Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
6
Cevap
80
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Orta çağda yaşamak isterdim

D
Danny Mountain Konu Sahibi
2 yıl (7 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >


Şimdi ki zamanda değil . Her gün aynı , tamamen robotlaştırıldık . Para için insanların onuru yerlerde sürünüyor . Herkes yozlaşmış bankalara telefonlara muhtaç bırakılmışız . Suç oranı , uyuşturucu , cinayet , tecavüz olayları tavan yapmış . iğrenç bir çagdayız , çark sadece zenginlere döndürülüyor bu çarkı yapan ise Kapitalizm .
Türk , Türk olduğunu unutmuş . Atalarını , geleneklerini unutmuş . Gençlerin bir çoğu batıya özeniyor . Havalı olmak için rezil durumlara girdiler .

Evet Beyler ben bu zamanda değil , Atımı kılıcımı alacağım , şeref , gurur , onur , devlet ve din için savaşacağım , akşamları hanlarda gülüp eğleneceğim , herkesin doğal olduğu gerçek dostlukların , aşkların olduğu , belki elektrik yok , markette olduğu gibi her şeyi paketlenmiş bulamıyorsun ama gerçek tatlar bulunuyor . Orta Çağda yaşamak isterdim azla yetinen , çoku atın tepesinde arayacağım bir hayatta .
E
emir_2112
2 yıl (24 mesaj)
Modern Donkişot

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emir_2112 -- 15 Kasım 2017; 21:4:36 >


H
hernos2
2 yıl (383 mesaj)
Birgünde Witcher 3 oynamayın be kardeşim.
K
Khal Woof
2 yıl (355 mesaj)
Orda cag isterken orta doguda yasamak

Buna da sukur etmelisin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


N
nick_bulamayan_adam
2 yıl (164 mesaj)
Bir lordun altında serf olmak istiyorsan buyur orta çağa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A
adnansetek
2 yıl (1131 mesaj)
Benim dişimde çürük var eğer orta çağda yaşasam o apse beni 20 yaşımı görmeden öldürürdü

Neden o çağda yaşamak istiyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


U
urugakhina
2 yıl (1339 mesaj)
Lord degil siradan vatandas isen;1. Saglik hizmeti yok. 20lik yas disin bile ciksa onu cektirecek bir yer yok.2. Her hangi bir polis gucu ve duzgun adalet sistemi yok. Bir yolda onunu kesip seni oldurseler ortadan kaybolup giderler. Kimse arkasini aramaz bile.3. Temiz su bulmak kolay degil. Kanalizasyon sistemi duzgun olmadigi icin pek cok hastalik yayilirdi.4. Elektrik olmadigi icin pek cok teknolojik imkan yok.5. Her seyden kotusu bir lordun, derebeyinin vs. adamisin. Hic bir hakkin yok. Adam senin kariyi begendi diyelim, gelip alsa ses edemezsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.