Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 2 mobil kullanıcı
23
Cevap
1041
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Ölüp DiriLen GenciN anLattıkLarı.

J Jami Konu Sahibi
11 yıl (310 mesaj)
.
Ölüme teğet geçenlerin anlattıkları ise her zaman ilgi ve merak konusu oluyor. Bıçaklı bir saldırıda ağır yaralanan 22 yaşındaki Halil Karaca’nın kalbi tam beş kez durmuş.

Denizlili 22 yaşındaki Halil Karaca ölümü teğet geçenlerden. Ameliyatta kalbi beş kez durup çalışmış, ölüp ölüp dirilmiş. Şunları anlatıyor:
“Çölde yürüyormuş gibi hissettim. Uçsuz bucaksız bembeyaz bir yerdi. Çöle kar yağmış gibiydi. Bir şey görmek bir ses duymak istedim. Yoktu.”

Tam beş kez öldü dirildi

Bıçaklı bir saldırıda ağır yaralanan 22 yaşındaki Halil Karaca ameliyatta geçirdiği anları anlattı: Bilinmezliğin ortasında yürüyordum, beyaz bir kar çölü kaplamıştı.

İnsanoğlu için en büyük gizlemlerden biri de ölümdür. Tarih boyunca ölüler için düzenlenen törenlerin her toplum için farklı anlamları oldu. Geçmişte ve günümüzde ölümden sonra neler yaşandığı konusunda birbirinden farklı yorumlar yapılıyor. Kimilerine göre bu bir kurtuluştu ve ölen kişi son yolculuğuna coşku ile uğurlanmalıydı.

Tek tanrılı dinlerde ise ölüm sadece maddi dünyanın sonuydu. Bedenden ayrılan ruhun tanrıya ulaşana kadar geçireceği bir serüven vardı. Metaryalist görüşe göre ise ölüm, enerjinin bitişiyle gelen mutlak bir sondu. Ancak nasıl düşünülürse düşünülsün, öbür dünyayla ilgili en küçük bir işaret bile insanların heyecanlanmasına yetiyor. Geçirdikleri rahatsızlıklar, ameliyatlar ya da kazalar sırasında klinik olarak bir süre ölü kabul edilenlerin tıbbi müdahalelerle yaşama döndürüldükleri kısa süre içinde yaşadıkları parapskilojide “ölüme yakın deneyimler” olarak adlandırılıyor.

ARTIK KALBİ DURMUŞTU

Ölüme teğet geçenlerin anlattıkları ise her zaman ilgi ve merak konusu oluyor. Bu deneyimi yaşayanların anlatımlarında ortak özellik beyaz bir ışık görmeleri ve daha önce yaşamadıkları bir rahatlama duygusu hissetmeleri. Parapsikologlara göre bu kısa süre içinde insanlar öteki dünya ile karşılaşıyor ve ölümü tecrübe ediyorlar. Denizlili 22 yaşındaki Halil Karaca’nın yaşadıkları da, “ölüme yakın deneyim”lerden biri… Denizli’nin Karşıyaka Mahallesi’nde yaşayan işçi Halil Karaca, 5 Nisan günü evinin önünde hiç tanımadığı dört kişinin bıçaklı saldırısına uğradı. Sırtından ve kalbinden aldığı bıçak darbeleriyle ağır yaralanan Karaca, hastaneye kaldırıldı. Hastaneye gittiklerinde Karaca’nın kalbi durmuştu. Doktorların müdahalesiyle kalbi yeniden atmaya başladı. Bu hayata ilk dönüşüydü. Karaca’nın kalbiameliyat sırasında da dört kez daha durdu. Her seferinde müdahalelerle, yaşama yeniden tutundu. Karaca’nın tedavisi hala devam ediyor. Beş kez kalbi duran ve buna karşın hayatta kalabilen Karaca’nın anlattıkları hayli ilginç:

