Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
13206
Cevap
1213486
Tıklama
70
Öne Çıkarma
Nintendo Switch - Dijital Oyun Alım / Satım / Takas - Ana Konu
V
7 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

< Resime gitmek için tıklayın >

Arkadaşlar Nintendo Switch çıkışıyla beraber tüm dünyada oldukça başarılı satışlara ulaştı. Ülkemizde henüz resmi satışı olmasa bile oyun severlerin ilgisini çekti, hem sosyal medya hem de forum üzerinden oldukça fazla kişinin de konsolu satın aldığını görüyorum.
Ancak şöyle bir durum da var ki Nintendo Switch oyunlarının büyük çoğunluğu hem dijital hem kutulu olarak bir hayli pahalı, özellikle ülkemizdeki döviz kurları göz önünde bulundurulduğunda.
Neyse ki Nintendo Switch'in yeni online sistemi konsola birden fazla kullanıcı ve Nintendo hesabı ekleme imkanı sunuyor ki bu daha önceki hiç bir Nintendo konsolunda mümkün değildi.


Switch'deki bu yenilik sayesinde bizlere de oynadığımız dijital oyunları satma ve takaslama imkanı doğuyor. Peki bu sistem nasıl işliyor?Nintendo Online sistemiyle beraber, satın alınan hesapları iki adet Nintendo Switch konsolunda aktif olarak kullanma imkanımız doğdu.

Yani tıpkı PS4 / PS5 ve Xbox'da olduğu gibi oyunların iki hakkını alım, satım yapabiliyoruz.

P1 hak için online olmaya gerek yokken, P2 hakta sadece bu hesapta oynayabiliyorsunuz ve oyunu oynamak için online bağlantı gerekiyor.


Bilenler için sistem PS4 / PS5'deki kardeşliğin aynısı.

Örneğin Legend of Zelda: Breath of the Wild oyununu satın almak istiyorsunuz. Şu aşamaları inceleyeceksiniz:
1) Öncelikle Türkiye üzerinden bütün kredi ve internete açık banka kartlarıyla Dünya üzerindeki Eshop'ların hepsinden alışveriş yapmak mümkün. Bu sayede oyunu kurlara göre hangi Eshop'da en ucuz ise oradan satın alabiliyoruz. Aşağıda vereceğim linkten satın alacağınız oyunun hangi eshop'da en ucuz olduğunu kontrol ediyoruz. Tabi ki bu kısım tamamen opsiyonel.

2) Zelda oyunu şu an en ucuz Güney Afrika eshop'unda. Tabi oyunların diğer eshop'lara göre ne kadar ucuz olduğu bölgelere göre değişiyor.
https://accounts.nintendo.com/authorize_age_gate?redirect_uri=https%3A%2F%2Faccounts.nintendo.com%2F&redirect_after=5
Bu linkten oyunu satın alacağımız bölgeye göre yeni bir Nintendo hesabı oluşturuyoruz. Zelda oyununu alacağımız bu hesaba yeni oluşturacağımız bir mail adresi ile kaydoluyoruz çünkü hesabımızı satarken bütün bilgileri ile devretmemiz gerekiyor, böylece şifre değiştirme vb. dolandırıcılık olaylarının riskini sıfıra indirebiliriz. Ayrıca hesapla ilgili oluşturduğumuz bütün bilgileri bir not defterine kayıt ediyoruz ki bilgileri unutmayalım, hesabı satarken karşımızdaki alıcı mağdur olmasın.

3)Yeni oluşturduğumuz Nintendo hesabını Switch'de yeni bir kullanıcı oluşturduktan sonra bu kullanıcı üzerinden giriş yapıyoruz ve eshop'a girip oyunu satın alıyoruz. Bu hesaptan eshop'a girdiğinizde oyunların seçtiğiniz bölgeye göre fiyatlandırıldığını göreceksiniz. Ardından Zelda oyununu buradan satın alıyoruz.

4) Oyunumuzu aldıktan sonra indirme işlemi tamamlandığında konsolumuzda herhangi bir kullanıcıyı seçtiğinizde oyunun oynanılabilir olduğunu göreceksiniz. Diyelim ki oyunumuzu oynadık, bitirdik şimdi de satmak veya takaslamak istiyoruz.

5) Eshop'a girerken sizden hangi hesapla giriş yapmak istediğiniz sorulur. Buradan oyunu satın aldığımız hesap ile giriş yapıyoruz.

