Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Tüketici hakem heyeti başvurusunu kazandım ama...

E erdemfb12 Konu Sahibi
geçen yıl (2760 mesaj)
Merhaba, internet üzerinden satın almış olduğum ürünün 1 sene içerisinde 2 defa servise gitmesinden dolayı 2.sinde servise gönderirken para iadesi istemiştim. Ama ürünü tekrar tamir ettirip sağını solunu çizerek bana geri gönderdiler. Bende ürünü tüketici hakem heyetine verdim. Sonuç 6 ay sonra açıklandı ve evime 8 şubatta tebliğ kağıdı geldi. Durumun lehine olduğu ürünü iade edip tutarın tarafıma iade edilmesiyle sonuçlandı. Bende karşı tarafın beni aramasını bekledim. Nitekim 24.02.2021 tarihinde beni aradılar. Bu arada karşı tarafı tüketici hakem heyetine verdiğimde hiçbir şekilde kendilerini savunmadılar. Aradıklarında bana ürünü acil bir şekilde kargoya verip göndermemi istediler. Firma Ankara da olduğu için kargo ile göndereceğim mecbur. Firma bana faturayı kargo firmasından ibraz ettirip irsaliye faturası keseceklerini söylediler. Karşı tarafın sesi biraz heyecanlı ve aceleciydi. Beni biraz şüphelendirdiler. Bu durumda benim ne yapmam lazım bilemedim. 8 şubatta tebliğ edilen sonuç lehimeydi. Bu saatten sonra beni uğraştırabilecek bir şey yapabilir mi karşı firma onu merak ediyorum. Dedikleri gibi içim rahat bir şekilde göndereyim mi?
S sertosman
geçen yıl (2843 mesaj)
Telefonun bedeli ödenmeden göndermeyin.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

E erdemfb12 Konu Sahibi
geçen yıl (2760 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: sertosman

Telefonun bedeli ödenmeden göndermeyin.
Tebliğ edilen kağıtta benim ürünü iadem onlarında para iadesi yapması yazıyor< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S sertosman
geçen yıl (2843 mesaj)
icra takibi başlatın, en temizi.
L lawyer___
geçen yıl (67 mesaj)
icra takibi başlatın...DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.