Birçoğunuz teknik detayları yeterince incelemişinizdir.Ben daha çok pratik bilgilere dayanacağım.
Eski arkadaşlar beni sıradışı OC denemelerimden tanıyabilir.2004-2007 arası aktif hızaşırtma denemelerimiz başladı.Sıvı,kurubuz derken sıvı nitrojene kadar gittik.AMD nin altın yılları idi.Fx 55 ve Fx57 de en üst düzeyleri vurmayı hedefledik.Tabi bu arada meke nicli arkadaşımızın tek aşama kompresör soğutması unutulacak gibi
değildir.
"Birkat" adını verdiği kompresör soğutma ile stabil değerler yakaladık.Keza kurubuz ve sıvı nitrojeni stabilize etmek oldukça zahmetlidir.Futuremark dereceleri geldi.Ati kartlarla 1.2.3. veya ilk on sıraya girdiğimiz günler oldu.
Ben şu an 57 yaşındayım ve hala fantastik veya fetişist yönümü dizginleyemedim.Şu an hala üst düzey donanımdan vazgeçemiyorum.Fx 57 Benchparty diye aratırsanız hakkımızda bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.Brandybuck,meke ve ben güzel bir üçlü idik.Ataruz,Ozan daha sonra aramıza katılan arkadaşlar oldu
Sanırım 2007 de Brandybuck la yaptığımız son bench ten sonra hızaşırtmayı bıraktım.Şimdilerde hava ile vcore vermeden(bütün ekran kartlarımız-x850xt-x1800xt vs hard modifiye idi,yani vpltajı belli yerlere yaptığımız lehimlerle el yordamı ile pot aracılığı ile arttırıyorduk) olabildiği kadar,ısrar etmeden deniyorum.
Asıl bırakma nedenlerim;
1-O zaman yaşadığımız cold buglardı.Daha soğutursak daha ileri gideriz dediğimiz donanımlar çakılıyordu
2-İşin maddi tarafı,,Brandybuck,Ataruz falan kendilerine Harwaremania diye bir site açıp bir müddet daha bu işi sürdürdüler ama Asus sponsor olmuştu.
Evet bu kadar traş yeter.
Bu konuyu açmaktaki amacım forumdan birinin,ilk elden fikirlerini beyan etmesinin yararlı olacağını düşünmemdir.
Gelelim Test sistemine;
-Asus Rog Strix X 99
-İntel 6850K @4200
-Titan X Pascal ve Asus O8G 1080 SLI
-Gskill Z 3200 xmp
-Antec 1200 watt psu
-Samsung SSD
-Asus MG279Q 144hz IPS 2560/1440
Titan X Pascal incelemelerini 3D Guru ve Techpower dan okuduum.Nvidia da yeniyim.Bir çok arkadaşım bu konuda daha derin bilgilere sahip olabilirler.
Son zamanlarda win 10 başta olmak üzere bir çok software den şikayetçiyim.Hele oyun oynatma araçları bir çok programla çakışıyor.Özellikle steam Afterburner başta olmak üzere antivirüs,xsplit gamer vs gibi.
Nvidia OC potansiyeli yüksek kartlar üretiyor.1080 O8G olduğu için o kartta hiç OC yapmadım.Titan X Pascal ile default değerin üzerine GPU +175,Memory +100 koydum.Vcore a hiç bulaşmadım,hava soğutmada çok tehlikeli bulurum.
İncelemerde yazdığı gibi sesli bir fan yapısı yok.OC dede default değerlerde de 85 dereceyi geçmiyor.Ancak %50 nin üzerinde fan hızını arttırdığınızda bir fan uğultusu doğal olarak geliyor.
Bu kartın eksi değerleri olarak;fiatı,fan sesi,idle değerlerde fanın kapanmadığı şeklinde belirtilmiş.Bence bahse mevzu olan tek şey pahalı olması ve üretimi hala Nvidia nın kendi yapıyor olması.Asus,MSİ,Zotac gibi firmalara ne zaman vereceğinin belli olmaması.