6) Eshop'a girdiğimizde sağ yukarıda kullanıcı ikonuna tıkladığımızda hesap bilgileri gözükür. Menüde aşağı kaydırdığımızda ''Active-Console Status'' menüsüne ulaşıyoruz. Bu menüden ''Deactivate'' seçeneğine tıkladığımızda artık içinde oyunumuz bulunan hesabı başka konsollarda kullanabileceğiz demek oluyor.

7) İçinde Zelda bulunan hesabı deaktive ettiğimizde , bu hesapla ilk giriş yaptığınız Nintendo Switch konsolu otomatik olarak hesabı aktif edecektir. Yani oyunu deaktif ettikten sonra tamamen satmaya hazırsınız.

8) Oyunu email'inden tutun, doğum tarihine, hesap şifresi, kullanıcı adı gibi bütün bilgileriyle kullanıcıya satmanız gerekiyor. Karşınızdaki kişi sizden deaktif ettiğiniz hesabı satın aldığı zaman oyun artık kendisinin olacak. Deaktif ettiğiniz hesabı karşı kullanıcı aktif etmezse, bu hesapla konsolunuza eshop üzerinden giriş yaptığınız an hesap tekrar sizin konsolunuzda aktif olur.

9) Oyun satın alan kullanıcının tek yapması gereken satın aldığı hesabın şifresini değiştirmek ve satın aldığı hesapla Nintendo Switch eshop'a giriş yapmak. Bundan sonra hesap kendisinindir. İstediği gibi oynayabilir, aynı yukarıdaki adımları izleyerek oyunu satabilir veya takaslayabilir.


Uzun uzun yazdığıma bakmayın, gerçekten kolay ve zahmetsiz şekilde hesap alım satımı yapmak mümkün. Peki konuda hesapların alım ve satış süreci nasıl izlenecek?


Nintendo Switch - Dijital Oyun Alım / Satım / Takas - Ana Konusu Kuralları1. Bu konu sadece Donanımhaber kullanıcılarına Dijital oyun Satım/Takas konusunda aracı olacaktır. 


DH Yönetimi hiçbir şekilde satış detaylarına, satıştan öncesine ve sonrasına dahil olmayacak, sorunlu alışverişler ve olası dolandırıcılık meseleleriyle ile ilgili taraf olmayacak, 

bu tip sorunlu alışveriş içeren mesajlar veya konu içinde paylaşılan " sorunlu üye listesi " gibi listeler içeren mesajlar silinecektir.2.Konuda kullanılması gereken ilan kalıbı şudur :

Oyunun İsmi:
Alındığı Bölge:
Fiyatı:

Takas seçeneği var mı yok mu, varsa tercih ettiğiniz oyunlar. İlan harici gelen her mesaj, kural ihlaline girecektir. Uymayan üyelerin mesajları silinip Önce Uyarı Puanı Verilecektir. Kural İhlalinde Israr Eden Üyelere 2 gün bölüm uzaklaştırması verilecektir.3. Gün içerisinde yani 24 saatte yalnızca "Bir" kere ilan paylaşabilirsiniz. 

İlanınızda "3" Adetden fazla oyun bulunamaz. Uymayan üyelerin mesajları silinip Önce Uyarı Puanı Verilecektir. Kural İhlalinde Israr Eden Üyelere 2 gün bölüm uzaklaştırması verilecektir.

4. Satışlarınız ile ilgili detayları lütfen PM , Telefon ya da başka özel mesajlaşma kanalları üzerinden gerçekleştiriniz. 

Uymayan üyelerin mesajları silinip Önce Uyarı Puanı Verilecektir. Kural İhlalinde Israr Eden Üyelere 2 gün bölüm uzaklaştırması verilecektir.5. İlanınız ile ilgili bir değişiklik söz konusu ise (Fiyat değişikliği , Satış vs. ) bunu yeni mesaj atarak / alıntılayarak değil ( 24 saat geçmemişse şayet ) mevcut ilanınızı değiştirerek devam ediniz. 

Uymayan üyelerin mesajları silinip Önce Uyarı Puanı Verilecektir. Kural İhlalinde Israr Eden Üyelere 2 gün bölüm uzaklaştırması verilecektir.


Nintendo İle İlgili Diğer Sorularınız İçin Lütfen Aşağıdaki Konuları Kullanmaya Özen Gösterin.

