muhabbeti saçma amaçlı muhabbetlere dönebiliyor.Yok biz sizi şöyle yendik böyle sevdik falan ne alaka.Sizce bu normal bir şey mi yoksa bende mi acep nasıl desem bir anormallik var. Hani hiç ilgimi çekmiyor. Küçükken babam maçı açtığı zaman biz baba çocuklar duymasını açta onu izleyelim derdik. Benim gibi futbolla ilgilenmeyen kimler var.
E
4 yıl
Kitapların çok pahalı olma sorunsalı
Bunun nedeni Türkiye'de kitap okuma oranının az olması mı? Yoksa kitaplar üzerinden çok mu vergi alınıyor. Kitaplar bu kadar pahalı olursa insanların okuma oranı hiçbir zaman artmaz ki. Her ay kitap siparişi veren biriydim ama artık kitap almak saçma gelmeye başladı. Sırf kitap almamak için kendimi zor tutuyorum ama dayanmaya çalışıyorum. Kitaplar yerine e-book a geçmeyi düşünüyorum. İnternetten okuyacağım kitapların pdfsini çok rahat bir şekilde bulabiliyorum.Ki arkadaşımda e booklar için 5000 kitap pdf si var ondanda flash ile alabilirm. Sizce doğru bir karar mı veriyorum. Çünkü her zaman bir hayalim vardı evimin bir köşesinde büyükçe bir kitaplığım olsun diye ama artık kitapların aşırı derecede pahalı olmasını protesto etmek istiyorum!

edit: internetten alışveriş yapıyorum
E
5 yıl
kız arkadaşım evine çağırdı
Zaten son günlerdede acayip belli ediyordu bazı şeyleri. Bugün mesaj atmış. Ailem tatile çıkıyor bizde kalır mısın? Tek başıma iken
evde çok krkuyorum falan dedi. Ama ben bu konuda biraz kararsız olduğumu belli ettim çünkü ateşle barutun yan yana durmaması gerk.
birde kız çok değişik biri. Böyle normal bir şekilde konuşurken bazen sözünü kesip saçma sapan hareketler yapıyor. Acaba diyorum
aniden evde tekken bana bir şeyler mi yapar diyede inceden tırsmıyo değilim hani.Bir yandanda eğer her şey iyi giderse bundan sonra
nasıl bir ilişki düzeyimiz olcak bu konu hakkındada çok soru işaretlerim var. Kafam çok karışık dostlar bana bu konuda yardım edecek
iyi insanlara ihtiyacım var? Evine gitmeli miyim? yoksa gitme böbrek.avi mi?
E
5 yıl
Yaşru Yol Verin Dağlarım Cover(Youtube videomu izleyin)
E
5 yıl
Yaşru Yol Verin Dağlarım Cover
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.