Amazon acaip bir politika izliyor.Tabi herifler kapitalizm ve liberalizmin atası.Dolar düşünce ve Nvidia resmi sitesinde stok olmayınca fiat $ 2000 e kadar fırladı,şu anda $1570 civarı ,ben 1449 iken aldım.
Herkesin kabul ettiği gibi fantazi sevenler kartı.Artık değerler ve benchlere gelelim.
Gelelim oyunlara ;benchmarklar gibi fark yok,tabi Titan ve SLI arasında,SLI desteklemeyen oyunlarda Titan her zaman epey önde
Benim özellikle tek karta geçmek istemem,,kasa da yer kalmaması ve dediğim gibi fantazi
Bir de 3D Guru nun önerdiği Unigine Heaven Stress Test yapıp video çektim.Artık yoruldum.Epeydir ilk defa bu kadar uzun yazıyorum.Hey gidi eski günler :)
Bu testte fan hızını %60 a getirdim.Oyunların hiçbirinde ciddi bir fan sesi duymuyorsunuz.Ya da ben yaşlandım kulaklarım ağır işitiyor. :)
Şimdilik bu kadar,kısaca Titan X Pascal benden tam not aldı.
Forumda haklı olarak 1080 Ti geyikleri devam ediyor.Nvidia Titan X ten hedeflediği parayı kazanıncaya kadar zanetmiyorum.Bindiği dalı kesmez.980Tİ ve Maxwell Titan X de yaptığını yaparmı bilemem ama fiatının $900 az olacağına ihtimal vermiyorum.
Bunlar kişisel fikirlerim.
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanDostum -- 22 Şubat 2017; 0:10:50 >
Eskilerden birini görmek çok güzel oldu.Birkatlar kurubuzlar vapochill lsler arbiterin yapmış olduğu makinayı ben almıştım.Sonra expanderın modlu vapochill ls ini almıştım.Çok güzel denemelerdi ama maddi imkanlar artık eskisi kadar kuvvetli değil ne yazık ki.
Birçoğunuz teknik detayları yeterince incelemişinizdir.Ben daha çok pratik bilgilere dayanacağım.
Eski arkadaşlar beni sıradışı OC denemelerimden tanıyabilir.2004-2007 arası aktif hızaşırtma denemelerimiz başladı.Sıvı,kurubuz derken sıvı nitrojene kadar gittik.AMD nin altın yılları idi.Fx 55 ve Fx57 de en üst düzeyleri vurmayı hedefledik.Tabi bu arada meke nicli arkadaşımızın tek aşama kompresör soğutması unutulacak gibi
değildir.
"Birkat" adını verdiği kompresör soğutma ile stabil değerler yakaladık.Keza kurubuz ve sıvı nitrojeni stabilize etmek oldukça zahmetlidir.Futuremark dereceleri geldi.Ati kartlarla 1.2.3. veya ilk on sıraya girdiğimiz günler oldu.
Ben şu an 57 yaşındayım ve hala fantastik veya fetişist yönümü dizginleyemedim.Şu an hala üst düzey donanımdan vazgeçemiyorum.Fx 57 Benchparty diye aratırsanız hakkımızda bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.Brandybuck,meke ve ben güzel bir üçlü idik.Ataruz,Ozan daha sonra aramıza katılan arkadaşlar oldu
Sanırım 2007 de Brandybuck la yaptığımız son bench ten sonra hızaşırtmayı bıraktım.Şimdilerde hava ile vcore vermeden(bütün ekran kartlarımız-x850xt-x1800xt vs hard modifiye idi,yani vpltajı belli yerlere yaptığımız lehimlerle el yordamı ile pot aracılığı ile arttırıyorduk) olabildiği kadar,ısrar etmeden deniyorum.
Asıl bırakma nedenlerim;
1-O zaman yaşadığımız cold buglardı.Daha soğutursak daha ileri gideriz dediğimiz donanımlar çakılıyordu
2-İşin maddi tarafı,,Brandybuck,Ataruz falan kendilerine Harwaremania diye bir site açıp bir müddet daha bu işi sürdürdüler ama Asus sponsor olmuştu.
Evet bu kadar traş yeter.
