A

Yüzbaşı
11 Nisan 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
109 (Bu ay: 13)
Gönderiler Hakkında
A
5 ay
İki ayrı fiber kablo nedir?
Arkadaşlar fiber bağlantı konusunu hiç bilmiyorum. Resimde görüldüğü gibi daireye 2 ayrı fiber çekilmiş. Bunların biri Turk Telekom diğeri Superonline hattı mı yoksa farklı bir şey mi?

< Resime gitmek için tıklayın >
A
8 ay
SMS Göndermek
Bir sorum var belki uğraşan olmuştur:
Bir mobil modemimiz var. Bu modeme wifi ile bağlı bir pc miz var. Pc deki program çeşitli kaynaklardan topladığı verilerden bazı mesajlar oluşturup mobil modemdeki sim kartın hattını kullanarak sms attıracak.
Nasıl yapılır önerisi olan var mı?
A
10 ay
Fritz!Box Kullanıcılar Kulübü
Kullanıcı sayısı çok kısıtlı olsa da bir konu başlığı olsun.
A
geçen yıl
Letgo da satış yapan birin tarafından dolandırıldım
x TL ye bir ürüne anlaştık. Banka hesabım yok cebe havale yap dedi. Telefon no adı soyadı TC kimliğini verdi. Parayı gönderdim. Gidiş o gidiş.
Bu tip adamlarla uğraşmak başa bela da açabilir. Ne yapsam bilemedim
A
geçen yıl
AWOX A203200 32
Kayın valideye Bayram öncesi sipariş edip 15 günde zor aldığım TV de 3-4 gün önce ilk çalıştırmayı yaptım. Normal görünüyordu. Bugün izlediği kanalları sıralayıp tesli edecektim. Bulup ilk sıralara gönderdim. Sonra menüden çıkınca sıralamanın değişmediğini gördüm. Kapatıp açtım değişmedi. Fişi çektim taktım. Menüde uydu seçenekleri kayboldu. Cihazda DVB-T ve DVB -C ayarları çıktı. Yazılım silindi galiba. Cihazı paketledim iade süreci başlattım.
Sonra da aklıma şu soru geldi: Acaba kumandada DVB-C ile DVB-S arasında geçiş için bir tuş kombinasyonu var ve ben yanlışlıkla onu mu yaptım.
Fikri olan var mı?
A
2 yıl
A50 Telefona harici mikrofon ve kulaklık bağlamak
Arkadaşlar,
Bir süredir uğraşıp çözüm bulamadığım bir konu. Galaxy A50 telefonun 3.5 mm kulaklık çıkışına bir ayırıcı yaptık. Mikrofonsuz kulaklık ve harici mikrofon bağlamak isiyorum. Bağlantıları pinler uçtan geriye doğru kulaklık L, kulaklık R, şasi, microfon olarak tanımlı. Kulaklık normal çalışıyor. Ama mikrofonu şasi ile mikrofon ucuna gelecek şekilde bağlayınca ses kısma tuşuna basılıymış gibi işlem yapıyor. Aynı aparatı LG telefona bağlıyoruz çalışıyor.
Var mı böyle bir tecrübesi olan
< Resime gitmek için tıklayın >
A
2 yıl
Grundig Arçelik Smart TV Platformları
Arkadaşlar,
Arçelik Grundig tv lerde NT, NX, O2, YL, Smart İnteractive 4.0 gibi farklı platformlar var. Bilgisi olan var mı? Hangisi güncel ve yeni uygulamaları destekliyor?
A
2 yıl
Turk Telekom upload 6 mbps olmuş
Modem logundan gördüğüm kadarıyla 30 Nisan 2020 saat 10.00 itibariyle upload 6 mbps olmuş. Bursa

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
A
3 yıl
Ryzen 5 3600 İzlenimleri
Arkadaşlar,
Ryzen 5 3600, MSI B450 Mortar ve MSI RTX 2060 Ventus lu bir sistem kurduk oğluma sizlerin de yardımlarıyla.
Biraz önce Csgo oynarken baktım kasa sıcak geldi elime. CPU sıcaklığı 85 derecelerde geziyordu. Kasa kapağını açtım 75 lere düştü. 4 fanlı bir kasa ama sirkülasyon yeterli değil gibi. Ryzen Master programında da hız normal olmasına rağmen PPT cpu 88W görünüyor. 65W görünmesi gerekmez mi?

Aynı işlemci ile sistem toplayan arkadaşlar varsa izlenimlerini paylaşırsa sevinirim.
A
3 yıl
Yeni Kasa Topladım Eski Key Aktive Olmuyor
Arkadaşlar, Ryzen 5 3600 lü bir sistem topladık.
Eski 4.nesil intel işlemcili Casper PC mizi Windows 8 den Windows 10 a ücretsiz yükseltme yapmıştık. Yükseltme yapınca bir de kurulum USB si oluşturmuştuk.
Yeni kasada bu ürün anahtarını kullanmayı planladık.

Bizim USB ile UEFI den dolayı boot olmadı. Produkey ile tespit ettiğimiz ürün anahtarımız ile Microsofttan yeniden ISO indirip UEFI li USB yaptık. Nihayet bununla Windows 10 kurduk.

Ama ürün anahtarını aktive etmiyor. Sanırım OEM lere ucuza satılan ürünleri başka anakartta kullandırtmıyor Microsoft. (Anakart bozulsa ne yapacağız o da ayrı hikaye)

Şimdi yeni bir Windows 10 mu almamız lazım.
20 TL ye yazılımbudur.com diye bir sitede buldum. Dijital lisans vs demiş. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Selamlar
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.