Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 3 mobil kullanıcı
266
Cevap
309423
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: Portatif klima alınır mı? (14. sayfa)

A alibaba
2 yıl (965 mesaj)
Bu hiç aklıma gelmeyen bir konu idi, bilgi için teşekkür ederim. Biraz araştırdım. Dışarı sıcak hava atarken oda camlarından ve diğer odalardan vakum yapacağını, dolayısıyla içeriye pencere aralarından sıcak hava sızacağını söylemiş. Içeri taze hava girmiş olur, zararı yok bence. Bu arada çift baca bağlantılı modeller de varmış; birinden emiş yapıp diğerinden atıyor.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @wa$abi

W wa$abi
2 yıl (1857 mesaj)
bacanın üst çıkışından verdim. bu da 220 cm yapıyor. bu mesafeye rağmen herhangi bir sorun olmadı.

< Resime gitmek için tıklayın >
Bu mesajda bahsedilenler: @alibaba

M Madao
2 yıl (1183 mesaj)
4 gün önce aldım. Arçelik 12000 btu 10m2 odam için. Sesi davlumbaz+eski tip buzdolabı. Odamın penceresi çok dar bir apartman hava boşluğuna baktığı için mecburi aldım.
Havayı da duvarı delerek dışarı verdim. inanılmaz bir uğultu oluyor. Üst komşunun elinde silahla aşağı inmesi an meselesi. En son ben bile dayanamayıp klimayı kapatıp vantilatörümü açtım. 2 gün öncede iptal isteği verdim arçelik sitesinden ama arayan yok.

Resmen itelediler . Bu yaz kendimi sıkıp geçiririm.
Önümüzdeki yaza ölü fiyata satıp inverter alacaz artık.

not: alamadı, elindekinden de oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Madao -- 26 Nisan 2021; 16:30:14 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


P Pritt31
2 yıl (2857 mesaj)
Arkadaşların sakın almayın, bulaşmayın, tavsiye etmiyorum. Gidin o paraya 2.el temiz bir on off klima alın, hem daha iyi soğutur hemde daha az yakar.

Bende vardı 12000 btu (sözde) Arçelik, 12 m2 odayı 2 saatte 3 derece serinletebiliyordu. Daha fazlası yok, oda 30 derece sabaha kadar açık kalsa bile 26 dereceden aşağı düşüremiyordu.

Bu klimalar 12.000 btu eski tip klimalardan bile daha çok elektrik tüketir.

Hepsini geçtim aşırı gürültülü, uyuyamazsınız, sohbet ederken yüksek sesle konuşmak zorunda kalırsınız.

Gece uyuduğunuz odada normal duvar tipi klimanın motorunun uyuduğunuz odanın içinde çalıştığını farzedin aynı ses.

Almayın, aldırmayın. Marka farketmez hepsi aynı.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M monamours
2 yıl (54 mesaj)
İyi ki varsın forum donanım. Büyük bir hatadan vazgeçtim sayenizde. teşekkürler
T takashi_abi
10 ay (77 mesaj)
Merhaba arkadaşlar,

Mobil klima alma düşüncem var (Airfel LPCY25BM modeli)
Mobil klima düşünmemdeki sebep, Klimayı takacağım odanın penceresi ışıklığa bakıyor. Dış üniteyi oraya koyarsam ses yankı yapmasıyla birlikte çok artıcak ve binadaki diğer insanları çok aşırı rahatsız edicem. Böyle birşey istemiyorum.
9-10 m2 lik ufak bir oda 9000 BTU luk mobil klimanın yeterli geleceğini düşünüyorum.

Bu modeli kullanan var mı ?
Ev kendimin olduğu için pencereyi kestirebilirim. Pencere apartı alıp sıcak havayı ordan ışıklığa atsam ordanda dışarıya ses gider mi ?
O osman_goksel
8 ay (1210 mesaj)
Kesinlikle portatif klima önermiyorum. 1 gün kullandım ve ertesi gün gidip iade ettim, hatta satıcı da alışmış portatif klima iadesi mi dedi evet dedim yani benden başka iadelerde vardı.

Sorunları şu. Soğuk üretirken aynı zamanda sıcak da üretiyor ve bu sıcağı bir şekilde dışarı atmanız gerekiyor. Eğer soba bacanız varsa şanslısınız oradan boruyla sıcağı atabilirsiniz yoksa bir plastik adaptör var onunla pencereden dışarı sıcağı atıyorsunuz. Yada pencereye delik deldirip boruyla dışarı atacaksınız. Ne kadar mantıklı siz karar verin.

İkinci bence en büyük sorunu gürültüsü. Hele gece kullanmayı düşünüyorsanız aman diyorum uzak durun.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.