U

Binbaşı
03 Ağustos 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
121 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
U
2 ay
Üç silahşörler aslında kötü tarafta mı?
Üç silahşörler hikayesi bize genelde çizgi filimlerde, masallarda vs. anlatıldı. Hikayede bu arkadaşlar kralın koruma birliğindeler. Zamana baktığınızda ise zaman tam da fransız devrimleri zamanına denk geliyor.

Fransız devrimi zamanında halk açlık, fakirlik ve diğer zorluklar ile mücadele ediyor. Bir süre sonra da doğal olarak krala isyan ediyor özet olarak. Wikipedideki açıklama şu şekilde;

Üç SilahşorlarAlexandre Dumas tarafından yazılmış olan tarihi macera romanı.
Fransa’da XIII. Louis döneminde kralın muhafız birliğinde görev yapan AthosPorthos ve Aramis adlı üç silahşore katılmak üzere Paris’e giden D'artagnan Romansı (Dartanyan) adlı gencin maceralarını konu alır. Roman kahramanlarının, kralı düşürmek isteyen Kardinal Richelieu’nun komplolarından kralı korumak için giriştikleri maceralar anlatılır.


https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%9C%C3%A7_Silah%C5%9Forlar
Benim burada hep takıldığım bir şeydir aslında bu. Bu arkadaşlar aslında iyi tarafta mı yoksa kötü tarafta mı?
U
2 ay
Çift yarık deneyi sizce de ürpertici değil mi?
Kuantum ile ilgili bir deney bu. Özet ile iki ayrı delikten foton parçacıkları fırlatılıyor. Normalde beklenen karşı taraftaki levhada 2 noktada veya yarıktan oluşan izler olması. Ki deneyi birisi gözlemler iken gerçekten de bu oluyor. Ama bir gözlemci olmadığı durumlarda ise parçacıklar kafalarına göre hareket ediyor.

Hani bilgisayar oyunlarında sizin baktığınız tarafta bir görüntü varken haritanın bakmadığınız yerlerindekiler işlenmez ya bana bu durum biraz onu hatırlatıyor ve gerçekten ürpertici bir durum. Sizler ne düşünürsünüz veya biliyor muydunuz bu deneyi?
https://evrimagaci.org/cift-yarik-deneyi-nedir-young-deneyi-bilimsel-olarak-neden-onemlidir-856
U
3 ay
Fener bu sene avrupada kupa kazanabilir mi?
Siz ne düşünüyorsunuz sizce grubu lider kapatsa kupayı alabilir mi? Bunum ülke puanına etkisi ne olur?
U
3 ay
Redmi Note 11 pro nasıldır?
İyi günler. Şu sıralar bir telefon arayışındayım. Alacağım telefon için max 10 bin TL limitim var gibi şu anda. Redmi Note 11 pro önerdi arkadaş. Sizlerin düşünceleriniz nedir? Bu bütçe ile bu telefon alınır mı veya başkaca alternatifler nedir?
U
6 ay
BMW 2 serisi mantıklı mı?
Merhaba arkadaşlar.

Dün bacanak için bayileri dolaşalım dedik. Şu an ellerinde yok ama güncel fiyatlardan bilgi aldık vs. Ama çok garip bir durumla karşılaştık. Neredeyse her markayı gezdik, tiguan ve sportage için bile milyonun üzerinde rakamlar söylediler. 2 serisine de 1 milyon 70 bin dediler. Bu durum biraz kafa karıştırıcı geldi açıkçası.

2 yetişkin bir de çocuğun kullanımı için uygun bir araç bence. Diğer araçların fiyatları da bu rakamlarda olunca bana çok mantıklı geldi. Siz olsanız ne yapardınız ?
U
10 ay
Sizce yabancı kuralı önümüzdeki sene değişir mi? Değişirse ne olur?
Sizler ne düşünürsünüz, acaba bu yabancı kuralı seneye aynı şekilde devam eder mi yoksa yeni bir değişikliğe gidilir mi?
U
10 ay
Wh 40k evrenindeki chaos gods aslında iyi taraf olabilir mi?
Warhammer 40k evreninde malum insanlık imparatorluğu inanç bakımından çok değişik yerlerde. Yabancı bir kanalda denk geldim ya bu olaylar imparatorluğun bir propogandası ise diye. sizce öyle olabilir mi?


https://www.youtube.com/watch?v=cicKss2bN0Q
U
11 ay
Avrupadaki maçlar ile Türkiyedekiler neden bu kadar farklı?
Malum dün barça maçı için herkes farklı yenilgi bekliyordu. Bunun nedeni de ligdeki durumdu.

Lige bakıyorsun sanki bam başka bir takım var avrupaya bakıyorsun bam başka. Hadi terimin elinde sihirli değnek vardı desek o da değişti.

Sizce değişen ne oluyor da böyle bir fark oluyor anlayabilen var mı?
U
geçen yıl
Ucuz elektrikli araçlar tercih edilir mi?
Malum şimdilerde yavaştan ucuz elektrikli araçlar geliyor piyasaya. Citroen ami ve opelin aracı gibi kücük veya dacia spring gibi araba kıvamında araçlar olacak gibi.
Sizce bu araçlar alınıp 2. Araç olarak kullanılır mı? Yoksa biraz daha beklenmeli mi?
U
geçen yıl
Bir uzaylının evcil hayvanı olmak ister miydiniz?
Bir gün dünyamıza başka bir uzaylı medeniyetin geldiğini ve bize iki seçenek sunduğunu düşünelim;

1. Birinci seçenekte dünyada kalıp hayatımıza devam ediyoruz (şu an doğada yaşayan vahşi hayvanların yaptığı gibi)

2.Diğer seçenekte bizi alıp gezegenlerine veya evlerine vs. götürecekler. Hayat süremiz önemli ölçüde artacak, yemek, su, barınma gibi masrafları düşünmemiz gerekmeyecek, ömrümüz neredeyse iki katına çıkacak ama öte yandan gidebileceğimiz yerler sınırlı olacak (mesela uzaylının evinde kalıcaz sürekli), bir ihtimal kısırlaştırılma ihtimalimiz veya eş bulamama ihtimalimiz olacak (yine aynı şekilde bizlerin evlerimize aldığımız evcil hayvanlar gibi

Buradaki soru şu; siz olsanız hangisini seçerdiniz? veya insan hangisinde mutlu olurdu?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.