KAR YAĞMIŞ BİR ÇÖL

“Yaşadıklarıma bin anlam veremiyorum. O gün evimin önünde bekliyordum. Tanımadığım dört kişi yanıma geldi. Ne olduğunu bile anlamadan beni sırtımdan bıçakladılar. Ben önce farkedemedim. Elime kan gelince beni bıçaklayanlara döndüm o zaman kalbime bıçak darbesi gelmiş, akciğerim de zarar görmüş. Doktorların anlattığına göre, bıçak darbeleri çok riskli olan kalp bölgesine geldiği için kurtulma şansım yüzde bir ikiymiş. Dört saat süren ameliyatım boyunca da zaten beş kere kalbim durmuş doktorlar beni hayata döndürmüş. Halil Karaca o anı şöyle dile getiriyor:

Ameliyattayken, çölde yalnız başına yürüyormuşum gibi hissettim. Ucu bucağı gözükmeyen bir yer. Sonu yok, başlangıcı yok. Bir bilinmezliğin tam ortasındayım. Sanki çöle kar yağmış gibiydi. Bembeyaz bir yerde yolculuk yaptım ve hiç kimse yoktu. Bir cisim görmek istedim bir ses duymak istedim hiçbir şey göremeden duyamadan bilinmezliğin içinde kaldım. Zaten bir şey düşünemiyorsunuz.

Tam bir şeyler düşünecektim acı hissettim. Sonra ince bir ses ‘hayata döndü, kalbi çalıştı’ dedi. Ameliyathanedeki sesleri duymaya başladım. Sonra gözümü açtım bir sürü ışığın altındayım, etrafımda koşuşan birileri var. Kimi bana ilaç veriyor, kimide benim için bir şeyler taşıyordu. Sonra yine kendimi kaybetmişim. Gözümü yoğun bakımda açtım. Doktorlar bana ‘kurtuldun’ dediler
- -SnowStorm
11 yıl (569 mesaj)

E EgoisTe91
11 yıl (601 mesaj)
özet geç okumadım ***
T tempestatem
11 yıl (9058 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: `SnowStorm

< Resime gitmek için tıklayın >

K konu dışı insanı
11 yıl (4 mesaj)
kısa bir şeyi dolandırıp dolandırıp uzatmalarına sinir oluyorum her iki satırda bir aynı şeyleri okuyoruz yaa
C Ciddi Kedii
11 yıl (1847 mesaj)
ilgi çekici
0 03-09-2007
11 yıl (128 mesaj)
enteresan
T Typov
11 yıl (343 mesaj)
fasineytin
A AAT.BH
11 yıl (1466 mesaj)
Ne bu merak sanki bizde gitmicez gibi sadece bi kaç arkadaş gitmiş gelmiş övüyolar bilader.
H homosapiens17
11 yıl (768 mesaj)
Onların tek suçu ışığı görmeleriydi
F flavis
11 yıl (17 mesaj)
ölmüş mü oluyor o angut
S Staphylococcus
11 yıl (177 mesaj)
Onu bunu boş ver de o başlık niye öyle acayip yazılmış.Düzgün yazsan kimse konuya girmeyecek miydi?
E Engin-
11 yıl (109 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: `SnowStorm

< Resime gitmek için tıklayın >

G Guest-22CDD422-5
11 yıl (399 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: konu dışı insanı

kısa bir şeyi dolandırıp dolandırıp uzatmalarına sinir oluyorum her iki satırda bir aynı şeyleri okuyoruz yaa
A azman çavuş
11 yıl (139 mesaj)
ölüm ona teğet geçmiş
1 1. Selim
11 yıl (2443 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: NyTLeS

quote:

Orijinalden alıntı: konu dışı insanı

kısa bir şeyi dolandırıp dolandırıp uzatmalarına sinir oluyorum her iki satırda bir aynı şeyleri okuyoruz yaa.
0 01001101
11 yıl (3059 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: `SnowStorm

< Resime gitmek için tıklayın >

adam ciddi bişey anlatmış, ne alaka konuyla bu resim?
S Splinter95
11 yıl (134 mesaj)
Adam Grange fan beyler.
Şeytan Yemini
C Cém
11 yıl (2390 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: `SnowStorm

< Resime gitmek için tıklayın >

E EuroAsia
11 yıl (3819 mesaj)
ölümnden sonra neler oluyor ? kitabından buna benzer yüzlerce hikaye, anlatım var. doğrulanmış bi olay ama pavı rencırs izleyen bebelerin bu tür konuları idrak etmesi imkansızdır, he deyip geçin.bebelere çok uzak bu tür ilmi hadiseler.