Bu konuyu açmaktaki amacım forumdan birinin,ilk elden fikirlerini beyan etmesinin yararlı olacağını düşünmemdir.
Gelelim Test sistemine;
-Asus Rog Strix X 99
-İntel 6850K @4200
-Titan X Pascal ve Asus O8G 1080 SLI
-Gskill Z 3200 xmp
-Antec 1200 watt psu
-Samsung SSD
-Asus MG279Q 144hz IPS 2560/1440
Titan X Pascal incelemelerini 3D Guru ve Techpower dan okuduum.Nvidia da yeniyim.Bir çok arkadaşım bu konuda daha derin bilgilere sahip olabilirler.
Son zamanlarda win 10 başta olmak üzere bir çok software den şikayetçiyim.Hele oyun oynatma araçları bir çok programla çakışıyor.Özellikle steam Afterburner başta olmak üzere antivirüs,xsplit gamer vs gibi.
Nvidia OC potansiyeli yüksek kartlar üretiyor.1080 O8G olduğu için o kartta hiç OC yapmadım.Titan X Pascal ile default değerin üzerine GPU +175,Memory +100 koydum.Vcore a hiç bulaşmadım,hava soğutmada çok tehlikeli bulurum.
< Resime gitmek için tıklayın >
İncelemerde yazdığı gibi sesli bir fan yapısı yok.OC dede default değerlerde de 85 dereceyi geçmiyor.Ancak %50 nin üzerinde fan hızını arttırdığınızda bir fan uğultusu doğal olarak geliyor.
Bu kartın eksi değerleri olarak;fiatı,fan sesi,idle değerlerde fanın kapanmadığı şeklinde belirtilmiş.Bence bahse mevzu olan tek şey pahalı olması ve üretimi hala Nvidia nın kendi yapıyor olması.Asus,MSİ,Zotac gibi firmalara ne zaman vereceğinin belli olmaması.
Amazon acaip bir politika izliyor.Tabi herifler kapitalizm ve liberalizmin atası.Dolar düşünce ve Nvidia resmi sitesinde stok olmayınca fiat $ 2000 e kadar fırladı,şu anda $1570 civarı ,ben 1449 iken aldım.
Herkesin kabul ettiği gibi fantazi sevenler kartı.Artık değerler ve benchlere gelelim.
< Resime gitmek için tıklayın >
Tobm Raider full değerler ve Dx12
Futuremark testlerine gelince;
Fire strike ultra
http://www.3dmark.com/3dm/18127602 Titan
http://www.3dmark.com/spy/1251238 Time Spy Titan
http://www.3dmark.com/spy/1140133 Time Spy SLI 1080
Fire Strike Extreme
http://www.3dmark.com/fs/11768150 Titan
http://www.3dmark.com/fs/10593626 1080 SLI
Gelelim oyunlara ;benchmarklar gibi fark yok,tabi Titan ve SLI arasında,SLI desteklemeyen oyunlarda Titan her zaman epey önde
Benim özellikle tek karta geçmek istemem,,kasa da yer kalmaması ve dediğim gibi fantazi
Bir de 3D Guru nun önerdiği Unigine Heaven Stress Test yapıp video çektim.Artık yoruldum.Epeydir ilk defa bu kadar uzun yazıyorum.Hey gidi eski günler :)
https://youtu.be/Gh-h4GexpyI
Bu testte fan hızını %60 a getirdim.Oyunların hiçbirinde ciddi bir fan sesi duymuyorsunuz.Ya da ben yaşlandım kulaklarım ağır işitiyor. :)
Şimdilik bu kadar,kısaca Titan X Pascal benden tam not aldı.
Forumda haklı olarak 1080 Ti geyikleri devam ediyor.Nvidia Titan X ten hedeflediği parayı kazanıncaya kadar zanetmiyorum.Bindiği dalı kesmez.980Tİ ve Maxwell Titan X de yaptığını yaparmı bilemem ama fiatının $900 az olacağına ihtimal vermiyorum.
Bunlar kişisel fikirlerim.
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanDostum -- 22 Şubat 2017; 0:10:50 >