Nintendo Switch Kullanımına Dair Tüm Sorular İçin

https://forum.donanimhaber.com/nintendo-switch-ana-konu--86828638


Kutulu Oyun Satışları İçin
https://forum.donanimhaber.com/nintendo-switch-kutulu-oyun-alim-satim-takas-ana-konu--129719445< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >


Bu mesajda bahsedilenler: @burak jr
Herkese selamlar,
Sizler de biliyorsunuz bu foruma oldukça sık "Bu P1, P2 nedir?" soruları geliyor. Hem buranın hem de Ps4 kardeşlik forumunun ilk sayfasında bazı bilgiler var ama sanı...
Yoruma Git
Yorumun Devamı yalcomania - 4 yıl +30
Alınık:

Splatoon 3, p1 veya online hakkı bulunan p2 hesap

Captchayı tamamlayıp pm atabilirsiniz :)

Yoruma Git
Yorumun Devamı keremec - geçen yıl +21
Benden param yok diye 75₺ ye alıp 200 e satmaya çalışmak da iyiymiş. Forum kültürünü iyice bitirdiniz
Yoruma Git
Msb101 - 4 ay +20
D
7 yıl
Yarbay

Konun hayırlı olsun< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
D
7 yıl
Yarbay

Hadi hayırlısı bakalım..V
7 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

quote:

Orijinalden alıntı: dunyao

Konun hayırlı olsun

Teşekkür ediyorum Dünya abi. Sağlıklı ve bol oyunlu bir ortam olması tek temennim.H
7 yıl
Yarbay

Hayırlı olsun dostum konu...< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

K
7 yıl
Yarbay

Çok güzel bir rehber olmuş. Eline sağlık.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

D
7 yıl
Yarbay

yerimizi alalımW
7 yıl
Yarbay

Guzel konu, takip 👍🏻< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

C
7 yıl
Yüzbaşı

Alınık NBAPLAYGROUND ilk ilan benden...< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

V
7 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Benden de bir ilan gelsin o zaman :)
Aradığım hesaplar:
Splatoon 2
Mario Kart 8

Elinde bu hesaplarda oyunlar bulunan ve satmak isteyen iletişime geçebilir.V
7 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

SATILIK

Splatoon 2

Tüm bilgileriyle verilecektir.

Hesap bölge: G.Afrika (Tabi ki ing dili ve region free desteği var, oyunu Japonya'dan almadıkça farketmiyor)

Fiyat: 150 TL

Takas sadece Mario Kart 8 ile olur.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

V
7 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Arkadaşlar satılan oyunların haricinde bir bilgilendirmemiz var.
Kurduğumuz facebook grubunda kardeşlik havuzu sistemimiz var. Bu sistem sayesinde sadece 2 adet oyun satın kendi oyunlarınızın yanı sıra aşağıdaki oyunları da dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz ;

Tumbleseed,
Shantae-Half Genie Hero
Snipperclips
Graceful Explotion Machine
Mr. Shifty
Kamiko
Metal Slug Neo Geo
Wonderboy,
Thumper
Snakepass
Oceanhorn
Gonner
Rudymical
Bulb Boy
Implosion
Overcooked

Sadece 2 oyun fiyatı verip 10'dan fazla oyuna erişim sağlıyorsunuz yani.
Sistem şu şekilde işliyor:
Toplam 30-40 dolar arası kendi istediğiniz, kararsızsanız de beraber belirleyeceğimiz 2 adet eshop oyunu satın alıyorsunuz.Bu oyunları da havuza ekliyoruz, sonra havuzdaki üyeler (siz de dahil olmak üzere) istediği oyunu havuzdan seçip bitirdikten sonra başka bir oyuna geçebiliyor. Katılım ve detaylar için bana mesaj atabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venom Snake -- 9 Ağustos 2017; 23:48:52 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.
D
7 yıl
Yarbay

Overcooked da eklendi< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Venom Snake
V
7 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Kardeşlik oyun havuzumuza Sonic Mania eklenmiştir.
2 kişilik yerimiz kaldı.Bilgi için PM atabilirsiniz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Venom Snake
R
7 yıl
Yarbay

Satılık iki adet hesabım var, mail bilgileri ile teslim edilcektir,

1- the legend of zelda: breath of the wild - 175 TL
2- mario kart 8 deluxe -175 TL

iki hesabı birlikte almak isteyene 320 tl ye verebilirim, switch ide satıyorum ayrıca, ilgilenen pm atabilir.V
7 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

quote:

Orijinalden alıntı: Venom Snake

Kardeşlik oyun havuzumuza Sonic Mania eklenmiştir.
2 kişilik yerimiz kaldı.Bilgi için PM atabilirsiniz.

Günceldir.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

D
7 yıl
Yarbay

Up< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

T
7 yıl
Yarbay

İ
7 yıl
Teğmen

merhaba,mario kart 8 arıyorum< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

İ
7 yıl
Yüzbaşı

satılık splatoon2 ve fire amblem echoes limited edition